فاند و بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی ورزشی – اسکالرشیپ های مخصوص دانشجویان ورزشکار

اسکالرشیپ های ورزشی در ایالات متحده رایج و متداول هستند. این در حالیست که بورس های ورزشی در  بسیاری از دیگر کشورها نادر و کمیاب هستند.

مقدمه

در این مقاله ازلاعاتی پیرامون بورسیه های ورزشی یا بورسیه های تحصیلی – ورزشی، در رشته های مختلف ورزشی ارائه می شود. در فرهنگ و تمدن جوامع پیشرفته، ورزش بخشی جدا ناپذیر از دیگر جنبه های زندگی انسان ها محسوب می شود. مادامیکه برای دانشجویان جنبه تحصیل و درس نیز مهم است. امروزه در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا، انجمن های بسیار حرفه ای و پویای ورزشی شکل گرفته است. این انجمن ها عهده دار کشف استعدادهای جدید ورزشی، و رشد قابلیت های ایشان از طریق تحصیلات کالج یا دانشگاه می باشند. استعدادهایی که علم و دانش آکادمیک را در رشته های مختلف ورزشی به کار می بندند. نمونه ای موفق از ملاقات تحصیلات آکادمیک و ورزش، در مقاله آشنایی با آیوی لیگ و دانشگاه های پیشرو آن، بیان گردید. در راستای “رتبه دانشگاه های عضو آیوی لیگ آمریکا” هین بس که تمام دانشگاه های آیوی لیگ در لیستی از بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. مثلا دانشگاه ییل (Yale University) که مطابق با نشریه الکترونیک یو.اس نیوز (usnews) در سطح ایالات متحده رتبه ۳ را دارد. و مطابق با رتبه بندی کیو.اس (QS Global World Ranking) دانشگاه ییل در سطح بین المللی رتبه ۱۵ را دارد.

تعریف اسکالرشیپ ورزشی

بورسیه تحصیلی (اسکالرشیپ) ورزشی نوعی کمک هزینه تحصیلی یا جوایز مالی است که هزینه های کالج یا دانشگاه یا یک مدرسه خصوصی  را به ورزشکاران با استعداد اهدا می کند. اسکالرشیپ های ورزشی فردی هستند، (نه تیمی) که بر اساس توانایی فرد در یک رشته ورزشی اهدا می شوند. اسکالرشیپ های ورزشی در ایالات متحده رایج و متداول هستند. این در حالیست که بورس های ورزشی در  بسیاری از دیگر کشورها نادر و کمیاب هستند. در ایالات متحده، بورسیه های ورزشی تا حد زیادی توسط انجمن ملی ورزشکاران کالج (NCAA) تنظیم می شود. به صورت کلی مجموع انجمن های ذیل عهده دار اعطا و قانون گذاری اسکالرشیپ ورزشی در ایالات متحده هستند. علاوه بر آنها، انجمن ملی و بین المللی دوچرخه سواری نیز وجود دارد.

NCAA = (National Collegiate Athletic Association)

NJCAA= (National Junior College Athletic Association)

NAIA =(National Association of Intercollegiate Athletics)

ارائه فرصت اسکالرشیپ ورزشی:

نام نویسی در بورسیه ورزشی دانشگاه ناتینگهام انگلیس- اسکالرشیپ ورزشی دانشگاه ناتینگهام – ۲۰۲۱

انواع بورسیه های تحصیلی ورزشی

اسکالرشیپ های ورزشی و تنوع رشته های ورزشی تحت پوشش

رشته ورزشی مورد علاقه شما فوتبال، بسکتبال، لاکراس و یا شنا است؟ فرقی نمی کند به کدامیک علاقمندید. – بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ های زیادی برای دانشجویان ورزشکار وجود دارد. شما فقط باید بدانید کجا در جستجوی آن باشید. دانشجویان مقیم آمریکا، بعنوان دانشجوی هدف بورسیه های تحصیلی ورزشی می باشند. اما همیشه محدود به دارا بودن اقامت نیست. با سازمان های محلی که بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان ورزشکار ارائه می دهند. همچنین می توانید گزینه کمک مالی تحصیلی را نیز از کالج های دانشگاهی  را در نظر داشته باشید. و به طور کلی همه دانشجویان (مقیم یا غیر مقیم) می توانند به ترتیب ذیل عمل کنند:

–  فهرست دپارتمان اسکالرشیپ ورزشی ما را مرور کنید! ما لیستی از انواع بورسیه های تحصیلی – ورزشی را فقط و ویژه برای ورزشکاران قرار داده ایم. شما می توانید به راحتی به کنکاش در برنامه های اسکالرشیپ ورزشی پرداخته؛ و دریابید که کدام برنامه تشویقی برای شما مناسب است.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی

اسکالرشیپ در همه رشته های ورزشی

شما به عنوان یک دانشجوی ورزشکار می دانید که اکثر رقابتها همیشه شدید اند. – هم در داخل گود و هم در خارج از گود. با دسترسی به منبع اطلاعاتی در مورد بسیاری موقعیت های بورسیه تحصیلی ورزشی، احتمال برنده شدن خود را افزایش دهید.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی

در ادامه برخی اسکالرشیپ های ورزشی مهم برای دانشجویان ایرانی (مقیم/غیر مقیم) لیست می شود. با کنکاش و جستجو در این مطالب می توانید اطلاعات ارزشمندی پیرامون برنامه های اسکالرشیپ ورزشی کسب نمائید.

بورسیه ورزشی در رشته فوتبال

موقعیت های تشویقی آکادمیک برای دانشجویان علاقمند به رشته ورزشی فوتبال از نوع رقابتی شدید محسوب می شود. بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت اسکالرشیپ های فوتبال هستند. اگر برای تیم دبیرستان تان فوتبال بازی می کنید، از لیست کمک های مالی فوتبال ما مطلع شوید؛ که می توانند به شما در پرداخت هزینه کالج کمک کند.

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته فوتبال

بورسیه تحصیلی شنا، اسکالرشیپ شنا،

بورسیه ورزشی شنا

شاید شما مصمم باشید که مایکل فلپس (Michael Phelps) بعدی باشید. یا شاید هدف شما این است که به عضویت تیم شنا در مدرسه رویایی خود درآئید. در هر صورت، موقعیت های بورسیه تحصیلی زیادی برای شناگران و غواصان با استعداد وجود دارد. در شنا دهم ثانیه می تواند تمام تفاوت ها را ایجاد کند، جای تعجب نیست که بورسیه تحصیلی شناگران در انجمن ورزشکاران کالج (NCAA) بسیار رقابتی باشد!. بنابراین، تمرین کافی داشته باشید تا زمان شنا کردن خود را کاهش دهید. در هر حال، اگر شما آب را دوست دارید، وقت خود را در استخر می گذرانید. این دایرکتوری از کمک هزینه تحصیلی در رشته شنا برای شروع بسیار عالی است.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی در رشته شنا

سخن آخر با علاقمندان تحصیل علم و ورزش

تجربه سالها کار در زمینه ورزش و تحصیلات بین المللی، ما را به این درک رسانده که هر دانشجوی ورزشکار منحصر به فرد و یونیک است. هر دانشجو می تواند جاه طلبی های مختلف داشته باشد. جاه طلبی های ورزشی، تحصیلی و شهرت بین المللی؛ و در عین حال در رشته ورزشی خود به یک حرفه ای تبدیل شوید. در صورت درخواست، ما شما را به مشاوران حرفه ای بین المللی ارتباط می دهیم.

صفحه “بورسیه ها و اسکالرشیپ های ورزشی”  به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

انواع دیگر موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی که در لینک های فوق ممکن است با آنها بربخورید به شرح ذیل می باشد.

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته بسکتبال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته ژیمناستیک

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته فوتسال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته والیبال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته تنیس

بورسیه تحصیلی چوگان

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته کشتی

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته قایق سواری

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته بولینگ

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته شمشیر بازی

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته تیراندازی

 •  

مطالب مشابه

32 دیدگاه در “بورسیه تحصیلی ورزشی – اسکالرشیپ های مخصوص دانشجویان ورزشکار”

 1. سلام
  می خواستم بدونم چطوری میشه از طریق تنیس بورسیه شد ؟؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید

 2. سلام وقتتون بخیر
  من ۱۵ سالمه و رشته ورزشیم کاراته هستش
  تقریبا ۷ ساله که در این زمینه فعالیت میکنم دان یک و مقام های اول تا سوم کشوری و استانی رو دارم واز هرکدوم حکم های معتبر از طرف فدراسیون کاراته دریافت کردم به زبان انگلیسی مسلط هستم خاستم بدونم شرایط اقدام برای بورسیه ی ورزشی رو با هزینه های مناسب در کشور امارات دارم؟

  1. سلام. ضمن آرزوی موفقیت روز افزون شما در صحنه های رقابت بین المللی؛ در راستای پرسش شما باید عرض شود که تعداد بورسیه ها و اسکالرشیپ های تحصیلی در کشور امارات متحده عربی در مقطع لیسانس بسیار محدود می باشد. اما اگر شما پوزیشن اسکالرشیپ ورزشی – تحصیلی در امارات می شناسید، می توانید با تدوین و آماده سازی اپلیکیشن اپلای بورسیه تحصیلی، در این رقابت شرکت کنید. و بسته به اپلیکیشن اپلای رقابتی که تدوین می کنید می توانید انتظار موفقیت در پوزیشن بورسیه مورد نظر خود را داشته باشید.
   در راستای مدیریت هزینه ها، می توانید تنها دستیاری در تدوین اپلیکیشن اپلای رقابتی بورسیه را درخواست کنید. یا انتخاب های متناسب که هر کدام در “هزینه خدمات دانشجویی انفرادی اپلای پدیا” مشخص شده هستند.

 3. سلام خدمت شما
  من یک فرد ۱۶ ساله هستم و عاشق ورزش بسکتبال هستم
  دوست دارم در این ورزش بورسیه شم
  اهدافم اینه که در لیگ NBA بازی کنم
  و دوست دارم که از طریق دانشگاه پیک درفت بشم(مراسمی که هر ساله در لیگ NBA انجام میشه)
  تا حد زیادی به زبان انگلیسی مسلط هستم و دارم میخونم همچنان!
  و همینطور در کارنامه خودم ۴ تا مسابقه کشوری و ۵ تا استانی دارم
  خواستم کمکم کنین🙏

  1. سلام خدمت شما فرد. سپاس از اینکه اپلای پدیا را انتخاب کردید. در مورد علاقه و اشتیاق شما به بسکتبال بسیار خرسندیم. اما این مهم رو هم باید گوشزد کرد که این ورزش در آمریکای شمالی بسیار پرطرفداره. و شما باید در تورنومنت رقابتی شدیدی شرکت کنید. اما تلاش و پشتکار نوجوانی و جوانی قطعا همراه و یاور شما خواهد بود. در این بین اگر هدفمند به پیش روید، تلاش شما بامید پروردگار جواب میده. در ادامه مطالعه برخی موقعیت ها و فرصت های بورسیه تحصیلی از نوع اسکالرشیپ ورزشی را به شما توصیه می کنم. همچنین شما می توانید از لیست خدمات انفرادی اپلای پدیا، خدمت انتخاب متناسب کالج یا استخدام یک مشاور تحصیلات بین المللی را انتخاب کنید و همراهی و پشتیبانی حرفه ای را در طول مدت پروسه اپلای داشته باشید. به هر حال تصمیم با شخص شماست.
   بورسیه های ورزشی رشته بسکتبال در آمریکا
   برای دریافت بورسیه ورزشی دانشگاه دربی در رشته های متعدد ورزشی منجمله بسکتبال به این آدرس ایمیل بدهید: (sportsscho[email protected]) و جهت استعلام از شرایط پذیرش تحصیلی به وبسایت بورسیه ها و اسکالرشیپ ورزشی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه دربی انگلستان مراجعه نمائید.
   برای دریافت اسکالرشیپ ورزشی از دانشگاه تامپسون رایور به این آدرس ایمیل بدهید: ([email protected]) – یا به “صفحه بورسیه ها و اسکالرشیپ های ورزشی دانشگاه تامپسون” مراجعه نمائید.
   موقعیت ها و فرصت های اسکالرشیپ ورزشی در دانشگاه آلبرتا در کانادا برای دانشجویان و دانش آموزان بین المللی
   مخصوصا به شما علاقمند رشته بسکتبال مطالعه کامل اسکالرشیپ های ورزشی در کانادا (Athletic Scholarships Canada) در وبسایت اکسس اسپورت توصیه می شود.
   همچنین برای مطلع شدن از موقعیت های بورسیه های تحصیلی – ورزشی در شبکه اسکالرشیپ های ورزشی در آمریکای شمالی می توانید به این ایمیل پیام دهید: (info@athleticscholarships.net) قبل از ارسال نامه درخواستی می توانید وبسایت شبکه اسکالرشیپ های ورزشی در آمریکای شمالی را بازدید کنید.
   استخدام کوچ یا مربی ورزشی جهت تحصیل با اسکالرشیپ ورزشی در اروپا به همراه سایر موقعیت های بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستانی در اروپا

   با مطالعه مراجع و مستندات مذکور اطلاعات کامل و جامعی از موقعیت ها و فرصت های بورسیه و اسکالرشیپ ورزشی بدست می آورید. شما می توانید با استخدام مربی و کارشناس تحصیلات بین المللی از اپلای پدیا هدفمند و مدون تصمیم گیری و انتخاب نمائید. می توانید لینک های ذیل را ببینید.
   لیست خدمات انفرادی دانشجویی در تحصیلات بین المللی با اپلای پدیا
   لیست پکیج یا بسته های خدمات دانشجویی در تحصیلات بین المللی با اپلای پدیا

   1. خیلی خیلی ممنونم که به من پاسخ دادین
    من یه سوال دیگه دارم و ممکنه بازم سوال کنم
    اما من کی از نظر شما باید اقدام کنم؟ الان کلاس دهم هستم! کی باید اینکارو انجام بدم؟
    و بعدش در ضمن مثلا فقط با یه ایمیل منو میپذیرن به عنوان بازیکن؟
    بازم ممنون میشم جواب بدین🙏

    1. هرچه سریعتر بهتر. شما شرایط خروجتون از کشور رو مهیا کنید در وهله اول. سپس بدنبال موقعیت مطلبوبتون باشید. و در انواع فرصت های مربوطه بورسیه و اسکالرشیپ ورزشی و تحصیلی اپلای کنید. همچنین وبسایت اپلای پدیا را دنبال کنید. و هر زمان که خواستید مشاوران تحصیلات بین المللی ما در خدمت شما هستند. تا شما را راهنمایی کنند.

 4. سلام روز بخیر خسته نباشید ،من عضو تیم ملی کاراته هستم مدال کشوری ،جهانی دارم .خواستم خدمتتون عرض کنم چجوری میتونم برم کانادا و این مسیر رو ادامه بدم تصمیم من خیلی خیلی جدی هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام خدمت شما خانم مهشید عزیز. ضمن آرزوی موفقیت روز افزون برای شما از جانب تیم مشاوران تحصیلات بین المللی اپلای پدیا. در وهله نخست به شما توصیه می کنم که زبان انگلیسی خودتون رو تقویت کنید. که با زبان انگلیسی قوی شانس شما چند برابر میشه. علی الخصوص زبان تخصصی در رشته کاراته.
   شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون رشته کاراته در کانادا وبسایت تخصصی رشته کاراته در کانادا و شرایط اسپانسرشیپ در رشته کاراته رو در وبسایت تخصصی کاراته کانادا به آدرس (https://karatecanada.org/) دنبال کنید. همچنین به شما توصیه اکید دارم که در وبسایت کوچینگ کاراته بازان کانادا عضو شوید و با یک کوچ (مربی) بین المللی در رشته کاراته نیز مشورت کنید. وبسایت کوچینگ کاراته در کانادا به آدرس (https://coach.ca/karate-canada) را دنبال کنید. همچین سورس زیر رو نیز دنبال کنید:
   Canadian Journal for Women in Coaching به آدرس لینک (https://coach.ca/canadian-journal-women-coaching) انجمن بانوان مربی کانادا.
   توصیه آخرم نیز به شما اینه که در وبسایت برترین های کاراته کانادا و برنامه های آن نیز نام نویسی کنید. و از مربیان آن مشاوره و راهنمایی بگیرید. وبسایت برترین های کاراته کانادا عبارتست از: (https://coach.ca/canadian-journal-women-coaching)
   ضمن آرزوی موفقیت شما بانوی بزرگوار ایران زمین در صحنه های بین المللی / انجمن مشاورین تحصیلات بین المللی اپلای پدیا : https://apply.applypedia.ir/

 5. سلام وقت بخیر من ۲۱ سالمه و ۹ساله که بازیکن بسکتبالم تویه مسابقات کشوری و استانی و مهارتهای انفرادی هم شرکت کردم و مقامهای زیادی دارم همچنین تویه لیگهای ایران بازی کردم و در حال حاضر هم بازی میکنم میخواستم بورسیه کامل بشم چون هزینه های تحصیل برام واقعا سخته و از طرفیم علاقه شدیدم به این رشته رو نمیتونم انکار کنم من میخواستم بدونم که من چطوری میتونم خارج از ایران بعنوان لژیونر بازی کنم و درآمد داشته باشم در عین حال درسمم بخونم ممنون میشم راهنماییم کنین 🙏

  1. با سلام ویژه خدمت شما آقا یا خانم m؛ در بالا و در پاسخ به دوست خوبمون MANI.RAH برخی سورس های حمایتی و پشتیبانی در رشته ورزشی بسکتبال آمد. که همه علاقمندان به اخذ بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ ورزشی می توانند از آنها جهت پیشبرد اهداف تحصیلی و ورزشی خود استفاده کنند.
   همچنین لازم به ذکر است که در پاسخ به پرسش شما مبنی بر اینکه چطوری میتونم خارج از ایران بعنوان لژیونر بازی کنم و درآمد داشته باشم در عین حال درسمم بخونم؟ باید عرض کرد که شما در حین تحصیل و درس خواندن در دانشگاه های خارج از کشور مجاز به کار نیستید. تنها کار موقت و ۲۰ ساعت در هفته با شرایط خاص که در مجله اپلای پدیا به آن پرداخته ایم (شرایط کار حین تحصیل در خارج از کشور) برای مثال اغلب دانشگاه ها تنها کار حین تحصیل را در محیط کمپس دانشگاه مجاز می دانند. و نه خارج محیط و پردیس دانشگاهی را. توجه به این نکته برای پیشبرد و هدفگذاری آینده شما تاثیر گذار خواهد بود.

    1. سلام بر شما آقای صادقی عزیز و ضمن تبریک دستاوردهای شما و با آرزوی موفقیت روز افزون شما در صحنه های رقابتی زندگی و ورزشی.
     پیرو فرمایش شما عرض شود که بله، شما میتونید با دریافت اعانه و کمک مالی به تحصیلات بین المللی خودتون اداوه بدید و برای شروع پیشنهاد میشه که با ریسورس های اطلاعاتی ذیل آغاز کنید. و با کمی تلاش و پشتکار موفقیت از آن شما خواهد بود. انشاالله تعالی.
     وبسایت اسکالرشیپ ورزشکاران و کوچینگ تحصیلی ورزشکاران برای دریافت بورسیه تحصیلی – رشته دو میدانی
     ۲۵ اسکالرشیپ تاپ ورزشی و بورسیه تحصیلی مخصوص رشته دو میدانی
     بنیاد بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ ماراتون
     بورسیه ورزشی دوندگی در طول کشور در یونیگو

     1. ممنون از شما لطف کردید
      میشه شمارتون داشته باشم تلفنی صحبت کنیم
      باتشکر

 6. ابوالفضل صادقی هستم درکارنامه خودم اول ایران دارم رکورد استان دستمهه می خواهم دوومیدانی را در کشور های دیگر ادامه بدم
  باتشکر از شما

 7. ابوالفضل صادقی هستم لطفاً جواب پیامی ک ارسال کردم براتون. جوابشو بدید
  باتشکر

   1. سلام وقت بخیر
    خیلی ممنون بابت مطلب مفیدتون
    من میخواستم چند تا سوال بپرسم
    من امسال رشتم انسانی هست و قراره کنکور بدم و علاقه زیادی به فوتبال و دومیدانی دارم
    به نظرتون من میتونم در این سن شروع کنم؟ و آیا میتونم بورسیه بگیرم؟
    ممنون میشم پاسخ بدین

 8. سلام من ورزش دوومیدانی کار میکنم چطور میشه بورسیه ورزشی یا دعوت نامه ای ی طوری بتونم بیرون از ایران ورزش دوومیدانی کار کنم

 9. سلام من ۱۴ سالمه و در رشته ژیمناستیک شاخه ترامپولین فعالیت میکنم دو مقام کشوری دارم میتونم بورسیه کشور کانادا بشم؟؟یا دعوتنامه بگیرم ؟؟در رشته سینکرونایز دوومیدانی و شنا هم فعالیت میکنم و در مدرسه معدل بسیار خوبی دارم و می‌خوام به کانادا برم میتونید کمکم کنید؟و درباره دبیرستان های ورزشی توضیح بدین 🙏🙏

 10. سلام. من در سال تحصیلی جدید کنکور می دهیم. آیا بورسیه رشته بدنی مدرک زبان می خواهد و بعدا میتوانم بازیکن بازی کنم.

 11. سلام
  من امسال میرم کلاس دهم
  واینکه رشته ورزشیم کاراته هستش مقام جهانی گرجستان و مقام های و کشوری واستانی هم دارم میتونم میخواستم بدونم شرایط دریافت بورسیه ورزشی به امریکا چیه
  در اصل میخوام اونجا ادامه تحصیل بدم
  واینکه من رشته تحصیلیم تجربی یعنی میتونم با گرفتن بورسیه ی ورزشی توی انریکا ادامه تحصیل بدم

 12. سلام من ۱۶ سالمه ب زبان انگلیسی مسلطم رشته ورزشیم وزنه برداریه با محودودیت های زیادی برخورد کردم در ایران برای اینکه پولی نداشتم تاحالا ب عنوان یک ورزشکار مکمل مصرف نکردم قهرمانی استان و کشور دارم و دعوت ب اردوی تیم ملی در رشته کراسفیت چند مسابقه جهانی دادم و تو یکیش مقام سوم آسیا اوردم با این شرایط میتونم بورسیه بشم یا نه؟

  1. سلام روز بخیر
   من علاقه زیادی به والیبال دارم من خیلی دوست دارم والیبال رو ادامه بدم تو تبریز و بعدش بورسیه بگیرم تو کشور دیگه ای ادامه بدم میشه راهنمایی کنید هیچ اطلاعی ندارم

 13. سلام خسته نباشید بنده ۱۵ سالمه مقام های کشوری دارم و رکورد های کشوری رو هم شکست به زبان انگلیسی مسلطم راهنمایی کنید کدام کشور بهتر است برای ورزش دومیدانی و وبسایتی چیزی اگر دارید بفرستید ممنون

 14. سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون بابت مطلب مفیدتون
  من میخواستم چند تا سوال بپرسم
  من امسال رشتم انسانی هست و قراره کنکور بدم و علاقه زیادی به فوتبال و دومیدانی دارم
  به نظرتون من میتونم در این سن شروع کنم؟ و آیا میتونم بورسیه بگیرم؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

 15. سلام وقت بخیر
  من ۱۹ سالمه و دانشجوی رشته علوم کامپیوترم
  و علاقه به ورزش زیاددارم حتی کنکور تربیت بدنی رو دادم ولی نتونستم نمره قبولی بیارم
  خیلی دوست دارم تو این زمینه درس بخونم
  کلی ورزش های مثل والیبال و شنا و ژیمناستیک رفتم علاقه داشتم ولی به صورت حرفه ای نتونستم پیش برم
  میخواستم ببینم میتونم بورسیه بگیرم و بتونم این رشته تربیت بدنی که علاقه دارم رو بخونم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن