پزشکی در ایتالیا

نمونه سوالات آزمون IMAT – پذیرش پزشکی ایتالیا

در این پست شما می توانید نمونه سوالات آزمون IMAT را در سال های 2011 تا 2017 دانلود کنید و توانمندی های خود را محک بزنید.

پذیرش پزشکی ایتالیا و آزمون ورودی آیمت (IMAT)

 خوشبختانه نمونه سوالات آزمون IMAT که در سال های گذشته برگزار شده است، توسط وزارت آموزش ایتالیا منتشر می شود. بنابراین شما می توانید از نمونه سوالات سال های قبل آزمون آیمت به عنوان یک آزمون نمونه جهت ارزیابی خود برای ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی در ایتالیا استفاده کنید. چنانچه شما نیز جزو آندسته از افرادی هستید که مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا شما را مجذوب خود نموده است. و در صدد اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا هستید. ضمن دانش بر اینکه آزمون آیمت (IMAT) تنها راه ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا می باشد. دانلود نمونه سوالات ذیل به شما پیشنهاد می شود.

فرمت آزمون آیمت (IMAT)

آزمون آیمت (IMAT) تا سال ۲۰۱۲ هشتاد سوالی بود. از سال ۲۰۱۳ مسئولین برگزاری آزمون و دانشگاه های پزشکی ایتالیا تصمیم گرفتند که تعداد سوالات آزمون را به ۶۰ سوال کاهش دهند. و این فرمت تا همین امسال ادامه داشته است. همان گونه که در مقاله “تقویم آموزشی دانشگاه های پزشکی ایتالیا و آزمون IMAT در سال ۲۰۱۸” مشاهده کردید، فرمت آزمون IMAT به شکل سابق باقی مانده است. در همان مقاله در قسمت فرمت سوالات آزمون قسمت های مختلف آزمون به صورت کلی عنوان شد. در ادامه توضیحات کلی از فرمت سوالات آزمون IMAT برای رسیدن به دانشگاه های پزشکی ایتالیا، به استحضار می رسد.

آزمون آی. مت IMAT به دو بخش کلی تقسیم می شود.

دانش عمومی و دلایل منطقی - (General Knowledge and Logical Reasoning)

قسمت اول آزمون آیمت (IMAT)

دانش عمومی و دلایل منطقی –  (General Knowledge and Logical Reasoning)

همانطور که در فهرست موضوع امتحان IMAT جهت ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا دیده می شود، این بخش شامل مسائل منطقی، تجزیه و تحلیل متن و سوالات تفسیر نمودار / جدول می باشد. در سال ۲۰۱۱ این بخش شامل حداقل ۵ سوال بود. که بیشتر “دانش عمومی” (سیاست اتحادیه اروپا، تاریخچه اتحادیه اروپا) را ارزیابی می کرد. در سال ۲۰۱۲ هیچ سوالی از این قسمت در آزمون وجود نداشت ، اما در سال ۲۰۱۳ حداقل ۵ سوال از دانش عمومی در انتها و قسمت پایانی برگه سوالات وجود داشته است. به هر حال، تعداد سوالات قسمت اول “دانش عمومی” بزرگترین تفاوت بین نسخه های ایتالیایی و انگلیسی آزمون است. در نسخه ایتالیایی سوالات زیادی از این بخش در آزمون می آید. در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر ببینید.

قسمت دوم آمتحان آیمت (IMAT)

دانش علمی – (Scientific knowledge)

آماده سازی قبلی در توانمندی های علمی و دانش مرتبط شما در این قسمت نقش مهمی ایفا خواهد کرد. به لحاظ سلسله مراتب تاریخی، این قسمت از آزمون IMAT شامل چهار موضوع علمی با  تقسیم بندی نابرابر است. جهت پذیرش بی قید و شرط از دانشگاه های پزشکی ایتالیا تسلط به دانش علمی شرط اصلی است.

زمانبندی مدون

این بدان معنی است که دانشجویان ترجیح می دهند، بیشتر وقت و تلاش خود را در دو موضوع اول (زیست شناسی و شیمی) متمرکز کنند. گرچه دیده شده است که بخش حل مسئله در سوالات ریاضیات به تعیین کننده پیروز رقابت در آزمون IMAT تبدیل شده است. اگر علاقه ای به مرور سوالات در زمینه ی فیزیک نداشته باشید یک حرکت هوشمندانه این است. که زمان و انرژی خود را به بخش های مختلف ریاضیات اختصاص دهید. البته این یک پیشنهاد کلی است که برای همه داوطلبین صدق نمی کند. دانشجویانیکه پیش زمینه ای در فیزیک ندارند، اغلب زمان خود را برای یادگیری بخش فیزیک صرف نمی کنند. زیرا در کل آزمون آیمت (IMAT)،  بخش فیزیک تنها ۶ سوال وجود دارد. در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر ببینید.

زیست شناسی - پزشکی ایتالیا

زیست شناسی:

جهت موفقیت آینده شغلی و ورودیه مسلم به دانشگاه های پزشکی ایتالیا مطالعه گسترده و کامل در این بخش به شدت توصیه می شود و مورد نیاز است. زیرا پاسخ دادن به سوالات نیاز به درک عمیق در زمینه های مختلف زیست دارد. در سال ۲۰۱۱ اکثر سوالات در مورد ژنتیک و بیوشیمی بود، در حالی که در سال ۲۰۱۲ سوالات توزیعی مساوی در ۴ موضوع اصلی (زیست شناسی سلولی، بیوشیمی، ژنتیک و فیزیولوژی) داشت.

همانطور که می توان انتظار داشت، بسیاری از دانش آموزان علاقمند به رشته های پزشکی اشتیاق زیادی برای مطالعه و یادگیری عمیق زیست شناسی دارند. و احتمالا تجربه قبلی نیز در این موضوع داشته اند. که توسط طراحان سوال آزمون پیش بینی شده است. بنابراین آمادگی کامل برای این قسمت شدیدا توصیه می شود. در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر مطالعه و بررسی نمائید.

علم شیمی:

یک بخش با سوالات دشوار در طیف گسترده ای از موضوعات است. سوالات این بخش بین سال های گذشته تغییرات محسوسی نداشته است. در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر ببینید.

ریاضی:

این بخش از آزمون، بخش کوچکی است، سوالات این بخش در سال های مختلف نسبتا پایدار بوده است. همیشه سوالات ساده ای در هندسه، آمار / احتمال، معادلات و مثلثات می آید. – بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد تا یک  نگاه سریع به سوالات قسمت ریاضیات بیاندازید. از مزیت رقابتی پاسخ به سوالات ریاضیات غافل نباشید. در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر ببینید.

فیزیک:

این بخش نیز در سال های گذشته تقریبا همسان بوده است. در سال ۲۰۱۱ نسبت به سال ۲۰۱۲ سوالات بیشتری از مطالب پایه فیزیک وجود داشت. به هر حال، شما همیشه حداقل یک سوال از بخش الکتریسیته،یک تا دو سوال از بخش مکانیک و ترمودینامیک خواهید دید.در نمونه سوالات آزمون IMAT این نوع سوالات را بیشتر ببینید.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبینی که در آزمون IMAT سال ۲۰۱۸ ثبت نام کرده اند، امیدوارنه آرزومندیم که به هدف خود که همانا رسیدن به دانشگاه های پزشکی ایتالیا است، دست یابید. چنانچه، فرصت ثبت نام در آزمون IMAT 2018 را از دست دادید نگران نباشید. با برنامه آمادگی مدت دار ApplyPedia شما می توانید برای سال آینده با آمادگی کامل یکی از صندلی های پزشکی ایتالیا را از آن خود نمائید.

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۱ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۲ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۳ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۴ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۵ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۶ میلادی به همراه کلید پاسخ

دانلود آزمون آیمت (IMAT Examination) سال ۲۰۱۷ میلادی به همراه کلید پاسخ

 

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

What's your idea about this text?

امتیاز کاربران: 4.41 ( 8 رای)
Summary
پذیرش پزشکی ایتالیا و آزمون ورودی آیمت (IMAT)-تحصیل پزشکی در اروپا و به زبان انگلیسی
Article Name
پذیرش پزشکی ایتالیا و آزمون ورودی آیمت (IMAT)-تحصیل پزشکی در اروپا و به زبان انگلیسی
Description
چنانچه شما نیز جزو آندسته از افرادی هستید که مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا شما را مجذوب خود نموده است. و در صدد اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا هستید. ضمن دانش بر اینکه آزمون آیمت (IMAT) تنها راه ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا می باشد. دانلود نمونه سوالات ذیل به شما پیشنهاد می شود.
Author
Publisher Name
ApplyPedia
Publisher Logo

نوشته های مشابه

۵ دیدگاه

  1. سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون میخوام بدونم واسه آزمون imat شما پشتیبانی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن