فاند و بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی ورزشی – اسکالرشیپ های مخصوص دانشجویان ورزشکار

اسکالرشیپ های ورزشی در ایالات متحده رایج و متداول هستند. این در حالیست که بورس های ورزشی در  بسیاری از دیگر کشورها نادر و کمیاب هستند.

مقدمه

در این مقاله معرفی بورسیه های ورزشی یا بورسیه های تحصیلی – ورزشی، در رشته های مختلف ورزشی ارائه می شود. در فرهنگ و تمدن جوامع پیشرفته، ورزش بخشی جدا ناپذیر از دیگر جنبه های زندگی انسان ها محسوب می شود. مادامیکه برای دانشجویان جنبه تحصیل و درس نیز مهم است. امروزه در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا، انجمن های بسیار حرفه ای و پویای ورزشی شکل گرفته است. این انجمن ها عهده دار کشف استعدادهای جدید ورزشی، و رشد قابلیت های ایشان از طریق تحصیلات کالج یا دانشگاه می باشند. استعدادهایی که علم و دانش آکادمیک را در رشته های مختلف ورزشی به کار می بندند. نمونه ای موفق از ملاقات تحصیلات آکادمیک و ورزش، در مقاله آشنایی با آیوی لیگ و دانشگاه های پیشرو آن، بیان گردید. در راستای “رتبه دانشگاه های عضو آیوی لیگ آمریکا” هین بس که تمام دانشگاه های آیوی لیگ در لیستی از بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند. مثلا دانشگاه ییل (Yale University) که مطابق با نشریه الکترونیک یو.اس نیوز (usnews) در سطح ایالات متحده رتبه ۳ را دارد. و مطابق با رتبه بندی کیو.اس (QS Global World Ranking) دانشگاه ییل در سطح بین المللی رتبه ۱۵ را دارد.

تعریف اسکالرشیپ ورزشی

بورسیه تحصیلی (اسکالرشیپ) ورزشی نوعی کمک هزینه تحصیلی یا جوایز مالی است که هزینه های کالج یا دانشگاه یا یک مدرسه خصوصی  را به ورزشکاران با استعداد اهدا می کند. اسکالرشیپ های ورزشی فردی هستند، (نه تیمی) که بر اساس توانایی فرد در یک رشته ورزشی اهدا می شوند. اسکالرشیپ های ورزشی در ایالات متحده رایج و متداول هستند. این در حالیست که بورس های ورزشی در  بسیاری از دیگر کشورها نادر و کمیاب هستند. در ایالات متحده، بورسیه های ورزشی تا حد زیادی توسط انجمن ملی ورزشکاران کالج (NCAA) تنظیم می شود. به صورت کلی مجموع انجمن های ذیل عهده دار اعطا و قانون گذاری اسکالرشیپ ورزشی در ایالات متحده هستند. علاوه بر آنها، انجمن ملی و بین المللی دوچرخه سواری نیز وجود دارد.

NCAA = (National Collegiate Athletic Association)

NJCAA= (National Junior College Athletic Association)

NAIA =(National Association of Intercollegiate Athletics)

انواع بورسیه های تحصیلی ورزشی

اسکالرشیپ های ورزشی و تنوع رشته های ورزشی تحت پوشش

رشته ورزشی مورد علاقه شما فوتبال، بسکتبال، لاکراس و یا شنا است؟ فرقی نمی کند به کدامیک علاقمندید. – بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ های زیادی برای دانشجویان ورزشکار وجود دارد. شما فقط باید بدانید کجا در جستجوی آن باشید. دانشجویان مقیم آمریکا، بعنوان دانشجوی هدف بورسیه های تحصیلی ورزشی می باشند. اما همیشه محدود به دارا بودن اقامت نیست. با سازمان های محلی که بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان ورزشکار ارائه می دهند. همچنین می توانید گزینه کمک مالی تحصیلی را نیز از کالج های دانشگاهی  را در نظر داشته باشید. و به طور کلی همه دانشجویان (مقیم یا غیر مقیم) می توانند به ترتیب ذیل عمل کنند:

–  فهرست دپارتمان اسکالرشیپ ورزشی ما را مرور کنید! ما لیستی از انواع بورسیه های تحصیلی – ورزشی را فقط و ویژه برای ورزشکاران قرار داده ایم. شما می توانید به راحتی به کنکاش در برنامه های اسکالرشیپ ورزشی پرداخته؛ و دریابید که کدام برنامه تشویقی برای شما مناسب است.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی

اسکالرشیپ در همه رشته های ورزشی

شما به عنوان یک دانشجوی ورزشکار می دانید که اکثر رقابتها همیشه شدید اند. – هم در داخل گود و هم در خارج از گود. با دسترسی به منبع اطلاعاتی در مورد بسیاری موقعیت های بورسیه تحصیلی ورزشی، احتمال برنده شدن خود را افزایش دهید.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی

در ادامه برخی اسکالرشیپ های ورزشی مهم برای دانشجویان ایرانی (مقیم/غیر مقیم) لیست می شود. با کنکاش و جستجو در این مطالب می توانید اطلاعات ارزشمندی پیرامون برنامه های اسکالرشیپ ورزشی کسب نمائید.

تضمین امنیت مالی دانشجو در کالج هم می تواند به تمرکز در تحصیلات و هم در ورزش کمک کننده باشد. در ادامه لیست شامل تمامی موقعیت های بورسیه تحصیلی برای ورزشکاران دانشجو یا دانشجویان ورزشکار می باشد.

دانش آوزان دبیرستان مقیم می توانند برای اکثر بورسیه های تحصیلی ورزشی در صورت حضور در آن رشته ورزش در مدرسه، واجد شرایط باشند. در حالی که دیگر اسکالرشیپ های ورزشی، ممکن است به حرفه ای ها در یک رشته ورزشی خاص، نیاز داشته باشد.

برای پیدا کردن یک اسکالرشیپ ورزشی همین امروز، جستجو خود را اینجا آغاز کنید. ارزش مجموع جوایز این قسمت قریب به ۱۰ میلیون دلار است. 

تمامی اسکالرشیپ های ورزشی در ایالات متحده آمریکا

بورسیه ورزشی در رشته فوتبال

موقعیت های تشویقی آکادمیک برای دانشجویان علاقمند به رشته ورزشی فوتبال از نوع رقابتی شدید محسوب می شود. بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت اسکالرشیپ های فوتبال هستند. اگر برای تیم دبیرستان تان فوتبال بازی می کنید، از لیست کمک های مالی فوتبال ما مطلع شوید؛ که می توانند به شما در پرداخت هزینه کالج کمک کند.

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته فوتبال

بورسیه تحصیلی شنا، اسکالرشیپ شنا،

بورسیه ورزشی شنا

شاید شما مصمم باشید که مایکل فلپس (Michael Phelps) بعدی باشید. یا شاید هدف شما این است که به عضویت تیم شنا در مدرسه رویایی خود درآئید. در هر صورت، موقعیت های بورسیه تحصیلی زیادی برای شناگران و غواصان با استعداد وجود دارد. در شنا دهم ثانیه می تواند تمام تفاوت ها را ایجاد کند، جای تعجب نیست که بورسیه تحصیلی شناگران در انجمن ورزشکاران کالج (NCAA) بسیار رقابتی باشد!. بنابراین، تمرین کافی داشته باشید تا زمان شنا کردن خود را کاهش دهید. در هر حال، اگر شما آب را دوست دارید، وقت خود را در استخر می گذرانید. این دایرکتوری از کمک هزینه تحصیلی در رشته شنا برای شروع بسیار عالی است.

موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی در رشته شنا

سخن آخر با علاقمندان تحصیل علم و ورزش

تجربه سالها کار در زمینه ورزش و تحصیلات بین المللی، ما را به این درک رسانده که هر دانشجوی ورزشکار منحصر به فرد و یونیک است. هر دانشجو می تواند جاه طلبی های مختلف داشته باشد. جاه طلبی های ورزشی، تحصیلی و شهرت بین المللی؛ و در عین حال در رشته ورزشی خود به یک حرفه ای تبدیل شوید. در صورت درخواست، ما شما را به مشاوران حرفه ای بین المللی ارتباط می دهیم.

صفحه “بورسیه ها و اسکالرشیپ های ورزشی”  به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

انواع دیگر موقعیت های اسکالرشیپ ورزشی که در لینک های فوق ممکن است با آنها بربخورید به شرح ذیل می باشد.

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته بسکتبال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته ژیمناستیک

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته فوتسال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته والیبال

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته تنیس

بورسیه تحصیلی چوگان

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته کشتی

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته قایق سواری

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته بولینگ

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته شمشیر بازی

بورسیه تحصیلی ورزشی – رشته تیراندازی

  •  
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. سلام
    می خواستم بدونم چطوری میشه از طریق تنیس بورسیه شد ؟؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن