فاند و بورسیه های تحصیلی

اسکالرشیپ و کسب اطلاعات از موقعیت های بورسیه تحصیلی در وبسایت دانشگاه ها

برای دریافت یک موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی ممکن است مجبور باشید یک مقاله خوب بنویسید. و یک اپلیکیشن اپلای قابل رقابت آماده و تدوین سازید. اما بر خلاف آن، در راستای فعالیت در شغل های فنی، شما باید توانایی های فنی خود را برای انجام برخی کارهای فنی برای تأمین مالی، نشان دهید.

من بعنوان یک دانشجوی بین المللی چگونه می توانم برای تحصیلات کارشناسی ارشد یا MBA خود بورسیه تحصیلی پیدا کنم یا از اسکالرشیپ استفاده کنم؟

اسکالرشیپ سوال اساسی بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در خارج از کشور می باشد. بسیاری از دانشجویان بین المللی غافل از اینکه قادر هستن در حین اپلای در مقطع کارشناسی ارشد و یا MBA در ایالات متحده درخواست بورسیه تحصیلی بدهند؛ تلاشی در یافتن موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی نمی کنند.  هر چند که یافتن موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی کار آسانی نیست. و از طرفی آماده سازی اپلیکیشن اپلای برای هر موقعیت مهارت ویژه ای می طلبد. اما همه اینها باعث نمی شود که شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی از یافتن و اپلای در موقعبت های بورسیه تحصیلی نا امید شوید و دست از تلاش بردارید.

اسکالرشیپ را از کدام قسمت سایت دانشگاه میتوان مشاهده کرد؟ پاسخ این سوال در ادامه


 

منابع مالی تامین فاند و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه های خارج از کشور

مطالعه این مقاله را از دست ندهید در مورد اسکالرشیپ چه می دانید؟ چگونه از مزیت های اسکالرشیپ استفاده کنیم؟ در ادامه به این سوال ها پاسخ خواهیم داد

 اطلاعات مربوط به بورسیه تحصیلی

انواع فاند تحصیلی و جوایز آکادمیک مانند بورسیه تحصیلی ، انواع اسکالرشیپ ها، موقعیت های دستیاری و مشاغل فنی، در دانشگاه های خارج از کشور وجود دارد. که ممکن است به شما اجازه دهد تا از پرداخت کل شهریه یا حداقل از پرداخت بخشی از هزینه تحصیلی در کشور مقصد معاف شوید. به قول آمریکایی ها: موقعیت ها اون بیرون فراوانند، کافیست جهت شکار اقدام کرد!

کسب اطلاعات دقیق و قابل استناد موقعیت های کمک هزینه تحصیلی

کسب اطلاعات و استخراج آمار و ارقام موقعیت های بورسیه تحصیلی برای یک نفر که کاملا جدید و نوپا در پروسه اپلای است، می تواند مبهم و گیج کننده باشد. به عنوان دانشجوی بین المللی طالب اپلای و نام نویسی در دانشگاه های بین المللی، این وظیفه شماست که انواع موقعیت برتر آکادمیک را شناسایی کنید. در ادامه، جهت یافتن انواع موقعیت برتر آکادمیک، آنچه که مرسوم و رایج است، به اختصار بیان می شود.  همچنین راهکارهایی را ارائه می کنیم که به شما کمک می کند تا دقیقترین اطلاعات را در مورد موقعیت های بورسیه تحصیلی در یک دانشگاه کسب نمائید.

 

زمان و تایم مرسوم اپلای در موقعیت های کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه ها

به طور کلی، هدف یک دانشجو این است که برای تحصیلات بین المللی خود از هر راه ممکن کمک هزینه تحصیلی، فاند و بورسیه تحصیلی دریافت کند. ممکن است دریافت بعضی کمک هزینه تحصیلی در ترم اول تحصیل دانشجو سخت باشد. چرا که شما در حال تلاش برای درک سیستم دانشگاه و وفق پذیری بیشتر با محیط و شرایط هستید. اما، در ترم دوم شما می دانید به کجا باید بروید و چه زمانی و چگونه درخواست کمک هزینه تحصیلی نمائید. اگر شما معدل خوبی داشته باشید احتمال دریافت موقعیت های رقابتی نظیر موقعیت های دستیاری و بورسیه های تحصیلی بیشتر می شود.

بخش اداره مالی در وبسایت دانشگاه

 اعطای کمک های تحصیلی در انواع دانشگاه های ایالتی و خصوصی ایالات متحده متفاوت است. قسمت اداره کمک مالی  (Funding) در وبسایت هر دانشگاه مکان خوبی برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون فاندها و کمک هزینه تحصیلی در آن دانشگاه محسوب می شود.

کار حین تحصیل در خارج از کشور، بورسیه تحصیلی

اپلای در موقعیت های کار فنی حین تحصیل

 برای دریافت یک موقعیت کمک هزینه تحصیلی (بورسیه و فاند تحصیلی) ممکن است مجبور باشید یک مقاله خوب بنویسید. و یک اپلیکیشن اپلای قابل رقابت آماده و تدوین سازید. اما بر خلاف آن، در راستای فعالیت در شغل های فنی، شما باید توانایی های فنی خود را برای انجام برخی کارهای فنی برای تأمین مالی، نشان دهید.

بعضی از راه های نشان دادن توانایی و قابلیت شما در مهارت فنی

مثلا پروژه طراحی و توسعه وبسایتی که قبلا از آن کسب درآمد می کردید. تعمیر لوازم الکترونیک؛ کار در آموزشگاه تخصصی؛ و غیره. محسوب می شود.

روش های دریافت فاند و بورسیه تحصیلی برای کارشناسی ارشد
اسکالرشیپ و کمک هزینه تحصیلی در آمریکا

در کدام قسمت وب سایت دانشگاه یا دپارتمان می توان اطلاعات مربوط به بورسیه تحصیلی را مشاهده نمود؟

در راستای یافتن دانشگاه های متناسب، دانشجویان بایستی صفحات مختلف یک دانشگاه را جستجو نمایند.

صفحات پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها

 مانند صفحات پذیرش (Admission) این قسمت اغلب حاوی اطلاعاتی در مورد قوانین و الزامات کلی دانشگاه برای پذیرش دانشجوهای محلی و بین المللی است.

صفحه دانشکده و فیلد تخصصی

صفحات دپارتمان تخصصی (Departments)، در مرحله بعدی قرار دارد. پس از بررسی ملزومات عمومی دانشگاه در گزینش دانشجوی آینده، اینک دپارتمان تخصصی شما است که می تواند اطلاعات جزئی تر و دقیق تر در مورد پذیرش شما را ارئه نماید.

صفحات مربوط با بخش مالی و فاند

 بعد از آن بررسی صفحات فاند (Funding) که اطلاعات کلی مسائل مالی و روش های تامین آن از قبیل انواع جوایز و کمک هزینه تحصیلی، اولین جاهایی است که سر می زنید.

به طور کلی دانشجویان هنگام درخواست پذیرش تحصیلی، ابتدا مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر خود را جستجو می کنند. با یافتن دپارتمان تخصصی خود، روند کار کمی ساده تر می شود. در دپارتمان تخصصی بطور معمول انوع بورسیه تحصیلی، موقعیت های شغلی، جوایز آکادمیک را منحصرا در حوزه تخصصی خود پیدا می کنید. بعد از آن ابتدا توجه نمائید که تحت عنوان دانشجوی بین المللی آینده می توانید در آن موقعیت اپلای کنید؟ و نهایتا آماده سازی برترین اپلیکیشن اپلای در گرفتن پذیرش تحصیلی و اپلای در برنامه فاند مورد نظر.


 

کسب اطلاعات بیشتر از موقعیت های تشویقی آکادمیک

در راستای کسب اطلاعات ارزشمند از موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی؛ شما می توانید دو مقاله مجله اپلای را با عناوین “چگونه بورسیه های تحصیلی کمتر رقابتی را شناسایی کنیم؟“، “دو عامل مهم در موفقیت دریافت فاند و بورسیه تحصیلی” و انواع کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که توسط دولت های خارجی اعطا می شود” را نیز مطالعه نمائید.

اپلای پدیا اینجاست که برترین موقعیت های تحصیلی در خارج از کشور را برای شما تدارک ببیند.

چنانچه این مطلب را مفید دیدید، اشتراک گذاری را فراموش نکنید. دانش آموزان و دانشجویان مستعد و مستحقق آموزش برتر را به اپلای پدیا راهنمایی کنید

لطفا نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید

امتیاز کاربران: 4.83 ( 2 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن