فاند و بورسیه های تحصیلی

اسکالرشیپ آسان: فاند و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی

هر چه دانشجویان بیشتری با شرایط و ملزومات موقعیت فاند و بورسیه تحصیلی مطابقت می یابند، رقابت برای دریافت جایزه و کمک هزینه تحصیلی افزایش می یابد. و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی نخواهد بود.

خلاصه مطلب

  • مقدمه ای از موقعیت های بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی
  • بورسیه های تحصیلی متمایز از لحاظ شرایط خاص اپلای
  • بورسیه های تحصیلی با الزامات تخصصی تر
  • بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی کوچک
  • نتیجه گیری

مقدمه ای درمورد بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی

در این نوشته اسکالرشیپ، فاند و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی بررسی می شود. اسکالرشیپ آسان، یا همان بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی، احتمال دریافت را بالاتر می برد. همه دانشجویان بین المللی دوست دارند که پذیرش تحصیلی و تحصیلات بین المللی کم دغدغه ای داشته باشند. بسیاری از دغدغه های دانشجویان، مسائل مالی جهت تحصیل و زندگی در خارج از کشور است. در بسیاری موارد، دانشجویان بین المللی بدون دریافت کمک هزینه مالی، قادر به ادامه تحصیل در خارج از کشور نیستند. بنابراین، اهمیت دریافت موفقیت آمیز یک اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی اهمیت ویژه ای نزد برخی دانشجویان دارد. چنانچه شما نیز به مسائل مالی و اخذ کمک هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا یا در هر نقطه در خارج کشور، اهمیت زیادی می دهید؛ این مقاله را مطالعه کنید، چرا که به پارامترهایی می پردازیم که دانشجویان را در شناخت موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی کمتر رقابتی، راهنمایی می کند.

انواع فاند و بورسیه تحصیلی – اسکالرشیپ

جهت شناخت موقعیت های کمتر رقابتی در برنامه های فاند و بورسیه تحصیلی (یا بطور کلی جوایز آکادمیک)باید انواع کمک هزینه های مالی را بشناسید. در چند مقاله به بررسی انواع موقعیت اسکالرشیپ پرداختیم. امروزه موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی در تنوع بیشماری به دانشجویان بین المللی و محلی اعطا می شود. (برای مثال دایرکتوری فاند، بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ دانشگاهی در آمریکا را ببینید!) چگونه بین دریایی گسترده از آمار و اطلاعات تحصیلات بین المللی همراه با بورسیه، موقعیت های بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی را شناسایی کنیم؟ در اغلب موارد اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی با فاند و بورسیه تحصیلی، نیازمند اپلای در برنامه بورسیه تحصیلی، سوای اپلای جهت پذیرش دانشگاه می باشد. بنابراین دانشجویان در اغلب موارد مجبور هستند که دو اپلیکیشن اپلای آماده کنند. ۱) اپلیکیشن اپلای پذیرش تحصیلی از کالج یا دانشگاه؛ ۲) اپلیکیشن اپلای بورسیه تحصیلی

بعضی از دانشجویان اسکالرشیپ آسان را بورسیه تحصیلی با اپلیکیشن اپلای ساده در نظر می گیرند. اما آن چیزی که در این مقاله اهمیت دارد، این است که اسکالرشیپ آسان موقعیت بورسیه تحصیلی است که از لحاظ رقابت بین المللی با درجه کمتر رقابتی محسوب شود. به صورت کلی این اصل را در نظر داشه باشید؛

مطالعه بیشتر:اپلیکیشن اپلای چیست؟ نقش اپلیکیشن اپلای در موفقیت پذیرش تحصیلی با بورسیه

بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی، فاند تحصیلی کمتر رقابتی، اسکالرشیپ کمتر رقابتی، اسکالرشیپ آسان

 که هر چه دانشجویان بیشتری با شرایط و ملزومات موقعیت فاند و بورسیه تحصیلی مطابقت می یابند، رقابت برای دریافت جایزه و کمک هزینه تحصیلی افزایش می یابد. و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی نخواهد بود.

 

بعضی موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی، راه ورود را برای عده ای از دانشجویان بین المللی بسته نگاه می داند. بای مثال موقعیت بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی در سال ۲۰۲۰ که تنها دانشجویان کشورهای عضو این بانک مجاز به شرکت در آن هستند. اما موقعیت بورسیه تحصیلی دولت ترکیه را که د نظر می گیرید، متوجه می شویم که دانشجویان از سراسر کشوهای جهان مجاز به شرکت در آن برنامه اسکالرشیپ تحصیلی هستند. هر چند که شرایط اپلای و آماده سازی اپلیکیشن اپلای برای هر دو موقعیت، ممکن است سختی و دشواری یکسانی داشته باشد. و جهت موفقیت در اخذ فاند و بورسیه تحصیلی  تلاش یکسانی نیاز باشد. بنابراین برای دانشجویان ایرانی، بورسیه تحصیلی بانک توسعه اسلامی نسبت به بورسیه تحصیلی دولت ترکیه کمتر رقابتی محسوب می شود. شرایط دیگری نیز برای بورسیه های تحصیلی کمتر رقابتی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها نگاهی می اندازیم. 

احتمال موفقیت در اخذ فاند و بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی، فاند تحصیلی کمتر رقابتی، اسکالرشیپ کمتر رقابتی، اسکالرشیپ آسان

برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس و به طور تمام وقت در آمریکا مشغول به تحصیل هستند، احتمال برنده شدن و موفقیت در اخذ بورسیه تحصیلی یا فاند کمک هزینه تحصیلی معمولی، در حدود ۱ به ۸ است. برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی معتبر و پر سود، (مثل فاندهای کامل یا همان فول فاند ها)، و غیره بسیار رقابتی تر هستند. حتی برخی موقعیت های اسکالرشیپ رقابتی تر نیز هستند. با احتمال تقریبا ۱ به ۲۵۰ تا ۱ به ۵۰۰. (برای مثال بورسیه های دولتی) از طرفی، همچنین تنوع مختلف بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی نیز وجود دارد. که در ادامه به بررسی برخی پارامترهای مهم جهت شناسایی موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی (اسکالرشیپ آسان) می پردازیم.

بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی از لحاظ متمایز بودن شرایط خاص اپلای

برخی از برنامه های بورسیه و فاند تحصیلی کمتر رقابتی هستند، زیرا دانشجویان کمتری برای آنها واجد شرایط هستند. که شامل افراد واجد شرایط برنامه بورسیه تحصیلی نمی شوند. اغلب این معیارهای واجد شرایط بودن شرکت در برنامه بورسیه تحصیلی دارای محدودیت های جغرافیایی یا عضویت در یک سازمان خاص می باشند. یا جوایز و کمک های مالی که به ساکنین محلی محدود می شوند، مانند بورسیه تحصیلی که توسط بنیادهای مختلف یک جامعه تامین مالی می شود. بورسیه تحصیلی امید کمبریج یکی از این مثال هاست؛ که توسط بنیاد امید، تنها به دانشجوهای ایرانی پذیرفته شده در یکی از برنامه های کارشناسی ارشد یک ساله دانشگاه کمبریج در بریتانیا، اختصاص می گیرد. برنامه های فول برایت دولت ایالات متحده برای دانشجویان افغانی یکی دیگر از این مثال هاست. این نوع بورسیه ها اغلب به دانشجویانی که به یک دانشگاه خاص اپلای می کنند؛ و پذیرفته می شوند، اهدا می شود. نمونه هایی از جوایز که نیاز به عضویت در یک سازمان خاص دارند شامل:

  • کمک هزینه تحصیلی مرتبط با یک نهاد مذهبی محلی،
  • کمک هزینه تحصیلی مرتبط با گروه قومی یا سازمان فرهنگی خاص
  • بورسیه های تحصیلی شایسته محور تحت کنترل کالج ها که به دانش آموزان دبیرستانی بین المللی اهدا می شود. و غیره.

که نیازمند عضویت در آن انجمن، یا پذیرش موفق از آن کالج دارد؛ و بورسیه کمتر رقابتی

اسکالرشیپ کمتر رقابتی از لحاظ الزامات تخصصی تر اپلای

بعضی از بورسیه و فاند های تحصیلی کمتر رقابتی هستند، زیرا الزامات تخصصی تری دارند. به عنوان مثال، دانشجویان نسبتا کمتری در ورزشهای سوارکاری و تیراندازی با کمان، بورسیه تحصیلی دریافت می کنند؛ تا تمامی فارغ التحصیلان لیسانس مهندسی کامپیوتر. مشارکت و برنده شدن فاند و بورسیه تحصیلی برای برخی از رشته های خاص نیز ممکن است کمتر رقابتی باشد. مانند رشته های تحصیلی کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، اقتصادهای نو ظهور و غیره. چنانچه برنامه های فاند و بورسیه تحصیلی مخصوص نقشه برداری و فتوگرامتری، امنیت ملی و مدیریت ریسک، بیمه و برنامه های علمی-قانونی همه می تواند نسبت به یک فاند و بورسیه تحصیلی عمومی نظیر بورسیه های دولتی و سازمانی، کمتر رقابتی باشد. بورسیه تحصیلی که ممکن است فقط برای یک هدف محدود (به عنوان مثال، تحصیل در خارج از کشور در یک کشور عضو پیمان مشترک المنافع (Commonwealth) برنامه های بورسیه تحصیلی بانک جهانی یا بنگ توسعه اسلامی و موارد شبیه به این نیز کمتر رقابتی است.

بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی کوچک – Partial Fund

برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی کم رقابتی هستند زیرا اکثر دانشجویان واجد شرایط برای آنها درخواست نمی دهند. (اپلای نمی کنند). بسیاری از دانشجویان از درخواست و اپلای در کمک هزینه تحصیلی کوچک خودداری می کنند؛ زیرا تمام هزینه کالج یا دانشگاه ایشان را پوشش نمی دهد. و شما می توانید بدون رقابت شدید به آنها دست یابید.

برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی کم رقابتی هستند زیرا حامیان این فرصت ها را به خوبی آشکار نمی کنند. به عنوان مثال، بعضی از جایزه های کوچک محلی.

نتیجه گیری در موقعیت های بورسیه کمتر رقابتی

درسهایی که آموخته شده است : بعضی از دانشجویان در هر بورسیه تحصیلی که در آن واجد شرایط هستند، بدون توجه به اینکه چقدر کوچک (و یا چه مقدار)، اپلای می کنند. ایشان معتقدند هر دلاری که در یک بورسیه تحصیلی به دست آورند، یک دلار کمتر که باید قرض بگیرند. شانس شما برای کسب یک بورس تحصیلی کوچکتر، بسیار بیشتر است؛ از شانس شما برای کسب بورس تحصیلی کامل، یا فول فاند. زیرا آنها کمتر رقابتی هستند. بعضی از دانشجویان برنده شدن در چندین برنامه بورسیه تحصیلی کوچک را در دستور کار قرار می دهند. اغلب مقالات انگیزشی می توانند در برنامه های بورسیه تحصیلی مختلفی با استفاده از اصلاحات اندکی استفاده شوند. به هر حال ما در مقاله قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی به تعداد بهینه موقعیت بورسیه تحصیلی اشاره ای کرده ایم.

مطالعه بیشتر در مورد بورسیه های تحصیلی – اسکالرشیپ ها

چگونه بهترین توصیه نامه بورسیه تحصیلی دریافت کنیم؟”

۱۰ نکته مفید برای درخواست موثر بورسیه تحصیلی

صفحه مبحث بورسیه ها و اسکالرشیپ های کمتر رقابتی  به روز رسانی می شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر در فیسبوک، با اپلای پدیا باشید. یا لینکت این اپلای پدیا،

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن