تحصیلات بین المللیدکتریفاند و بورسیه های تحصیلیمهندسی عمران

معرفی دپارتمان ساخت و ساز (Construction Dep.) از مجموعه اپلای پدیا

دپارتمان بین المللی ساخت و ساز در اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال 2021 میلادی آغاز بکار نمود.

دپارتمان ساخت و ساز (Construction Dep.) از مجموعه اپلای پدیا با رویکرد بین المللی

با توجه به اینکه یک منبع یا مرجع منسجم، معتبر و مفید متناسب با نیاز روز دانشجویان ایرانی و پژوهشگران پارسی زبان در حوزه گسترده مهندسی عمران، معماری و شهرسازی احساس نیاز می شد. و با توجه به گسترش الگوی زندگی یادگیری در طول عمر و به پهنای زندگی در بین دانشجویان و پژوهشگران متخصصین بازار کار هزاره سوم، به روز بودن اطلاعات و دانش تخصصی دائمی و همیشگی اجتناب ناپذیر است. مجموعه اپلای پدیا با ترویج و تسهیل فراگیری زبان بین المللی علم (زبان انگلیسی) در بین دانشجویان ایرانی و پارسی زبان، در صدد توسعه و ارتقای ارتباطات و تعاملات بین المللی محققین و متخصصین هر حوزه حرفه ای می باشد. در نتیجه و اثر این اندیشه، دپارتمان مادر تخصصی و بین المللی در حوزه ساخت و ساز بصورت آنلاین پایه گذاری شد. در حقیقت با توسعه مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان می توان به اهداف بزرگ و والا دست یافت. که این مهم هم اکون از طریق پلتفورم های آموزش آنلاین همکار اپلای پدیا، مهیا، میسر و در دسترس دانشجویان علاقمند به تحصیلات بین المللی می باشد. مستقیم به پلتفورم های آموزش آنلاین، همکار اپلای پدیا بروید. 

همچنین ببینید:      چگونه یک فریلنسر عمران موفق باشیم؟

Lifelong Learning and Life-Wide Learning (A common Life Style among Scholars around the world)

بخش معماری، شهرسازی و توسعه زیرساختارها

بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا می باشد؛ که در طراحی و توسعه مطالب و محتوای تخصصی آنها از دانشگاه های معتبر و معروف جهان، همچون MIT و دانشگاه هاروارد و غیره، الهام گرفته شده است. در این مجموعه دانشجویان، فریلنسرها و اساتیدی که داوطلبانه در حال تلاش و تکاپو هستند تا دیگر همسانان و هم قطاران خود را در صحنه های بین المللی، و متناسب با نیاز بازار آینده، یاری رسانند. با توجه به اینکه مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی و منبع باز گیت هاب (GitHub) منتشر می شود، امید آن است که دانشجویان و علاقمندان بیشتری با گذشت زمان به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و در کنار یکدیگر موجبات رشد و شکوفایی را برای هم، رقم زنیم.

توسعه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

تاریخچه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

دپارتمان ساخت و ساز در انجمن دانشجویان بین المللی اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی و تابستان ۱۴۰۰ شمسی آغاز بکار نمود.

روند توسعه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

با همکاری و تعامل سازنده فی مابین اپلای پدیا، دانشگاه پلی تکنیک مادرید، و یکی از شرکت های خصوصی ایرانی در حوزه ساخت و ساز به عنوان اسپانسر، دورۀ آموزشی آنلاین زبان تخصصی برای فعالین حوزه ساخت و ساز تعریف و تدوین شد. تا متخصصین و علاقمندان این حوزه گرد هم آیند.

کارآفرینی دیجیتال در حوزۀ ساخت و ساز و زیر مجموعات آن

دورۀ آموزشی آنلاین زبان تخصصی برای مهندسین عمران، معماری و فعالین حوزه ساخت و ساز متشکل از پنج ماژول بود. که هر ماژول در یک هفته بصورت آنلاین تدریس و تکمیل می شد. هدف این دوره آموزشی، گسترش رویکرد و صلاحیت های کارآفرینانه در جمع مشارکت کنندگان بود. با اطلاع رسانی و انتشار آگهی جذب کارآموز در زمینه “کارآفرینی دیجیتال در عرصه ساخت و ساز“، در چند وبسایت کاریابی تعداد بسیار زیادی از افراد علاقمند شدند. و غالب آنها در رشته های مهندسی عمران، معماری، و شهرسازی، بودند. در نهایت ایشان به دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند. از این افراد خواسته شد که در دوره آموزشی آنلاین بعنوان پیشنیاز شرکت کنند.

شرایط و ملزومات اولیه داوطلبان و علاقمندان توسعه مطالب و محتوا در حوزه گسترده ساخت و ساز

 مطابق با شرایط و ضوابط خواسته شده، هر شخص که موفق می شد در دو ماژول پشت سر هم امتیاز ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کند، و امتیاز کل میانگین وی از ۵۰% بیشتر باشد، می تواند در توسعه دپارتمان تخصصی بین المللی ساخت و ساز مشارکت کند، و در فضای کار اشتراکی گیت هاب، به فعالیت کارآفرینانه پیرامون ارزش آفرینی شخصی یا گروهی بپردازد. دوشنبه هر هفته متریال و محتوای آموزشی هر ماژول بارگذاری می شد. و دانشجویان یک هفته فرصت داشتند تا تکالیف و وظایف خواسته شده را برآورده نموده و برای بازبینی ارسال کنند. با توجه به اینکه آموزش بصورت کاملا شخصی و آنلاین برنامه ریزی شده بود، داوطلبین می توانستند در سراسر هفته نسبت به تکمیل درس، تکالیف و وظایف مربوطه اقدام نمایند. در طول فرآیند آموزش سعی شد که فاکتورهای مهم ذیل در روند آموزش در نظر گرفته شود:

  • کارآفرینی بعنوان یک “فرآیند” آموزش داده شود
  • در نظر گیری تحول دیجیتال یا دگرگونی دیجیتال
  • اساتید یا مربیان آموزشی به مثابۀ حامل تغییر و در نقش هماهنگ کننده
  • ارائۀ مهارت‌های کسب و کار و زندگی در کلاس درس مطابق با کتابچه راهنمای کمیسیون اروپا
  • یادگیری مبتنی بر کار و چالش

بخدمت گیری روش های آموزش خلاقیت از طریق آموزش و تدریس به روش “یاد دهی – یادگیری”. یادگیری سلیقی و مطابق با سبک یادگیری شخصی، از پارامترهای مهم این روش است. در پایان اندک افراد با انگیزه و علاقه وافر به بسوی ارزش آفرینی واحد و در قالب کار گروهی روی آوردند و چالش دوری از فردگرایی به راحتی مرتفع گردید. که این مهم علاوه بر کاربرد در مدارس و دانشگاه ها می تواند در مراکز شتاب دهنده و کاتالیزور ایده های کسب و کار دانشجویی و استارت آپی به خدمت گرفته شود.

بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا

معرفی اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی – تحقیقاتی در زمینه شهرسازی و کلان شهرها

هم اکنون ضمن معرفی کلیه پتانسیل ها و فرصت ها از آینده حوزه ساخت و ساز، در صفحه تخصصی دپارتمان ساخت و ساز، و معرفی اجمالی از هر یک از زیر مجموعه های ساخت و ساز، حوزه شهرسازی و توسعه زیر ساختارهای شهری و کشوری بیشتر مورد استقبال دانشجویان و پژوهشگران بین المللی قرار گرفت. به گونه ای که با توسعه بخش شهرسازی و معرفی موقعیت ها و فرصت های کاری و تحصیلی در رشته شهرسازی، پژوهانه یا اسکالرشیپ تحقیقاتی در مقطع دکترای شهرسازی و توسعه مناطق، با حقوق و مزایای بین المللی معرفی گردیده است. با توجه به انتشار مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی گیت هاب (GitHub) هم اینک از دانشجویان و علاقمندان حوزه ساخت و ساز، در خواست می کنیم که به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و موجبات رشد و شکوفایی مهارت های بین المللی یکدیگر را فراهم نمائیم.

این نوشته به روز رسانی می شود. لطفا در صفحه شبکه اجتماعی لینکت این (LinkedIn) ساخت و ساز بین المللی اخبار و موضوعات و فرصت های تحصیلی و کاری را در حوزه گسترده ساخت و ساز دنبال نمائید. 

امتیاز کاربران: 2.25 ( 1 رای)
Summary
بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا
Article Name
بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا
Description
دپارتمان ساخت و ساز در انجمن دانشجویان بین المللی اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال 2021 میلادی و تابستان 1400 شمسی آغاز بکار نمود. بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا می باشد؛ که در طراحی و توسعه مطالب و محتوای تخصصی آنها از دانشگاه های معتبر و معروف جهان همچون MIT و دانشگاه هاروارد و غیره، الهام گرفته شده است. در این مجموعه دانشجویان، فریلنسرها و اساتیدی که داوطلبانه در حال تلاش و تکاپو هستند تا دیگر همسانان و هم قطاران خود را در صحنه های بین المللی، و متناسب با نیاز بازار آینده، یاری کنند. هم اکنون ضمن معرفی کلیه پتانسیل ها و فرصت ها از آینده حوزه ساخت و ساز، در صفحه تخصصی دپارتمان ساخت و ساز، و معرفی اجمالی از هر یک از زیر مجموعه های ساخت و ساز، حوزه شهرسازی و توسعه زیر ساختارهای شهری و کشوری بیشتر مورد استقبال دانشجویان و پژوهشگران بین المللی قرار گرفت. به گونه ای که با توسعه بخش شهرسازی و معرفی موقعیت ها و فرصت های کاری و تحصیلی در آن، پژوهانه یا اسکالرشیپ تحقیقاتی با حقوق و مزایای بین المللی معرفی گشت. با توجه به انتشار مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی گیت هاب (GitHub) هم اینک از دانشجویان و علاقمندان حوزه ساخت و ساز، در خواست می کنیم که به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و موجبات رشد و شکوفایی مهارت های بین المللی یکدیگر را فراهم نمائیم.
Author
Publisher Name
ApplyPedia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن