فاند و بورسیه های تحصیلی

اسکالرشیپ و دایرکتوری فاند و بورسیه های تحصیلی در ایالات متحده آمریکا

در این دایرکتوری بورسیه تحصیلی در ایالات متحده آمریکا، بیش از 3.6 میلیون موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی به ارزش بیش از 14 میلیارد دلار، سازماندهی شده است؛ تا شما به راحتی بتوانید موارد مناسب را پیدا کنید.

معرفی یونیگو بزرگترین مرجع انتشار فرصت های تحصیلی و آکادمیک

یونیگو یکی از معروف ترین مراجع آکادمیک و دانشگاهی در ایالات متحده، حدود ۳٫۶ میلیون موقعیت بورسیه تحصیلی در مقطع کالج و دانشگاه را منتشر کرده است. مجموع ارزش آن بیش از ۱۴ میلیارد دلار است. بعبارت دیگر در این دایرکتوری بورسیه تحصیلی در ایالات، بیش از ۳٫۶ میلیون موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی سازماندهی شده است؛ تا شما به راحتی بتوانید موارد مناسب را پیدا کنید. گرچه بسیاری از این موقعیت ها برای دانشجویان آمریکایی است. اما چنانچه جوینده باشید، بسیاری از موسسات و دانشگاه ها جوایز آکادمیک خود را برای دانشجویان بین المللی نیز باز گذاشته اند. که دانشجویان بین المللی مثل دانشجویان ایرانی نیز می تواند در آن موقعیت ها و اسکالرشیپ ها اپلای کنند. برای مثال موقعیت اسکالرشیپ برای دانشجویان بین المللی را در یونیگو ببینید.

دایرکتوری بورسیه تحصیلی در ایالات متحده آمریکا

چگونه می توانم هزینه های تحصیل در کالج و دانشگاه در ایالات متحده را پرداخت کنم؟

علاوه بر تصمیم گیری درباره حضور در کالج و دانشگاه، پاسخ دادن به این سؤال شاید از مهمترین اقداماتی باشد که در هنگام آماده شدن برای ادامه تحصیل در خارج از کشور یک دانشجو می تواند اهمیت پیدا نماید. علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های جانبی نیز وجود دارد. که شامل باز کردن جیب و کیف پول برای هزینه های تحصیل، کتاب، لوازم رفاهی، مسکن، آب و برق و حمل و نقل می شود.

– تامین هزینه های مالی نیاز به پیگیری و حل پازل های خلاقانه دارد. این مستلزم جستجوی دقیق کمکهای مالی، بورسیه ها و فاند تحصیلی، وام ها و سایر منابع مالی است. – که جستجوی آن به طور معمول نیاز به زمان زیادی و صبر دارد.

بیش از ۱۴ میلیارد دلار کمک هزینه تحصیلی

در این بین، مراجع و منابعی وجود دارد که به شما کمک می کند مسیر خود را برای تامین مالی هزینه ها پیدا نمائید. ما برای شما دایرکتوری موقعیت های بورسیه تحصیلی آماده نموده ایم؛ که از طریق آن می توانید به بیش از ۱۴ میلیارد دلار کمک هزینه تحصیلی، جوایز و فاندهای تحصیلی بصورت یکجا دسترسی داشته باشید. از جمله، فاندها و بورسیه های مدارس، شرکت های خصوصی و تعدادی از دیگر منابع عمومی، خصوصی و سایر منابع را بررسی کنید.

جستجوی آسان موقعیت های تشویقی آکادمیک

برای جستجوی آسان، لیستی از موقعیت های بورس تحصیلی را به دسته های جامع تقسیم بندی نموده ایم. این می تواند به شما کمک کند که از یک نقطه مفهومی، جستجوی خود را شروع کنید. و  دسته هایی که می دانید مناسب شما نیستند نیز حذف می کنید. در اینجا فقط برخی از دسته های موجود لیست شده اند.

دسته بندی موقعیت های تشویقی و جوایز آکادمیک

در یونیگو دسته بندی های کامل و دقیقی از انواع بورسیه های تحصیلی، فاندها و اسکالرشیپ ها بعمل آمده است. در ادامه بعضی از دسته بندی های مهم و برجسته اسکالرشیپ ها در یونیگو را لیست می کنیم.

تعریف و معرفی اصطلاحات مرسوم موقعیت های تشویقی آکادمیک

در ابتدا بهتر است نیم نگاهی داشته باشیم به تعاریف.

بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ چیست؟ ممکن است به نظر خیلی خوب و عالی برسد! اما همانطور که در مقاله انواع اسکالرشیپ عنوان شد؛ بورسیه تحصیلی، پول آزاد است. این یک وام دانشجویی نیست. – این مبلغی است که به عنوان هدیه به دانشجو اعطا می شود. و نیازی به باز پرداخت ندارد. (گرچه بعضی از موقعیت های بورس تحصیلی نیاز به برآورده سازی برخی از معیارها، نظیر معدل بالا  و غیره دارند.) اما به هر حال این موقعیت ها برای بسیاری از دانشجویان آزاد است. مؤسسات کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویانی که پارامترها و شرایط خاصی را دارند، اعطا می کنند. و این به دانشجویان کمک می کند تا هزینه های تحصیلات بین المللی خود را تامین کنند.

اطلاعات بخصوص و منحصر بفرد قبل از اپلای در موقعیت فاند تحصیلی

در یافتن موقعیت بورسیه توجه به اساسی ترین اطلاعات مهم است.- به عنوان مثال آیا شما یک ورزشکار هستید؟ یا متخصص در یک موضوع خاص هستید؟ در یک کشور خاص به دانشگاه می روید یا در یک سطح خاص به کالج می روید؟ این مشخص می کند که شما واجد شرایط دریافت چه نوع کمک هزینه های تحصیلی خواهید بود.

من شرایط دریافت چه نوع بورسیه تحصیلی را دارم؟

دانشجویان می توانند برای بورس تحصیلی رایگان در طیف وسیعی از پارامترها واجد شرایط باشند. شایستگی یا موفقیت تحصیلی دانشجو، یکی از معیارهای مهم است. پارامتر دیگر، موفقیت در یک رشته ورزشی است. یا برخورداری از استعدادها و توانمندی های ویژه در یک فعالیت فوق العاده مانند موسیقی یا هنر. همچنین پارامترهای دیگر عبارتند از: رشته های مورد نظر متقاضیان، سطوح خدمات اجتماعی، اقامت در یک کشور خاص، وضعیت اقلیت و سایر شرایط. همه اینها می تواند، پتانسیل دریافت یک موقعیت بورسیه تحصیلی را برای یک دانشجو رقم بزند.

در این میان، تعداد زیادی از دیگر پارامترها برای واجد شرایط بودن یک موقعیت بورسیه تحصیلی وجود دارد. در نهایت، بهترین روش برای اینکه آیا برای دریافت یک فاند و بورسیه تحصیلی خاص واجد شرایط هستید؟ شروع به جستجو کنید.

بورسیه تحصیلی ورزشکاری

ورزشکاران دانشجو اغلب در صدد برقراری تعادل کامل بین پیشرفت در درس و تحصیل و موفقیت و سر بلندی در زمین بازی هستند. اگر در دبیرستان ورزش می کنید یا امیدوار باشید در دانشگاه رویاهای خود، این کار را انجام دهید، از این کمک هزینه تحصیلی ورزشی برای پیشبرد مقاصد تحصیلی خود استفاده کنید. مشهورترین تداخل و ترکیب تیم های ورزشی در قالب آکادمیک و دانشگاه، آیوی لیگ معروف ایالات متحده می باشد. همچنین طبق رنکینگ و رتبه بندی سالانه ی دانشگاه های آیوی لیگ در آمریکا، این دانشگاه ها جزو برترین دانشگاه های این کشور محسوب می شوند.

مجموع جوایز آکادمیک موجود در زمینه ورزشی: حدود شش هزار موقعیت

مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی – ورزشی: حدود ۱۰ میلیون دلار

مشاهده بورسیه های ورزشی در ایالات متحده


 

بورسیه تحصیلی کالج

این که آیا شما در یک کالج اجتماعی یا یک دانشگاه چهار ساله ثبت نام می کنید، بسیاری از کمک های تحصیلی خاص برای کمک به پرداخت هزینه های تحصیل در کالج وجود دارد. از فهرست کامل ما، یک بورسیه تحصیلی ویژه پیدا کنید، و همین امروز اپلای کنید!

مجموع جوایز آکادمیک موجود در کالج: بیش از یک و نیم میلیون موقعیت

و مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی کالج: چیزی حدود ۶ میلیارد دلار

مشاهده بورسیه های کالج


کمک هزینه تحصیلی شرکت ها یا بورسیه تحصیلی کمپانی ها

سالانه تعدادی از شرکت ها و سازمان ها، کمک های ویژه ای را به دانش آموزان برای پرداخت هزینه کالج می کنند. با مشاهده لیستی کامل از کمک های مالی شرکتها و بیزینس ها می توانید در یک موقعیت متناسب، اپلای کنید.

مجموع جوایز آکادمیک اعطایی از سوی شرکت ها و سازمان ها: حدود نوزده هزار موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی

مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی اعطایی توسط کمپانی ها: بالغ بر  ۲۰۹ میلیون دلار

مشاهده بورسیه های کمپانی ها و شرکتها در ایالات متحده


 

بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی

بسیاری از موقعیت های بورسیه های تحصیلی، مبتنی بر شایستگی هستند. رقم کلان ارزش این نوع موقعیت های بورسیه تحصیلی حکایت از آن دارد. بورسیه های تحصیلی شایسته محوری برای دانش آموزانی که پیشرفت تحصیلی قابل توجهی در مدرسه داشته اند، در دسترس است. مشاهده لیست کامل بورسیه های مبتنی بر شایستگی و اپلای آنلاین امروز!

مجموع جوایز آکادمیک مبتنی بر شایستگی: بیش از یک میلیون موقعیت بورسیه

مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی شایسته محوری: بالغ بر پنج میلیارد دلار $ ۵B

مشاهده بورسیه های تحصیلی مریت بیس یا شایسته محور


بورسیه تحصیلی اقلیت ها

منظور از اقلیت، کسی است که مشخصات آن کمتر از نیمی از درصد یک گروه را تشکیل می دهد. این شامل گروه های اقلیت های نژادی و قومی مانند آفریقایی آمریکایی، اسپانیایی، آسیایی، جزیره اقیانوس آرام و دانشجویان بومی آمریکایی است. سایر گروه های اقلیت ممکن است براساس جنسیت یا ویژگی های دیگری دسته بندی شوند.

تعاریف و شرایط دریافت بورسیه اقلیت

بورس تحصیلی اقلیت چیست؟ بورس تحصیلی اقلیت، مبلغ پولی است که به زنان اختصاص دارد، دانشجویان LGBTQ، دانشجویان از قومیت ها یا نژادهای خاص، و اغلب با شرایط اجتماعی و تاریخی مشخص می شوند. بر خلاف باور عمومی، این بورسیه های تحصیلی صرفا به افراد قومی خاص یا نژادها اختصاص ندارد. برای دیدن اینکه آیا شما واجد شرایط هستید، دسته بورسیه های اقلیت را چک کنید.

مجموع جوایز آکادمیک مرتبط با اقلیت ها: حدود ۱۴۰ هزار موقعیت برتر آکادمیک

مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی اقلیت: حدود ۳۰۷ میلیون دلار

مشاهده بورسیه های اقلیت ها


 

بورسیه تحصیلی ما

هدف اصلی ما، کمک به دانشجویان برای پیدا کردن منابع مالی برای کالج و دانشگاه است. به همین دلیل است که ما خدمات جستجوی بورسیه تحصیلی را ارائه می دهیم. اما آیا می دانید که ما نیز بورسیه تحصیلی ارائه می کنیم؟ هر ماه یک بورسیه تحصیلی به یکی از دانشجویان که برترین مقاله شخصی (حداکثر ۲۵۰ کلمه یا کمتر) می نویسد، اعطا می کنیم. ما فکر می کنیم بورسیه های تحصیلی ما بسیار سرگرم کننده است. (و آسان!). بنابراین، می توانید همین امروز اپلای کنید!

مشاهده بورسیه های تحصیلی ما

بورسیه تحصیلی مبتنی بر شانس و مسابقات

بورسیه تحصیلی مبتنی بر شانس و مسابقات معمولا نیازی به نمرات آزمون یا معدل بالا ندارند. این جوایز بورسیه تحصیلی به دانش آموزان اجازه می دهد برای ورود به رقابت ها در دریافت کمک هزینه تحصیلی در مسابقه شرکت کنند. همانند یک مسابقه اسب سواری و غیره.

مجموع جوایز آکادمیک مسابقات: حدود ۱۱ هزار موقعیت فاند و بورسیه مبتنی بر شانس در مسابقات

مجموع ارزش بورسیه های تحصیلی مسابقات : حدود ۵۹ میلیون دلار

مشاهده بورسیه های مبتنی بر شانس در مسابقه


 

بورسیه تحصیلی بر اساس رشته تحصیلی

همه ساله میلیون ها دلار در قالب بورسیه های تحصیلی مختص رشته های مختلف آکادمیک تعریف می گردد. اکثریت قریب به اتفاق رشته های آکادمیک شامل این نوع موقعیت تشویقی خواهند بود. از رشته های پزشکی، تا رشته های مهندسی و علوم طبیعی و انسانی. رشته های مرتبط با کسب وکار و بیزینس مثل کارآفرینی و غیره.

مجموع جوایز آکادمیک مبتنی بر رشته: بیش از ۱۸۹ هزار موقعیت بورسیه تحصیلی رشته محور

مجموع ارزش بورسیه تحصیلی بر اساس رشته تحصیلی: بالغ بر ۸۵۶ میلیون دلار

مشاهده بورسیه های تحصیلی مبتنی بر رشته تحصیلی


بورسیه های تحصیلی ایالتی در آمریکا

ما قبلا لیستی از موقعیت های بورسیه تحصیلی که توسط دولت ها در کشورهای توسعه یافته ارائه می شد را اطلاع رسانی کردیم. در آن، بطور خاص بیان شده بود که دولت ها در راستای رسالت به توسعه جهان، دانشجوهای کشورهای در حال توسعه را بورسیه می کنند و برای رهبری آینده تربیت می کنند. در این قسمت بورسیه های تحصیلی ایالاتی در آمریکا لیست شده است. (اکثریت قریب به اتفاق این موقعیت ها برای دانشجویان ایرانی – آمریکایی مناسب می باشد.)

مجموع جوایز آکادمیک ایالتی در ایالات متحده:   حدود ۲ میلیون و هفتصد هزار موقعیت بورسیه تحصیلی ایالتی

مجموع ارزش بورسیه تحصیلی ایالتی: بالغ بر یازده میلیارد دلار $ ۱۱B


 

بورسیه تحصیلی نوع و ویژگی خاص

جمعیت شناسی اغلب به دسته بندی گروه های افراد در یک جمعیت استفاده می شود. فقط فکر می کنم، چطور خودت را تشخیص می دهی؟ ویژگی های شما چیست؟ آیا شما مرد یا زن هستید؟ آیا شما یک دانش آموز نسل اول کالج هستید؟ آیا بیماری یا ناتوانی دارید؟ آیا کسی در خانواده شما در ارتش است؟ هر یک از این ویژگی ها بخشی از هویت شماست. و بسیاری از سازمان ها به دانشجویان فقط برای داشتن یک یا چند ویژگی خاص، بورسیه و فاند تحصیلی می دهند.

مجموع جوایز آکادمیک  نوع و ویژگی خاص: حدود دو میلیون و هشتصد هزار موقعیت

مجموع ارزش بورسیه تحصیلی نوع و ویژگی خاص: حدود ۱۲ میلیارد دلار، $ ۱۲B

مشاهده بورسیه های تحصیلی نوع و ویژگی خاص


کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی

آیا شما نیز قبلا دارای مدرک لیسانس و کارشناسی هستید؟ با مشارکت این برنامه ها، کمک هزینه تحصیلی برای مقطع تحصیلات تکمیلی خود دریافت نمائید. بورسیه های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی متنوع هستند، در این قسمت شما می توانید به مجموع حدود ۵۰ هزار موقعیت بورسیه تحصیلات تکمیلی به ارزش حدود ۳۰۰ میلیون دلار دسترسی داشته باشید.


 

کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستان

مانند بسیاری از دانش آموزان دبیرستان، احتمالا شما نیز در صدد ورود به کالج هستید. و تصمیم گرفته اید که تحصیلات خود را در سطوح بالای آکادمیک ادامه دهید. اکنون زمان مناسب برای شروع جستجوی برای کمک هزینه تحصیلی است. سالانه صدها موقعیت بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستانی تعریف می شود. از دانش آموزان سال اول دیرستان تا دانش آموزان سال آخر. در این قسمت شما می توانید به مجموع حدود یک میلیون موقعیت بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستان جستجو نمائید. و برترین و متناسب ترین موقعیت را برگزینید. مجموع ارزش موقعیت های بورسیه تحصیلی دانش آموزان دبیرستان حدود ۴ میلیارد دلار است. (اکثریت این موقعیت ها برای دانش آموزان دارای تابعیت آمریکا است.)  

کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی

فقط به این دلیل که شما قبلا دوره کالج را شروع کرده اید، به این معنی نیست که باید جستجو برای یافتن فاند و بورسیه تحصیلی را متوقف کنید. در حقیقت، ما پیشنهاد می کنیم که هر سال که در دانشگاه یا کالج هستید، به دنبال آن باشید. در این قسمت فهرستی از مجموع حدود ۲ میلیون موقعیت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه شده است. که ارشی معادل ۹ میلیارد دلار دارد.


 

جستجوی هدف گرا در دایرکتوری بورسیه های تحصیلی در ایالات متحده

فراتر از استفاده از این مقادیر ابتدایی و گسترده برای محدود کردن جستجو، شما می توانید با زیر مجموعه ها جستجوی خود را پیگیری کنید. برای مثال، «بورس تحصیلی در رشته های خاص»، می توانید لیستی از موقعیت های بورس تحصیلی را در رشته های کسب و کار، علوم رایانه، آموزش، مهندسی و سایر مقوله های خاص مشاهده کنید.

تعداد بیش از حد بورسیه ها و فاند های تحصیلی

نکته مهم: شما در روند جستجوی خود متوجه خواهید شد که در هر زیرمجموعه بورس تحصیلی تعداد زیادی جوایز در دسترس است. و کل مبلغی که در آن حوزه اختصاص داده شده است. از نظر آماری، جوایز و پول در دسترس بیشتر معادل است با بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی. اگر مدت زمان محدودی برای جستجو و اپلای در یک موقعیت بورس تحصیلی دارید، ابتدا برای بورسیه هایی که به نظر می رسد بیشترین امتیاز را کسب می کنید، اپلای نمائید. قانون ۲۰ – ۸۰ در اپلای در موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی را همیشه لحاظ کنید. چرا که با رعایت آن، تلاش شما هدفمندتر خواهد شد.

اپلای در یک موقعیت بورس تحصیلی

اپلای در یک موقعیت کمک هزینه تحصیلی می تواند ساده باشد؛ اما زمان نیاز دارد. بنابراین، زمان را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در مسیر سرزمین پول آزاد در نظر داشته باشید. از طریق دسته ها و زیر شاخه های موجود در این دایرکتوری شما می توانید به متناسب ترین موقعیت بورسیه تحصیلی دست پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که طیف گسترده ای از فرصت های دریافت پول نقد را لحاظ خواهید کرد. برای ورزشکاران، رهبران دانشجویان، دانش آموزان نسل اول، اعضای جامعه ی اقلیت های مذهبی و موارد دیگر.

سه مرحله ساده جستجو، انتخاب و اپلای در موقعیت های کمک هزینه تحصیلی

    هنگامی که لیستی از انواع بورس تحصیلی را آماده نمودید؛ روی لینک های مربوطه کلیک کنید؛ تا به اطلاعات خاص تر و جزئی تر متوسل شوید. همانطور که این کار را انجام می دهید، تعداد جوایز موجود، میزان بودجه موجود، و مهلت اپلای را در نظر بگیرید.

    سپس، ایجاد حساب کاربری رایگان در وبسایت ما؛ شما می توانید به عنوان یک دانشجوی علاقمند، یا والدین دانش آموزان، و یا مشاورین مدرسه و مشاورین تحصیلی در وبسایت ما اکانت مخصوص بسازید. و به جستجوی سفارشی بپردازید. همچنین ایمیل های یادآور مخصوص و منحصر بفرد خود را نیز دریافت نمائید. این کار به شما کمک فراوانی می کند. فرم های درخواستی و نظرسنجی ها که نتایج آنها می تواند جستجوی سفارشی برای کمک هزینه تحصیلی عالی مورد نظر شما را فراهم کند؛ همه در دسترس است.

    در نهایت، دستورالعمل های کمک هزینه تحصیلی را با دقت کامل دنبال کنید. شما می توانید به منبع تامین کننده فاند و بورسیه متصل شوید. و یا اپلیکیشن اپلای خود را به طور مستقیم از طریق وبسایت ما به آژانس اعطاء کننده بورسیه ارسال کنید.

این روند، سه مرحله آسان اپلای در یک موقعیت بورسیه تحصیلی است.


 

شرایط لازم برای اپلای در یک موقعیت بورسیه تحصیلی کالج و دریافت آن

درخواست برای کمک هزینه تحصیلی دانشگاهی، بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلی یا سایر فاند های تحصیلی آزاد است. برای درخولست در یک موقعیت تشویقی آکادمیک، یک قاعده کلی وجود دارد. و آن، اینکه: هیچ قانون و روال مشخصی وجود ندارد! درست شنیدید.! معمولا هر یک از موسسات اعطا کننده کمک هزینه تحصیلی، نیازها و ضوابط خود را برای دانشجویان برنده در نظر می گیرند. به هر حال، با توجه به عرف، می دانیم که حداقل، به احتمال زیاد شما به مدارک ذیل نیاز خواهید داشت. و از بایدهای اپلیکیشن اپلای شما خواهد بود.

  • اطلاعات شخصی پایه
  • معدل شما و دیگر جزئیات در مورد تجربه دانشگاهی شما
  • خلاصه ای از امیدها و برنامه های شما برای آینده

همچنین ممکن است لازم باشد یک مقاله ی شخصی، ریزنمرات آکادمیک، توصیه نامه ی مخصوص بورسیه تحصیلی و سایر اطلاعاتی را ارائه دهید؛ که بطور هم زمان، برای جمع آوری آن ها بایست وقت کافی داشته باشید. بنابراین، مهم است که شما بلافاصله اقدام کنید. تا اطمینان حاصل کنید که در سر رسید تعیین شده اپلیکیشن اپلای با کیفیت را ارائه می کنید.

چگونه در دریافت بورسیه تحصیلی موفق شوم؟

 در موقعیت های متعدد که حائظ شرایط آن هستید، اپلای کنید. شما نیاز دارید که کشف شوید. و این امر ممکن است توسط یک موسسه خاص صورت پذیرد. راه دیگری وجود ندارد! همچنین زمان را برای ارسال یک اپلیکیشن اپلای متفکرانه و خلاقانه سازماندهی شده در نظر داشته باشید. لازم است یادآوری نمائیم که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان پول هزینه های تحصیل خود را می خواهند. – give them someone to compete with!

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

لطفا انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 3 رای)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن