فاند و بورسیه های تحصیلی
موضوعات داغ

قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی

تناسب و تطابق پتانسیل ها و توانمندی های دانشجو با اهداف مورد نظر در یک موقعیت فاند تحصیلی تعیین کننده خواهد بود.

خلاصه نوشته

  • نکات دانشگاهی 1: نگاهی به بورسیه تحصیلی در هر زمینه تحصیلی و هر کشوری
  • نکات بورسیه: قانون 80-20 در بورسیه تحصیلی
  • بورسیه تحصیلی ایده آل
  • معیارهای شناسایی موقعیت های بورسیه تحصیلی متناسب
  • اپلیکیشن اپلای فاند

در این مقاله قصد داریم که به اپلای و درخواست موثر بورسیه تحصیلی و فاند تحصیلی بپردازیم. اپلای موثر بورسیه تحصیلی چیست؟ در ادامه مقاله مشاهده می کنید که اپلای در موقعیت های بورسیه تحصیلی که احتمال موفقیت در اخذ آن بورسیه تحصیلی بیشتر است، بعنوان اپلای موثر بورسیه تحصیلی تعریف می شود.

 

 

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

 

 

 

شناخت بخش پر اهمیت بورسیه و فاند تحصیلی

به عنوان یکی از اصول “رقابت هوشمندانه” در اپلای و درخواست موثر بورسیه تحصیلی، به یاد داشته باشید هنگام مشاهده توضیحات بورسیه تحصیلی، بخش “زمینه های تحصیل” (“Fields of Study”) را با دقت بیشتر مطالعه کنید. در اعلانیه بورسیه های عمومی، اعطا کنندگان بورسیه تحصیلی و فاند ها اغلب در صدد نیل به اهداف آکادمیک مشخصه می باشند. به طور اختصاصی در قسمت زمینه های تحصیل به ذکر شرایط زمینه های تخصصی مورد نظر بورسیه تحصیلی می پردازند. در ادامه اپلای و درخواست موثر بورسیه تحصیلی آمده است. که توجه به آن توصیه اکید می شود.

 

اپلای و درخواست موثر بورسیه تحصیلی – رعایت قانون ۸۰-۲۰ در اپلای موفق بورسیه تحصیلی

 در هر بورسیه تحصیلی اپلای نکنید

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

ممکن است منطقی باشد که در هر موقعیت فاند تحصیلی که مرتبط با فیلد تخصصی شما است، اپلای کنید. ما ضمن توصیه به در نظرگیری اپلای در بورسیه تحصیلی نزدیک به تخصص و علاقه شما، در عین حال توصیه میکنیم که فقط در چند بورسیه تحصیلی تخصصی اپلای کنید.که قابل مدیریت و برنامه ریزی برای اپلای در آنها را داشته باشد.

اصل پارتو در اپلای موثر فاند و بورسیه تحصیلی

با رعایت این اصل، نه تنها در زمان و تلاش شما صرفه جویی خواهد شد، بلکه به بهبود اقبال شما نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی از طریق ارائه اپلیکیشن اپلای قدرتمند می انجامد. این توصیه به اصل پارتو یا قانون ۸۰/۲۰ در بورسیه تحصیلی یاد می شود. با رعایت قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در یک موقعیت بورسیه تحصیلی، عاقلانه است که فقط در بیست درصد (۲۰٪) بورسیه های تحصیلی موجود که هشتاد درصد (۸۰٪) شانس یا احتمال موفقیت وجود دارد، اپلای کنید. اما چگونه میتوان احتمال موفقیت را در یک بورسیه تحصیلی تشخیص داد؟ ابن مهم نیازمند تجربه و دانش کافی است که معمولا دانشجویان با اپلای در موقعیتهای مختلف بورسیه تحصیلی بدست می آورند.

موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی ایده آل در تحصیلات بین المللی

سعی کنیم این را به عنوان یک مثال در نظر بگیریم که؛

علی مشلول یک دانشجوی آفریقایی است. به عبارت دیگر، وی یک نیجریه ای است که در صدد اپلای جهت تحصیل کارشناسی ارشد در رشته توسعه ارتباطات بین الملل در آلمان است. او پس از جستجوی توانسته ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی را از دانشگاه های مختلف در آلمان پیدا کند.

با رعایت اصل ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی، وی سعی خواهد کرد در اپلای در  ۲ تا ۳ موقعیت بورسیه تحصیلی، که احتمال موفقیت بیشتری دارد متمرکز شود. اکنون سوال این است که چگونه می تواند آن ۲ تا ۳ انتخاب بهینه یا انتخاب متناسب را پیدا کند؟ برای پاسخ به این سوال معیارهای متعددی مد نظر قرار می گیرد. ما در اینجا دو معیار مهم را ارائه می کنیم.

نکات بورسیه تحصیلی، اپلای در موقعیت فاند، بورس تحصیلی

این سوال را می توان با در نظر گرفتن معیارهای زیر مطرح کرد:

معیارهای شناسایی موقعیت های بورسیه تحصیلی متناسب

  1.  کدامیک از این ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی به طور خاص به نیجریه ها اهدا می شود؟
  2. کدامیک از این ۱۰ موقعیت بورسیه تحصیلی، با اولویت ویژه در رشته توسعه ارتباطات بین الملل اعطا می شود؟

    بورسیه تحصیلی ایده آل می تواند یک برنامه بورسیه تحصیلی باشد که به طور خاص به نیجریه ها اختصاص دارد. همچنین بایست  واجد شرایط بودن آن موقعیت با توانمندی های دانشجو مطابقت داشته باشد. و از طرفی بورسیه تحصیلی در رشته دانشگاه یا حوزه تحقیقاتی وی اعطا شود.

اپلیکیشن اپلای در بورسیه

مدارک و اسناد مورد نیاز جهت اپلای در فاندها و بورسیه تحصیلی (اپلیکیشن اپلای فاند) بسیار مهم است. هر چه شما اپلیکیشن اپلای قدرتمندی ارائه دهید شانس شما برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش می یابد. با رعایت قانون ۸۰-۲۰ در بورسیه تحصیلی، زمان بیشتری جهت آماده سازی و ارائه ی بهترین اپلیکیشن اپلای بورسیه تحصیلی خواهید داشت. تا تمام الزامات را تکمیل کرده و درخواست خود را به موقع ارسال نمائید.

تناسب توانمندی های دانشجو با اهداف موقعیت فاند تحصیلی

این توصیه به معنای یک قاعده کلی نیست؛ شما آزاد و مختار هستید تا در هر چند موقعیت که صلاح می دانید اپلای کنید. توصیه عمومی این است که تنها در بورسیه تحصیلی متناسب اپلای کنید. (توانایی های شما در مقابل خواسته های موقعیت بورسیه). بعبارت دیگر تناسب و تطابق پتانسیل ها و توانمندی های دانشجو با اهداف مورد نظر در یک موقعیت فاند تحصیلی تعیین کننده خواهد بود.

انعطاف پذیری بیشتر در موقعیت های بورسیه تحصیلی

بعضی موقعیت های کمک هزینه تحصیلی و فاند کمتر رقابتی، موقعیت بورسیه تحصیلی است؛ که به طور خاص به حوزه تخصصی تحصیل و تحقیق دانشجو و در کشور یا دانشگاهی خاص ارائه می شود. اما ممکن است اقبال شما در گزینه ای نزدیک که به رشته آکادمیک شما انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد. چنانچه شما علاقمند به تحصیل در رشته مهندسی برق – الکترونیک از آلمان هستید. تحصیل در رشته ای مثل مهندسی سیستم ها در اتریش یا ایتالیا نیز می تواند تجربه شگفت انگیزی از تحصیلات بین المللی را برای شما رقم بزند، مادامیکه قابل دستیابی باشد.

مطالعه دقیق تر بخش “فیلد تخصصی واجد شرایط” در برنامه فاند تحصیلی

ممکن است در نگاه اول با دیدن تیتر اعلانیه موقعیت بورسیه تحصیلی به چشم نیاید، اما با مطالعه جزئیات زمینه های تحصیلی واجد شرایط؛ ممکن است شما نیز واجد شرایط نام نویسی در آن موقعیت بورسیه تحصیلی باشید. در مثال فوق بورسیه ای به رشته مهندسی سیستم ها که ترکیبی از رشته های مهندسی مکانیک، سازه، کامپیوتر و برق-الکترونیک می باشد تعلق گرفته است. اکثریت علاقمندان اپلای در رشته مهندسی مکانیک یا کامپیوتر مشارکت در این موقعیت را تجربه ای کاربردی از تحصیل در خارج می بینند. و در برنامه بورسیه تحصیلی اختصاصی رشته مهندسی سیستم ها شرکت می کنند.

راه های آماده سازی یک توصیه نامه موثر در راستای دریافت فاند تحصیلی در تحصیلات بین المللی

با اپلای پیدیا تحصیلی کم دغدغه را تجربه نمائید.

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.55 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن