فاند و بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی (کمتر رقابتی) بانک توسعه اسلامی برای دانشجویان ایرانی- سال ۲۰۲۰

بورسیه های تحصیلی بانک توسعه اسلامی (ISDB) برای دانشجویان ایرانی از نوع کمتر رقابتی محسوب می شوند. چون تنها دانشجویان کشورهای مسلمان و عضو بانک توسعه اسلامی می توانند در آن ها شرکت کنند. و این به معنی این است که حداقل دانشجویان چینی از صحنه رقابت برای کسب موقعیت بورسیه تحصیلی، حذف شده اند!

نکات برگزیده مطلب
 • فراخوان جدید
 • رویکرد بانک توسعه اسلامی
 • معرفی برنامه های مختلف بورسیه و فاند تحصیلی
 • توسعه ارتباطات آکادمیک
 • دانشگاه های همکار و مقصد بورسیه تحصیلی
 • حفظ ارتباطات آکادمیک برای فارغ التحصیلان
 • واجد شرایط بودن دانش آموزان دبیرستان در مقطع کارشناسی
 • واجد شرایط بودن دانشجویان در مقطع ارشد
 • واجد شرایط بودن دانشجویان در مقطع دکتری

بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی

Table of Contents

فراخوان پذیرش دانشجویان بین المللی در برنامه های بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی (ISDB)

 

هم اکنون اپلای کنید.

داوطلبان علاقمند قبل از درخواست (اپلای)، در بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی باید در وب سایت هر برنامه تحصیلی، کلیه نیازمندی ها را با دقت بررسی و طی کنند. و اپلیکیشن اپلای پذیرش به همراه اپلیکیشن اپلای در بورسیه تحصیلی را جداگانه تنظیم و ارسال نمایند. تا توسط کمیته ارزیابی پذیرش و اهدای بورسیه تحصیلی / اسکالرشیپ بررسی گردد. در ادمه به بحث و بررسی اهم موارد این برنامه بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی برای دانشجویان ایرانی می پردازیم. مواری همچون تنظیم و تهیه اپلیکیشن اپلای، بررسی پیشنیازها و غیره.

موفق باشید!


ویدئوی فوق از مزیت های فول فاند بانک توسعه اسلامی سال ۲۰۲۰ برای دانشجویان ایرانی می گوید.


ویدئوی فوق چگونگی اپلای در فول فاند بانک توسعه اسلامی سال ۲۰۲۰ برای دانشجویان ایرانی همچنین مدارک مورد نیاز جهت آماده سازی اپلیکیشن اپلای می گوید.

همچنین در انتهای این صفحه ویدئوهای بررسی جزئیات بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در مقطع لیسانس و مقاطع تحصیلات تکمیلی برای کمک به دانشجویان مشتاق پرزنت شده است. کاستی هایمان را باز گو کنید تا با هم بهتر شویم. 🙂


پرتال آنلاین برنامه بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی

جهت مشارکت در برنامه های بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در سال ۲۰۲۰، داوطلبان واجد شرایط باید درخواست های خود را بصورت آنلاین از طریق بستر درخواست بورس تحصیلی ارسال کنند.

توسعه پایدار نیروی انسانی و تحصیلات عالی در رویکرد بانک توسعه اسلامی

بانک توسعه اسلامی (ISDB) با شناخت اهمیت منابع انسانی واجد شرایط برای پیشرفت اجتماعی و توسعه پایدار ، در کنار فعالیتهای تأمین مالی توسعه خود ، به توسعه منابع انسانی در کشورهای عضو پرداخته است. قبلا در پستی تحت عنوان “اسکالرشیپ و بورسیه های تحصیلی بانک توسعه اسلامی و مشارکت در پروژه های آن” در مورد انواع بورسیه ها و فاندهای معروف و مشهور بانک توسعه اسلامی پرداختیم.

این بانک بودجه برنامه های بورس تحصیلی زیر را برای  توسعه اسلامی (ISDB) در سال ۲۰۲۰ در برنامه های ذیل اقدام به اعطای بورسیه تحصیلی به برگزیدگان نموده است. شهروندان کشورهای عضو بانک و دیگر جوامع مسلمان واج شرایط مشارکت در این برنامه ها هستند. همانگونه که در ذیل می بینید، برنامه های تحصیلی که شامل حال دریافت بورسیه تحصیلی می شوند، همه مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا فوق دکترا را شامل می شود. 

با توجه به اینکه ایران سومین کشور از لحاظ میزان بالای سرمایه گذاری در این بانک می باشد، دانش آموزان و دانشجویان ایرانی می توانند در چشم انداز قابل تعریف خود، یکی از جوایز آکادمیک این نهاد را از آن خود نمایند. و یک تحصیل و پژوهش کم دغدغه را برای خود رقم بزنند.

برنامه های مختلف بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در مقاطع مختلف تحصیلی

 1. بورسیه بانک توسعه اسلامی در مقطع کارشناسی – برای دانش آموزان دبیرستانی

 2. بورسیه بانک توسعه اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد – برای دانشجویان فارغ التحصیل کالج یا کارشناسی

 3. بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در مقطع دکتری و برنامه تحقیقاتی پس از دکترا برای دانشجویان فارغ التحصیل ارشد و دکتری
 4. IsDB-ISFD برای آموزش و آموزش فنی حرفه ای (VET) شامل ایران نمی شود. (متناسب دانشجویان افغانستان)
 5. مطالعات کارشناسی برای کشورهای عضو حداقل توسعه یافته IsDB 21 (LDMCs) شامل ایران نمی شود. (متناسب دانشجویان افغانستان)

ارتباطات آکادمیک و پژوهشی در ایتالیا

این بانک همچنین برای حمایت از ایجاد ظرفیت جدید با هدف ایجاد توده های مهم انسانی در زمینه های علوم ، فناوری و نوآوری تحت عنوان (STI) برنامه ای مشترک با آکادمی جهانی علوم (TWAS) در Trieste ، ایتالیا – برای مقابله با چالش های توسعه پایدار کشورهای عضو راه اندازی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر وسایت آکادمی جهانی- علوم را بازدید کنید.

برنامه بورسیه IsDB و اشتراک دانش در کشورهای عضو

این برنامه های بورس تحصیلی بخش مهمی از ابتکارات توسعه ای است که توسط بانک توسعه اسلامی (IsDB ) و کشورهای عضو آن  برای تقویت فن آوری و اشتراک دانش در کشورهای عضو و جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو انجام شده است. کمیته و مدیریت بانک توسعه اسلامی به منظور  ایجاد صلاحیت های مناسب مورد نیاز برای توانمند سازی جوامع اسلامی و دستیابی به برنامه های توسعه ملی و جهانی از جمله اهداف توسعه پایدار (SDG) ، اقدام به جذب دانشجویان دختر و پسر با استعداد می کنند.

دانشگاه های عضو برنامه بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی -۲۰۲۰

بانک توسعه اسلامی (ISDB) برای دوره های تحصیلی دانشگاهی با صرفه جویی در هزینه ها، برنامه همکاری را با دانشگاه های معتبر و برگزیده در سراسر جهان دنبال کرده است. که براساس آن ، دانشگاه های میزبان مفاهیم و محتوای آموزشی مهمی را برای ارائه خدمات لازم به دانشجویان در زمینه های گوناگون منجمله مشاوره کسب و کار، راهنمایی و مشاوره برای اطمینان از موفقیت تحصیلی و غیره در اختیار این دانشجویان خواهند گذاشت. بانک توسعه اسلامی (ISDB) از طریق راه اندازی این مشارکتهای استراتژیک دانشجویی – دانشگاهی آرزو می کند که فارغ التحصیلان آماده باشند تا خود را وقف جوامع و کشورهای خود کنند. بانک توسعه اسلامی (ISDB) همچنین انتظار دارد که دانشجویان فارغ التحصیل نقش مهمی در کمک به توسعه پایدار جوامع خود داشته باشند. به عبارت دیگر ، ISDB انتظار دارد که آنها همزمان شهروندان خوبی و متخصصانی شایسته باشند که سفیر صلح و دوستی در کشور خود و جوامع مسلمان باشند. به همین منظور سپردن تعهد خدمت به جامعه خود از بایدها و الزامات شرکت در کلیه برنامه های بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در سال ۲۰۲۰، می باشد.

دانشگاه های همکار در برنامه بورسیه ۲۰۲۰

در حال حاضر ، این برنامه همکاری با دانشگاه های کمبریج ، آکسفورد ، دانشگاه کوئین مری لندن در انگلستان ، دانشگاه کپنهاگ در دانمارک و دانشگاه مک گیل در کانادا با موفقیت اجرا می شود. علاوه بر این ، ISDB در حال حاضر با وزارت آموزش در مالزی ، شورای آموزش عالی در ترکیه ، آژانس همکاری بین المللی مراکش (AMCI) در مراکش ، دانشگاه ملی ازبکستان ، دانشگاه فن آوری های اطلاعات تاشکند همکاری می کند. که در حمایت از دانشجویان به اندازه کافی سخاوتمندانه بوده اند.

حفظ روابط و توسعه ارتباطات آکادمیک در برنامه های تشویقی بانک توسعه اسلامی

یک پورتال مخصوص برای حفظ روابط و ارتباطات فی مابین برای فارغ التحصیلان Alumnus فراتر از مرزهای ملی هر کشوری، توسط این بانک راه اندازی شده است. تا تأثیر گسترده ای از تخصص فارغ التحصیلان به سود کشورهای عضو و جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو در سراسر جهان بگذارد. این چشم انداز ISDB برای حفظ وحدت بین فارغ التحصیلان ، ادامه دسترسی به آنها و دعوت آنها به مشارکت، در یک فراخوان سالانه برای نوآوری از طریق “بسترهای تعامل و صندوق تبدیل” است. که اخیراً راه اندازی شده است. متقاضیان برنده یک کمک مالی ویژه برای تبدیل ایده های نوآورانه خود در راه حل های توسعه و تجاری سازی احتمالی دریافت می کنند. “

شرایط و ملزومات داوطلبین جهت مشارکت در برنامه های بورسیه و فاند تحصیلی بانک توسعه اسلامی – سال ۲۰۲۰

تحقیقات بعد از دکترا

داشتن مدرک دکترا در یکی از زمینه های تأیید شده برنامه.

از لحاظ علمی حداقل (“خیلی خوب”) داشته باشید

کمتر از دو (۲) سال تجربه در زمینه تحقیق نداشته باشید.

باید دارای سابقه ای از انتشارات / تحقیقات در همین زمینه باشد.

یک پیشنهاد تحقیق در یکی از زمینه های مطالعه برنامه ارائه دهید که ارتباط علمی و توسعه آن با جامعه / کشور را نشان دهد.

از نظر پزشکی متناسب باشید و بعد از انتخاب مایل به انجام آزمایش های پزشکی باشید.

برای مقطع دکتری :

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یکی از زمینه های مطالعه برنامه.

حداقل آکادمیک (“خیلی خوب”) داشته باشید

ترجیحاً تجربه کار و / یا تحقیق داشته باشید.

یک پیشنهاد تحقیق در یکی از زمینه های مطالعه برنامه ارائه دهید که ارتباط علمی و توسعه آن با جامعه / کشور را نشان دهد.

از نظر پزشکی متناسب باشید و بعد از انتخاب مایل به انجام آزمایش پزشکی باشید.

معیارهای واجد شرایط بودن – مقطع ارشد

این برنامه برای دانشجویان شایسته دانشگاهی و متخصصان حرفه ای میان دوره ای از کشورهای عضو و جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو که معیارهای واجد شرایط بودن زیر را دارند می باشد:

شهروندان هر یک از کشورهای عضو ISDB یا جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو؛

فارغ التحصیل با مدرک بالاتر از “خوب” در تحصیلات لیسانس خود باشید.

دریافت هیچ بورس تحصیلی دیگر؛ و

از نظر پزشکی مناسب و مایل به انجام آزمایش پزشکی پس از انتخاب باشید.

معیارهای واجد شرایط بودن – مقطع کارشناسی

شهروندان هر یک از کشورهای عضو ISDB یا جوامع مسلمان در کشورهای غیر عضو؛

دبیرستان را با حداقل نمرات خوب در رشته های اصلی به اتمام رسانده اید؛ یا در حال حاضر در سال اول در یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور خود / یا در کشورهای عضو با ISDB (مالزی ، مراکش و ترکیه) باشید.

دریافت هیچ بورس تحصیلی دیگر؛ و از نظر پزشکی مناسب و مایل به انجام آزمایش پزشکی پس از انتخاب باشید.

خلاصه ای از اپلیکیشن اپلای برنامه بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی – سال ۲۰۲۰ برای دانش آموزان دبیرستانی که قصد ادامه تحصیل کارشناسی (مقطع لیسانس) را دارند.

فرایند انتخاب و گزینش دانشجویان برتر و متناسب هر برنامه بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی

روند بررسی و انتخاب دانشجوهای هدف، توسط یک کمیته بین المللی مستقل، متشکل از دانشگاهیان و به ریاست مشاور ارشد مدیر بانک در زمینه علوم، فناوری و نوآوری انجام می شود.

کمیته ی انتخاب، صلاحیت و شرایط لازم برای متقاضیان را ارزیابی می کند. و ارتباط علمی و توسعه حوزه های پیشنهادی تحصیلی را بررسی می کند. توصیه برای انتخاب نهایی توسط کمیته انجام می شود. و انتخاب نهایی توسط مدیریت IsDB که تصمیم گیرنده نهایی است تصویب می شود.

دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و بالاتر توجه داشته باشند که روند انتخاب اولیه که توسط کمیته انتخاب انجام می شود. بسیار مهم می باشد. داشتن یک رزومه مبتنی بر صلاحیت که حاوی کلمات کلیدی مورد نظر آن کمیته می باشد، اهمیت دارد. همچنین در نگارش بیانیه دستاورد یا بیانیه موفقیت در رزومه مدرن خود توجه داشته باشید.  همانگونه که پروفسور داکوت در دوره آموزشی رزومه نویسی مدرن عنوان نمود: رزومه شما یک هدف دارد که شما را از خطر حذف شدن در گام نخست نجات دهد و برای شما یک مصاحبه ارزشمند به ارمغان آورد. جهت شرکت در این دوره آموزشی آنلاین رایگان به لینک مقابل مراجعه نمائید. و با نگارش یک رزومه مدرن صلاحیت محور دریافت فاند و بورسیه خود را به واقعیت نزدیکتر نمائید.

دوره آموزشی رزومه نویسی مدرن

 

جزئیات و شرایط مورد نیاز اپلای در بورسیه فول فاند بانک توسعه اسلامی ۲۰۲۰ – برای دانشجویان ایرانی در مقطع لیسانس (کارشناسی


جزئیات و شرایط مورد نیاز اپلای در بورسیه فول فاند بانک توسعه اسلامی ۲۰۲۰ – برای دانشجویان ایرانی در مقطع تحصیلات تکمیلی-کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی

جزئیات انتخاب رشته و گرایش تحصیلی جهت مشارکت در برنامه بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی

معرفی رشته های تحصیلی مجاز در بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بانک توسعه اسلامی ۲۰۲۰

هسته انشعابات
کشاورزی پایدارکشاورزی
جنگلداری
منابع طبیعی
دامپزشکی
محصولات مقاوم
فن آوری های پس از برداشت
 
Education (آموزش و پرورش)توسعه سیستم آموزش و پرورش
آموزش فن آوری
توسعه برنامه درسی
طراحی آموزشی
پایداری در برنامه درسی ملی و برنامه درسی
رهبری و مشارکت جامعه در محیط های آموزشی
روانشناسی آموزشی و یادگیری
سیاست آموزش و توسعه بین المللی
آموزش برای توسعه پایدار- Education for Sustainable Development

توسعه سیستم آموزش و پرورش
آموزش فن آوری
توسعه برنامه درسی
طراحی آموزشی
پایداری در برنامه درسی ملی و برنامه درسی
رهبری و مشارکت جامعه در محیط های آموزشی
روانشناسی آموزشی و یادگیری
سیاست آموزش و توسعه بین المللی
 
تغییر آب و هواییعلوم محیطی
مطالعات زمین
زمین شناسی
جغرافیای فیزیکی.
مطالعات دریایی
 
انرژیمهندسی برق
فناوری های عایق
انرژی تجدید پذیر
فن آوری های انرژی
 
شهرهای پایدارمهندسی عمران
نقشه برداری
برنامه ریزی شهری
بهداشت
حمل و نقل
 
توسعه مسئولیت پذیریبرنامه ریزی شهری
جغرافیای اقتصادی
 
مدیریت پسماندفن آوری های بازیافت و مهندسی
رشد جمعیتشرح حال
آمار
اقتصادسنجی
مطالعات جمعیت
 
شیمی سبزمهندسی شیمی
علم شیمی
 شیمی-فیزیک
فن آوری های سبز
 
تنوع زیستیعلوم دریایی
علوم بیولوژیکی
اکوسیستم
 
آلودگی پلاستیک و میکرو پلاستیکتوسعه محصول و نوآوری
صنعت تولید پلاستیک
 
آب و بهداشتمدیریت منابع آب
تصفیه آب
 
سلامتپزشکی (Medicine)
دندانپزشکی
داروسازی Pharmacy
پرستاری
آزمایشگاه های پزشکی
میکروبیولوژی
سلامت عمومی
تغذیه
مدیریت خدمات درمانی
بیولوژیک پزشکی
فناوری پزشکی
زیست شناسی
بیوتکنولوژی
 
فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعهعلوم کامپیوتر
فناوری اطلاعات
ارتباطات از راه دور و الکترونیک
رباتیک
هوش مصنوعی
مدل سازی جسمی و عددی
 
نوآوری و توسعه زیرساخت هافن آوری های صنعتی
مهندسی مکانیک
نقشه برداری
 
اقتصاد ، مالی و بانکیاقتصاد اسلامی ،
امور مالی اسلامی
بانکداری اسلامی
 
رشته های علوم اجتماعیاقتصاد
حقوق
رسانه و روزنامه نگاری
علوم سیاسی
کارآفرینی
 

عناوین رشته ها و گرایشات تحصیلی به زبان علم

Fields of Study

The eligible candidates may apply to study one of the following fields of study only:

Sustainable Agriculture

 • Agriculture
 • Forestry
 • Natural Resources
 • Veterinary
 • Resilient Crops
 • Postharvest Technologies

Education

 • Education System Development
 • Technological Education
 • Curricula Development
 • Instructional Design
 • Sustainability in National Curricula and Teaching Syllabus
 • Leadership and Community Engagement in educational settings
 • Educational Psychology and Learning
 • Education Policy and International Development

 

Education for Sustainable Development

 • Education System Development
 • Technological Education
 • Curricula Development
 • Instructional Design
 • Sustainability in National Curricula and Teaching Syllabus
 • Leadership and Community Engagement in educational settings
 • Educational Psychology and Learning
 • Education Policy and International Development

Climate Change

 • Environmental Sciences
 • Earth Studies.
 • Geology
 • Physical Geography.
 • Marine Studies

Energy

 • Electrical Engineering
 • Insulation Technologies
 • Renewable Energy
 • Energy Technologies

Sustainable Cities

 • Civil Engineering
 • Surveying
 • Urban Planning
 • Sanitation
 • Transportation

Responsible Growth

 • Urban Planning
 • Economic Geography

Waste Management

 • Recycling Technologies & Engineering

Population Growth

 • Demography
 • Statistics
 • Econometrics
 • Population Studies   

Green Chemistry

 • Chemical Engineering
 • Chemistry
 • Chemical Physics
 • Green Technologies

Biodiversity

 • Marine Sciences
 • Biological Sciences
 • Ecosystems

Plastic pollution and Micro-plastics

 • Product Development and Innovation
 • Plastic Production Industry 

Water and Hygiene

 • Water Resources Management
 • Water Refinement

Health

 • Medicine
 • Dentistry
 • Pharmacy
 • Nursing
 • Medical Laboratories
 • Microbiology
 • Public Health
 • Nutrition
 • Health Services Management
 • Bio-Medicine
 • Medical Technology
 • Biology
 • Biotechnology

ICT for Development

 • Computer Science
 • Information Technology
 • Telecommunication and Electronics
 • Robotics
 • Artificial Intelligence
 • Physical and Numerical Modelling   

Innovation & Infrastructure Development

 • Industrial Technologies
 • Mechanical Engineering
 • Surveying

Islamic Economics, Finance and Banking

 • Islamic Economics, 
 • Islamic Finance
 • Islamic Banking

Social Sciences fields

 • Economics
 • Law
 • Media and Journalism
 • Political Sciences
 • Entrepreneurships

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Fatemeh
Fatemeh
3 سال قبل

دقیقا تعهدات بورسیه بانک توسعه اسلامی چیه به غیر از بحث مالی؟
آیا امکان این هست ک پس ا فارغ التحصیلی در کشوری ک درس خوندیم کار کنیم و مبلغ بورسیه رو پس بدیم؟

Nazi
Nazi
3 سال قبل

سلام شما اینجا نوشتین تعهد خاصی نداره پس چرا در ویدیو و متن بالا نوشته شده
تعهد خدمت به جامعه خود از بایدها و الزامات شرکت در کلیه برنامه های بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در سال ۲۰۲۰، می باشد.
تعهد داریم که برگردیم کشورمون خدمت کنیم؟ هیچ جایگزین نداره که برنگردیم

فاطمه
فاطمه
3 سال قبل

سلام، فرموددید که نیازی به بازگرداندن کمک هزینه نیست. اما یکی از مواردی که اشاره کرده اند مربوط به برگرداندن ۵۰% وامی است که در طول دوره به دانشجو داده می شود. مورد ۶ بخش تعهدات:
Refund 50% of the loan after graduation and securing gainful employment, in easy installments, to Local Education Trust Fund (LETF) established by the IsDB in their countries.

میشه در این خصوص بیشتر توضیح بدید.

saman Khoie
3 سال قبل
پاسخ به  Fatemeh

سلام. خیر. طبق شرایط بورسیه بانک توسعه اسلامی، پذیرفته شدگان بایست تعهد بسپارند که به کشور خود برگشته و خدمت می کنند.

Shahrzad
Shahrzad
3 سال قبل

این بورسیه دانشگاه های امریکا رو پوشش نمیده؟

Ali
Ali
3 سال قبل

ببخشید برای بورسیه کجا باید ثبت نام کنیم؟

غزل
غزل
3 سال قبل

باسلام آیا بدون مدرک زبان هم میشه برای این بورسیه اقدام کرد؟و اینکه توصیه نامه برای متقاضیان کارشناسی الزامی هست؟با تشکر

حبیبی
حبیبی
3 سال قبل

با سلام. من در پروسه ثبت نام پس از آپدیت پروفایل، هیچ گزینه لورسیه ای نمیاره مشکل از چیه؟
There is no resultمینویسه!

Melika
Melika
3 سال قبل

سلام، وقت بخیر
من ۲۷ سالم هست و معدل دیپلمم ۱۹/۸۰ و دانشجوی انصرافی هستم. یرای این بورس مقطع کارشناسی تقاضا داده‌ ام. می‌خواستم بدونم با توجه به سنم و فاصله‌‌ای که بین دیپلم تا تقاضام برای کارشناسی وجود داره، چقدر شانس دریافت این بورسیه رو دارم؟
ضمنا من دارم زیانم رو تقویت میکنم و موقع درخواست، مدرک زبان رو ارائه ندادم که البته اجباری نبود، می‌خواستم بدونم درصورت پذیرفته شدن مشروط، باید مدرک زبان تافل و آیلتس ارائه کرد یا اینکه از طرف ارائه دهندگان بورس آزمون و تست برگزار میشه؟

مینا
مینا
2 سال قبل

سلام ممنون میشم هر چه زودتر جواب بدید ، من الان ۲۰ سالمه و دانشجو ترم اول ژنتیک دانشگاه تهرانم ، آیلتسم در حال حاضر پنج و نیم شیشه ولی اگ بخونم به شیش و نیم آکادمیک هم میرسونم ظرف سه ماه ، با این شرایط چقدر شانس بورسیه کارشناسی رو دارم و اینکه سنم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ آیا این بورسیه تمام هزینه ها رو از همون روز های اول پوشش میده ؟ برای کدوم کشور اپلای کنم بهتره ؟

ایمان
ایمان
2 سال قبل

سلام
اوقات بخیر

ببخشید یه سوال دارم اینکه هرساله این فاند از دسامبر تا اخر فوریه متقاضی میگیره. میخوام بدونم واسه مقطع دکتری (من با یه استاد تو مکگیل کامل به توافق رسیدم و واسه دانشگاه میخوام اپلای کنم) نمیشه مدرک زبانو بعد از اخر فوریه که ددلاین فاند IsDB هست بفرستم ؟ البته برای مقطع دکتری تو خود سایت IsDB ندیدم که نمره زبان لازم باشه (برای کارشناسی و کارشناسی ارشد هست)

ممنون از شما

دکمه بازگشت به بالا
16
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x