تحصیلات بین المللیفاند و بورسیه های تحصیلی

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – تحصیلات بین المللی برای دانشجویان ایرانی

صورت دیگر فعالیت های عام المنفعه می تواند حمایت مادی و معنوی از یک دانش آموز/دانشجو جهت تحقق رویای تحصیلات بین المللی او باشد. رویایی که می تواند در پیشرفت و ترقی یک جامعه نیز موثر باشد.

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – حمایت مالی تحصیلی از دانشجویان پارسی زبان

در صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا، هدف اصلی ما این است که حتی یک دانش آموز/دانشجوی بیشتر به تحصیلات بین المللی روی بیاورد. ما بر این باوریم که در عصر ارتباطات و اطلاعات، یک ایرانی موفق در هر نقطه ای از جهان می تواند برای کشور خود مفید باشد. و نسبت به خدمت، رفاه، رشد و ترقی مردم خود ایفای نقش کند. ما کمک می کنیم تا دانشجویان با رویکرد بین المللی به مسائل زیرساختاری در تخصص خود بنگرند. بنابراین صندوق حمایت مالی از دانش آموزان و دانشجویان مشتاق تحصیلات بین المللی را راه اندازی کردیم؛ تا به کمک یکدیگر شرایط تحصیل کم دغدغه را برای دانشجویان فراهم آوریم. در این راه، نظر لطف رب و کمک خیّرین روشنفکر و آینده نگر را پشتوانه راه خود می دانیم.

دسته بندی برنامه های حمایتی تحصیلی

صندوق حمایت مالی اپلای پدیا در سه برنامه کلی به حمایت و پشتیبانی دانش آموزان و دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاهی می پردازد. که به شرح ذیل می باشد.

۱- تحصیلات بین المللی

تحصیلات بین المللی دیدگاه (Vision) دانشجویان را بسیار گسترده می کند. علاوه بر آن تعاملات و ارتباطات بین المللی دانشجویان تاثیر شگرفی در بزرگی فکر و اندیشه آنها دارد. حمایت نیکوکاران دوراندیش برای کمک به دانشجویان برای تکمیل دوره های آموزشی بین المللی در طیف گسترده ای از حوزه های تخصصی برای تحقق بین المللی کردن ایده های دانشجویان سرمایه گذاری می شود. نظیر: تأمین هزینه اخذ سرتیفیکیت حرفه ای، هزینه های مازاد بر فاندهای جزئی دانش آموزان و دانشجویان، پشتیبانی در دانشجو جهت تحصیل و زندگی در دانشگاه های بین المللی و غیره.

۲- توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی

این برنامه بیشتر مختص فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد. برنامه های توانمند سازی که منجر به ارتقای مهارتهای رهبرییت و مدیریت جامع ، مدیریت کار تیمی و بهبودی اعتماد به نفس در ایشان می شود. این مهم نه تنها آینده ای روشن تر را برای فارغ التحصیلان ممکن می سازد، بلکه می توان شاهد تأثیرات مثبت و برجسته آن بر جامعه نیز بود.

۳- استخدام پذیری و همکاری در پروژه های بین المللی

در گذشته کسب یک تخصص از یکی از مراجع معتبر آکادمیک برای استخدام پذیری کای بود. امروزه اما گرایشات و تمایلات کارفرمایان متفاوت از گذشته است. روند و روش استخدام ها، مخصوصا استخدام های بین المللی دچار دگرگونی شده است؛ که علاه بر توسعه مهارت های شغلی، توسعه مهارت های زبان انگلیسی را نیز می طلبد.

در این برنامه حمایتی، آموزشهایی نظیر آمادگی مصاحبه های موفق و متقاعد کننده، توسعه مهارت های نگارش حرفه ای و آکادمیک، توسعه ارتباطات و تعاملات بین المللی، پرورش استعدادها و پتانسیل های دانشجویان جهت اخذ کمک هزینه تحصیلی و اسکالرشیپ های بین المللی، و موفقیت در رقابت استخدام دانشجویان بین المللی، تامین مالی دانشجو در کارآموزی های بین المللی و دوره های ارتقای مهارت های استخدام پذیری در عصر اقتصادهای نوظهور در اختیار برگزیدگان قرار می گیرد.

آماده اید تا همراه و پشتیبان یک دانشجوی توانمند پارسی زبان در تحصیلات بین المللی او باشید؟ با کلیک روی تصویر ذیل فرم را پر نمائید تا هماهنگی های لازم با شما بعمل آید. 😉

دسته بندی برنامه های حمایتی تحصیلی


در ادامه به جزئیات بیشتری از ساز و کار صندوق حمایت و پشتیبانی مالی اپلای پدیا توجه فرمائید.

مقدمه ای از فعالیت های خیرخواهانه و عام المنفعه

فرهنگ وقف و مشارکت در فعالیت های عام المنفعه در فرهنگ و ریشه های تمدن ایرانیان بوده و هست. علی رغم اینکه اغلب، خیّرین مدرسه ساز و اعانه های مالی یک نیکوکار به پژوهش های علمی – تحقیقاتی (نظیر کشف درمان سرطان و …) به گوش ما خورده است. صورت دیگر فعالیت های عام المنفعه می تواند حمایت مادی و معنوی از یک دانش آموز/دانشجو جهت تحقق رویای تحصیلات بین المللی او باشد. دسنگیری که می تواند در پیشرفت و ترقی یک جامعه نیز موثر باشد. در ادامه با صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا و ساز و کار آن آشنا شوید. و در صورت تمایل از یک دانشجوی نیازمند در تحصیلات بین المللی حمایت کنید.

اهمیت تحصیلات بین المللی و حمایت مالی دانشجویان توانمند نیازمند

تحصیلات بین المللی نزد بسیاری از جوامع به خوبی جا افتاده است و بخشی از فرهنگ غنی آن کشورها گشته است. بسیاری از خانواده ها در سراسر جهان در اندیشه آن هستند که فرزند خود را در تحصیلات بین المللی حمایت کنند. آمار و ارقام مرتبط با اعتبار تحصیلات بین المللی نزد خانواده های کشورهای جهان را در گزارشی از بانک کانادایی در مجله تحصیلات بین المللی اپلای پدیا مطالعه نمائید. علاوه بر آن تحصیلات بین المللی مزیت های بسیار دیگری نیز برای دانشجویان و جوامع آنها دارد که در صورت هدفمند شدن می تواند برای یک انجمن و جامعه نیز سودمند و تاثیرگذار باشد. ما بر آنیم تا به کمک خیرین در اقسا نقاط جهان، از دانشجویان پارسی زبان جهت کسب تجربه تحصیلات بین الملی پشتیبانی کنیم. حمایت مالی تحصیلی در اپلای پدیا بطور خاص به دانشجویان توانمندی ارائه می شود که به دلیل بحران های مالی نمی توانند به طور مستقل از هزینه های تحصیل و آموزش بین المللی خود پشتیبانی کنند.

اهدا کنندگان و خیرین و دستاورد کمک آنها

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – دانشجویان پارسی زبان

هم اکنون علی رغم وجود آژانس ها و سازمان های مختلف در سراسر جهان که به حمایت مالی دانشجویان در مواقع بحران، می پردازند، اهدا کنندگان بالقوه ای هستند که می توانند برای مدت طولانی یا مقطعی از آموزش بین المللی دانشجویان حمایت کنند. دانش آموزان با کمک این پول می توانند به آموزش های مقدماتی زبان انگلیسی، متوسطه ، دبیرستان بین المللی و حتی مدارس لیسانس بین المللی (IB) دسترسی پیدا کنند. و دانشجویان با کمک خیرین نیک اندیش و آینده نگر، می توانند به دوره های آنلاین کوتاه مدت تا دوره های آموزش هیبریدی (تحصیل آنلاین، و حضوری) از دانشگاه های معتبر بین المللی دسترسی پیدا کنند. همچنین بسیاری از دانشجوها هستند که از دانشگاه های معتبر بین المللی فاند جزئی می گیرند و می توانند با کمک یک خیّر مابه تفاوت یا بخشی از تحصیل در خارج از کشور را بدست آورند و به تحصیلات بین المللی از نوع حضوری دست یابند.

علاوه بر این ، از طریق برنامه های مختلف حمایت مالی ، دانش آموز می تواند با کمک و اعانۀ خیرین با اعتماد به نفس و استقلال بیشتری به ادامه تحصیل خود در سطوح بین المللی بپردازند. یکی از اولین موسسات خیریه بنام بچه های بین المللی (Children International)، می باشد که در سال ۱۹۳۶ تأسیس شد. و تا کنون از هزاران کودک و دانش آموز حمایت مالی کرده است.


مکانیزم کاری صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا

در ابتدا ، صندوق حمایت مالی تحصیلی، دانشجویانی را انتخاب می کند که از قابلیت ها و استعدادهای ویژه ای برخوردار هستند؛ و نیاز به حمایت مالی دارند تا در صحنه های بین المللی علم و تکنولوژی، نقش آفرین فردا باشند. سپس پروفایل دانشجویان شایسته به حامیان مربوطه ارسال می شود. پس از آن ، وظیفه آژانس انتقال پول حامیان مالی به دانشجو و مدیریت هرگونه ارتباط بین آنها است. لازم به ذکر است که حمایت های مادی و معنوی آژانسهای حمایتی از منظر برنامه توسعه جامعه یا رویکرد فردی، متفاوت اند. که در اپلای پدیا بیشتر رویکرد فردی دنبال می شود و ما مستقیما با دانشجویان مستعد کار می کنیم. همچنین در صورت ارائه بودجه مورد نیاز، برنامه های توسعه ی یک انجمن (community development program) نیز دنبال می شود.

شایستگی های دانش آموز/دانشجوی هدف جهت دریافت کمک و اعانه خیرین

صلاحیت دانشجویان: معیارهای صلاحیت و شایستگی های متناسب با قرن ۲۱ ، (بعضی معیارها و صلاحیت های متناسب با قرن ۲۱ را در ویدئوی ذیل مشاهده نمائید.)


شرایط اجتماعی و مالی:

  • یتیم بودن
  • متعلق به یک خانواده کم درآمد
  • علاقه وافر به تحصیلات آکادمیک و زبان انگلیسی
  • تمایل به مشارکت در آبادانی وطن مادری، حین و بعد از تحصیل
  • بررسی گزینه های بیشتر در موارد تخصصی – نقش آفرینی در توسعه زیر ساختارها

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – دانشجویان پارسی زبان

از این پس، هدف اصلی صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا حمایت از دانشجوی مستعد و خانواده وی به منظور شکستن چرخه فقر و کمک به آنها برای داشتن فردایی روشن و تغییر مسیر زندگی آنهاست. بدون در نظرگیری مذهب ، نژاد ، طبقه ، قومیت یا جنسیت آنها.

میزان کمک خیّرین به دانشجویان

میزان حمایت مالی که یک خیر می تواند به یک دانشجوی علاقمند به تحصیلات بین المللی داشته باشد بسته به نوع حمایت از منظر زمان که طولانی مدت باشد یا مقطعی، متفاوت است. اما حداقل کمکی که می تواند در زندگی یک دانشجوی مستعد و توانمند تاثیر گذار باشد هزینه سرتیفیکیت (گواهینامه حرفه ای) یک دوره آموزشی کوتاه مدت آنلاین از یک دانشگاه معتبر بین المللی می باشد که فقط ۵۰ یورو تا ۱۰۰ دلار است. تا حمایت های طولانی مدت از تحصیل حضوری دانشجو در کشور هدف.


[give_form id=”6502″]


مزایا و محاسن کمک به دانشجویان جهت کسب تجربه تحصیلات بین المللی

  • ترویج و تشویق دانشجویان به کسب مهارت در زبان علم (زبان انگلیسی)
  • تعامل و ارتباط چند جانبۀ دانشجویان از کشورها و فرهنگ های متفاوت
  • توسعه و ارتقای مهارتهای نیروی انسانی مورد نیاز آینده کشور
  • شریک شدن در شادی دیگران که توانسته اند به رویای تعالی تحصیلی خود دست پیدا کنند.
  • تحصیلات بین المللی (تحصیل در خارج از کشور) انواع مختلفی دارد. خیّرین محترم می توانند در کمترین موارد، هزینه گواهینامه پایان دوره تحصیل آنلاین یک دانشجوی ایرانی را متقبّل شوند.

امیدواریم معرفی صندوق حمایت مالی تحصیلی از دانشجویان ایرانی در  تحصیلات بین المللی مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظرات خود را در فیس بوک اپلای پدیا  یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

43 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناشناس
ناشناس
3 سال قبل

با سلام و ادب
چندتا دانشجو هستیم که قصد داریم برای آمریکا و کانادا در مقطع دکترا فول فاند اپلای کنیم
با توجه به هزینه دلار، آیا این امکان وجود دارد برای هزینه های جزیی مثل اپلیکیشن فی یا وقت سفارت حمایت شویم؟
با سپاس

رز
رز
3 سال قبل
پاسخ به  ناشناس

اپلیکیشن فی رو میتونید با دانشگاه هماهنگ کنید و مشکلاتتون رو توضیح بدید و اگه قانع بشن خودشون واستون رایگان میکنن. در ضمن بعضی از دانشگاه ها کلا اپلیکیشن فی ندارند.

عاطفه
عاطفه
2 سال قبل
پاسخ به  رز

سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و خیلی علاقه به خوندن دندونپزشکی توی هرکشوری که بتونین کمکم کنیم دارم .برام کشور مهم نیس تنها نیتم درس خوندنه …و اینکه برمیگردم بعدازدرس به ایران و اینجا دوس دارم خدمت کنم به مردمم من امیدوارم که کمکم کنید
اگر خیری هست که کمک مالی بکنه من قول میدم پولشونو به مرور پس بدم فقد الان هزینه رو یکجاندارم
باتشکر

فاطمه
فاطمه
3 سال قبل

سلام برای تحصیل در رشته ی پزشکی در روسیه نیاز به حامی مالی دارم آیا میتونید کمک کنید

فاطمه
فاطمه
3 سال قبل

ممنون از اینکه وقت با ارزشتون رو گذاشتین و جواب دادین
اینکه میگین تحصیلات آنلاین یعنی چجوری؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدین
یعنی پزشکی آنلاین تحصیل میکنیم؟

Fateme
Fateme
1 سال قبل

خسته نباشید.من مدرک دیپلم دارم و برای تحصیل در رشته مالی ترکیه نیازمند حمایت هستم.و میتوانم هزینه گرفته شده را بصورت قسطی برگردانم.

Am
Am
3 سال قبل

سلام،وقت بخیر، برای حمایت مالی جهت تحصیل در رشته پزشکی خارج کشور کدوم نهادها یا ارگان های داخلی یا خارجی وجود دارند؟ ممنون

مینا
مینا
2 سال قبل
پاسخ به  Am

سلام بنده میخوام پزشکی در چین بخونم چون میگن هزینه کمی داره ولی اصلا سرمایه ندارم ک حمایت مالی نیاز دارم آیا میشه کاری برای منم کرد؟!

مهدیه
مهدیه
2 سال قبل
پاسخ به  مینا

سلام خوبید شما پول هواپیما و به مدت دو ماه خرج مکفی تا فاندش باز بشه رو هم برای دانشجو هم میدید؟ سپاس

darya68
darya68
2 سال قبل

اقای نخعی نژاد سلام لطفا بفرمایید برای گرفتن کمک مالی برای کلاس زبان و اپلای باید چیکار کنم و از چ کسی کمک بگیرم

فرامرزفرد
فرامرزفرد
2 سال قبل

سلام من پذیرش گرفتم واسه دوره زبان و کمک هزینه نیاز دارم لطفا کمکم کنید

darya6862
darya6862
2 سال قبل
پاسخ به  فرامرزفرد

سلام لطفا اگه راهی پیدا کردین برای دریافت کمک در زمینه هزینه های کلاس زبان و اپلای منم راهنمایی کنید ممنون میشم

Asma
2 سال قبل
پاسخ به  darya6862

دوستان میشه کمکم بکنید مریضم مشکل کم خونی دارم چشام ضعیفه لطفا درحد توانتان کمکم بکنید خدا ازتون رضا میشه ۶۰۳۷۷۰۱۵۳۲۱۴۶۷۲۴خودمم دانشجو هستم پدرم دیسک کمرم داره ۶۱.۶۲سالشه نمیتونه کار کنه پیره خودمم چشام ضعیفه توروخدا کمکم کنید مادرم چشاش آب سیاه داره چندوقته عمل آپاندیس شده دستم به دامنتون لطفا کمکم کنید

دریا68
دریا68
2 سال قبل

سلام اقای نخعی نژاد خواهش میکنم راهنماییم کنید برای هزینه های کلاس زبان و پروسه اپلای دکترا نیاز ب کمک مالی دارم،واقفا علاقه دارم برای ادامه اما نمیتونم از نظر مالی ادامه بدم.

عاطفه
عاطفه
2 سال قبل

سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و خیلی علاقه به خوندن دندونپزشکی توی هرکشوری که بتونین کمکم کنیم دارم .برام کشور مهم نیس تنها نیتم درس خوندنه …و اینکه برمیگردم بعدازدرس به ایران و اینجا دوس دارم خدمت کنم به مردمم من امیدوارم که کمکم کنید
اگر خیری هست که کمک مالی بکنه من قول میدم پولشونو به مرور پس بدم فقد الان هزینه رو یکجاندارم
باتشکر

علی حسنوند
علی حسنوند
2 سال قبل
پاسخ به  عاطفه

واقعا لذت بردم از این همه پیشنهادهای پدرانه که هر دانشجو را دلگرم میکند که در آینده بتواند از این برنامه ها در کار و زندگی خود داشته باشد بنده پدر یکی از دانشجویان دندان پزشکی در کشور چین در شهر جنگجو هستم خداوند به تمامی افرادی که در این موسسات به هر صورتی مشغول هستن سلامتی بدهد که بالاترین نعمتهاست

سهیل
سهیل
1 سال قبل
پاسخ به  عاطفه

سلام وقت بخیر آقای نخعی نژاد همسر من فول فاند گرفته اما هزینه های اولیه رو نداریم میشه کمک کنید شرایط کمک شما چیه ؟

عاطفه
عاطفه
2 سال قبل

سلام میشه به من کمک کنید؟

Hani
Hani
1 سال قبل

سلام‌، برای تحصیل دندانپزشکی تو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه نیاز به کمک مالی دارم‌. میشه راهنماییم کنید

Ati
Ati
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من دیپلم دارم میخوام خارج کشور مثلا ترکیه پزشکی بخونم ،احتیاج به کمک مالی دارم میتوند کمکم کنید؟

fatmeh
fatmeh
1 سال قبل

سلام
من ۱۹ ساله نیاز به کمک مالی برای تحصیل خارج کشور داشتم میتونم پولشو در حدود ۲ سال با سودش بر گردانم اگه میتونید کمکم کنید لطفا خواهش میکنم بهم اطلاع بدید

مریم
مریم
1 سال قبل

سلام روزتون بخیر من دانشجو کاردانی طراحی دوخت هستم می خواستم ترم تابستون بردارم گفتن ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان می شود اما من هزینشو ندارم پدرم کارگر و معتاد هست خرج زندگی هم با تلاش بدست میاورد ممنون میشم کمکم کنید 🙏🙏🙏

Sara
Sara
1 سال قبل

سلام وقت بخیر .بنده مدرک دیپلم دارم وبرای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ترکیه نیازمند حمایت هستم 🙂و می‌توانم هزینه های دریافت شده را بصورت قسطی برگردانم.

مهتا
مهتا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. من میخام رشته پرستاری بورسیه بشم به ترکیه…اما معدلم پایین هستش و رشته تجربی هستم و نیاز به کمک مالی دارم آیا شما میتونید در این زمینه کمکی کنید؟

نیلوفر
نیلوفر
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من می‌خوام رشته داروسازی را در یکی از دانشگاههای خارج از کشور بورسیه بشم ومعدلم هم بالا هست .ولی توانایی مالی آن را ندارم میتونید بهم کمک کنید ؟؟

Hasan. ,Hlya
Hasan. ,Hlya
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر جهت تحصیل در رشته دندان پزشکی در خارج از کشور (ترکیه یا کانادا)احتیاج به حمایت مالی دارم اصلا سرمایه ای ندارم ممنون میشم کمکم کنید قول میدم که به مرور پولشو پس بدم با تشکر

مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام و وقت بخیر
بنده از دانشگاه علم و صنعت میزوری آمریکا برای مقطع دکتری رشته مهندسی برق پذیرش دارم و منتظر ویزا هستم.
اخیرا هزینه آزادسازی مدرک ده برابر شده و برای من و خانواده م مقدور نیست و عملا مجبور به انصراف هستم.
پدر من معلول هست و تحت پوشش اداره بهزیستی
خودم هم درآمد خاصی ندارم
چطور میتونم از شما درخواست حمایت مالی بدم؟

مریم
مریم
6 ماه قبل

درود وقتتون بخیر
نمی‌دونید وقتی که از روی ناامیدی سرچ کردم که شاید همچین چیزی باشه و سایت شما اومد بالا چقد هم خوشحال شدم و هم امیدوار،من برای استرالیا ارشد پرستاری اقدام کردم ولی عمیقاً برای هزینه ها مشکل دارم ممنون میشم منو راهنمایی کنید و آرزوی دیرینم به حقیقت میپیونده اگر اسپانسر مالی پیدا کنم،البته که میتونم قرار داد ببندم که هزینه رو پس میدم ولی ب مرور.

زهرا
زهرا
1 ماه قبل

سلام
من دیپلم تجربی دارم ۱۸ سالمه میخوام در خارج از کشور تحصیل کنم (کره جنوبی) نیاز به کمک مالی دارم
لطفا کمکم کنید🙏🙏
میخوام تحصیل کنم تا مستقل شم بتونم به خانواده ام کمک کنم

دکمه بازگشت به بالا
43
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x