پزشکی در اروپاپزشکی در ایتالیا

اطلاعات جدید پزشکی ایتالیا – تغییرات آزمون IMAT در سال ۲۰۱۹

هرگز فراموش نکنید که کسب امتیاز بالا در آزمون IMAT معادل است با پذیرش پزشکی در بهترین دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان اروپا (یعنی ایتالیا)

به روز رسانی اطلاعات آزمون IMAT و سوالات آیمت برای سال ۲۰۱۹

همانگونه که در مقاله روند اپلای در دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی ایتالیا اشاره شد؛ کسب اطلاعات به روز بسیار مهم است. در هر صورت، اگر می خواهید در سال جاری در آزمونIMAT  شرکت کنید؛ و اپلیکیشن خود را بفرستید، باید با تغییرات بزرگی که در مورد سوالات و آزمون IMAT در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده است، آگاه و مطلع باشید. تا به بهترین نحو نسبت به آماده سازی خود اقدام فرمائید.

مقدمه ای از تغییرات آزمون IMAT 2019

ما در این مقاله در مورد تغییرات آزمون IMAT صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید. در چند بخش بعدی، همه ی اطلاعات جدید که در آخرین اطلاعات دریافتی از سایت آزمون کمبریج بدست ما رسیده است، به طور گام به گام تجزیه می شوند. اگر وقت ندارید همه مطلب را بخوانید، شماره ۵ مهمترین قسمت می باشد.

امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا

اگر شما به تازه گی با وب سایت اپلای پدیا دسترسی پیدا کرده اید. و در مورد امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا آشنا شده اید. لازم است بدانید که یکی از مراحل اصلی برای اخذ پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت در آزمون بین المللی پزشکی IMAT می باشد.

IMAT و CAAT

آزمون IMAT توسط مرکز تست پذیرش پزشکی و ارزیابی کمبریج برگزار می شود. آزمون های پزشکی ایتالیا تحت نام های BMAT  و IMAT در سراسر جهان شناخته می شود. آزمون BMAT برای متقاضیان علاقمند به رشته های مرتبط با بایولوژی است. آزمون IMAT برگزفته از کلمات International Medical Admission Test می باشد. این آزمون همچنین تحت عنوان CAAT نیز شناخته می شود. که CAAT برگرفته از کلمات Cambridge Assessment Admissions Testing می باشد.


وب سایت IMAT و وزارت علوم پزشکی ایتالیا

لازم به ذکر است که تمام جزئیات آزمون که در آوریل ۲۰۱۹ آمده است به قوت خود باقی است. اما ممکن است بعضی آیتم ها تغییر یابد”. بنابراین از همه علاقمندان پزشکی ایتالیا درخواست می شود تا از وب سایت IMAT و وب سایت وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا (MIUR) برای کسب اطلاعات و ب روز رسانی های قطعی بازدید داشته باشند.

۱-  تاریخ جدید ثبت نام آزمون IMAT

هر ساله مراحل ثبتنام و محدودیت های مربوط به آزمون IMAT در یک راهنمای کوتاه به اطلاع عموم می رسد. سال گذشته، ثبت نام در آزمون IMAT در طول ماه جولای امکان پذیر بود. اما در سال ۲۰۱۹ تاریخ ثبتنام کمی متفاوت است.

تاریخ جدید ثبت نام آزمون IMAT

در سال ۲۰۱۹، ثبتنام آزمون آیمت از تاریخ ۱۷ هم ماه ژوئن آغاز می شود. متقاضیان علاقمند به پزشکی و دندان پزشکی ایتالیا تا نهم جولای فرصت ثبتنام در آزمون IMAT را دارند. همچنین طبق روال سال های گذشته تاریخ برگزاری آزمون IMAT سپتامبر است. که تاریخ دقیق آن در سال ۲۰۱۹ ۱۲هم سپتامبر می باشد.

۲- شروع رسمی دانشکده پزشکی دانشگاه پدوا

حدود ۱۰ سال است که از راه اندازی اولین مدرسه بین المللی پزشکی در ایتالیا می گذرد. ابتدا دروس هاروی در دانشگاه پاویا، سپس IMS میلان، و در حال حاضر ۱۱ مدرسه پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی درس پزشکی می دهند. و حتی یک دوره دندانپزشکی به زبان انگلیسی نیز داریم.
در بروشور CAAT ما می بینیم که دانشگاه پزشکی پدوا Padova ممکن است که دوره پزشکی انگلیسی زبان خود را در سال ۲۰۱۹ شروع کند. در این مدت شایعات زیادی در مورد این احتمال وجود داشته است. با وجود این شایعات، به هر حال تایید این خبر از سمت یک صفحه اختصاصی در وب سایت رسمی دانشکده پزشکی پدووا ضروری به نظر می رسد. تا به امروز هیچ اطلاعات قطعی در این زمینه وجود نداشته است.

افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی در ایتالیا در سال ۲۰۱۹

اول از همه، دانشگاه پدوا یکی از معتبرترین مدرسه های پزشکی در ایتالیا است. این دانشگاه پزشکی دارای سابقه طولانی در ارائه آموزش عالی و تحقیقاتی پزشکی است. بدیهی است که این دانشگاه می تواند انتخاب خوبی در بین تمام مدارس بین المللی پزشکی در ایتالیا باشد . اما این تمام ماجرا نیست. بدیهی ست که یک دانشگاه اضافه، به معنی صندلی های بیشتر است. و صندلی های بیشتر مورد رضایت و خرسندی دانشجویان بین المللی محسوب می شود. این یک اتفاق مطلوب است که تعداد صندلی های پزشکی در ایتالیا رو به افزایش است. قریب یک دهه، تعداد صندلی های پزشکی دانشگاه های بین المللی ایتالیا از ۱۰۰ به ۶۰۰ صعود داشته است. امیدوارانه آرزو می کنیم که این افزایش ادامه دار باشد.

تصویر ذیل را مشاهده فرمائید:

افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا

مقایسه دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا

بررسی هزینه های تحصیل پزشکی در ایتالیا

۳- تغییرات آزمون IMAT- نیازمندی زبان انگلیسی (بدون تغییر)

خوب، سومین مبحث در واقع چیزی است که با توجه به سال های گذشته تغییر نکرده است. اغلب در مورد شرایط لازم در تسلط به زبان انگلیسی برای ورود به پزشکی ایتالیا، از طریق امتیاز داوطلبان در آزمونIMAT  سنجش می شود. داوطلبان برای موفقیت در آزمون IMAT نیازمند تسلط به زبان انگلیسی دارند.
همانند سال های گذشته، هیچ گواهینامه زبان انگلیسی مورد نیاز نیست؛ با این حال، دوستان ما در ارزیابی کمبریج پیشنهاد می کنند:

نیازمندی زبان انگلیسی برای پزشکی ایتالیا

پیرو مباحث پیشین پذیرش از دانشگاه های پزشکی در یتالیا، متذکر می شویم که امتیاز یکسان در آزمون IMAT بین دو متقاضی، متقاضی که نمره زبان انگلیسی بهتری دارد، انتخاب می شود. بنابراین، پیام نهایی کارشناس تحصیلات بین المللی این است:

وقت قابل توجهی برای بهبود و ارتقای مهارت خواندن و درک مطلب انگلیسی اختصاص دهید. این مهم می تواند در کسب امتیاز بالا در آزمون IMAT کمک شایانی به شما بکند. منابع زیادی در اینترنت وجود دارد، که می تواند سطح ریدینگ شما را توسعه دهد. از آنها استفاده کنید.

۴– تغییرات آزمون IMAT- تغییر در هزینه  آزمون IMAT

در مقایسه با دیگر دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در اروپا، تحصیل پزشکی در ایتالیا به شدت ارزان تر است. شما می توانید اطاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل پزشکی در بخش اختصاصی اپلای پدیا، کسب کنید.

تا سال ۲۰۱۸، هزینه ثبتنام در آزمون IMAT به مبلغ ۱۶۴ دلار یا ۱۲۰ یورو و یا ۱۰۵ پوند بود. خوب، در سال جاری، مرکز ارزیابی کمبریج اخبار جدیدی منتشر کرده است.

این را بخوانید:

هزینه آزمون IMAT در سال 2019

همانگونه که مشاهده می کنید، سال ۲۰۱۹ مبلغ آزمون IMAT کمی بیشتر از سال ۲۰۱۸ است. این عدد ۹ پوند، ۱۰ یورو و ۰ دلار بیشتر از سال گذشته، ۲۰۱۸ است.

۵- تغییر در سوالات آزمون IMAT در سال ۲۰۱۹ و چگونگی روبرو شدن با آن

این قسمت مهمترین بخش این گزارش تلقی می شود. و می تواند آمادگی متقاضیان برای آزمون IMAT را تحت الشعاع قرار دهد. همانطور که بسیاری از شما از قبل می دانید، آزمون IMAT یک آزمون با سوالات چند گزینه ای است. که متقاضیان در مجموع بایست ۶۰ سوال را در ۱۰۰ دقیقه پاسخ دهید.

هر سوال اگر به طور صحیح پاسخ داده شود، به ارزش ۱٫۵ امتیاز مثبت دارد. اگر پاسخ اشتباه داده شود، -۰٫۴ امتیاز منفی و اگر هیچ پاسخی داده نشود ۰ امتیاز دارد. آزمون IMAT  از ۲۰۱۳ تاکنون از این قوانین پیروی می کند.

پس چه چیزی جدید است؟

نگاهی به تصویر ذیل بیاندازید.

 

تغییر در سوالات آزمون IMAT سال 2019

تا سال ۲۰۱۸، سوالات IMAT به چهار بخش تقسیم می شدند. اول ۲۰ سوال استدلال منطقی، سپس ۲ سوال در مورد دانش عمومی بود؛ و بعد ۱۸  سوال درمورد زیست شناسی، سپس ۱۲ سوال شیمی و در نهایت ۸ سوال فیزیک و ریاضیات. در مجموع ۶۰ سوال.

اکنون مجددا به تصویر بالا برگردید و دوباره به آن نگاه کنید.

هماگونه که مشاهده می کنید، از سال ۲۰۱۹ قرار است که از تعداد سوالات استدلال منطقی کسر شود و به تعداد سوالات عمومی افزوده شود. این مهم برای بسیاری از دانشجویان شوکه آور بوده است. چرا شوکه آور؟ به این دلیل که منبع و کتاب های زیادی وجود ندارد که دانشجویان را برای سوالات عمومی آماده کند!.

سطح سوالات عمومی در آزمون IMAT

در وسایت وزارت علوم و تحقیقات ایتالیا در مورد سوالات عمومی اینگونه توضیح داده شده است.:

 “I quesiti verteranno su testi di saggistica scientifica o narrativa di autori classici o contemporanei, oppure su testi di attualità comparsi su quotidiani o su riviste generalistiche o specialistiche.”

به انگلیسی:

“The questions will concern scientific texts or literature by classic and contemporary authors, or texts about recent topics that appeared on newspapers or general or specialized journals.”

این سوالات (سوالات عمومی آزمون IMAT) متون علمی و یا ادبیات نویسندگان کلاسیک و معاصر؛ یا متون مربوط به موضوعات اخیر که در روزنامه ها یا نشریات تخصصی یا عمومی منتشر می شوند، می باشند.

به عبارت دیگر سوالات عمومی آزمون IMAT یعنی پرسش از همه چیز! این سوالات می تواند در مورد نویسندگان عصر جدید در ایتالیا، فرانسه و یا دیگر نقاط اروپا باشد. یا می تواند در مورد مسائل و چالش های روز دنیا باشد. مثل مسئله برگزیت (جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا)، میزان توانایی خانم می در حل مسئله برگزیت، بحران مهاجران در اروپا، تظاهرات های هفتگی در پاریس و دیگر نقاط فرانسه و بسیاری مسائل دیگر مثل تحریم های اقتصادی بر علیه ایران.  

آمادگی آزمون IMAT و روبرویی با سوالات متفاوت

ناگفته نماند که این سختی در سوالات عمومی آزمون IMAT برای همه است. و این جای امیدواری است برای متقاضیان ایرانی علاقمند به پزشکی ایتالیا. منابع اندکی وجود دارد که سوالات عمومی را برای دانش آموزان آماده کرده اند. ما در اپلای پدیا، متقاضیان پارسی زبان را به مراکز معتبر و قابل اطمینان در اروپا متصل می کنیم. تا متقاضیان ایرانی نیز از برترین متودها و منابع جهت آمادگی آزمون IMAT بهره مند باشند. پیشنهاد می شود که حتما از شبیه ساز آزمون IMAT اپلای پدیا، استفاده نمائید. به یاد داشته باشید که دانش آموزانی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا هستند، باید آزمون IMAT را بدهند. بنابراین شبیه ساز آزمون IMAT و دوره های آمادگی اپلای پدیا بسیار ارزشمند هستند؛ حتی اگر بخواهید دوره دندانپزشکی دانشگاه سینا را ثبت نام کنید. یادآوری می کنیم که دوره های آمادگی آزمون IMAT در اپلای پدیا به صورت آنلاین و با هزینه های بسیار معقولانه امکان پذیر است. شما می توانید از پشت میز مطالعه خود در منزل و یا در کتابخانه برای آزمون IMAT آماده شوید.

هرگز فراموش نکنید که کسب امتیاز بالا در آزمون IMAT معادل است با پذیرش پزشکی در بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا (یعنی ایتالیا)

 

۶- پاداش: آزمون IMAT چقدر سخت است؟

من مطمئن هستم که بسیاری از شما این سوال را در ذهن دارید. اما واقعا سطح سوالات در آزمونIMAT  چقدر دشوار است؟ خوب، با توجه به وب سایت ارزیابی کمبریج داریم:

” آزمونIMAT  نیازی به مطالعات اضافی زیادی ندارد؛ آزمونIMAT  آزمون مهارت و دانش است. که انتظار میرود علاقمندان رشته های پزشکی این مهارت ها و دانش را داشته باشند.”


به اعتقاد و نظر کارشناسان اپلای پدیا، آزمون IMAT خیلی آسان هم نیست. همه ساله به تعداد علاقمندان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا افزوده می شود. بنابراین انتخاب برترین دانش آموزان نیاز دارد که آزمون آیمت از معیارهای مهارتی و دانش پیچیده ای الگو بگیرد. علاقمندان پزشکی ایتالیا نیاز به تحصیل و مطالعه چند ماهه دارند تا بتوانند امتیاز درخوری را کسب کنند. و به تبع آن بتوانند صندلی پزشکی خود را تضمین کنند.

۷- نتیجه گیری

آزمون IMAT امسال مطمئنا برای ما یک شگفتی خواهد داشت. تنها دو تغییر عمده در این سال چشمگیر است. احتمال حضور دانشگاه پزشکی پدوا Padova در جذب متقاضیان بین المللی پزشکی و افزایش سوالات عمومی آزمون.


به یاد داشته باشید که در خبرنامه اپلای پدیا مشترک شوید و به گروه فیس بوک اپلای پدیا بپیوندید تا آخرین اطلاعات مربوط به مدارس بین المللی پزشکی در ایتالیا مطلع باشید.

همچنین، نظر خود را در مورد تغییرات آزمون IMAT در سال ۲۰۱۹ بگذارید!

آیا فکر می کنید این تغییرات آماده سازی شما را تحت تاثیر قرار می دهند؟

آیا فکر می کنید حداقل امتیاز ورودی افزایش یا کاهش خواهد یافت؟

و در نهایت، بنظر شما دانشگاه جدید پزشکی در Padova به زودی افتتاح می شود؟

به طور معمول، اپلای پدیا آرزومند بهترین شانس و اقبال برای همه شما،

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن