تحصیلات بین المللی

سوالات متداول و رایج اپلای – تحصیلات بین المللی (تحصیل در خارج از کشور)

در این بخشی توانید سوالات متداول اپلای و تحصیل در خارج از کشور را مشاهده نمائید. همچنین پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی را داشته باشید.

در این بخشی توانید سوالات متداول اپلای و تحصیل در خارج از کشور را مشاهده نمائید. همچنین پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی را داشته باشید. ما به سوالات متداول اپلای و تحصیل در خارج از کشور شما پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

آیا من واجد شرایط تحصیل در خارج از کشور هستم؟

برای شروع تحصیل در کشورهای خارجی به عنوان دانشجوی بین المللی، بسته به مقطع تحصیلی، طیف وسیعی از شرایط و الزامات ورودی وجود دارد که بایست از آنها مطلع باشید.

یکی از اولین شرایط جهت اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی، الزامات علمی برای دانشجویان می باشد (از جمله: مدارک تحصیلی معتبر مدارک معتبر بسندگی در مهارت های زبان انگلیسی)، که بسته به سطح تحصیلاتی متفاوت می باشد. به عنوان مثال، بعضی از دوره ها و برنامه های تحصیلات بین المللی نیاز به گذراندن یک دوره پایه قبل از پذیرش تحصیلی دارند. مثل پذیرش در رشته های پزشکی. هر دانشگاه یا کالج می توانند شرایط ورودیه و پذیرش تحصیلی متفاوت و منحصر به فرد خود را داشته باشند. بنابراین اطلاعات و ملزومات برنامه تحصیلی خود را در وب سایت خود کالج یا دانشگاه به دقت مورد مطالعه قرار دهید.

کسب اطلاعات بورسیه های تحصیلی در وبسایت دانشگاه

مشاوران ما اینجا هستند که راهنما و پشتیبان شما در مورد اخذ پذیرش تحصیلی در برترین کشورها و دانشگاه های خارجی (بین المللی) باشند. شما می توانید در بخش نظرات، سوالات متداول اپلای خود در پروسه تحصیلات بین المللی ایراد فرمائید.

پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی – سوالات متداول اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی

واجد شرایط تحصیل در خارج از کشور

هزینه تحصیل در خارج از کشور چقدر است؟

هزینه های مربوط به تحصیل در دانشگاه یا کالج های خارج از کشور بسیار متفاوت است. که معمولا بستگی به ماهیت برنامه تحصیلی، طول اقامت شما، فاصله ای که مسافرت می کنید و شیوه زندگی دانشجویی در آنجا بستگی دارد.

توجه داشته باشید که برخی از ویزاهای دانشجویی نیاز به داشتن مقدار مشخصی از وجوه مشخصه و موجود در حساب بانکی دانشجو هنگام ورود به کشور مقصد دارد. مثلا کشور آلمان که برای صدور ویزاهای دانشجویی حدود ۸۵۰۰ یورو وجه نقد در حساب بلاک شده بنام دانشجو یا اسپانسر وی می خواهد. معمولا توصیه می شود قبل از انتخاب یک کشور برای پذیرش تحصیلی: به مرور و مطالعه وب سایت های مهاجرتی مرجع، برای کشوری که مایل به تحصیل در آن هستید اهتمام ورزید. یا با یکی از مشاوران ما صحبت کنید.

کسب درآمد حین تحصیل و مدت زمان محدود کار

بسیاری از دانشجویان در کنار تحصیلات خود، کارهای نیمه وقت (Part-time) حین تحصیل را انجام می دهند. تا هزینه های زندگی و اجتماعی خود را تامین کنند. با این حال، محدودیت هایی در ساعات مجاز به کار حین تحصیل وجود دارد (اغلب تا ۲۰ ساعت در هفته).

کار دانشجویی دستیاری (دستیار تحقیق)

کی؟ کچا؟ چگونه؟

 

در هنگام انتخاب رشته تحصیلی و بهترین مکان برای ادامه تحصیل در خارج، چه پارامترهایی را باید در نظر گرفت؟

    هنگام تصمیم گیری درباره رشته و حوزه تحصیلی و مقصد تحصیلات بین المللی باید مراجع اطلاعاتی مختلف را مورد مطالعه قرار داد. بهتر است از منافع، پتانسیل ها و اهداف آتی خود، شروع کنید.

    زمان زیادی برای تحقیق در خصوص دوره های آموزشی فوق برنامه، موضوعات و گزینه های موجود پیش رو؛ نظیر: دوره های کارآموزی یا کارهای عملی و آزمایشگاهی در تحصیلات بین المللی اختصاص دهید.

محل دانشگاه، رتبه بندی ها، میزان زمان مطالعه و هزینه های کل تحصیل و زندگی در آن کشور را ببینید.

سوالات مهم در ادامه تحصیل پزشکی در کانادا

 

پرسش و پاسخ رایج اپلای

در مورد نوعی سبک زندگی که شما ترجیح می دهید فکر کنید. – آیا می خواهید در یک شهر جهانگرا یا یک شهر آرام زندگی کنید؟

    آیا ترجیح می دهید یک شهر را انتخاب کنید که دانشجویان دیگری از ملیت شما وجود دارد؟ آیا می خواهید نزدیک به ساحل، جنگل یا بیابان باشید؟ آیا می خواهید در محوطه دانشگاه زندگی کنید؟

    اگر مایلید پس از تحصیل به کار گماشته شوید و اقامت آن کشور را بگیرید؛ باید از سیاست های مهاجرت و شرایط ویزا در آن کشور مطلع شوید. و همچنین می دانید که این سیاست های دولتی می تواند در طول دوره تحصیل شما تغییر کند.

آیا تحصیل در خارج از کشور به من کمک می کند تا یک شغل خوب پیدا کنم؟

طبق بررسی سازمان های مطبوعاتی و آماری مستند، چشم اندازهای شغلی دانشجو به شدت از تجربه وی در تحصیلات بین المللی و زندگی اجتماعی در خارج از کشور سود خواهد برد. یک مطالعه اخیر که در بین بیش از ۴۵۰۰ دانشجوی خارجی در ایالات متحده؛ از طریق نظر سنجی کارفرمایان، انجام شده است، نشان می دهد که زمان استخدام، افرادی که در خارج از کشور خود تحصیل کرده اند، بسیار کوتاهتر است. و این افراد شانس قابل توجهی نسبت به دیگر رقیبان خود داشته اند. این تحقیق همچنین اذعان می کند که، تحصیلات بین المللی فرصتی است برای ایجاد ثروت از طریق:

 • کسب مهارت های جدید،
 • ارتباطات و تعاملات آکادمیک،
 • و مهارت های قوی زبان انگلیسی.

مطالعه بیشتر : “مزیت های تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان

                    “ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور

آیا تمامی انواع تحصیلات بین المللی در کشور من پذیرفته خواهد شد؟

اگر این جنبه از تحصیلات بین المللی برایتان مهم است؛ باید دقت کنید که مدارک تحصیلی اخذ شده در خارج از کشور بسته به حوزه آموزشی می تواند مورد پذیرش سیستم آموزشی کشور شما قرار گیرد؛ و یا مورد تائید واقع نشود. برای مثال، هنگام انتخاب برنامه های آموزش پزشکی، و حوزه های مرتبط با آن در خارج از کشور؛ بایست دقت نمود که وزارتخانه و سازمان های مرتبط با بهداشت و سلامت در کشور شما، ان برنامه را تائید و تصدیق می کند.؟

سوالات متداول و رایج تحصیل در خارج از کشور (تحصیلات بین المللی)

سوالات متداول و رایج تحصیل در خارج از کشور (تحصیلات بین المللی)

اگر پدر و مادر من راضی به تحصیل در خارج از کشور نبودند چه؟

طبیعی است که خانواده دغدغه خاطرهای وسیعی از سفر فرزند خود به تنهایی به یک کشور جدید داشته باشند. اما امروزه در عصر تبادل اطلاعات، میلیون ها نفر از دانش آموزان این کار را کرده اند و رشد کرده اند، اما اگر این امر برای والدین پذیرفته نباشد چه؟

ما شما را تشویق می کنیم که والدین خود را در هر بحث یا ملاقات هایی که با اپلای پدیا دارید درگیر کنید. با اطمینان خاطر و اعتماد به نفسی که یک مشاور تحصیلی خبره دارد؛ و آمار و ارقام و اطلاعات تخصصی که در اختیار والدین قرار می دهد، اغلب والدین پس از بررسی فرصت ها، مزایا، رشد شخصیتی و علی الخصوص مزیت رقابتی برجسته در بازار کار آینده با داشتن تسلطی کامل به زبان بین المللی (انگلیسی) که با تحصیل در خارج از کشور نصیب فرزندانشان می شود، به این امر رضایت می دهند و با افتخار از فرزند خود حمایت و پشتیبانی می کنند. به والدین خود مطالعه مقاله “آمار و ارقام حقیقی از دستاوردها در تحصیلات بین المللی” را توصیه کنید ;-))

چنانچه نتوانم در خارج از کشور تحصیل کنم چه؟

خوشبختانه ورود موفقیت آمیز کامپیوتر و اینترنت در حوزه آموزش، و تحصیلات آکادمیک، انقلابی به پا کرده است. امروزه تحصیلات بین المللی در تمامی زمینه های تخصصی و در تمامی مقاطع از دوره های کوتاه مدت تا مدارک معتبر آکادمیک به صورت آنلاین و بر خط برای تمامی علاقمند مهیا است. اغلب تحصیلات بین المللی آنلاین مزایا و محاسن ویژه ای نسبت به تحصیلات بین المللی حضوری نیز دارد. که در مقاله های مرتبط در تحصیلات بین المللی آنلاین به آنها پرداخته شده است. برای آن دسته از متقاضیان علاقند به تحصیلات بین المللی حضوری نیز اغلب تعداد محدودی موقعیت فاند و بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این میزان بسته به سطح تحصیلات و دانشگاه انتخابی در کشور مقصد متفاوت است. این واقعیت نیز وجود دارد که بورسیه تحصیلی رقابتی است. و شما نیاز به نشان دادن دستاوردهای علمی یا حرفه ای ویژه و استثنایی دارید. دولت ها و سازمان های دیگر نیز کمک هزینه تحصیلی و جوایز را برای کمک های مالی به دانشجویان بین المللی در خارج از کشور ارائه می کنند. مشاور شما در اپلای پدیا جزئیات بیشتری از بورسیه تحصیلی شما را در اختیار شما قرار می دهد.

انواع بورسیه های تحصیلی دولتی در خارج از کشور

آیا امکان همان زمان کار و تحصیل در خارج از کشور مهیا می باشد؟

کار آکادمیک؛ کار و شغل حین تحصیل و با ویزای تحصیلی تنها از نوع نیمه وقت مجاز است. و می توانید تحصیلات بین المللی و تجربه زندگی اجتماعی دانشجو را در خارج از کشور تکمیل کند. قبل از اینکه دانشجو هر کار با دستمزد را انجام دهد، باید مطمئن شود که ویزای تحصیلی اجازه آن را می دهد. فرصت های کار برای دانشجویان برای کار نیمه وقت در طول تحصیل آنها از کشور به کشور متفاوت است.

بسیاری از دانشگاه ها دارای یک مرکز شغلی ویژه برای دانشجویان هستند؛ که فرصت های شغلی را برای کمک به دانشجویان و ارتقای مهارت های ایشان را تبلیغ می کنند. خدمات حرفه ای (Careers) در وبسایت دانشگاه نیز می تواند یک منبع مفید برای کسب اطلاعات باشد.

پروسه اپلای یا درخواست و پذیرش تحصیلی چه مدت طول می کشد؟

توصیه می کنیم فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی خود را حداقل نه ماه گاها تا یک سال قبل، آغاز کنید؛ تا زمان کافی برای بررسی و پردازش درخواست های شما مهیا باشد. و آمادگی کافی برای اخذ ویزا و شرایط خروج از کشور را داشته باشید.

به یاد داشته باشید که سال تحصیلی و تقویم آکادمیک، بسته به مقطع تحصیلی و کشور انتخابی در زمان های مختلف شروع می شود. برای مثال:

تقویم دانشگاهی مرسوم در استرالیا

نیم سال یا ترم اول: از اواخر فوریه / اوایل مارس (بهمن ماه) شروع می شود و تا اواخر ماه مه / اوایل ماه ژوئن (خرداد ماه) طول می کشد.

نیم سال یا ترم دوم: اواخر ژوئیه / اوایل ماه اوت (مرداد ماه) شروع می شود تا ماه نوامبر (آذر ماه) به طول می انجامد.

تقویم دانشگاهی مرسوم در نیوزلند

نیمه اول: از فوریه تا ژوئن

نیمه دوم: از جولای تا نوامبر

تقویم دانشگاهی مرسوم در انگلستان

ترم ۱: از سپتامبر تا دسامبر

ترم ۲: از ژانویه تا آوریل

ترم ۳: از آوریل تا ژوئن

تقویم دانشگاهی مرسوم در ایالات متحده آمریکا

ترم پاییز: از اوت تا دسامبر

ترم بهار: از ژانویه تا آوریل

ترم تابستان: از ماه مه تا اوت

تاریخ های بالا فقط در حد یک راهنمای کلی و عمومی هستند. شما باید همیشه از طریق دپارتمان یا دانشکده ی خود، تاریخ دقیق را چک کنید.

مقایسه نظام آموزشی آمریکا در مقابل سیستم آموزشی انگلیس

آیا من نیاز به یک مشاور تحصیلات بین المللی دارم؟

آیا من نیاز به یک مشاور تحصیلات بین المللی دارم؟

در حالی که شما می توانید مستقیما به یک کالج یا دانشگاه در خارج از کشور اپلای و درخواست پذیرش دهید؛ می توانید از تخصص یک مشاور زبده تحصیلات بین المللی برای برنامه ریزی مدون و هدایت برنامه تحصیلی خود بهره ببرید. این راهنمایی و مشاوره می تواند از طریق انتخاب دانشگاه یا کالج متناسب و آماده سازی بهترین اپلیکیشن اپلای باشد. استفاده از یک مشاور تحصیلی معتبر و قابل اطمینان،  می تواند به کاهش استرس در انتخاب یک دانشگاه در کشور دیگری، اپلای و آماده سازی برای داشتن تحصیلی کم دغدغه منجر شود.

 

انجمن اپلای پدیا و راهنمایی و مشاوره تحصیلات بین المللی

اکثر مشاوران ما در اپلای پدیا خود مشغول تحصیلات بین المللی هستند. و از چالش ها و آپشن های پیش روی یک دانش آموز یا دانشجو بین المللی مطلع و آگاه هستند. امروزه رشته ها و حوزه های آکادمیک به شدت تخصصی و منحصر به فرد شده اند. از طرفی پدیدار شدن بین رشته ای ها و چند رشته ای ها، گزینه های جدیدی را پیش روی دانشجویان قرار داده است. در اپلای پدیا در آغاز کار طیف گسترده ای از انتخاب ها به همراه مشاوره در راستای تبعات انتخاب هر یک از آنها، به دانشجویان ارائه می شود. سپس در آماده سازی اپلیکیشن اپلای برای هر انتخاب از دانشجویان حمایت و پشتیبانی می شود. بسیاری از دانشجویان در آماده سازی برای تست های زبانی و آمادگی آزمون های پزشکی نیز از خدمات و سرویس های ما بهرمند هستند.

اپلای پدیا کیست؟

اپلای پدیا یک رهرور امر آموزش و پرورش مدرن، تحصیلات عالی (Higher Education) و تحصیلات بین المللی است. ما به دانش آموزان و دانشجویان در راستای ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان کمک می کنیم. بعضی از همکاران ما این کار را برای مدت ۵۰ سال انجام می دهند. با ایجاد یک شبکه ارتباطی، هم اینک فرصت تحصیل در ۳۲ کشور جهان برای دانشجویان پارسی زبان مهیا است. مشاوران آموزش دیده ما، با شما کار می کنند تا برنامه تحصیلی خود را به یک پلت فرم برای موفقیت حرفه ای و رشد شخصی تبدیل کنید.

علت انتخاب اپلای پدیا توسط دانشجویان

زو، یعقوب، فرشته و کنی به ما می گویند که چگونه اپلای پدیا به آنها در دستیابی به اهداف تحصیلی و حرفه ای خود در اروپا و آمریکا کمک کرد. مشاهده نظر کاربران اپلای پدیا

آیا اپلای پدیا فقط لیستی از چند دانشگاه یا کالج را به دانشجویان ارائه می دهد؟

خیر. خدمات اپلای پدیا فراتر از توصیه ها و برنامه های تحصیلی است. اپلای پدیا می تواند در دستیابی خدمات ضروری در هنگام زندگی در خارج از کشور راهنما باشد. – بیمه درمانی، ارز خارجی، محل اقامت، ایجاد حساب بانکی و اخذ سیم کارت (تنها مشاوره-اقدام با خود دانشجو است.)

سازماندهی و جهت گیری های پیش از خروج که شامل موضوعاتی مانند: زندگی دانشجویی در کشور جدید، مشاوره در مورد سازگاری با فرهنگ و نحوه برخورد و کسب استقلال شخصیتی همه و همه بخشی از دغدغه های دانشجویان می باشد، و ما بدان آگاهیم.

هزینه خدمات و سرویس ها در اپلای پدیا چقدر است؟

خدمات ما برای دانشجویان نیمه بها است. دانشجویان می توانند در همکاری با اپلای پدیا یک پذیرش رایگان از دانشگاه های همکار با اپلای پدیا دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به صورت آنلاین یا فرم درخواست خود را تکمیل کنید.

آیا اپلای پدیا با دانشگاه های مشخصی همکاری دارد؟

ما در مجموعه اپلای پدیا تنها با دانشگاه ها و کالج هایی همکاری می کنیم که می دانیم از استاندارد های بالا در آموزش و تحصیلات بین المللی برخوردار هستند. این بر اساس بررسی های رسمی و علمی این موسسات و همچنین تجربه ما در کار با آنها و تجربه دانشجویان ما است.

این صفحه به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک با اپلای پدیا باشید.

در ادامه می توانید در بخش نظرات، سوالات و ابهامات خود در پروسه تحصیلات بین المللی ایراد فرمائید. با تشکر از همراهی شما/ پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی

لطفا با مشارکت در نظرسنجی و کامنت گذاری ما را یاری نمائید 🙂

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
Summary
پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی - سوالات متداول اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی
Article Name
پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی - سوالات متداول اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی
Description
در این بخشی توانید سوالات متداول اپلای و تحصیل در خارج از کشور را مشاهده نمائید. همچنین پرسش و پاسخ تحصیلات بین المللی را داشته باشید. ما به سوالات متداول اپلای و تحصیل در خارج از کشور شما پاسخ می دهیم. با اپلای پدیا همراه باشید.
Author
Publisher Name
ApplyPedia
Publisher Logo
برچسب ها

نوشته های مشابه

۲۳ دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  من معدل ۱۴.۵ از دانشگاه مازندران دارم‌که دولتی است و معدل ۱۷.۳۰ از دانشگاه شهید بهشتی ریز نمراتم در دوزان لیسانس خیلی کم بوده و مشروطی دارم ۲ تا
  ایا این مسئله باعث میشه که اگر من با مدرک فوق اقدام کنم نتونم اپلای کنم؟

  1. سلام.
   اول اینکه پیشنهاد میکنم شرایط خودتون رو بطور کامل توضیح بدید. در حد یک الویتور پیچ استاندارد (elevator pitch) ارائه کنید. اینطور که شما مبهم توضیح دادید من باید حدس بزنم!
   —- توضیح در مورد الویتور پیچ که یه دانشجوی بین المللی باید بلد باشه (از واجبات :
   An elevator pitch, elevator speech, or elevator statement is a short description of an idea, product or company that explains the concept in a way such that any listener can understand it in a short period of time.
   پیشنهاد بنده صرفا از روی تجربه:
   من حدس میزنم منظور شما این بوده که معدل لیسانس شما ۱۴ونیم بوده و ۲ ترم مشروطی داشتید. بعد در فوق لیسانس، معدل بالایی داشتید از دانشگاه معتبرتری! یکم جالبه! ممکنه رشته تونو تغییر دادید.
   به هر حال تو نگاه دانشگاه های غربی مقطع لیسانس، فاندیشن یا فونداسیون، برای تحصیلات عالی حساب میشه . شما نمی تونید از معدل پائین و ۲ترم مشروطی در دوره لیسانس به سادگی بگذرید. اگه دو ترم پشت سر هم هست، یا زمان مشروطی تون مرتبطه؛ در نگارش های آکادمیک اپلیکیشن اپلای خودتون، مشکلات روحی روانی غیر مساعد یا هر چیز دیگه ای که باعث شده شما مشروط بشید رو بصورت خلاصه و منطقی توضیح بدید.
   به هر حال شما با اپلیکیشن اپلای و نگارش های آکادمیک اون قادر هستید که بعضی شرایط (مثل همین شرایط مشروطی شما) رو منطقی و قابل قبول تر جلوه بدید.
   اگه تصمیم دارید با این شرایط فاند هم بگیرید باید اپلیکیشن اپلای شما متبحرانه آماده بشه. به هر حال دانشگاه ها متفاوتند. اهداف استخدام دانشجویی هم متفاوتند. مهم اینه که شما روحیه زیاده خواهیتونو حفظ کنید و چیزی جز تحصیلات بین المللی راضیتون نکنه.

   1. با سلام
    من ارشد شیمی هستم شاخه معدنی
    به دلایلی در زمان تحصیلم مقاله علمی ندادم و…
    الان بعد از چند سال با استادم صحبت کردم که واسه پذیرش دکترا اگه بخوام اقدام کنم نیاز به رزومه هم دارم ایشون گفتن میشه بیای اما توصیه نامه نمیدند میخوام بدونم اثری داره مقاله علمی بدم واسه پذیرش؟و توصیه نامه نداشته باشم

    1. سلام، اگر نام توصیه‌نامه یا Recommendation بعنوان پیش‌نیاز اپلای و از پارامترهای اصلی و لازم اپلیکیشن اپلای باشه، متاسفانه باید گفت که بدون توصیه نامه پذیرش نمیدن، مگر اینکه توصیه نامه ضروری نباشه که کمتر دانشگاه معتبری بدون توصیه نامه پذیرش میده! و عجالتا باید گفت مقاله علمی Scientific papers بهیچ وجه جای توصیه نامه یا رزومه رو پر نمیکنه، و بدون اون اپلیکیشن ناقص و مردود قلمداد میشه، علی الخصوص در اپلیکیشن اپلای در اسکالر‌شیپ یا بورسیه تحصیلی</strong>

 2. سلام لطفا به من کمک کنید برای آینده ام نیاز به کمک دارم و کسی اطرافم نیست که راهنماییم کنه
  من میخوام رشته ی مهندسی شیمی رو بخونم،اگه دانشگاهی که میخوام درس بخ پونم دولتی باشه ولی جز دانشگاه های برتر نباشه شانس اپلای ندارم؟(دانشگاه چمران اهواز)
  و سوال بعدیم اینه که اگر در دوره ی لیسانس معدل بالایی داشته باشم،میتونم برای کار به کشور های عربی مثل کویت و امارات برم؟کشور های عربی فارغ التحصیل های ایرانی از اون دانشگاهی که گفتم رو قبول میکنن؟ممنون میشم کمکم کنید

 3. سلام ممنون بابت سایت بسیار خوبتون
  من در حال حاضر دانشجوی ترم ۴ دکترای برق دانشگاه شیراز هستم اما دلم میخواد از نو دکترارو خارج از کشور بخونم. رزومه خوبی دارم با چند تا از اساتید خارج از کشور هم مکاتبه کردم و موافقت اولیه رو گرفتم. ایا برای اپلای باید حتما از دانشگاه شیراز انصراف بدم؟ امکان خوندن دو دکترا به صورت همزمان وجود نداره؟

 4. سلام و خسته نباشید. من واس ایندم دو راه دارم. اولی اینکه:
  کارشناسی روان شناسی از دانشگاه معتبر بگیرم که چهار سال طول میکشد.بعد از گرفتن مدرک کارشناسی، واس ارشد فیزیک برای دانشگاه روزانه اقدام کنم.بعد از قبولی در دانشگاه فیزیک روزانه، به المپیاد فیزیک هم شرکت کنم. بعد از طریق فیزیک بورسیه بگیرم البته با داشتن نمرات کامل و کسب رتبه ی خوب در المپیاد فیزیک.
  دومین راه این هست که: بعد از گرفتن مدرک کارشناسی روانشناسی ، برای ارشد روان شناسی اقدام کنم و بعدش هم المپیاد روان شناسی اقدام کنم. بعدش هم با داشتن رتبه ی خوب در المپیادش و نمرات خوب بورسیه بگیرم. بعد از اخذ پذیرش در کشوری که برای روانشنایسی بورس گرفتم،در همان کشوز فیزیک هم بخونم
  حال با توجه به اینکه میدونم تحصیل در مقاطع مختلف باعث میشه که احتمال بورسیه کم شود ،انوقت به نظر شما کدوم راه بهتر و راحت تر و سریع تر هست.به فیزیک خیئلیییییی علاقه دارم روان شناسی رو هم دوست دارم ولی با کدوم راه حل (راه حل اول یا دوم؟) و با کدوم رشته ( فیزیک یا روان شناسی؟) سریعتر میشه بورسیه گرفت؟؟
  بسیاااااار ممنون میشوم از بابت پاسگوییتان.

  1. سلام خدمت شما خانم آیدا؛ و سپاس از اینکه اپلای پدیا را انتخاب کردید. با توجه به اینکه موفقیت روز افزون شما مطلوب و خواسته ماست بنده به شما پیشنهاد میکنم که برای مقطع لیسانس ۴ ساله اقدام به پذیرش تحصیلی از دانشگاه بین المللی مورد نظر خودتون کنید. و در رشته ی دلخواه خودتون ک با توضیحاتی که دادید باید رشته فیزیک باشه پذیرش تحصیلی بگیرید. بنظر بنده تحصیلات پایه (Foundation) بسیار مهم تر از اینه که شما در ارشد تصمیم به تغییر رشته مورد نظر خودتون بگیرید. اگه محتاج به کمک مالی هستید برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس می تونید روی دریافت اسسکالرشیپ ها و بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی حساب کنید. با توجه به اشتیاقی که شما دارید مطمئنا می تونید یک فاند تحصیلی خوب بگیرید. لازمه دریافت فاند خوب در مقطع لیسانس هم مشارکت در رقابت دانشجویی بین المللی هست. و لازمه موفقیت در اون رقابت قابلیت و مهارت بالای شما در زبان انگلیسی. بنابراین زبان انگلیسی آیتم سرنوشت ساز شماست برای موفقیت در زندگی آینده شما. و از طرفی شما که مصمم اید در المپیاد فیزیک رتبه بیارید قطعا از سد رقابت دریافت و اخذ بورسیه تحصیلات بین المللی هم خواهید گذشت.

   در هر صورت اگر به هر دلیلی تحصیلات بین المللی در مقطع لیسانس برای شما مهیا نشد؛ من پیشنهاد میکنم شما در داخل ایران رشته فیزیک رو بعنوان رشته تحصیلی لیسانس ۴ ساله انتخاب کنید. چون رشته علوم پایه حساب میشه و بعد فارغ التحصیلی در این زشته ناب و دوست داشتنی (فیزیک) امکان ادامه تحصیل در هر رشته دیگری برای شما ممکن و میسر است. که (در حالت مقایسه) این اتفاق با تحصیل در رشته روانشناسی بخت و اقبال بسیار کمتری دارد. همچنین فیزیستی که روانشناس بشه بیشتر لاجیکه و بهتره تا روانشناسی که بخواد فیزیست بشه. این نظر شخصی بنده هست با توجه به مشاوره هایی که به افراد در رشته های تحصیلی مختلف داده ام.
   همچنین در هر صورت اگر به هر دلیلی تحصیلات بین المللی حضوری در مقطع لیسانس برای شما مهیا نشد؛ پیشنهاد میکنم که از طریق تحصیلات بین المللی آنلاین دانش زبان انگلیسی تخصصی خودتون رو بروز نگه دارید تا در زمان مناسب بتونید فاند اسکالرشیپ تحصیلی مورد نظرتون رو بدست بیارید.

   هم اکنون همکار بین المللی اپلای پدیا تحصیلات بین المللی رایگان رو در هر رشته و زمینه آکادمیک رو بصورت رایگان و به زبان شیرین انگلیسی برای شما تدارک دیده است. برای مشارکت کافیه به لینک تحصیلات بین المللی آسان و کم دغدغه مراجعه کنید. در روزهای آخر سال میلادی ۲۰۲۰ ما دوره های آموزشی آنلاین رو لانچ میکنیم و در دسترس همه دانشجوهای مشتاق ایرانی قرار می دهیم. پس با اپلای پدیا بمانید. ما بیشتر از هر شخص حقیقی/حقوقی دیگری مشتاق و علاقمند پیروزی، سرافرازی و موفقیت بین المللی شما هستیم. این مهم رو بشما قول میدم.
   اگه سوال یا ابهام دیگری داشتید حتما پرسش نمائید. از توجه و لطف شما بسیار سپاسگذارم. 🙂

 5. دوباره ممنونم بابت زحماتتون.ولی من مجبورم امسال واس کنکور انسانی برای روان شناسی رو بخونم. تا حالا راه زیادی اومدم و خیلی زحمت کشیدم. نمیشه هم زحمات و هم خرج و زحمتی که خانوادم برام کشیدن رو به کنار بزارم. از راهنمایی کامل شما متشکرم ولی ایا احتمالش بازم کمه که اول روان شناسی رو بخونم بعد به ارشد فیزیک بگیرم و نهاااایت سعی رو بکنم واس بالا بردن نمرات دانشگاهی فیزیک و المپیادش؟ خب چهار سال وقت دارم که سواد فیزیک و روان شناسیم رو بالا ببرم. تا مقاله ها رو چه فیزیک چه روان شناسی رو ب نحو احسن ارائه بدم. اگه سوادم رو بالا ببرم شااااید شاید کتاب هم در مقطع رشته ام نشر کنم. حتی برای نشر کتاب از حالا تمرین رو شروع کردم چون کمی انشا نویسیم در دوران مدرسه ام خوب نبود /: ولی همه چیز به اراده ی ادم وابستس.در حال با این شرایط بازم احتمالش برای بورسیه کمه؟؟؟؟

  1. سلام مجدد خدمت شما خانم آیدا؛ و سپاس از اینکه اپلای پدیا را انتخاب کردید. شما مشکل انتخاب رشته فیزیک برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس رو توضیح ندادید. (که به چه علت رشته فیزیک را بعنوان رشته تحصیلی برگزیده خود انتخاب نمی کنید.) اما با انتخاب رشته روانشناسی بعنوان رشته دانشگاهی در مقطع لیسانس شما شانس تغییر رشته فیزیک در مقطع ارشد را خواهید داشت. با توجه به اینکه رشته فیزیک گسترده و دارای گرایشات متعدد است؛ بستگی دارد که شما به کدام گرایش آن علاقمند باشید. اما در هر صورت همانگونه که خود شما بیان نمودید، با اراده قوی همه چیز ممکن است. اما توصیه اکید ما بشما این است که اراده قوی خود را در زمینه ارتقا و توسعه قابلیت ها و مهارتهای زبان انگلیسی نیز بکار بندید. چرا که مهارت بالا در زبان انگلیسی علی الخصوص نگارش آکادمیک Academic Writing بسیار تاثیر گذار در موفقیت در کسب بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ خواهد بود. همچنین شما این فرصت را دارید که بصورت آنلاین و به زبان انگلیسی رشته فیزیک را بصورت خود خوان و خود جوش پیگیری نمائید. تا در زمان تغییر رشته، در زمینه فیزیک بیگانه نباشید. تحصیل آنلاین رشته فیزیک رایگان و بزبان انگلیسی ریسک چندانی برای شما ندارد. و شما علاقمندی خود را پیگیری می کنید. و همزمان زبان تخصصی خود را ارتقا و توسعه می دهید.

 6. سلام میخواستم بپرسم اگه دانشجوی دکتری باشی و سپس پذیرش بگیری از خارج از کشور به چه شکل هایی میتوان خروج کرد؟ کارت پایان خدمت هم دارم

  1. سلام،خدمت شما، دانشجوی دکتری فرق زیادی با افراد عادی نداره، اگه شما مشکل خروج و ممنوعیتی برای آن داشته باشید می تونید بعد از اخذپذیرش تحصیلی موفق، کار ویزای تحصیلی یا روادید دانشجویی رو انجام داده و خروج خودتون رو مهیا میکنید. جهت پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی تصویر گذرنامه یا پاسپورت شما نیازه.

 7. سلام من دانش اموز علامه حلی ۱ تهران هستم در رشته ی تجربی و معدل ۳ سال راهنماییم ۲۰ بوده و الان سال اول دبیرستانم و ترم اولم رو باز با معدله ۲۰ گذروندم و به زبان اینگیلیسی هم تا حد خیلی خوبی مسلط هستم و دارم زبان روسی رو هم در کنار اینگیلیسی یاد میگیرم و در دوره راهنمایی خوارزمی ازمایشگاه تو منطقه رتبه اوردم و کلی کار های پژوهشی انجام دادم و امثال هم برای پژوهشی تو رشته نوروساینس دارم مقاله اماده میکنم و به جاهای خوبی هم رسیدیم و اینکه ایا امکان بورس شدن من تو کشور های دیگه واسه بعد از دوره دبیرستانم وجود داره و اگه بشه کدوم کشور ها و چه نوع بورسیه ای؟

  1. با سلام خدمت شما ماهان عزیز.
   شرایطی که شما خودت رو توصیف کردی، جزو شرایط شایستگی و صلاحیت بسنده و متناسب با بسیاری از فرصت های بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ های شایسته محور (Merit Based Scholarships) هستی. و پیشنهاد بنده به شما اینه که گزینه های بیشتری رو ارزیابی و بررسی نمائید.
   همچنین شما می توانید زبان آلمانی رو فرابگیرید و برای ادامه تحصیل در رشته نورو ساینس در آلمان، مهد نوروساینس دنیا، ادامه تحصیل دهید.
   در ادامه دو منبع معتبر و مرجع در زمینه بورسیه های تحصیلی رشته نوروساینس (neuroscience-majors) معرفی میشه که امیدوارم مفید قرار بگیره.
   انواع فرصت اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی در بین رشته ای نوروساینس (neuroscience scholarships) در وبسایت فست وب (fastweb)
   انواع فرصت اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی در رشته نوروساینس (Neurobiology Scholarship Programs) برای دانشجویان کالج
   همچنین شما می توانید خدمت دانشجویی انتخاب هاب متناسب اپلای پدیا را با تخفیف قابل توجهی تهیه کنید و با انتخاب های متعدد و متناسب شخصیت و قابلیت های خود، با قطعیت بیشتر به ادامه تحصیل در رشته رویایی در دانشگاه هدف خود بپردازید.
   لازم به ذکر است که خدمت انتخاب های متناسب کالج و دانشگاه هدف در اپلای پدیا، شرایط مالی دانشجو را نیز لحاظ کرده و گزینه هایی ارائه می گردد که شرایط مالی دانشجو نیز در آن رعایت و لحاظ شده است.
   جهت بررسی خدمت انتخاب های متناسب کالج و دیگر خدمات دانشجویی انفرادی در اپلای پدیا به این لینک مراجعه نمائید.

 8. سلام و عرض ادب
  من دبیر و شاغل در آموزش پرورش هستم و مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی با معدل ۱۷ گذروندم میخواستم بدونم با شرایط بنده امکان اپلای وجود داره از لحاظ کاری شرایط من چطور میشه؟

  1. با سلام خدمت شما علی.
   با توجه به اینکه شما در دانشگاه دولتی مدرک گرفتید، چنانچه از نظر تعهد خدمت آموزش رایگان در کشور مشکلی نداشته باشید، می توانید مدرک تحصیل خود را (دانش نامه و ریز نمرات) ترجمه کنید و اقدام به اپلای و درخواست پذیرش تحصیلی از دانشگاه های بین المللی داشته باشید. همچنین سن ممکن است برای برخی کشورها و دانشگاه ها معیار تعیین کننده باشد. اما به هر حال دانشگاه ها و موقعیت های متعدد و گوناگونی در سراسر جهان وجود داره که محدودیت سنی در اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی ندارند. برای اپلای موفق شما باید اپلیکیشن اپلای که معرف شخصیت شماست را آماده و ارائه نمائید. اطلاعات بیشتر در پست: اپلیکیشن اپلای و نقش آن در پذیرش تحصیلی.
   چنانچه سوال دیگری دارید لطفا با ذکر جزئیات بیشتر ایراد فرمائید. سپاس از حسن نظر شما.

  2. بلی. هیچ مشکلی برای شما وجود ندارد. چه ادامه تحصیل و پژوهش و چه کار و شغل بین المللی. شما باید اطلاعات بیشتری ارائه دهید تا مشاوره بهتری دریافت نمائید. با تشکر.

 9. سلام،
  ابتدا که واقعا ازتون بابت این همه مطالب مفید ممنونم،
  ازتون ممنون میشم اگر سوال من رو جواب بدید.
  من اوایل که روند اپلای رو شروع کرده بودم، واقعا خیلی بکگراند و اطلاعات کمی داشتم، در این حد که ایمیلی خیلی خلاصه و جم‌و جور و آبکی به استادا میدادم و در همون ایمیل اول sop که واقعا برای تک به تک استادا وقت میذاشتم و اتچ میکردم. در حالیکه الان تازه به اهمیت ایمیل پی بردم و وقت زیادی م رو تلف کردم. و تازه متوجه شدم در مراحل بعد، sop رو باید بهش بها میدادم.
  من تمام استادهای که اولویت و مورد علاقه من بودند رو ایمیل زدم و خوب جواب خاصی نگرفتم. الان می خوام دوباره به همان اساتید ایمیل بفرستم ولی با محتوایی متفاوت تر و سی وی پربار تر.
  به نظرتون اون اساتید مشخصات و اسم من رو به خاطر دارند؟
  آیا می توانم با همون ایمیل قبلی بزنم؟. یا بهتره یه ایمیل جدید بسازم و با اون از اول شروع کنم؟؟؟
  و اینکه الان اواخر اکتبره، به نظرتون یه سال صب کنم و از دسامبر سال بعد شروع کنم؟؟؟؟ که از لحاظ زمانی بهتر باشه.

  1. سلام. ممنون از اظهار لطف و محبت شما نسبت به سایت اپلای پدیا. شما می تونید با همان ایمیل قبلی هم کار کنید. هر چند ایمیل جدید هم بسازید و ارسال کنید منعی ندارد. اما مهم تر از خود ایمیل محتوایی هست که در ایمیل می نویسید. و سعی دارید که توجه استاد رو به خودتون جلب کنید. سعی کنید ساعتی ۸ تا ۱۰ صبح رو در مقصد حساب کنید و ایمیل تون رو با محتوای بازاریابی شخصی از قابلیت ها و پتانسیل هاتون رو در همین ساعت ارسال کنید که در سر صف ایمیل ها قرار گیرد. مثلا لندن ۳ و نیم ساعت از ما عقب تره. یعنی شما ساعت ۱۱ و نیم صبح ایمیلتون رو ارسال کنید می دونید که مثلا ساعت ۹ صبح اونجاست و دقیق سر ساعتی که استاد میره سراغ ایمیل خودش، ایمیل شما در راس ایمیل های دریافتی وی است. همچنین بیش از همه چیز سعی کنید ایمیل تون تایتل یا سابجکت قابل تجهی داشته باشه. کمی مهارت های بازاریابی رو فر بگیرید عالیه. حتما توصیه می کنم از درس پروفسور داکوت از دانشگاه مریلند در آموزشگاه پلای پدیا استفاده کنید. ترفندهای جالبی رو میگه استاد. که خیلی می تونه کمکتون کنه.
   آموزشگاه اپلای پدیا : https://learn.applypedia.ir/

 10. سلام . می خواستم من می خواستم برای تحصیل به آمریکا اقدام کنم. پدرم ۳۰ سال پیش سپاه سربازی خدمت کرده آیا برای ویزای تحصیلی من مشکلی پیش میاد؟

  1. سلام. هر چند بصورت کلی نمی توان یک جواب آره یا خیر داد. اما شما یا مشاور مهاجرت شما می تواند اپلیکیشن مهاجرتی تهیه کند که این آیتم در برابر دیگر آیتم ها گم باشه. و به چشم نیاد. اما اگر شما خودتون دائما بهش فکر کنید و متمرکز شوید روی این مسئله که سد راه شما شود، ممکن است ناخودآگاه بچشم آفیسر سفارت بیاید و دردسر ساز شود. هر چند آیتم تاثیرگذاری نیست در برابر یک اراده قوی که برای سرزمین موقعیت ها (آمریکا) تلاش می کند. 🙂

 11. سلام و وقت به خیر
  میخواستم بدونم اگر کسی از دانشگاه علمی کاربردی کارشناسی ناپیوسته گرفته باشه و بعدش برای ارشد ی دانشگاه دولتی قبول بشه می تونه اپلای کنه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن