فاند و بورسیه های تحصیلیاپلیکیشن اپلای

چگونه بهترین توصیه نامه بورسیه تحصیلی دریافت کنیم؟

یک توصیه نامه بورسیه تحصیلی،می تواند سزاواری و شایستگی دانشجوی توصیه شده را برای اخذ فاندها و بورسیه تحصیلی منعکس نماید.

توصیه نامه چیست؟

توصیه نامه بورسیه تحصیلی یکی از مهمترین مدارک در اپلیکیشن اپلای در بورسیه و فاند تحصیلی می باشد. توصیه نامه بورسیه تحصیلی توسط ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی درخواست می شود. توصیه نامه بورسیه تحصیلی، نامه ای توصیفی از شرح حال و قابلیت های دانشجو است که از استاد راهنما، استاد یا معلم، کارفرما، یا سایر همکاران نوشته می شود. نگارش توصیه نامه توسط آشنایان شخصی مانند خانواده و دوستان مورد تائید نیست.

چگونه بهترین توصیه نامه بورسیه تحصیلی دریافت کنیم؟

توصیه نامه فاند و بورسیه تحصیلی چیست؟

اپلیکیشن اپلای، توصیه نامه، بورسیه تحصیلی، فاند
توصیه نامه چیست؟

همانگونه که در مقاله “بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ (scholarship) چیست؟” خواندیم، بورسیه های تحصیلی اسکالرشیپ، موقعیت هایی رقابتی هستند که بسته به میزان کمک (فول فاند یا فاند جزئی) این رقابت سخت تر می شود. به هر حال موفقیت در دریافت فاند و بورسیه تحصیلی نیازمند ارائه اپلیکیشن اپلای قدرتمند و قابل، است.

توصیه نامه بورسیه تحصیلی یکی از پارامترهای اساسی در اپلیکیشن اپلای در موقعیت فاند و بورسیه تحصیلی و یک راه عالی برای نشان دادن استعدادها و توانایی های دانشجویان از دیدگاه و زبان شخص دیگری (ثالث) است. توصیه نامه بورسیه تحصیلی روابط آکادمیک و حرفه ای شما را به سمع و نظر داوران می رساند. در توصیه نامه ها، از طریق ذکر نقاط قوت و برجستگی های دانشجو توسط شخصی که از وی و توانمندی و دستاوردهای ایشان مطلع است، می تواند سزاواری و شایستگی دانشجوی توصیه شده را برای اخذ فاندها و بورسیه تحصیلی منعکس نماید.

بسیاری از ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی از متقاضیان می خواهند که ایمیل شخص توصیه کننده را در فرم مربوطه وارد نمایند تا کمیته ارزیاب خود از توصیه کننده دانشجو بخواهد که توصیه نامه خود را ارسال کنند. بعضی اندک از موقعیت ها نیز می خواهند که نامه ها را مهر و موم کرده و از طریق پست ارسال نمائید.

هفت نکته مهم در ایجاد یک مقاله انگیزه نامه موثر جهت موفقیت در اخذ موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی

توصیه نامه را چه زمانی باید از استاد خود درخواست کنیم ؟

به طور معمول، ۲-۳ هفته زودتر از سر رسید مشخصه بایست از توصیه کننده خود بخواهید که توصیه نامه شما را نگارش کند؛ و با دانشگاه/های یا موسسه اهدا کننده بورسیه، در ارتباط باشد. دانشجویان بایست مشغله های فکری و کاری اساتید خود را در نظر گرفته و به اندازه کافی زمان در اختیار ایشان قرار دهند. مخصوصا زمانی که می خواهید یک توصیه_نامه با کیفیت بالا از آنها درخواست کنید.

چه اسناد و مدارکی را بایست برای توصیه کننده ارسال کنید؟

اپلیکیشن اپلای، توصیه نامه، بورسیه تحصیلی، فاند

لازم به ذکر است که توصیه کننده بایست اطلاعات کامل و قابل استنادی از شما در دست و در ذهن داشته باشد؛ تا بتواند با ادله به ذکر برتری ها و مزیت های شخصیتی شما اشاره نماید. به طور معمول بهتر است تا مدارک ذیل به ایمیل اتوصیه کننده شما ارسال شود:

  1. یک درخواست کتبی از توصیه کننده (ایمیل)
  2. فرم تهیه پیش نویس توصیه نامه (در قسمت دانلود پیوست این مقاله)
  3. رزومه حرفه ای یا سی.وی آکادمیک به همراه ریزنمرات (در صورت نیاز)
  4. تشریح ساختار توصیه نامه، سازمان ارائه دهنده بورسیه تحصیلی، و مهلت ارسال آن
  5. نکات ریز و مهم که ممکن است توصیه کننده فراموش نماید.
  6. فراموش نکنید که یک متن تشکر ویژه نیز برای توصیه کننده خود بنویسید.
  7. بعضی دانشجویان انگیزه نامه یا هدفنامه خود را از تحصیلات بین المللی نیز ضمیمه می کنند.

توصیه نامه عامل تعیین کننده ای در اپلیکیشن اپلای کامل جهت موفقیت بیشتر در اخذ فاند و بورسیه تحصیلی است. جایگاه رقابتی شما با یک توصیه نامه قوی و قابل دفاع، هماهنگ و موافق با دیگر پارامترهای اپلیکیشن اپلای، نسبت به دیگر کاندیداها قطعا ارتقا یافته و متفاوت خواهد بود. بنابراین، با درک اهمیت و قدرت توصیه نامه در هرچه کامل تر شدن اپلیکیشن اپلای در بورسیه تحصیلی اهتمام ورزید.

در ادامه مطلب، فرم پیش نویسی برای تهیه توصیه نامه آمده است. که قبل از درخواست از استاد، کارفرما یا معلم خود، سعی نمائید که تکمیل گرده و در اختیار توصیه کننده قرار دهید. این فرم منجر به تولید توصیه نامه های بسیار دقیق تر و کاراتر در اپلیکیشن اپلای بیشمار دانشجو بوده است. حال نوبت شماست که از آن بهره ببرید. به امید موفقیت روز افزون شما در تهیه اپلیکیشن اپلای نیل به تحصیلات بین المللی کم دغدغه. / اپلای پیدیا، همراه وفادار شما

دانلود فرم تهیه پیش نویس توصیه نامه (این فرم توسط دانشجو تکمیل می گردد و به همراه دیگر مدارک فوق الذکر در اختیار توصیه کننده قرار می گیرد.) 

Student Information Sheet for Recommenders, ApplyPedia

نمونه درخواست رسمی از توصیه کننده جهت نگارش توصیه نامه بورسیه تحصیلی

I am requesting a letter of recommendation from you to support my application for admission.  I have completed “Student Information Sheet for Recommenders” so that you will have more information about me.  Along with this form, I have included copies of my ELP transcripts, résumé, and essay/personal statement so that you can learn more about me and how I will present myself in the application.  Thank you, in advance, for writing this letter on my behalf.

Sincerely, YOUR NAME HERE

 

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x