فاند و بورسیه های تحصیلی

موفقیت در کسب اسکالرشیپ، دستیاری و بورسیه تحصیلی در دانشگاه پرینستون آمریکا

بورسیه های دانشگاه پرینستون بهترین فضا جهت تحصیل و تحقیق دانشجویی را فراهم می کند. در اینجا دانشجویان شایستگی ها ، تکنیک ها و مهارت هایی را می آموزند که به آنها در طول زندگی کمک خواهد کرد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پرینستون آمریکا

در این نوشته شما می تواند با فرصت ها و موقعیت های بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون برای دانشجویان بین المللی و محلی که به صورت سالانه تکرار می شود آشنا شوید. همچنین با مطالعه محتوای موجود در لینک های راهنما در انتهای این نوشته؛ شما با چگونگی اپلای در بورسیه تحصیلی، اپلیکیشن اپلای در بورسیه تحصیلی، و فرایند نام نویسی در این موقعیت بورسیه تحصیلی؛ و اسکالرشیپ های متنوع آن آشنا خواهید شد.در حقیقت این نوشته نمونه و مثالی است از مقاله “اخذ اطلاعات و راهنمایی از وبسایت دانشگاه ها در مورد اخذ پذیرش تحصیلی با بورسیه تحصیلی

ارزش و اعتبار بین المللی دانشگاه پرینستون آمریکا (Princeton University)

به دلیل هزینه بالای تحصیل در دانشگاه پرینستون نظیر شهریه دانشگاهی بسیار بالای در این دانشگاه، (حدود ۵۲ هزار دلار در سال تحصیلی ۲۰/۲۱)، بنابراین دانشجویان بین المللی که توان مالی متناسبی ندارند، بیشتر اوقات نسبت به تحصیل در این دانشگاه نامی آمریکایی ناکام می مانند. همونگونه که در مقاله معرفی دانشگاه های آیوی لیگ در آمریکا آمده است. دانشگاه پرینستون یکی از دانشگاه های مطرح در سطح جهان و عضو آیوی لیگ (Ivy-League) در ایالات متحده آمریکا می باشد. اما روزنه های امید بسیاری برای دانشجویان سخت کوش، مستعد و درخشان وجود دارد. یکی از روزنه های امید وجود بسیاری موقعیت فاند تحصیلی، و اسکالرشیپ های شایسته محور در دانشگاه پرینستون می باشد. بورسیه های دانشگاه پرینستون بهترین فضا  جهت تحصیل و تحقیق دانشجویی را فراهم می کند. در اینجا دانشجویان شایستگی ها ، تکنیک ها و مهارت هایی را می آموزند که به آنها در طول زندگی کمک خواهد کرد. این امر مسیرهای رشد و توسعه مهارت های شغلی خاصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در ادامه به موقعیت های بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون آمریکا هم برای مقطع چهارساله لیسانس و هم برای مقاطع تحصیلات تکمیلی نیم نگاهی می اندازیم.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقطع تحصیلی لیسانس یا کارشناسی (Undergraduate Scholarship)

بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقطع تحصیلی لیسانس یا کارشناسی (Undergraduate Scholarship)

موقعیت بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستانی؛: موقعیت های بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقطع تحصیلی کارشناسی یا لیسانس نیازهای مالی تقریبا کاملی از دانشجویان داخلی و بین المللی را برآورده و تامین می کند. نکته حائض اهمیت اینکه پذیرش تحصیلی از دانشگاه پرینستون آمریکا بصورت عدم آگاهی از نیازمندی دانشجو یا نید بلایند (Need-Blind) می باشد. بدین معنا که این دانشگاه، شرایط مال دانشجو را در روند پذیرش تحصیلی به دانشجویان بین المللی را لحاظ نمی کند.

توضیحات بیشتر در مورد پذیرش تحصیلی نید بلایند (Need-Blind)

پذیرش تحصیلی بدون در نظر گیری احتیاجات مالی دانشجو شرایط عدالت آموزشی برای دانشجویان داخلی و بین المللی را فراهم سازی می کند. گرچه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا در برخی دانشگاه های این کشور نید بلایند (Need-Blind) است؛. اما برای بسیاری دیگر از دانشگاه ها در آمریکای شمالی یکی از مدارک مورد نیاز اپلیکیشن اپلای، برگه تمکن مالی دانشجویان یا خانواده آنها می باشد. جهت دریافت توضیحات بیشتر به مطلب “اپلیکیشن اپلای و جایگاه آن در موفقیت دانشجویان بین المللی” ارجاع نمائید.

 (توجه: یکی از معانی کلمه بلایند در زبان انگلیسی معنی کور و نابینا می باشد. در زبان انگلیسی کلمه Blind یکی از ویژه است که می تواند در هر سه جایگاه اسم، فعل و صفت بکار رود.) 

میزان بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقطع کارشناسی (لیسانس)

در صفحه دانشجویان بین المللی از وب سایت دانشگاه پرینستون آمده است: “نیاز کامل [شهریه ، اتاق و کمک هزینه زندگی دانشجویی] برای کلیه دانشجویان پذیرفته شده اعم از دانشجویان بین المللی به همان شکلی که برای دانشجویان محلی (آمریکایی) برآورده می شود. ، توانایی یا ناتوانی دانشجو یا خانواده وی در پرداخت هزینه تحصیلات بین المللی در دانشگاه پرینستون عاملی در تصمیم گیری برای پذیرش تحصیلی نیست. “

علی رغم اینکه، دانشگاه پرینستون بنا به وضعیت مالی، شما را برای حضور در این دانشگاه نامی منع نخواهد کرد. و در صورت اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی به همراه دریافت بورس تحصیلی سخاوتمندانه که مطابق با وضعیت مالی دانشجو باشد، دانشجویان برجسته حمایت کامل می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقاطع تحصیلات تکمیلی – عالی (Graduate Scholarship)

 بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در مقاطع تحصیلات تکمیلی – عالی (Graduate Scholarship)

برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز فرصت ها و وقعیت های بورسیه تحصیلی بسیار خوبی وجود دارد. در مقطع تحصیلات تکمیلی و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، تعداد بیشماری اسکالرشیپ و کمک هزینه تحصیلی و فول فاند تحصیلی در دانشگاه پرینستون در نظر گرفته شده است. بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون در تمامی رشته ها و برنامه های معتبر آکادمیک در دسترس است. در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز کمک هزینه ها در دانشگاه پرینستون با توجه به نیاز مالی متقاضی بودجه گذاری می شود.

فرصت های دستیاری در دانشگاه پرینستون آمریکا

در دانشگاه پرینستون دو نوع دستیاری وجود دارد. دستیاری آموزشی (دستیاری در تدریس) و دستیاری تحقیق و پژوهش. موقعیت های دستیاری فرصتهای شغلی هستند که در آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی، تخفیف شهریه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند. دستیاری ها اغلب به عنوان حقوق و دستمزد برای کمک در تحقیق یا تدریس به دانشجویان پرداخت می شود. اگرچه شرایط مورد نیاز بر حسب رشته و دپارتمان متفاوت است. اما دانشگاه پرینستون به شدت اعتقاد دارد که این کمک هزینه ها بخشی جدایی ناپذیر از آموزش علمی و دانشجویی و فارغ التحصیل پر بازده است.

دستیاری در آموزش

دستیاری در آموزش (Assistantship Instruction (AI)) یک قرارداد استاد دانشجو است که در آن دانشجوی تحصیلات تکمیلی برای تدریس کمک هزینه تحصیلی و تخفیف شهریه دریافت می کند. با وجود ارائه برخی رشته های ترکیبی و بین رشته ای ها در دانشگاه پرینستون، دانشجویان رشته هوش مصنوعی ممکن است از اقبال بی نظیری جهت کسب موقعیت های دستیاری تدریس برخوردار باشند.

دستیار پژوهش یا دستیاری در تحقیق

دستیاری در تحقیق (Assistantship in Research (AR)) یک قرار داد کمک و همبخشی در پیشبرد اهداف یک پژوهش آکادمیک می باشد. دستیاری در تحقیق توسط یک بخش یا دپارتمان به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری اعطا می شود. که در آن یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی برای مشارکت در تحقیق ، کمک هزینه تحصیلی یا تخفیف شهریه دانشگاه دریافت می کند. دانشجویان رشته های علوم طبیعی و مهندسی معمولاً پس از اولین سال تحصیل و در طول تابستان توسط AR ها یا موقعیت های دستیاری در تحقیق حمایت می شوند.

اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایرانی

فلوشیپ ها در دانشگاه پرینستون

علاوه بر بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون موقعیت دیگری از کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه پرینستون وجود دارد، تحت عنوان فلوشیپ ها (fellowship). فلو شیپ ها نوعی حمایت مالی هستند که تنها به یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی اعطا می شود. تا از آنها در طول دوره تحصیلی ، بدون سپردن تعهد تدریس یا انجام تحقیق ، حمایت کند. بودجه بندی این نوع کمک هزینه تحصیلی به طور معمول شامل شهریه دانشگاه بصورت کامل و حمایت کوچک جهت زندگی دانشجویی می شود. میزان و مقدار کمک هزینه تحصیلی فلوشیپ بسته به تقسیمات دانشجویی و اعتبار فلوشیپ متفاوت است. علاوه بر این ، مدت زمان حمایت در فلوشیپ ها بر اساس تقسیم بندی متفاوت است.

بورسیه های تحصیلی دکترا در دانشگاه پرینستون

برای دانشجویان آینده نگر در مقطع دکترا، صفحه ی مخصوص تحقیق و پژوهش، هزینه و بودجه گذاری در وب سایت دانشگاه پرینستون آمده است: “پرینستون بودجه کاندیداهای دکتری ثبت نامی خود برای تمام سالهای تحصیل و تحقیق، با توجه به عملکرد رضایتبخش دانشگاهی تضمین می کند.” بنابراین ، با توجه به اینکه پیشرفت تحصیلی و پژوهشی مطلوبی را کسب می کنید، بودجه دکتری برای کل مدت زمان تحصیل تضمین می شود.

لینک های کمکی:

چگونه در دانشگاه پرینستون اپلای کنم؟ راهنمایی جهت اپلای در دانشگاه پرینستون آمریکا

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه پرینستون آمریکا مقطع کارشناسی (لیسانس)، دانشجویان بین المللی

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه پرینستون آمریکا مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) ، دانشجویان بین المللی

صفحه فرصت های اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون

سیستم تخمین نیاز دریافت اسکالرشیپ متناسب جهت تحصیل در دانشگاه پرینستون

موقعیت های دستیاری در دانشگاه پرینستون آمریکا (دستیار تدریس و آموزش و دستیار تحقیق و پژوهش)

میزان حقوق دریافتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در موقعیت های دستیاری در دانشگاه پرینستون

۴۲ حوزه تخصصی دانشگاه پرینستون در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه

معرفی موقعیت کمک هزینه تحصیلی فلوشیپ در دانشگاه پرینستون آمریکا

مشارکت دانشجویان کارشناسی در وبلاگ دانشگاه پرینستون آمریکا

آیا می خواهید مطلع شوید که آیا واجد شرایط دریافت اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی دانشگاه پرینستون هستید؟ با تخمین زن کمک مالی دانشگاه پرینستون آشنا شوید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 4.65 ( 2 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن