تحصیلات تکمیلیکارشناسی

رتبه و رنکینگ دانشگاه های آیوی لیگ آمریکا

جالب است بدانید که تمام دانشگاه های آیوی لیگ در لیستی از بهترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند. در این مقاله با نگاهی داخلی به بررسی این دانشگاه ها می پردازیم.

در “تاریخچه آیوی لیگ” و هر یک از دانشگاه های آن مطالعه کردید، که آیوی لیگ معتبر ترین کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشد. که عمدتا در بخش شمال شرقی کشور آمریکا واقع شده اند. امروزه هر یک از هشت دانشگاه آیوی لیگ در سطح جهانی، صاحب نام هستند و دانشجوهای بسیاری جهت دست یابی به پذیرش موفق از دانشگاه های آیوی لیگ در رقابت های سالیانه شدید شرکت می کنند. اما در هر حال، ظرفیت پذیرش این دانشگاه ها محدود است. و بهتر است دانشجویان با شناخت کافی و کامل دست به انتخاب هر دانشگاه بزنند.

علی رغم اینکه آیوی لیگ به عنوان یک کنفرانس ورزشی شناخته می شود، هشت عضو آیوی لیگ به دلیل ارائه تصحیلات دانشگاهی و فکری قدرتمند، بهترین استعدادها را در جهان جذب می کنند.

جالب است بدانید که تمام دانشگاه های آیوی لیگ در لیستی از بهترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند، تصمیم گرفتیم که به صورت داخلی نگاه کنیم و ببینیم که در آیوی لیگ کدام نهاد دانشگاهی بهترین است. ما آیوی ها (یا دانشگاه های آیوی لیگ) را بر اساس شش ویژگی کلی بررسی کردیم – هر کدام به چندین رتبه بندی اختصاص داده شده اند 

بنابراین شش، ۶ شاخص و ملاک مقایسه به شرح ذیل انتخاب کردیم و دانشگاه های آیوی لیگ را مورد سنجش و ارزیابی قرار دادیم.

 شش ویژگی مورد استفاده ما شامل: 

  1. موفقیت آکادمیک، یا (امکانات آموزشی)
  2. مقرون به صرفه بودن،
  3. امکانات پردیس ها،
  4. فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان،
  5. شاکله و تنوع دانشجویی
  6. زندگی دانشجویی 

هاروارد، ییل و پرینستون علاوه بر اینکه  دارای لیگ مخصوص خود نیز هستند. در مجموع، این سه دانشگاه در نیمه پایین رتبه بندی ما قرار دارند! در ادامه به ذکر این پارامترها می پردازیم.

هشت دانشگاه آیوی لیگ،(امتیاز و برتری آنها از دید دانشجویان و فارغ التحصیلان)

رتبه ۸ در آیوی لیگ: دانشگاه براون – پراویدنس، رودآیلند

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۴ شاکله دانشجویی  
# ۵ زندگی دانشجویی 
# ۶ موفقیت آکادمیک 
# ۶ مقرون به صرفه بودن
# ۷ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۸ امکانات پردیس 

دانشجویان دانشگاه براون از جمله جذاب ترین افراد در آیوی لیگ هستند. و به شدت دانشگاه خود را دوست دارند. آنها به اساتید خود امتیازات بالا می دهند. با این حال، دانشگاه براون به دلیل کمبود امکانات نسبت به دیگر دانشگاه ها در لیست ما کمترین امتیاز را به خود اختصاص داده است. به گونه ای که این دانشگاه در لیست ما که در بالا ملاحظه می کنید، از نظر شاکله دانشجویی نمره ۴، از نظر زندگی دانشجویی نمره ۵، از نظر موفقیت آکادمیک نمره ۶، از نظر مقرون به صرفه بودن نمره ۶، ازنظر چشم انداز فرصت های شغلی نمره ۷ و از نظر امکانات پردیس نمره ۸  را به خود اختصاص داده است.

رتبه ۷ در آیوی لیگ: دانشکده دورتموث – هانوور، نیوهمپشایر

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۳ مقرون به صرفه  بودن
# ۴ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۷ آکادمیک (مایه فخر) 
# ۷ پردیس 
# ۷ شاکله دانشجویی 
# ۷ زندگی دانشجویی

اگرچه هانوور(Hanover) ممکن است انتخاب اول دانشجویان برای گذراندن چهار سال نباشد، اما کالج دارتموث دارای یک محوطه خیره کننده و یک زندگی اجتماعی بزرگ است که تحت تأثیر دانشگاه های یونانی  قرار دارد. همان گونه که در امتیاز دهی فوق مشاهده می کیند، هر چند دانشگاه تقریبا همگن است اما در تنوع و دانشجویان بین المللی، رتبه پایینی به خود اختصاص داده است.

رتبه ۶ در آیوی لیگ: دانشگاه کلمبیا – نیویورک، نیویورک

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۱ موفقیت آکادمیک 
# ۵ امکانات پردیس 
# ۶ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۶ تنوع دانشجویی 
# ۸ مقرون به صرفه بودن 
# ۸ زندگی دانشجویی

دانشگاه کلمبیا از لحاظ موفقیت آکادمیک حداکثر امتیاز را در لیست رتبه بندی  ما به دست آورده است. به گونه ای که این دانشگاه با فراهم آوری امکانات ویژه آموزشی، ضمن تعداد دانشجوی کمتر از ۲۰ عدد برای هر کلاس درسی، و ارائه برنامه درسی یونیک و منحصربفرد درحال ارائه برترین خدمات آموزشی است. با این حال، در حالی که موقعیت مکانی دانشگاه در نیویورک، انتخاب خوبی برای دانشجویانی است که می خواهند یک پردیس سنتی با مزایای کامل در یک شهر پرمشغله داشته باشند، دانشگاه کلمبیا فاقد یک محیط اجتماعی قوی در محوطه دانشگاه است. و همچنین از لحاظ مقرون به صرفه بودن و زندگی دانشجویی در پایین لیست ما قرار دارد.

رتبه ۵ در آیوی لیگ: دانشگاه کرنل – ایتکا، نیویورک

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۲ امکانات پردیس 
# ۳ زندگی دانشجویی 
# ۵ مقرون به صرفه بودن
# ۷ موفقیت آکادمیک
# ۸ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۸ تنوع دانشجویی

ضمن دارا بودن نما و منظر یونانی، دانشگاه کرنل یکی از بهترین دانشگاه ها در آمریکا می باشد. و به علت دسترسی به یک زندگی اجتماعی عالی و پردیس های “زرق و برق دار” درآیوی لیگ رتبه بندی خوبی را به خود اختصاص داده است. اما متاسفانه، به دلیل میزان پذیرش بالای این دانشگاه و شلوغی کلاس ها، ممکن است برای دانشجویانی که به دنبال استخدام پس از فارغ التحصیلی هستند، مشکلاتی بوجود آورد. ازهمین سو در فاکتور چشم اندازهای شغلی امتیاز پایینی را در لیست ما به خود اختصاص داده است.

رتبه ۴ در آیوی لیگ: دانشگاه پنسیلوانیا – فیلادلفیا، پنسیلوانیا

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۲ زندگی دانشجویی
# ۵ موفقیت آکادمیک 
# ۵ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۵ تنوع دانشجویی 
# ۶ مقرون به صرفه بودن
# ۶ امکانات پردیس

دانشگاه پنسیلوانیا بالاترین رتبه در خارج از سه دانشگاه اول لیست به خود اختصاص داده است. این دانشگاه ترکیبی عالی از تحصیلات دانشگاهی قوی و بالاترین زندگی اجتماعی با ترکیبی از زندگی یونانی وزندگی فیلادلفیایی ارائه می دهد. از همین رو از لحاظ  زندگی دانشجویی در رتبه دوم لیست ما قرار می گیرد. علیرغم رتبه پایین برای شاکله دانشجویان را دارد، فارغ التحصیلان این دانشگاه نامی آمریکایی تمایل دارند که دستمزدهای ویژه ای در شغل آینده خود دریافت نمایند و بسیاری از آنها میلیونرهایی موفق می شوند.

رتبه ۳ در آیوی لیگ: دانشگاه پرینستون – پرینستون، نیوجرسی

 

# ۱ شاکله  دانشجویی
# ۲ چشم انداز شغلی 
# ۳ موفقیت آکادمیک 
# ۳ امکانات پردیس 
# ۴ مقرون به صرفه  بودن
# ۶ زندگی دانشجویی

دانشجویان دانشگاه پرینستون ضمن پرداخت کمترین هزینه تحصیل در بین دانشگاه های موجود در آیوی لیگ و دریافت بالاترین حقوق فارغ التحصیلی، از شرایط خوب چشم انداز شغلی بهره مند هستند. با اینحال، پرینستون شهر ایده آل کالج و زندگی دانشجویی نیست. همانطور میبینید رتبه ششم از لحاظ زندگی دانشجویی را دارد.

رتبه ۲ در آیوی لیگ: دانشگاه ییل – نیوهیون، کانکتیکات

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۱ تنوع دانشجویی
# ۱ زندگی دانشجویی
# ۲ مقرون به صرفه بودن 
# ۳ چشم انداز فرصت های شغلی 
# ۴ موفقیت آکادمیک 
# ۴ امکانات پردیس

دانشجویان ییل در یک مزیت سه گانه هستند: تنوع قومیتی، شگفت انگیز و جذاب. دانشگاه از لحاظ رتبه بندی شاکله دانشجویی وهمچنین زندگی دانشجویی در رتبه اول لیست ما قرار دارد. ییلی ها درآیوی لیگ ازشاد ترین دانشجویان هستند. واز نظر مقرون به صرفه بودن و فرصت شغلی امتیاز بالایی در لیست ما کسب می کند.

رتبه ۱ در آیوی لیگ: دانشگاه هاروارد – کمبریج، ماساچوست

IVY LEAGUE، آیوی لیگ

# ۱ مقرون به صرفه بودن
# ۱ امکانات پردیس 
# ۱ چشم انداز شغلی
# ۲ موفقیت آکادمیک 
# ۳ شاکله دانشجویی 
# ۳ زندگی دانشجویی

هاروارد برنده ی روشن در رتبه بندی لیست ما بود، و در نیمی از مقوله های ما – مقرون به صرفه بودن، امکانات پردیس، و فرصت های شغلی – از بالاترین رتبه ها برخوردار بوده است. بوستون یک شهر عالی برای تحصیل است، و دانشگاه تاریخی و زیبای هاروارد آن را بهتر نیز می کند. شهرت این دانشگاه به گونه ایست که دانشجویان آن بعد از فارغ التحصیلی، کار خوبی  به دست می آورند به گونه ای که بهترین شرکت ها بر روی دانشجویان دانشگاه هاروارد آمریکا سرمایه گذاری های کلانی می کنند.

همانگونه که در مقاله مقایسه کارشناسی ارشد اروپایی و آمریکایی خواندید، هاروارد بهترین دانشگاهی است که در آیوی لیگ وجود دارد، آیا شما برای یک جایزه نوبل سرمایه گذاری می کنید؟ یا امیدوارید که میلیون ها دلار درآمد داشته باشید؟ و یا فقط به دنبال گذراندن چهار سال تحصیل دانشگاهی، آکادمیک هستید؟ چنانچه در دو مورد اول هستید، تحصیل در دانشگاه های آیوی لیگ قطعا کمک کننده خواهد بود. 🙂

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن