تحصیلات بین المللیکارشناسیمهندسی مکانیک و هوافضا

بهترین دانشگاههای آمریکا در لیسانس مهندسی مکانیک در سال ۲۰۲۲ کدامند؟

فهرستی از بهترین برنامه های تحصیلی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در سال 2022 را در این مقاله مطالعه کنید.

بهترین دانشگاههای آمریکا در مقطع لیسانس/کارشناسی مهندسی مکانیک در سال ۲۰۲۲ را بشناسید.

نوشته متیو لینچ – ۲۷  ژوئن ۲۰۲۱

تصمیم گیری برای تحصیل در یک دانشگاه خارجی می تواند یک کار دلهره آور باشد. برای بسیاری از دانشجویان ایرانی، این مهم ترین تصمیمی است که در زندگی خود می گیرند. برای تصمیم گیری آگاهانه، باید متغیرهای زیادی مانند هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور، کمک های مالی (بورسیه تحصیلی)، نسبت دانشجو به استاد، کیفیت تحصیلات، زندگی دانشجویی و غیره را در نظر بگیرید. این عوامل یا به طور مثبت یا منفی بر کیفیت آموزشی که دریافت می کنید تأثیر می گذارد.

آیا در صدد اخذ لیسانس مهندسی مکانیک هستید اما نمی دانید در چه کالج یا دانشگاهی باید شرکت کنید؟ اگر شما جوانی جاه طلب هستید، پس می خواهید به جای یک دانشگاه متوسط، در یک دانشگاه عالی شرکت کنید. خوشبختانه، ما قبلاً کار را برای شما آسان کرده ایم. برای کمک به شما در یافتن دانشگاه مناسب برای علایق و اهداف خود، ما فهرستی از بهترین برنامه های تحصیلی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در سال ۲۰۲۲ را گردآوری کرده ایم. لطفا با خواندن ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

لیستی از بهترین برنامه های تحصیلی کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در سال ۲۰۲۲

 

۱- دانشگاه استنفورد، استنفورد، کالیفرنیا- آمریکا (Stanford University)

دانشگاه استنفورد در شهر استنفورد از ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه استنفورد برترین دانشگاه برای لیسانس مهندسی مکانیک است. این دانشگاه در بین پنج دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. اگرچه تمام برنامه های دانشگاهی آن برجسته هستند، اما دانشکده های فنی و مهندسی آن از قوی ترین ها هستند. دانشگاه استنفورد به فراگیران یا دانشجویان، آموزش نظری و عملی برجسته در زمینه مهندسی مکانیک ارائه می دهد. این موسسه آکادمیک چند رشته ای مفاهیم زیست پزشکی و موارد دیگر را در کنار مفاهیم مهندسی مکانیک آموزش می دهد.

۲- دانشگاه ام.آی.تی، کمبریج، ماساچوست

دانشگاه ام.آی.تی در شهر کمبریج از ایالت ماساچوست در آمریکا واقع شده است.

MIT (دانشگاه فناوری ماساچوست) بهترین دانشگاه پلی تکنیک جهان است. روش های مختلفی برای تحصیل مهندسی مکانیک در MIT وجود دارد. اولی یک برنامه مدرک ساختاریافته است که دانشجویان را برای حرفه ای مستقیماً در مهندسی مکانیک آموزش می دهد. دومی، دانشجویان را قادر می سازد تا برنامه یا رشته مکانیک را با برنامه یا رشته دیگری مکمل ترکیب کنند. (بین رشته ای) برنامه تحصیلی سوم در رشته مهندسی مکانیک و مهندسی اقیانوس است. در این دانشگاه هر مسیر تحصیلی را که انتخاب کنید، کلاس های اصلی شامل مهندسی مکانیک و مواد است. دینامیک و کنترل؛ مهندسی سیالات حرارتی؛ و معادلات دیفرانسیل نیز جزو دروس اصلی حساب می شود.

۳- دانشگاه براون (Brown University)، پروویدنس، رودی آیلند

دانشگاه براون در شهر پروویدنس از ایالت رودی آیلند در آمریکا واقع شده است.

برنامه تحصیلی لیسانس مهندسی مکانیک در دانشگاه براون به خوبی بنیان گذاشته شده است. که در اواسط قرن نوزدهم به عنوان اولین برنامه تحصیلی مهندسی در یک دانشگاه آیوی لیگ طراحی شده است. از طریق تحصیل رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه براون، فراگیران یا دانشجویان کلاس هایی را در زمینه های مختلف از مغناطیس تا ارتعاشات می گذرانند. حوزه های تمرکز دانشگاه براون شامل کاربردهای هوافضا است. بیومکانیک؛ تبدیل انرژی و سیستم های سیال و حرارتی؛ و سیستم های مکانیکی: دینامیک، مواد و طراحی دیگر حوزه های مرتبط با مهندسی مکانیک در این دانشگاه قلمداد می شود.

۴- دانشگاه برکلی، برکلی، کالیفرنیا

دانشگاه برکلی در شهر برکلی از ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده است.

در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دانشجویان شانس بی نظیری برای کسب مدرک پنج ساله کارشناسی ارشد پیوسته (BS/MS) در رشتۀ مهندسی مکانیک دارند. دانشگاه برکلی همچنین دانشجویان را با مسائل اجتماعی مربوط به حمل و نقل و محیط زیست آشنا می کند. فارغ‌التحصیلان مهندسی مکانیک از دانشگاه برکلی کالیفرنیا می‌دانند چگونه مسائل پیچیده را در زمینه‌های مختلف حل کنند. از جمله آکوستیک، برودتی، مهندسی زیستی، دینامیک پلاسما، و بسیاری موارد دیگر.

بهترین لیسانس یا کارشناسی مهندسی مکانیک در آمریکا
Cal Day 2005
Crowds pass through Sather Gate

۵- جورجیاتک، آتلانتا، جورجیا

دانشگاه جورجیاتک (Georgia Tech) در شهر آتلانتا از ایالت جورجیا در آمریکا واقع شده است.

جورجیا تک در میان ۱۰ ده دانشگاه دولتی برتر در کشور ایالات متحده آمریکا رتبه بندی شده است. همچنین با داشتن برخی از بالاترین فعالیت ها و استانداردهای تحقیقاتی دانشگاهی، اعتبار زیادی دارد. جورجیا تک فرصت های تحصیلی درجه یکی در علوم و فن آوری، همچنین در طراحی، تجارت، و هنرهای آزاد ارائه می دهد. توسعه و تمرین حرفه ای در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه جورجیا تک با پایه های فناوری و تجاری سازی درآمیخته است.

 

بهترین لیسانس یا کارشناسی مهندسی مکانیک در آمریکا

۶- دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، سنت لوئیس، میزوری

دانشگاه واشنگتن در شهر سنت لوئیس از ایالت میزوری در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه واشنگتن (WashU) دارای یکی از برترین برنامه های تحصیلی کارشناسی در مهندسی مکانیک و علم مواد است. که بر اصول اصلی نیرو، مواد و حرکت تأکید دارد. دردانشگاه واشنگتن، دانشجویان به طور مستقیم با اساتید در تحقیقات و پژوهش در بسیاری از زمینه ها، از حفظ انرژی گرفته تا بیومکانیک، کار می کنند. کلاس های درس مهندسی مکانیک شامل: طراحی و ساخت، طراحی به کمک کامپیوتر با اتوکد، آزمایشگاه فیزیک مکانیک و علم مواد و ترمودینامیک است.

بیشتر بخوانید:

درآمد مهندسان مکانیک در کشور ایالات متحده آمریکا و چشم انداز شغلی

۷- دانشگاه میشیگان، آن آربور، میشیگان

دانشگاه میشیگان در شهر آن آربور از ایالت میشیگان در آمریکا واقع شده است.

در دانشگاه میشیگان، دانشجویان  می توانند مدرک لیسانس مهندسی مکانیک را دریافت کنند. و همچنین شانس تحصیل در عرصه های بین المللی، همکاری در پروژه های تحقیقاتی هیجان انگیز و شرکت در پروژه ها را داشته باشند. در میشیگان، دانشجویان در کلاس های مختلف فنی، هسته ای و مهندسی پیشرفته، از جمله مکانیک جامدات، ترمودینامیک، مکانیک سیالات و رفتار مواد شرکت می کنند.

۸- دانشگاه فناوری استیونز، هوبوکن (Hoboken)، نیوجرسی

دانشگاه فناوری استیونز در شهر هوبوکن از ایالت نیوجرسی در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه فناوری استیونز (SIT) یکی از قدیمی ترین موسسات فناوری کشور امریکا و اولین دانشگاهی است که صرفاً بر آموزش مهندسی مکانیک تمرکز کرده است. در حال حاضر حدود ۶۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه فناوری ثبت نام کرده اند. مدرک مهندسی مکانیک به دانشجویان کمک می‌کند تا در زمینه‌های مختلف مانند بیوپزشکی، شیمیایی، نانوتکنولوژی و صنایع هوافضا شغل یا حرفه مورد علاقه خود را دنبال کنند. دانشگاه فناوری استیونز (SIT) یکی از موسسات فناوری معتبر امریکا به رسمیت شناخته شده است. و رتبه بندی های برتر را به اعتبار اکادمیک خود افزوده است. این دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر ایلات متحده امریکا قرار دارد. پرینستون ریویو (The Princeton Review) به دانشگاه فناوری استیونز (SIT) از لحاظ موقعیت شغلی فارغ التحصیلان، بهترین رتبه را اعطا نموده است.

۹- دانشگاه نورث وسترن، ایوانستون، نیوجرسی

دانشگاه نورث وسترن در شهر ایوانستون از ایالت نیوجرسی در آمریکا واقع شده است.

دانشجویان دانشگاه نورث وسترن به طور مستقیم با اساتید در پروژه های تحقیقاتی پیشرفته همکاری می کنند. و در عین حال مدرک مهندسی مکانیک خود را دریافت می کنند. همچنین دانشجویان تشویق میشوند تا در سازمان‌های محلی و ملی کارآموزی کنند. و در یکی از باشگاه‌های مهندسی دانشگاه شرکت کنند.

۱۰- دانشگاه دوک، دورهام، کارولینای شمالی

دانشگاه دوک در شهر دورهام از ایالت کارولینای شمالی در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه دوک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در آمریکا است؛ که با مرکز پزشکی معروف خود شناخته شده می باشد. تقریباً ۵۰ رشته مختلف در مقطع تحصیلی لیسانس در دانشگاه دوک ارائه می شود که شامل چهار رشته مهندسی معروف است. برای دانشجویانی که می‌خواهند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را به طور همزمان و پیوسته کسب کنند، دانشگاه دوک یک برنامه تحصیلی تکمیلی پنج ساله دارد. (همانند دانشگاه برکلی کالیفرنیا) این دانشگاه از کلاس های پیشرفته تشکیل شده است. دانشجویانی که می خواهند مدرک لیسانس مهندسی مکانیک ترکیبی کسب کنند دانشگاه دوک برنامه های خاصی برای ایشان دارد: که شامل مهندسی هوافضا و انرژی و محیط زیست می باشد.

۱۱- آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده، آناپولیس، مریلند

آکادمی نیروی دریایی در شهر آناپولیس از ایالت مریلند در آمریکا واقع شده است.

آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (USNA) یک دانشگاه خدمات فدرال است. کسب مدرک لیسانس در رشته مهندسی مکانیک در این دانشگاه  یکی از بهترین تصمیماتی است که یک دانشجو می تواند بگیرد. در حالی که دانشجویان کلاس هایی مانند ترمودینامیک و مکانیک سیالات را می گذرانند، همچنین باید موارد زیر را به پایان برسانند: اصول دریانوردی، ناوبری اولیه، ناوبری پیشرفته، و تمرین افسران جوان.

۱۲- دانشگاه لیهای، بیتلحم (Bethlehem)، پنسیلوانیا

دانشگاه لیهای در شهر بیتلحم از ایالت پنسیانیا در آمریکا واقع شده است.

برنامه تحصیلی کارشناسی مهندسی مکانیک در دانشگاه لیهای (Lehigh) به دانشجویان آموزش می دهد تا در تولید، حمل و نقل، انرژی و طراحی ماشین آلات فعالیت داشته باشند. دانشجویان دانشگاه لیهای (Lehigh) در کلاس های ریاضی، فیزیک و در تمام علوم مهندسی شرکت می کنند. کلاس های علوم مهندسی شامل: مکانیک سیالات، دینامیک، ساخت و مبانی مهندسی برق است.  همچنین چندین برنده جایزه پولیتزر، فولبرایت، برندگان مدال علم و اعضای آکادمی ملی علوم، فارغ التحصیل از دانشگاه لیهای (Lehigh) می باشند.

 

۱۳- دانشگاه پلی تکنیک رنسلر (Rensselaer)، تروی، نیویورک

دانشگاه پلی تکنیک رنسلر در شهر تروی (Troy) از ایالت نیویورک در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه پلی تکنیک رنسلر (Rensselaer) یک دانشگاه تحقیقاتی برتر در آمریکا است. بیش از ۷۰۰۰ دانشجو در شش کالج RPI ثبت نام کرده اند. لیسانس علوم (BS) در مهندسی مکانیک شامل: کلاس درسی با کارهای آزمایشگاهی و پروژه های عملی است. دانشجویان با درک عمیقی از تحقق محصول و نحوه حل مسائل بین المللی از طریق طراحی پیشگام فارغ التحصیل می شوند. کلاس های درسی در دانشگاه پلی تکنیک رنسلر (Rensselaer) شامل: برنامه نویسی برای مهندسان مکانیک، دینامیک مهندسی، مهندسی حرارت و سیالات و مقدمه ای بر طراحی مهندسی است.

 

۱۴- دانشگاه پلی تکنیک وورسستر (Worcester)، وورسستر، ماساچوست

دانشگاه پلی تکنیک وورسستر در شهر وورسستر از ایالت ماساچوست در آمریکا واقع شده است.

دانشگاه پلی تکنیک وورسستر یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است. این دانشگاه در رشته هنرهای فنی و علوم کاربردی مدارک تحصیلی ارائه می دهد. تقریباً ۴۰۰۰ ذانشجو در دانشگاه پلی تکنیک وورسستر شرکت می کنند. این دانشگاه دارای رشته سنتی در مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد پیوسته در رشته مهندسی مکانیک میباشد. این دانشگاه انعطاف پذیری زیادی را به دانشجویان مهندسی مکانیک ارائه می دهد تا علایق و اهداف شغلی خود را دنبال کنند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند از طریق تمرکز روی یکی از هفت تخصص مهندسی مکانیک که عبارتند از: رباتیک، طراحی مکانیک، علم مواد و مهندسی مواد، مهندسی حرارتی سیالات، فارغ التحصیل شوند.

Summary
بهترین دانشگاههای آمریکا در لیسانس یا کارشناسی مهندسی مکانیک در سال 2022 را بشناسید.
Article Name
بهترین دانشگاههای آمریکا در لیسانس یا کارشناسی مهندسی مکانیک در سال 2022 را بشناسید.
Description
آیا در صدد اخذ لیسانس مهندسی مکانیک هستید اما نمی دانید در چه دانشگاه یا دانشگاهی باید شرکت کنید؟ اگر شما جوانی جاه طلب هستید، پس می خواهید به جای یک دانشگاه متوسط، در یک دانشگاه عالی شرکت کنید. خوشبختانه، ما قبلاً کار را برای شما آسان کرده ایم. برای کمک به شما در یافتن دانشگاه مناسب برای علایق و اهداف خود، ما فهرستی از بهترین برنامه های کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک در سال 2022 را گردآوری کرده ایم. لطفا با خواندن ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
Author
Publisher Name
اپلای پدیا - ApplyPedia
Publisher Logo

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن