تحصیلات بین المللیفاند و بورسیه های تحصیلی

چگونه می توان یک اسپانسر تحصیلی (حامی مالی تحصیلی) پیدا کرد؟

علاوه بر وجود موقعیت ها و فرصت های اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی، اسپانسر تحصیلی نیز می تواند یک راهکار مفید و موثر جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور باشد.

مقدمه: اسپانسر تحصیلی (حامی مالی تحصیلی) چیست؟

تحصیل در خارج از کشور گران است. پیدا کردن یک حامی مالی تحصیلی یکی از راهکارهایی است که دانشجویان و دانش آموزان مشتاق به تحصیلات بین المللی از آن استقبال می کنند. علاوه بر وجود موقعیت های دستیاری، فرصت های اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی، اسپانسر تحصیلی نیز می تواند یک راهکار مفید و موثر جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در خارج از کشور باشد. یک حامی مالی تحصیلی کالج یا دانشگاه یک نیکوکار سخاوتمند است که موافقت می کند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و آموزش دانشجویان را تأمین کند. پیدا کردن یک حامی مالی تحصیلی برای کمک به دانشجویان مشتاق تحصیلات بین المللی یک ایده مناسب است. در ادامه ما به راهکارهای یافتن اسپانسر تحصیلات بین المللی می پردازیم. همچنین لیست بلند بالایی از مراکز و موسسات حامی دانشجویان در تحصیلات بین المللی در پیوست (انتهای همین نوشته) را برای شروع جستجو، ارائه شده است. که می توانید آنرا دانلود کنید. 

درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی؛

ایده ای جهت دستیابی به رویای دانشجو یا دانش آموز برای کسب یک مدرک دانشگاهی بین المللی معتبر.

اسپانسر تحصیلی (حامی مالی تحصیلی) در تحصیلات بین المللی

ادامه مقدمه: مزایا و محاسن پیدا کردن حامی مالی تحصیلی

هر چند پیدا کردن یک حامی مالی تحصیلی کاری آسان نیست. اما این مهم امری مهم و غیر ممکن نیست. و مزایای قابل توجه ای نیز برای دانشجو خواهد داشت. داشتن یک اسپانسر تحصیلی این امکان را به شما می دهد تا روی دروس دانشگاهی متمرکز شوید؛ و از نگرانی ها و دغدغه های مالی رها شوید. بدون اینکه نگرانی در مورد نحوه پرداخت شهریه دانشگاه، کتاب ، غذا و اجاره بها و یا حداقل بخشی از آن را داشته باشید. در ادامه کارشناس اپلای پدیا از چگونگی پیدا کردن و توجیه کردن حامی مالی تحصیلی برای شما می گوید. ما اعتقاد داریم هیچ کاری غیر ممکن نیست. حتی پیدا کردن شخص حقیقی یا حقوقی که هزینه های تحصیل در خارج از کشور یا حداقل بخشی از آن را عهده دار شود. مادامیکه یک ایده و اندیشه هوشمند و هدفمند پشت درخواست دانشجو باشد.

الگویی از چینش و استانداردسازی درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی را در ادامه این نوشته مطالعه کنید.

درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی در تحصیلات بین المللی و زندگی در خارج از کشور

گام اول: تدوین طرح درخواست حامی مالی تحصیلی

اولین گام مهم در راستای یافتن یک اسپانسر تحصیلات بین المللی ارائه درخواست دانشجو به شکلی مدون و قابل توجیه و بررسی است. در صورتیکه درخواست پذیرش تحصیلی از مدارس و دانشگاه های معتبر و مشهور با نرخ فارغ التحصیلی بالا دارید؛ حامیان مالی تمایل بیشتری به درخواست شما نشان می دهند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که اهداف شغلی پشت تحصیل شما در آن دانشگاه کاملاً تعریف شده باشد. همچنین ارائه ی توضیحات مرتبط که توسط نمرات عالی و عقبه تحصیلی و حرفه ای شما پشتیبانی می شود را تهیه کنید، تا حامیان مالی اطمینان حاصل کنند که دیدگاه و اندیشه شما قابل دستیابی است. آماده شوید تا توضیح دهید که چرا نسبت به رشته دانشگاهی انتخاب شده خود اشتیاق دارید. اگر دلایل خودمختاری برای پیگیری مدرک تحصیلی، مانند تمایل به ایجاد تغییر در جهان یا کشف علاج بیماری ها، دارید، حامیان مالی را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. یک طرح و پلن توجیهی و تفسیری در ذهن خود تدوین کنید. خود را فردی ثروتمند تصور کنید، در اینصورت به چه دانشجویی با چه مشخصات و اندیشه و ایده ای پاسخ مثبت می دادید؟ و اسپانسر تحصیلات بین المللی وی می شدید؟ این مهم باعث می شود که طرح توجیهی شما برای حامی مالی تحصیلی قابل بررسی و برجسته باشد. در یک سخن همیشه سعی کنید تمامی هدفگذاری های شما اسمارت (SMART) باشد.

گام دوم: شناسایی حامیان مالی تحصیلی آینده نگر

دومین گام مهم در پیدا کردن حامی مالی تحصیلی شناسایی حامیان می باشد. خواه حامی مالی حقیقی، خواه شخصیت حقوقی مانند کمپانی ها و شرکت ها. برای مثال اگر شما در یک شرکت حسابداری بزرگ مشغول کار یا کارآموزی هستید، با شرکتهایی که ممکن است پذیرای اسپانسر باشند تماس بگیرید. مانند شرکتهای بزرگ حسابداری، بانک ها و موسسات مالی دیگر (مثلا بانک توسعه اسلامی و حمایت های متنوع آن از دانشجویان بین المللی). اعضای خانواده نیز ممکن است در صورت داشتن وسع مالی مطلوب، حامی مالی تحصیلی شما شوند. از اعضای خانواده ، همسایگان و معلمان بخواهید که حامیان مالی بالقوه را بشما معرفی کنند. با سازمانهای تحقیقاتی که دانشجویان با عقبه و پس زمینه های مشابه شما را تأمین مالی می کنند، در تماس باشید. اگر خانواده شما جزو افراد کم درآمد هستند، ممکن است بخواهید در برنامه های حمایتی یک کالج یا دانشگاه مشارکت کنید. مثلا موسساتی که بورسیه های تحصیلی احتیاج محور ارائه می کنند. برخی دانشجویان بین المللی از طریق سازمان های دولتی در کشور خود، حامی مالی پیدا می کنند. مانند برنامه های بورسیه تحصیلی در عربستان سعودی، برنامه های بورسیه تحصیلی دولتی در چین، بورسیه دولتی ترکیه، یا چونینگ انگلستان و غیره که از طریق سفارتخانه های آنها قابل پیگیریست. حامیان مالی تحصیلات بین المللی باید بیانیه دانشجو و دیگر اسناد رسمی مهم را بصورت تأیید شده دریافت کنند. که این مهم به ایشان نشان می دهد دانشجو دارای صلاحیت و شایستگی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیلات بین المللی خود را دارد. لیست بلند بالایی از مراکز و موسسات حامی دانشجویان در تحصیلات بین المللی در پیوست (انتهای همین نوشته) را برای شروع جستجو، ارائه شده است. که می توانید آنرا دانلود کنید. 

شناخت شایستگی ها متناسب با قرن ۲۱ در ویدئوی ذیل ببینید.

 


گام سوم: نوشتن یک نامه متقاعد کننده

گام بعدی در پیدا کردن حامی مالی تحصیلی نگارش صحیح و استاندارد نامه درخواست شما می باشد. یک نامه قانع کننده یک تا دو صفحه ای بنویسید تا خود و برنامه های آتی خود را معرفی کنید. دستاوردها و خصوصیات شخصی بی نظیر خود را با تاکید بیشتری توضیح دهید. دلایل خود را برای نیاز به یک اسپانسر توضیح دهید. و توضیح دهید که چگونه کمک اسپانسر می تواند زندگی یک دانشجوی توانمند را تغییر دهد. تاثیرات اجتماعی و منفعت های ملی و بین المللی را نیز چاشنی توضیحات نامه درخواست خود کنید. توضیح دهید که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، به چه چیزی امیدوار هستید برسید. حامیان مالی می خواهند شواهدی از انعطاف پذیری شما را داشته باشند. بنابراین نمونه هایی از چگونگی موفقیت زندگی در برابر چالش های شما، مانند حفظ نمرات خوب آکادمیک حتی هنگام مراقبت از خواهر و برادر در هنگام بیماری والدین، و موارد شبیه به آن را به اشتراک بگذارید. که نشان دهنده کامل بودن شخصیت شما و چند بعدی بودن شماست. چنانچه از شخص حقوقی درخواست حمایت مالی تحصیلات بین المللی خود را دارید، مزیت ها و منافع شرکت و کمپانی حامی را با تاکید بیشتر تشریح کنید. در نهایت مقدار پولی را که از حامی مالی تحصیلی خود درخواست می کنید نیز مشخص کنید.

گام چهارم: ویرایش و ارسال نامه متقاعد کننده

گام چهارم در پیدا کردن اسپانسر تحصیلی ویرایش، استاندارد سازی و ارسال نامه دانشجوست. خطاهای املایی و دستور زبان می تواند باعث شود نامه شما در نظر گرفته نشود. علی الخصوص هنگامیکه از یک اسپانسر بین المللی درخواست کمک مالی می کنید. پس از تصحیح اشتباهات، از معلم زبان انگلیسی خود بخواهید که نوشته و نگارش شما را نقد کرده و پیشنهادات خود را ارائه دهد. رزومه صلاحیت محور خود را نیز ضمیمه کنید. رزومه صلاحیت محوری که شامل معیارهای مربوط به برنامه درسی شما ، تجربه کار ، فعالیتهای فوق برنامه ، فعالیت های داوطلبانه ، نقشهای رهبری ، تحقیق و پژوهش، جوایز و هرگونه شناخت ویژه است. نامه خود را بر روی کاغذ با کیفیت چاپ کنید و آنرا پست کنید. و در بهترین حالت با پست الکترونیک (e-mail) نسبت به ارسال به موقع آن اقدام نمائید.

برای مثال اشتباهات رایج و مرگبار در نگارش رزومه صلاحیت محور بین المللی را در ویدئوی ذیل ببینید.

 


گام پنجم: نگارش نامه پیگیری

شاید تصور کنید که با ارسال نامه متقاعد کننده کار به پایان رسیده باشد. اما اینچنین نیست. در حقیقت توصیه ما این است که گام نهایی و آخر در پیدا کردن حامی مالی تحصیلی، پیگیری درخواست دانشجو خواهد بود. اگر پس از مدتی از حامیان مالی خود پیامی دریافت نکردید، از طریق تلفن یا ایمیل با آنها تماس بگیرید. در صورت امکان به صورت حضوری برای بحث در مورد درخواست خود، با جزئیات بیشتر نزد حامی حاضر شوید و درخواستتان را پیگیری کنید. اگر حامی مالی بهترین ها را برای شما آرزو می کند، اما قادر به پشتیبانی مالی نیست، از سایر حامیان بالقوه از وی تحقیق و جستجو بعمل آورید. بلافاصله پس از اینکه اسپانسر وقت لازم برای گفتگو با شما را صادر کرد، یک یادداشت تشکر را برای وی ارسال کنید. اگر در یافتن یک حامی مالی موفق بودید، در مورد جزئیات بحث کنید. و گزارش های منظم پیشرفت تحصیلی را در طول سالها یا ماه های دانشگاه ارائه دهید. حامی خود را به فارغ التحصیلی خود دعوت کنید. و به وی این اطمینان را بدهید که آماده جبران زحمات و قدردانی از وی هستید.

آموزش نگارش نامه پیگیری موثر و کارساز را در ویدئوی ذیل مشاهده فرمائید.

 


بورسیه های تحصیلی با اسپانسری شرکت ها در ایالات متحده آمریکا

شرکت های محلی ، ملی و چند ملیتی اغلب بخشی از درآمد خود را صرف کمک به دانشجویان دانشگاه می کنند؛ تا مدرک خود را بگیرند. چه بطور مستقیم و چه از طریق یک بنیاد، شرکت ها غالباً درجه هایی را در زمینه های اجتماعی، اقتصادی یا بشردوستانه برای آنها یا سهامدارانشان تأمین می کنند. البته علاقه آنها حمایت از رهبران و متخصصان آینده است؛ که می خواهند در راه های مربوط به آنها تفاوت ایجاد کنند. بنابراین، این مجموعه بورسیه ها را مرور کنید تا ببینید که آیا رویاهای شما با آنها مطابقت دارد یا خیر.

لیست کاملی از موقعیت های بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ با اسپانسری کمپانی ها و شرکت ها در آمریکا – یونیگو

باشد تا دست در دست هم قله های موفقیت را در سطوح بین المللی بپیمائیم. / اپلای پدیا حامی دانش آموزان و دانشجویان در تحقق تحصیلات بین المللی کم دغدغه. 

در ادامه و در قسمت پیوست این مقاله، به لیست کاملی از موسسات و مراکز حامی و پشتیبانی دانشجویان در تحصیلات بین المللی توجه نمائید.

در آینده نمونه هایی موفق از درخواست نامه متقاعد کننده اسپانسر یا حامی مالی تحصیلی در ادامه همین نوشته می آید. ما از شما درخواست داریم اپلای پدیا را دنبال کنید. و نمونه های موفق درخواست اسپانسر تحصیلی خود را در قسمت نظرها بنویسید.

امیدواریم پست درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی، مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

Summary
درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی
Article Name
درخواست پیدا کردن حامی مالی تحصیلی
Description
چگونه می توان یک اسپانسر تحصیلی (حامی مالی تحصیلی) پیدا کرد؟ ایده ای جهت دستیابی به رویای دانشجو یا دانش آموز برای کسب یک مدرک دانشگاهی بین المللی معتبر. تحصیل در خارج از کشور گران است. پیدا کردن یک حامی مالی تحصیلی یکی از راهکارهایی است که دانشجویان و دانش آموزان مشتاق به تحصیلات بین المللی از آن استقبال می کنند. علاوه بر وجود موقعیت های دستیاری، فرصت های اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی، اسپانسر تحصیلی نیز می تواند یک راهکار مفید و موثر جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در خارج از کشور باشد. یک حامی مالی تحصیلی کالج یا دانشگاه یک نیکوکار سخاوتمند است که موافقت می کند بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و آموزش دانشجویان را تأمین کند. پیدا کردن یک حامی مالی تحصیلی برای کمک به دانشجویان مشتاق تحصیلات بین المللی یک ایده مناسب است. در این مقاله از مجله تحصیلات بین المللی اپلای پدیا، ما به راهکارهای یافتن اسپانسر تحصیلات بین المللی می پردازیم. همچنین لیست بلند بالایی از مراکز و موسسات حامی دانشجویان در تحصیلات بین المللی در پیوست (انتهای همین نوشته) را برای شروع جستجو، ارائه شده است. که می توانید آنرا دانلود کنید. 
Author
Publisher Name
ApplyPedia
Publisher Logo

مطالب مشابه

21 دیدگاه در “چگونه می توان یک اسپانسر تحصیلی (حامی مالی تحصیلی) پیدا کرد؟”

 1. سلام وقت بخیر، بنده برای تحصیل در خارج شرایطم مناسب هست ولی وسع مالی خانواده ام کافی نیست، و مدتی هست دنبال یک خیر میگردم ولی تاکنون پیدا نکرده ام، چیکار بکنم ؟ خواهشها کمکم بکنید

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز. در راستای پیدا کردن خیّر که اسپانسر ادامه تحصیل شما در سطوح بین المللی بشود، باید عرض کنم که ما در اپلای پدیا تنها به افراد اندکی در خارج از کشور دسترسی داریم که در بعضی ترم های تحصیلی کمک های مادی و معنوی می کنند به دانشجویان ایرانی که به ایالات متحده می آیند و قصد ادامه تحصیلات در مقاطع عالی را دارند. برای مثال دانشگاه هاوایی (University of Hawaiʻi at Mānoa) که در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکترا از برخی دانشجویان ایرانی که طرح و پروپزال تحقیقاتی در راستای تحقیقات تعریف شده سالانه دانشگاه دارند حمایت کامل مالی می کند و طرح ها و برنامه های نظیر آن. اما ما امید داریم که این مهم را بین خیّرین بیشتری جا بیاندازیم. که خیرین نیکو کار و آینده نگر بخشی از کمک ها و اعانه های مالی خود را در راستای حمایت مادی و معنوی از دانشجویان علاقمند به تحصیلات بین المللی صرف کنند. در این بین، کمک خود شما دانشجویان نیز میتواند انگیزه و علاقه ایشان را مبنی بر حمایت از دانشجویان مستعد را تسریع نماید. که برای ایشان جا بیاندازید که حمایت از یک دانشجوی مستعد ایرانی در تحصیلات بین المللی چقدر می تواند برای جامعه ایرانی و کشور مفید باشد. این امر در کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه، پاکستان، آذربایجان، عربستان و … هدفمند و رو به رشد در حال پیشرفت است.
   امید است شاهد حمایت بیشتر و آگاهانه از دانشجویان پارسی زبان در سطوح بین المللی توسط نیکوکاران و خیّرین داخل و خارج کشور باشیم.
   به هر حال برای مشارکت در طرح حمایت مالی جهت تحصیل در آمریکای شمالی (کانادا و آمریکا) مثل برنامه سالانه دانشگاه هاوایی در مانوآ ؛ به دانشجویان علاقمند به تحقیق و پژوهش، توصیه می شود که امتیاز قابل قبول در آزمون GRE را کسب کرده. و بر اساس آن با کارشناسان اپلای پدیا مبنی بر حمایت مالی جهت تحصیل در آمریکای شمالی تماس گرفته و اقدام نمائید.

   1. سلام‌وقتتون بخیر
    ۲ سال دیگه فارغ التحصیل دبیرستان در رشته ی ماشین ابزار میشم
    راجب اوس بیلدونگ المان چیزهایی شنیدم
    میشه راجب طریقه اسپانسر گرفتنش راهنماییم کنید.ممنون

 2. خیلی متشکر هستم که بنده را لایق محبت خود دانستید ، فقط اینکه راه ارتباطی با آقای نخعی چیست؟

 3. سلام خسته نباشید من دانشجو حسابداری هستم دیپلم تجربی. کشور فرانسه تحصیل پزشکی با زبان فرانسه رایگان هست من به خاطر علاقه به این رشته و شرایط فعلی خانواده احتیاج به یک حامی مالی داریم برای حمایت از من برای ادامه تحصیل ممنون میشم منو راهنمایی کنید و کسی رو بهم معرفی کنید برای ادامه این راه با تشکر.

  1. سلام. تحصیل رایگان در فرانسه در صورتی هست که شما امتیاز مورد نیاز در زبان فرانسه رو ارائه دهید. شما امتیاز مورد نیاز دپارتمان تخصصی خودتون رو در هر یک از تست های زبان فرانسوی کسب کنید و با ارائه آن، تحت شرایط و ضوابط مربوطه، خدمات رایگان دریافت نمائید.
   تست های زبان فرانسوی جهت تحصیل رایگان در فرانسه نظیر تست های ذیل می باشد.
   DILF, DELF, and DALF French Proficiency Tests
   جهت آشنایی با انواع تست های آکادمیک در زبان فرانسوی یه لینک این نوشته مراجعه نمائید. این پیج اطلاعات جامع و کاملی در تست های زبان فرانسه ارائه داده است. همچنین این وبسایت خدمات کامل آمادگی جهت فراگیری زبان فرانسه را نیز ارائه می دهد. که توصیه می شود به بخش های مختلف این وبسایت نظر بیاندازید.
   با سپاس

  2. سلام. لطفا از طرق آدرس اصلی وبسایت دریافت مشاوره بدهید.
   هر چند قبل از آن به شما توصیه می شود به یکی از زبان های فرانسه و یا زبان انگلیسی تسلط کافی کسب نمائید. برای یادگیری و آموزش رایگان زبان فرانسوی یا زبان انگلیسی از امکانات ارائه شده توسط اپلای پدیا و همکاران بین المللی آن استفاده کنید. این می تونه یه شروع با مصمم و جدی از قصد و نیت شما باشه. یا این لینک مستقیم :

 4. سلام میشه چند نفر رو معرفی کنید اینطور که اصلا مشخص نیست اصلا کجا هستند این اسپانسر ها تا بریم ببینیمشون یه چند نفر اسپانسر رو بگید بی‌زحمت

  1. سلام. برای اسپانسر تحصیلات بین المللی از افراد آشنا فامیل دور، نزدیک، کارفرما، رئیس شرکت با رایزنی در مورد مزایای رقابتی که می تونید با تحصیلات بین المللی براشون مثال بزنید و مذاکره کنید تا بخشی از هزینه های تحصیل شما را تقبل کنند. قطعا بخش دیگر هزینه های تحصیلات بین المللی شما با کار حین تحصیل، پارشال فاندها (یا بورسیه های تحصیلی جزئی) قابل پوشش است.

 5. به نام خداوند سلام من ۱۴سالمه و در مدرسه نمونه دولتی درس میخونم من هفتمم من یک هواپیما ساختم که قابلیت پرواز داره و هشتاد کیلو وزن رو بلند میکنه نفر بر هس یک هواپیما ملخی از موتور هواپیما اگه شروع کنیم طراحی سیلندر پیستون میل لنگ و قطعات دیگه رو خودم طراحی کردم و قالب سازی کردم ریخته گری کردم و ساختم الیاژه بدنه سیلندر و قطعات دیگه رو خودم انتخاب کردم هواپیما طراحیشو و جنس بدنش کابینش سیستم فرمان دهی هشو خودم طراحی کردم و ساختم بدون هیچ امکاناتی و هیج کمکی حتی پیچ که برای بعضی از جاهای هواپیما هم استفاده کردم خودم درست کردم یعنی طراحی کردنم اندازه هارو انتخاب کردم قالب ساختم و الیتژم انتخاب کردم و زوب کردم تو کوره ای که خودم درست کرده بودم الیاژشم بیشتر المینیوم و اهن هس میخواستم در خارج تحصیل کم ولی هزینه هاش خیلی زیاده به خاطر همین مسگم اسپانسر چیزی هس کمک کنه مننون که جواب میدیدن

  1. سلام. حتما با واتساپ ۰۹۱۰۳۶۵۸۷۲۶ تماس گرفته و خودتون رو معرفی کنید. بله برای شما در فرانسه پوزیشن های متنوعی هست. اگر پشتکار داشته باشید، آینده روشنی خواهید داشت.

 6. سلام جناب دخترم در ایران لیسانس زبان المانی دارن و برای پزشکی در لهستان اقدام کردن متاسفانه نشد والان در ترکیه دانشجوی روانشناسی هستن با نمرات عالی متاسفانه شهریه دانشگاه به دلاره ومشکل ایجاد شده وبه حامی مالی نیاز داریم ممنونم

 7. سلام
  من یک دانش آموز هستم وبرای به دست آوردن یه رتبه خوب تو کنکور احتیاج به کتاب وپکیج های آموزشی هستم و از اون جایی که وضع مالی خوبی ندارم نمیدونم چی کار باید بکنم

 8. با سلام و عرض ادب
  پسری ۲۳ ساله هستم و از ابتدای تحصیل همیشه دانش اموز ممتاز بودم. مقطع دبیرستان رو در مدرسه نمونه دولتی درس خوندم.از وقتی به یاد دارم عاشق رشته پزشکی بودم به همین خاطر رشته علوم تجربی رو انتخاب کردم. شرایط درسیم ایده آل بود اما متاسفانه دو سال آخر دبیرستان بیمار شدم و توی اولین کنکورم یعنی سال ۱۳۹۶ نتونستم به هدفم (دکتری پزشکی) برسم. از اونجایی که سالها با آرزوی پوشیدن روپوش پزشکی زندگی کرده بودم تصمیم گرفتم دو مرتبه کنکور شرکت کنم. اما بازهم متاسفانه نشد. در حال حاضر ۲۳ سالمه و ۵ بار تا الان کنکور شرکت کردم. هرچند با شرایطی که داشتم واقعا درس خوندن برام بشدت مشکل بود ولی دست از تلاش بر نداشتم. خداروشکر الان خیلی بهتر شدم و در واقع بیماریم درمان شده ولی هیچ پشتیبانی برای شرکت توی کنکور ندارم. جالبه بدونید بخاطر هزینه های کنکور آخرم مجبور شدم دوچرخه مو بفروشم. مدت هاست دنبال حامی مالی میگردم تا برای رشته پزشکی اپلای کنم ولی پیدا نکردم. خواهش میکنم ازتون بگید چطور میتونم یه حامی مالی پیدا کنم. ممنونم.

 9. با سلام و عرض ادب
  پسری ۲۳ ساله هستم و از ابتدای تحصیل همیشه دانش اموز ممتاز بودم. مقطع دبیرستان رو در مدرسه نمونه دولتی درس خوندم.از وقتی به یاد دارم عاشق رشته پزشکی بودم به همین خاطر رشته علوم تجربی رو انتخاب کردم. شرایط درسیم ایده آل بود اما متاسفانه دو سال آخر دبیرستان بیمار شدم و توی اولین کنکورم یعنی سال ۱۳۹۶ نتونستم به هدفم (دکتری پزشکی) برسم. از اونجایی که سالها با آرزوی پوشیدن روپوش پزشکی زندگی کرده بودم تصمیم گرفتم دو مرتبه کنکور شرکت کنم. اما بازهم متاسفانه نشد. در حال حاضر ۲۳ سالمه و ۵ بار تا الان کنکور شرکت کردم. هرچند با شرایطی که داشتم واقعا درس خوندن برام بشدت مشکل بود ولی دست از تلاش بر نداشتم. خداروشکر الان خیلی بهتر شدم و در واقع بیماریم درمان شده ولی هیچ پشتیبانی برای شرکت توی کنکور ندارم. جالبه بدونید بخاطر هزینه های کنکور آخرم مجبور شدم دوچرخه مو بفروشم. مدت هاست دنبال حامی مالی میگردم تا برای رشته پزشکی اپلای کنم ولی پیدا نکردم. خواهش میکنم ازتون بگید چطور میتونم یه حامی مالی پیدا کنم ممنونم.

 10. با سلام،وقت به خیر
  بنده ۲۰ساله هستم رشته ی دبیرستان عمران و دانشجوی دانشگاه یک تبریز هستم
  برخلاف رشته ی انتخابیم علاقه بیش از حدی به ریاضی پیشرفته و شناخت جهان از دید ریاضی و روانشناسی خارج از کتاب های درسی داشتم ، تا حد قابل توجهی پیشرفت کردم شرایط تحصیل در خارج از کشور رو دارم و خط کاپر پلیت پیشرفته(لاتین)که بسیاری از کشور ها از این خط استفاده میکنن رو به طور کامل یاد گرفتم و برای تحصیل از رشته ریاضی به صورت کاملا حرفه ای آماده ام اما از لحاظ مالی قادر به پرداخت شهریه و مخارج زندگی در خارج از کشور نیستم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

 11. سلام وقتتون به خیر،
  بنده ۲۰ ساله هستم رشته ی دبیرستان عمران و دانشجوی دانشگاه یک تبریز هستم
  برخلاف رشته ی انتخابیم علاقه ی بیش از حدی به ریاضی پیشرفته و شناخت جهان و کشفیات جدید از دید ریاضی و روانشناسی داشتم و خارج از کتاب‌های درسی به مطالعه مشغول بودم، شرایط انتخاب رشته ی ریاضی رو نداشتم به خاطر راهنمایی های غلط اطرافیان .
  خط کاپر پلیت(لاتین)که بسیاری از کشور ها از این خط استفاده میکنن رو به
  صورت کامل یاد گرفتم و برای تحصیل در خارج از کشور در رشته ی ریاضی به صورت کاملا حرفه ای آماده ام اما از لحاظ مالی قادر به پرداخت هزینه ی ورودی یا شهریه نیستم اگه در این خصوص راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. سلام خدمت شما جناب مهدی عزیز. مشابهاَ شما نیز از طرق آدرس اصلی وبسایت دریافت مشاوره بدهید لطفا.
   همچنین پیش از آن به شما توصیه می شود به یکی از زبان های دوم خصوصا زبان انگلیسی تسلط کافی کسب نمائید. برای یادگیری و آموزش رایگان زبان دوم از امکانات ارائه شده توسط اپلای پدیا و همکاران بین المللی آن استفاده کنید. این می تونه یه شروع با مصمم و جدی از قصد و نیت شما باشه. / لینک مستقیم پلتفورم آموزش و تحصیلات بین المللی آنلاین، همکار اپلای پدیا/

 12. سلام وقتتون بخیر خیلی مشکل مالی دارم توروخدا کمکم کنیدپدرم ک نمیتونه کار کنه ۶۲.۶۳سالشه خودمم دانشجو هستم شهریها هم رفته بالا توروخدا کمکم کنید خودمم به رشته روانشناسی علاقه داشتم ولی متاسفانه شرایط همراهی نکرد رفتم آموزش ابتدایی همینکه معلم بشم کمک دست خانوادم بشم بر سرصدقه بچهاتون کمکم کنید ۶۰۳۷۷۰۱۵۳۲۱۴۶۷۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن