اپلیکیشن اپلایتحصیلات تکمیلی

نمونه های موفق رزومه حرفه ای و CV آکادمیک

تا جای ممکن تنها به خودتان تکیه نکنید. در بهترین حالت از دوستان، اعضای خانواده یا اساتید خود بخواهید CV شما را مرور کنند و پیشنهادات اصلاحیه خود را ارائه دهند.

خلاصه نوشته

  • نکته شماره 1: سادگی
  • نکته شماره 2: اتخاذ یک جریان منطقی
  • نکته شماره 3: بیراهه نروید
  • نکته شماره 4: پرهیز از تکرار
  • نکته شماره 5: فونت مناسب
  • نکته شماره 6: پیروی از الزامات برنامه
  • نکته شماره 7: خواندن مجدد و اصلاح

دانلود نمونه رزومه حرفه ای و سی.وی (CV) آکادمیک

 سمپل و نمونه های پر کاربرد رزومه حرفه ای و سی.وی (CV) آکادمیک جهت اپلای در تحصیلات تکمیلی یا پذیرش MBA دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی ارائه می شود.

جهت راهنمایی در تدوین و تدارک رزومه حرفه ای یا CV آکادمیک با کیفیت بالا، برای مدارس تحصیلات تکمیلی، ما دو نسخه اصلی رزومه حرفه ای و CV آکادمیک

به همراه دو نسخه فایل راهنمایی بخش های مختلف هر یک از آنها (CV آکادمیک و رزومه حرفه ای) که دارای یادداشت های کارشناسانه (مشاور تحصیلات تکمیلی) هستند. برای دانلود و بررسی توسط دانشجو در ادامه ارائه شده است. شما می توانید فایل PDF آنها را دانلود کرده و پرینت بگیرید و مطالعه کنید.

اولین گام آسان و مطمئن برای پذیرش موفق در یک برنامه تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور، ایجاد یک CV آکادمیک قانع کننده، و درخشان است. اما برای اطمینان از اینکه رزومه تحصیلی شما به یاد ماندنی خواهد بود، باید:

متمرکز و جامع باشد.

CV آکادمیک باید تمام تجربیات و دستاوردهای علمی و حرفه ای شما را بطور برجسته ابراز نماید. – خصوصا آنهایی را که بیشتر مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص شما هستند. به این معنی که CV آکادمیک خود را به رشته تخصصی مورد نظر جهت اپلای اختصاص دهید. و رزومه حرفه ای را برای بیان تجارب کاری یا کار آموزی خود، نگارش نمائید. در تفاوت های رزومه حرفه ای و CV آکادمیک بیان شد که رزومه حرفه ای می تواند در پذیرش MBA نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ساختار منسجم و منظم همچنین یکی از ویژگی های مهم و شاخص در یک CV آکادمیک برای اپلای در یک برنامه تحصیلات تکمیلی است. تمام رزومه ها باید شامل یک عنوان، نام و اطلاعات تماس شما باشد؛ و همچنین شمارش گر صفحه اگر رزومه حرفه ای یا CV آکادمیک شما بیش از یک صفحه است.

 همچنین توصیه می شود که ترتیب تاریخچه زمانی معکوس رعایت شود. به گونه ای که تازه ترین تجارب و رویدادهای هر عنوان، ابتدا بیایند.

در نگارش آن از یک فونت مرسوم و خوانا (از قبیل Calibri, Tahoma, or Times New Roman) استفاده کنید، رنگ قلم مورد نظر را تنها سیاه انتخاب گردد. ضمنا از قرار دادن هر گونه کلیپ هنری یا هر شکل و تصاویر دیگر در CV آکادمیک خود اجتناب کنید.

بدون خطا بودن

CV آکادمیک برای اپلای در یک تحصیلات عالی و تکمیلی به طور کامل خالی از اشتباهات است. منظور اشتباهات سهوی است که در گرامر، علامت گذاری، اشتباهات املایی و یا قالب بندی پیش می آید. می توان پتانسیل خطاهای قالب بندی را با ذخیره کردن آن در فرمت یک فایل PDF حذف کنید. فرمت PDF مورد پذیرش اکثر مدارس تحصیلات تکمیلی نیز است.

نمونه های موفق رزومه حرفه ای و CV آکادمیک (تحصیلات تکمیلی)

اکنون که پارامترهای مهم در نگارش یک CV آکادمیک استاندارد تحصیلات تکمیلی را می دانیم.، به دو نمونه با کیفیت عالی از رزومه و CV آکادمیک نگاه کنید. این مثالها برای اخذ پذیرش از مدارس آموزش عالی در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته اند. و تمامی پارامترهای بیان شده در قسمت های پیشین این مقاله (محتواساختار و بایدها و نبایدها) را دارا می باشد.

  • نمونه هایی از یک رزومه حرفه ای:

نمونه اول از یک رزومه حرفه ای – یک صفحه ای
نمونه دوم از یک رزومه حرفه ای حاوی یادداشت مشاور تحصیلی

  •   نمونه هایی از CV آکادمیک (تحصیلات تکمیلی)

 نمونه سوم: CV آکادمیک برای تحصیلات تکمیلی  
 نمونه چهارم: CV آکادمیک حاوی یادداشت مشاور تحصیلی

منابع متعدد دیگر برای الهام گرفتن جهت نگارش رزومه یا CV آکادمیک جهت اپلای در مقطع کارشناسی ارشددر دانشگاه های خارج کشور وجود دارد.

علاوه بر چهار نمونه فوق، دیگر منابعی و نمونه های مرسوم رزومه حرفه ای و سی.وی (CV) آکادمیک وجو دارد. برای پیدا کردن نمونه های با کیفیت رزومه حرفه و CV آکادمیک کارشناسی ارشد، که شما می توانید به صورت رایگان و آنلاین به آنها دسترسی داشته باشید وجود دارد. آن منابع چیزی نیست جز وب سایت های دانشگاهی، به ویژه وب سایت مراکز حرفه ای دانشگاه ها. در ادامه مطلب دو منبع قابل استناد که مورد استفاده بسیاری از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی قرار می گیرد. را خدمت شما ارائه می کنیم. این منابع می تواند الهام بخش شما باشد تا بهترین و حرفه ای ترین رزومه یا CV آکادمیک را تدوین نمائید. این منابع همچنین نمونه های موفق رزومه حرفه ای و سی.وی (CV) آکادمیک را نیز در دسترس قرار می دهند.

Academic CV and Resume-ApplyPedia

The only opportunity you’ll have to summarize all of your academic and professional achievements in a single document.

با این حال، قبل از مراجعه به منابع، توجه داشته باشید که اکثر نمونه های رزومه و CV آکادمیک در واقع دارای تفاوت هایی هستند . تفاوت عمده آنها در شغل-گرا بودن رزومه و تحصیلات محور بودن CV آکادمیک، است. مدارس تحصیلات تکمیلی عموما از دانشجویان خود درخواست ارسال CV آکادمیک می کنند. کمیته های ارزیاب به همراه دیگر مدارک نظیر توصیه نامه ها،به شرح حال و سوابق تحصیلی و کاری دانشجویان اپلای کننده پی خواهند برد.

بهترین منابع برای نمونه های پیشرفته CV آکادمیک در یک دانشکده تحصیلات تکمیلی، وبسایت دانشگاه های مرجع هستند. در ادامه دو منبع راهنما، اولی از دانشگاه پنسیلوانیا و دومی از دانشگاه هاروارد برای شما آماده شده است. با مطالعه آنها به دانش و تجربه خود در تدوین CV آکادمیک بیافزائید.

Academic CV - ApplyPedia

همیشه بخاطر دستاوردهای خود خرسند باشیم.

 

۱-     مرکز “حرفه ای و شغلی” دانشگاه پنسیلوانیا:UPenn

بخش خدمات حرفه ای، در دانشگاه پنسیلوانیا (UPenn) مجموعه ای گسترده از نمونه های رزومه و CV آکادمیک برای هر دو دانشجویان محصل یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی، همچنین دانشجویان تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد، Ph.Ds و غیره) ارائه می دهد. برای دستیابی به این منبع ارزشمند روی لینک زیر کلیک نمائید.

راهنمای جامع نگارش رزومه تحصیلی و CV آکادمیک، ارائه شده توسط دانشگاه پنسیلوانیا – مرکز مشاغل دانشگاهی، شغل دانشجویی و مشاغل بین المللی در دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا

 

Resume- ApplyPedia

TEAM: Together, Everyone Achieves More

۲-     راهنمای نگارش رزومه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه هاروارد

راهنمای دوم که یک فایل PDF در مورد چگونگی نوشتن رزومه حرفه ای، کاور لتر یا نامه پوششی به همراه درخواست اخذ اطلاعات مصاحبه و نمونه نامه سپاس و تشکر جهت برگزاری مصاحبه است، تمرکز دارد. این فایل مخصوصا برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال تحصیل بسیارمناسب است.

راهنما و نمونه رزومه حرفه ای و CV آکادمیک – آفیس خدمات شغلی و حرفه ای دانشگاه هاروارد در ایالات

چهار نمونه رزومه حرفه ای در صفحات ۵-۸ فایل راهنمای نگارش رزومه و نامه پوششی توسط دانشگاه هاروارد قابل دانلود است. هر رزومه شامل اطلاعات مقدماتی مفیدی است. که هدف از نگارش رزومه و نحوه سازماندهی آن را توضیح می دهد. همچنین در ادامه ی آن، الگوی نگارش به همراه نمونه واقعی نامه پوششی می آید. در انتها دو درخواست رسمی و محترمانه در سطوح آکادمیک (اولی درخواست اخذ اطلاعات مصاحبه و دومی نامه رسمی تشکر) وجود دارد.

دوستانیکه علاقمند به همکاری جهت کامنت گذاری در این فایل های نمونه یا ترجمه فایل های انگلیسی زبان هستند، در پائین همین پست، کامنت بگذارند. شما می توانید این کار را یک خدمت اجتماعی (فعالیت داوطلبانه و عام المنفعه) در نظر بگیرید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

What's your idea about this text?

درصد به روز بودن اطلاعات ارائه شده
درصد مفید بودن برای یک دانشجوی لیسانس
کیفیت برگردان انگلیسی به پارسی
درصد ایجاد رغبت به ادامه مطالعه در طول مقاله
امتیاز کاربران: 4.36 ( 5 رای)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن