تحصیلات بین المللیفاند و بورسیه های تحصیلی

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – دانشجویان پارسی زبان

صورت دیگر فعالیت های عام المنفعه می تواند حمایت مادی و معنوی از یک دانش آموز/دانشجو جهت تحقق رویای تحصیلات بین المللی او باشد. رویایی که می تواند در پیشرفت و ترقی یک جامعه نیز موثر باشد.

حمایت مالی تحصیلی از دانشجویان پارسی زبان

هدف اصلی ما این است که حتی یک دانش آموز/دانشجوی بیشتر به تحصیلات بین المللی روی بیاورد. ما بر این باوریم که در عصر ارتباطات و اطلاعات، یک ایرانی موفق در هر نقطه ای از جهان می تواند برای کشور خود مفید باشد. و نسبت به خدمت، رفاه، رشد و ترقی مردم خود ایفای نقش کند. ما کمک می کنیم تا دانشجویان با رویکرد بین المللی به مسائل زیرساختاری در تخصص خود بنگرند. بنابراین صندوق حمایت مالی از دانش آموزان و دانشجویان مشتاق تحصیلات بین المللی را راه اندازی کردیم؛ تا به کمک یکدیگر شرایط تحصیل کم دغدغه را برای دانشجویان فراهم آوریم. در این راه، نظر لطف رب و کمک خیّرین روشنفکر و آینده نگر را پشتوانه راه خود می دانیم.

دسته بندی برنامه های حمایتی تحصیلی

صندوق حمایت مالی اپلای پدیا در سه برنامه کلی به حمایت و پشتیبانی دانش آموزان و دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاهی می پردازد. که به شرح ذیل می باشد.

۱- تحصیلات بین المللی

تحصیلات بین المللی دیدگاه (Vision) دانشجویان را بسیار گسترده می کند. علاوه بر آن تعاملات و ارتباطات بین المللی دانشجویان تاثیر شگرفی در بزرگی فکر و اندیشه آنها دارد. حمایت نیکوکاران دوراندیش برای کمک به دانشجویان برای تکمیل دوره های آموزشی بین المللی در طیف گسترده ای از حوزه های تخصصی برای تحقق بین المللی کردن ایده های دانشجویان سرمایه گذاری می شود. نظیر: تأمین هزینه اخذ سرتیفیکیت حرفه ای، هزینه های مازاد بر فاندهای جزئی دانش آموزان و دانشجویان، پشتیبانی در دانشجو جهت تحصیل و زندگی در دانشگاه های بین المللی و غیره.

۲- توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی

این برنامه بیشتر مختص فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشد. برنامه های توانمند سازی که منجر به ارتقای مهارتهای رهبرییت و مدیریت جامع ، مدیریت کار تیمی و بهبودی اعتماد به نفس در ایشان می شود. این مهم نه تنها آینده ای روشن تر را برای فارغ التحصیلان ممکن می سازد، بلکه می توان شاهد تأثیرات مثبت و برجسته آن بر جامعه نیز بود.

۳- استخدام پذیری و همکاری در پروژه های بین المللی

در گذشته کسب یک تخصص از یکی از مراجع معتبر آکادمیک برای استخدام پذیری کای بود. امروزه اما گرایشات و تمایلات کارفرمایان متفاوت از گذشته است. روند و روش استخدام ها، مخصوصا استخدام های بین المللی دچار دگرگونی شده است؛ که علاه بر توسعه مهارت های شغلی، توسعه مهارت های زبان انگلیسی را نیز می طلبد.

در این برنامه حمایتی، آموزشهایی نظیر آمادگی مصاحبه های موفق و متقاعد کننده، توسعه مهارت های نگارش حرفه ای و آکادمیک، توسعه ارتباطات و تعاملات بین المللی، پرورش استعدادها و پتانسیل های دانشجویان جهت اخذ کمک هزینه تحصیلی و اسکالرشیپ های بین المللی، و موفقیت در رقابت استخدام دانشجویان بین المللی، تامین مالی دانشجو در کارآموزی های بین المللی و دوره های ارتقای مهارت های استخدام پذیری در عصر اقتصادهای نوظهور در اختیار برگزیدگان قرار می گیرد.

آماده اید تا همراه و پشتیبان یک دانشجوی توانمند پارسی زبان در تحصیلات بین المللی او باشید؟ با کلیک روی تصویر ذیل فرم را پر نمائید تا هماهنگی های لازم با شما بعمل آید. 😉

دسته بندی برنامه های حمایتی تحصیلی


در ادامه به جزئیات بیشتری از ساز و کار صندوق حمایت و پشتیبانی مالی اپلای پدیا توجه فرمائید.

مقدمه ای از فعالیت های خیرخواهانه و عام المنفعه

فرهنگ وقف و مشارکت در فعالیت های عام المنفعه در فرهنگ و ریشه های تمدن ایرانیان بوده و هست. علی رغم اینکه اغلب، خیّرین مدرسه ساز و اعانه های مالی یک نیکوکار به پژوهش های علمی – تحقیقاتی (نظیر کشف درمان سرطان و …) به گوش ما خورده است. صورت دیگر فعالیت های عام المنفعه می تواند حمایت مادی و معنوی از یک دانش آموز/دانشجو جهت تحقق رویای تحصیلات بین المللی او باشد. دسنگیری که می تواند در پیشرفت و ترقی یک جامعه نیز موثر باشد. در ادامه با صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا و ساز و کار آن آشنا شوید. و در صورت تمایل از یک دانشجوی نیازمند در تحصیلات بین المللی حمایت کنید.

اهمیت تحصیلات بین المللی و حمایت مالی دانشجویان توانمند نیازمند

تحصیلات بین المللی نزد بسیاری از جوامع به خوبی جا افتاده است و بخشی از فرهنگ غنی آن کشورها گشته است. بسیاری از خانواده ها در سراسر جهان در اندیشه آن هستند که فرزند خود را در تحصیلات بین المللی حمایت کنند. آمار و ارقام مرتبط با اعتبار تحصیلات بین المللی نزد خانواده های کشورهای جهان را در گزارشی از بانک کانادایی در مجله تحصیلات بین المللی اپلای پدیا مطالعه نمائید. علاوه بر آن تحصیلات بین المللی مزیت های بسیار دیگری نیز برای دانشجویان و جوامع آنها دارد که در صورت هدفمند شدن می تواند برای یک انجمن و جامعه نیز سودمند و تاثیرگذار باشد. ما بر آنیم تا به کمک خیرین در اقسا نقاط جهان، از دانشجویان پارسی زبان جهت کسب تجربه تحصیلات بین الملی پشتیبانی کنیم. حمایت مالی تحصیلی در اپلای پدیا بطور خاص به دانشجویان توانمندی ارائه می شود که به دلیل بحران های مالی نمی توانند به طور مستقل از هزینه های تحصیل و آموزش بین المللی خود پشتیبانی کنند.

اهدا کنندگان و خیرین و دستاورد کمک آنها

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – دانشجویان پارسی زبان

هم اکنون علی رغم وجود آژانس ها و سازمان های مختلف در سراسر جهان که به حمایت مالی دانشجویان در مواقع بحران، می پردازند، اهدا کنندگان بالقوه ای هستند که می توانند برای مدت طولانی یا مقطعی از آموزش بین المللی دانشجویان حمایت کنند. دانش آموزان با کمک این پول می توانند به آموزش های مقدماتی زبان انگلیسی، متوسطه ، دبیرستان بین المللی و حتی مدارس لیسانس بین المللی (IB) دسترسی پیدا کنند. و دانشجویان با کمک خیرین نیک اندیش و آینده نگر، می توانند به دوره های آنلاین کوتاه مدت تا دوره های آموزش هیبریدی (تحصیل آنلاین، و حضوری) از دانشگاه های معتبر بین المللی دسترسی پیدا کنند. همچنین بسیاری از دانشجوها هستند که از دانشگاه های معتبر بین المللی فاند جزئی می گیرند و می توانند با کمک یک خیّر مابه تفاوت یا بخشی از تحصیل در خارج از کشور را بدست آورند و به تحصیلات بین المللی از نوع حضوری دست یابند.

علاوه بر این ، از طریق برنامه های مختلف حمایت مالی ، دانش آموز می تواند با کمک و اعانۀ خیرین با اعتماد به نفس و استقلال بیشتری به ادامه تحصیل خود در سطوح بین المللی بپردازند. یکی از اولین موسسات خیریه بنام بچه های بین المللی (Children International)، می باشد که در سال ۱۹۳۶ تأسیس شد. و تا کنون از هزاران کودک و دانش آموز حمایت مالی کرده است.


مکانیزم کاری صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا

در ابتدا ، صندوق حمایت مالی تحصیلی، دانشجویانی را انتخاب می کند که از قابلیت ها و استعدادهای ویژه ای برخوردار هستند؛ و نیاز به حمایت مالی دارند تا در صحنه های بین المللی علم و تکنولوژی، نقش آفرین فردا باشند. سپس پروفایل دانشجویان شایسته به حامیان مربوطه ارسال می شود. پس از آن ، وظیفه آژانس انتقال پول حامیان مالی به دانشجو و مدیریت هرگونه ارتباط بین آنها است. لازم به ذکر است که حمایت های مادی و معنوی آژانسهای حمایتی از منظر برنامه توسعه جامعه یا رویکرد فردی، متفاوت اند. که در اپلای پدیا بیشتر رویکرد فردی دنبال می شود و ما مستقیما با دانشجویان مستعد کار می کنیم. همچنین در صورت ارائه بودجه مورد نیاز، برنامه های توسعه ی یک انجمن (community development program) نیز دنبال می شود.

شایستگی های دانش آموز/دانشجوی هدف جهت دریافت کمک و اعانه خیرین

صلاحیت دانشجویان: معیارهای صلاحیت و شایستگی های متناسب با قرن ۲۱ ، (بعضی معیارها و صلاحیت های متناسب با قرن ۲۱ را در ویدئوی ذیل مشاهده نمائید.)

شرایط اجتماعی و مالی:

 • یتیم بودن
 • متعلق به یک خانواده کم درآمد
 • علاقه وافر به تحصیلات آکادمیک و زبان انگلیسی
 • تمایل به مشارکت در آبادانی وطن مادری، حین و بعد از تحصیل
 • بررسی گزینه های بیشتر در موارد تخصصی – نقش آفرینی در توسعه زیر ساختارها

صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا – دانشجویان پارسی زبان

از این پس، هدف اصلی صندوق حمایت مالی تحصیلی اپلای پدیا حمایت از دانشجوی مستعد و خانواده وی به منظور شکستن چرخه فقر و کمک به آنها برای داشتن فردایی روشن و تغییر مسیر زندگی آنهاست. بدون در نظرگیری مذهب ، نژاد ، طبقه ، قومیت یا جنسیت آنها.

میزان کمک خیّرین به دانشجویان

میزان حمایت مالی که یک خیر می تواند به یک دانشجوی علاقمند به تحصیلات بین المللی داشته باشد بسته به نوع حمایت از منظر زمان که طولانی مدت باشد یا مقطعی، متفاوت است. اما حداقل کمکی که می تواند در زندگی یک دانشجوی مستعد و توانمند تاثیر گذار باشد هزینه سرتیفیکیت (گواهینامه حرفه ای) یک دوره آموزشی کوتاه مدت آنلاین از یک دانشگاه معتبر بین المللی می باشد که فقط ۵۰ یورو تا ۱۰۰ دلار است. تا حمایت های طولانی مدت از تحصیل حضوری دانشجو در کشور هدف.

مزایا و محاسن کمک به دانشجویان جهت کسب تجربه تحصیلات بین المللی

 • ترویج و تشویق دانشجویان به کسب مهارت در زبان علم (زبان انگلیسی)
 • تعامل و ارتباط چند جانبۀ دانشجویان از کشورها و فرهنگ های متفاوت
 • توسعه و ارتقای مهارتهای نیروی انسانی مورد نیاز آینده کشور
 • شریک شدن در شادی دیگران که توانسته اند به رویای تعالی تحصیلی خود دست پیدا کنند.

امیدواریم معرفی صندوق حمایت مالی تحصیلی از دانشجویان ایرانی در  تحصیلات بین المللی مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظرات خود را در فیس بوک اپلای پدیا  یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

 1. با سلام و ادب
  چندتا دانشجو هستیم که قصد داریم برای آمریکا و کانادا در مقطع دکترا فول فاند اپلای کنیم
  با توجه به هزینه دلار، آیا این امکان وجود دارد برای هزینه های جزیی مثل اپلیکیشن فی یا وقت سفارت حمایت شویم؟
  با سپاس

  1. اپلیکیشن فی رو میتونید با دانشگاه هماهنگ کنید و مشکلاتتون رو توضیح بدید و اگه قانع بشن خودشون واستون رایگان میکنن. در ضمن بعضی از دانشگاه ها کلا اپلیکیشن فی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن