تحصیلات بین المللیدکتریفاند و بورسیه های تحصیلیمهندسی عمران

معرفی دپارتمان ساخت و ساز (Construction Dep.) از مجموعه اپلای پدیا

دپارتمان بین المللی ساخت و ساز در اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال 2021 میلادی آغاز بکار نمود.

دپارتمان ساخت و ساز (Construction Dep.) از مجموعه اپلای پدیا با رویکرد بین المللی

با توجه به اینکه یک منبع یا مرجع منسجم، معتبر و مفید متناسب با نیاز روز دانشجویان ایرانی و پژوهشگران پارسی زبان در حوزه گسترده مهندسی عمران، معماری و شهرسازی احساس نیاز می شد. و با توجه به گسترش الگوی زندگی یادگیری در طول عمر و به پهنای زندگی در بین دانشجویان و پژوهشگران متخصصین بازار کار هزاره سوم، به روز بودن اطلاعات و دانش تخصصی دائمی و همیشگی اجتناب ناپذیر است. مجموعه اپلای پدیا با ترویج و تسهیل فراگیری زبان بین المللی علم (زبان انگلیسی) در بین دانشجویان ایرانی و پارسی زبان، در صدد توسعه و ارتقای ارتباطات و تعاملات بین المللی محققین و متخصصین هر حوزه حرفه ای می باشد. در نتیجه و اثر این اندیشه، دپارتمان مادر تخصصی و بین المللی در حوزه ساخت و ساز بصورت آنلاین پایه گذاری شد. در حقیقت با توسعه مهارت های زبان انگلیسی دانشجویان می توان به اهداف بزرگ و والا دست یافت. که این مهم هم اکون از طریق پلتفورم های آموزش آنلاین همکار اپلای پدیا، مهیا، میسر و در دسترس دانشجویان علاقمند به تحصیلات بین المللی می باشد. مستقیم به پلتفورم های آموزش آنلاین، همکار اپلای پدیا بروید. 

همچنین ببینید:      چگونه یک فریلنسر عمران موفق باشیم؟

Lifelong Learning and Life-Wide Learning (A common Life Style among Scholars around the world)

بخش معماری، شهرسازی و توسعه زیرساختارها

بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا می باشد؛ که در طراحی و توسعه مطالب و محتوای تخصصی آنها از دانشگاه های معتبر و معروف جهان، همچون MIT و دانشگاه هاروارد و غیره، الهام گرفته شده است. در این مجموعه دانشجویان، فریلنسرها و اساتیدی که داوطلبانه در حال تلاش و تکاپو هستند تا دیگر همسانان و هم قطاران خود را در صحنه های بین المللی، و متناسب با نیاز بازار آینده، یاری رسانند. با توجه به اینکه مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی و منبع باز گیت هاب (GitHub) منتشر می شود، امید آن است که دانشجویان و علاقمندان بیشتری با گذشت زمان به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و در کنار یکدیگر موجبات رشد و شکوفایی را برای هم، رقم زنیم.

توسعه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

تاریخچه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

دپارتمان ساخت و ساز در انجمن دانشجویان بین المللی اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی و تابستان ۱۴۰۰ شمسی آغاز بکار نمود.

روند توسعه دپارتمان تخصصی ساخت و ساز (Construction Dep.) در اپلای پدیا

با همکاری و تعامل سازنده فی مابین اپلای پدیا، دانشگاه پلی تکنیک مادرید، و یکی از شرکت های خصوصی ایرانی در حوزه ساخت و ساز به عنوان اسپانسر، دورۀ آموزشی آنلاین زبان تخصصی برای فعالین حوزه ساخت و ساز تعریف و تدوین شد. تا متخصصین و علاقمندان این حوزه گرد هم آیند.

کارآفرینی دیجیتال در حوزۀ ساخت و ساز و زیر مجموعات آن

دورۀ آموزشی آنلاین زبان تخصصی برای مهندسین عمران، معماری و فعالین حوزه ساخت و ساز متشکل از پنج ماژول بود. که هر ماژول در یک هفته بصورت آنلاین تدریس و تکمیل می شد. هدف این دوره آموزشی، گسترش رویکرد و صلاحیت های کارآفرینانه در جمع مشارکت کنندگان بود. با اطلاع رسانی و انتشار آگهی جذب کارآموز در زمینه “کارآفرینی دیجیتال در عرصه ساخت و ساز“، در چند وبسایت کاریابی تعداد بسیار زیادی از افراد علاقمند شدند. و غالب آنها در رشته های مهندسی عمران، معماری، و شهرسازی، بودند. در نهایت ایشان به دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند. از این افراد خواسته شد که در دوره آموزشی آنلاین بعنوان پیشنیاز شرکت کنند.

شرایط و ملزومات اولیه داوطلبان و علاقمندان توسعه مطالب و محتوا در حوزه گسترده ساخت و ساز

 مطابق با شرایط و ضوابط خواسته شده، هر شخص که موفق می شد در دو ماژول پشت سر هم امتیاز ۶۰ از ۱۰۰ را کسب کند، و امتیاز کل میانگین وی از ۵۰% بیشتر باشد، می تواند در توسعه دپارتمان تخصصی بین المللی ساخت و ساز مشارکت کند، و در فضای کار اشتراکی گیت هاب، به فعالیت کارآفرینانه پیرامون ارزش آفرینی شخصی یا گروهی بپردازد. دوشنبه هر هفته متریال و محتوای آموزشی هر ماژول بارگذاری می شد. و دانشجویان یک هفته فرصت داشتند تا تکالیف و وظایف خواسته شده را برآورده نموده و برای بازبینی ارسال کنند. با توجه به اینکه آموزش بصورت کاملا شخصی و آنلاین برنامه ریزی شده بود، داوطلبین می توانستند در سراسر هفته نسبت به تکمیل درس، تکالیف و وظایف مربوطه اقدام نمایند. در طول فرآیند آموزش سعی شد که فاکتورهای مهم ذیل در روند آموزش در نظر گرفته شود:

  • کارآفرینی بعنوان یک “فرآیند” آموزش داده شود
  • در نظر گیری تحول دیجیتال یا دگرگونی دیجیتال
  • اساتید یا مربیان آموزشی به مثابۀ حامل تغییر و در نقش هماهنگ کننده
  • ارائۀ مهارت‌های کسب و کار و زندگی در کلاس درس مطابق با کتابچه راهنمای کمیسیون اروپا
  • یادگیری مبتنی بر کار و چالش

بخدمت گیری روش های آموزش خلاقیت از طریق آموزش و تدریس به روش “یاد دهی – یادگیری”. یادگیری سلیقی و مطابق با سبک یادگیری شخصی، از پارامترهای مهم این روش است. در پایان اندک افراد با انگیزه و علاقه وافر به بسوی ارزش آفرینی واحد و در قالب کار گروهی روی آوردند و چالش دوری از فردگرایی به راحتی مرتفع گردید. که این مهم علاوه بر کاربرد در مدارس و دانشگاه ها می تواند در مراکز شتاب دهنده و کاتالیزور ایده های کسب و کار دانشجویی و استارت آپی به خدمت گرفته شود.

بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا

معرفی اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی – تحقیقاتی در زمینه شهرسازی و کلان شهرها

هم اکنون ضمن معرفی کلیه پتانسیل ها و فرصت ها از آینده حوزه ساخت و ساز، در صفحه تخصصی دپارتمان ساخت و ساز، و معرفی اجمالی از هر یک از زیر مجموعه های ساخت و ساز، حوزه شهرسازی و توسعه زیر ساختارهای شهری و کشوری بیشتر مورد استقبال دانشجویان و پژوهشگران بین المللی قرار گرفت. به گونه ای که با توسعه بخش شهرسازی و معرفی موقعیت ها و فرصت های کاری و تحصیلی در رشته شهرسازی، پژوهانه یا اسکالرشیپ تحقیقاتی در مقطع دکترای شهرسازی و توسعه مناطق، با حقوق و مزایای بین المللی معرفی گردیده است. با توجه به انتشار مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی گیت هاب (GitHub) هم اینک از دانشجویان و علاقمندان حوزه ساخت و ساز، در خواست می کنیم که به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و موجبات رشد و شکوفایی مهارت های بین المللی یکدیگر را فراهم نمائیم.

این نوشته به روز رسانی می شود. لطفا در صفحه شبکه اجتماعی لینکت این (LinkedIn) ساخت و ساز بین المللی اخبار و موضوعات و فرصت های تحصیلی و کاری را در حوزه گسترده ساخت و ساز دنبال نمائید. 

امتیاز کاربران: 2.25 ( 1 رای)
Summary
بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا
Article Name
بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا
Description
دپارتمان ساخت و ساز در انجمن دانشجویان بین المللی اپلای پدیا با موضوعیت شهرسازی و توسعه زیرساختارهای شهری و زیر بنایی در جوامع توسعه یافته، در اواسط سال 2021 میلادی و تابستان 1400 شمسی آغاز بکار نمود. بخش معماری و شهرسازی از زیر مجموعات دپارتمان ساخت و ساز در اپلای پدیا می باشد؛ که در طراحی و توسعه مطالب و محتوای تخصصی آنها از دانشگاه های معتبر و معروف جهان همچون MIT و دانشگاه هاروارد و غیره، الهام گرفته شده است. در این مجموعه دانشجویان، فریلنسرها و اساتیدی که داوطلبانه در حال تلاش و تکاپو هستند تا دیگر همسانان و هم قطاران خود را در صحنه های بین المللی، و متناسب با نیاز بازار آینده، یاری کنند. هم اکنون ضمن معرفی کلیه پتانسیل ها و فرصت ها از آینده حوزه ساخت و ساز، در صفحه تخصصی دپارتمان ساخت و ساز، و معرفی اجمالی از هر یک از زیر مجموعه های ساخت و ساز، حوزه شهرسازی و توسعه زیر ساختارهای شهری و کشوری بیشتر مورد استقبال دانشجویان و پژوهشگران بین المللی قرار گرفت. به گونه ای که با توسعه بخش شهرسازی و معرفی موقعیت ها و فرصت های کاری و تحصیلی در آن، پژوهانه یا اسکالرشیپ تحقیقاتی با حقوق و مزایای بین المللی معرفی گشت. با توجه به انتشار مطالب و محتوا در فضای کار اشتراکی گیت هاب (GitHub) هم اینک از دانشجویان و علاقمندان حوزه ساخت و ساز، در خواست می کنیم که به مجموعه متخصصین اپلای پدیا بپیوندند؛ و موجبات رشد و شکوفایی مهارت های بین المللی یکدیگر را فراهم نمائیم.
Author
Publisher Name
ApplyPedia

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن