معرفی انواع گوناگون موقعیت دستیاری در دانشگاه های خارج از کشور – دستیار تحقیق

در یک موقعیت دستیاری پژوهش، دانشجو مجاز به کار حین تحصیل از 10 تا 20 ساعت در هفته خواهد بود. و بر اساس آن از 500 تا 1500 دلار در ماه حقوق دریافت می کند.

دستیاری چیست؟

طبق یک اظهار نظر نزدیک به قاطع:

An assistantship is basically an arrangement between the graduate student and the university whereby the student is asked by the department to assist in research and/or teaching along with continuing their own education.

در یک جمله مذاکره در استخدام شدن توسط دانشکده توسط دانشجو یا پژوهشگر علاقمند؛

دستیار تحقیق چه کارهایی میتواند انجام دهد؟

دستیار پژوهش (RA) به عنوان زیر مجموعه کمک های پژوهشی در دانشگاه های تحقیقاتی بسیار متداول اند. به خصوص در برنامه های تحصیلی دکترای تخصصی Ph.D.، اساتید معمولا کمک های مالی برای انجام تحقیقات علمی – آکادمیک دریافت می کنند. و در صدد استخدام دانشجویان برای کمک به آنها در انجام تحقیق و پژوهش مربوطه هستند.

موقعیت دستیاری تحقیق برای انواع مقاطع تحصیلی

موقعیت دستیاری تحقیق در مقطع دکترا

اگر در مقطع دکترا در دانشگاه هدف خود اپلای می کنید؛ و آن دانشگاه دارای مقاطع کارشناسی ارشد نیز است؛ پس شما شانسی با احتمال بالا در اخذ موقعیت دستیاری تحقیق و پژوهش دارید.

موقعیت دستیاری تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد

همچنین، در صورتی که در مقطع کارشناسی ارشد اپلای می کنید؛ ممکن است موقعیت های دستیاری متعددی در کمک به دانشجویان دکتری در انتظار شما باشد.

وظایف دستیاری تحقیق

کارها و مسئولیت های دستیاری تحقیق معمولا شامل

 •  انجام آزمایش،
 • شبیه سازی نرم افزاری یا آزمایشگاهی،
 •  برنامه نویسی تخصصی،
 •  نوشتن مقالات پژوهشی،
 •  ایجاد سکشن تخصصی در آزمایشگاه ها
 • و … می باشد.

هر چیزی که مربوط به کمک در تحقیق و پژوهش است؛ معمولا توسط دستیاران تحقیق انجام می شود.

احتمال موفقیت در موقعیت دستیاری پژوهش

برنامه دستیاری تحقیق دکترا، بیشتر به دانشجویانی اعطا می شود که، در برنامه کارشناسی ارشد مرتبط با تحقیق و با کسب امتیازات برتر فارغ التحصیل شده باشند. معمولا استادان وقتی که یک موقعیت دستیار تحقیق را ارائه می دهند، به دنبال مهارت های متناسب و تجربه تحقیقاتی در بین دانشجویان می گردند. برای کسب اطلاعات بیشتر ویدئوی پروفسور داکوت را در معرفی صلاحیت ها یا شایستگی های متناسب با بازار کار قرن ۲۱ را مشاهده نمائید.

موقعیت دستیاری تحقیق برای انواع مقاطع تحصیلی
موقعیت دستیاری تحقیق

سختی های موقعیت دستیاری پژوهش

 اگر انتظارات استاد از یک دستیار تحقیق و پژوهش، بالا باشد، ممکن است ساعت های طولانی از شب های بی خوابی برای انجام کارهای بسیار سخت گیرانه آکادمیک انتظارتان را بکشد! بنابراین سعی کنید دستیاری را قبول کنید که موضوع پژوهش را کاملا دوست داشته و عاشق نتایجی که قرار است بدست آید؛ باشید. در غیر این صورت، این می تواند برای شما یک کابوس باشد. مراقب باشید! من دوستان دستیار تحقیق زیادی دارم که شبانه روز در آزمایشگاه کار تحقیقاتی انجام می دهند. و بعضی اوقات از ۴ صبح تا ۶ بعد از ظهر در آزمایشگاه مشغول خدمت اند. اما با هر سختی، آسانی نیز همراه است. سختی کشیدن در موقعیت دستیاری تحقیق به شما در استخدام پذیری و کارهای آکادمیک بین المللی بسیاری مزیت رقابتی و مریت Merit میدهد.

دانشجویان بابت دستیاری تحقیق چقدر دریافت می کنند؟

حقوق دستیار تحقیق برای دانشجویان چقدر است؟

همانند دستیاری تدریس ، دستیاران تحقیق می توانند کاهش محسوسی در شهریه تحصیلی خود دریافت کنند. در کمترین حالت شهریه ایشان به اندازه یک دانشجوی محلی ساکن همان ایالت؛ و در بهترین حالت کل شهریه تحصیلی صفر می شود.

معانی اصطلاحات ویژه و تخصصی در فرم موافقت با درخواست دستیاری تحقیق

دانشجویانی که در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا اپلای می کنند معمولا فرم های مخصوص درخواست اپلای در موقعیت دستیاری را از دانشگاه دریافت می کنند. فرم های مخصوص دستیاری در زمان اخذ ویزای تحصیلی به عنوان قسمتی از تمکن مالی دانشجویان ایرانی در زمان مصاحبه ویزای دانشجویی، محسوب می شود. همانند موقعیت دستیاری تدریس یا آموزشی ؛ بسته به اینکه در فرم درخواست شما قید شده باشد ۰٫۵ FTE یا ۰٫۲۵ FTE شما مجاز به کار حین تحصیل از ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته خواهید بود. و بر اساس آن از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه حقوق دریافت می کنید.


 

اپلای و نام نویسی در یک موقعیت دستیاری تحقیق، دستیار دانشکده تحصیلات تکمیلی (GA) چیست

دستیار دانشکده تحصیلات تکمیلی (GA) چیست؟

 وظایف دستیار دانشکده تحصیلات تکمیلی، کدام است؟

معمولا وظایف دستیار تحصیلات تکمیلی همانند دستیاران پژوهش در نظر گرفته می شود. اما وظایف دستیاران تحصیلات تکمیلی کمی متفاوت است. در راستای توصیف مسئولیت های دستیاران تحصیلات تکمیلی قانونی قاطعانه وجود ندارد. اما انتظار می رود که این دستیاران برخی فعالیت های تحقیقاتی را انجام دهند. و در برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه شرکت کنند.

مثال هایی از برخی فعالیت های دستیاران تحصیلات تکمیلی

این همیشه به دانشگاه و دپارتمان بستگی دارد. بطور معمول، فعالیت هایی همانند: کار و همکاری در آزمایشگاه ها، کار تحقیقاتی – آکادمیک و غیره. در راستای تعریف وظایف دستیاران تحصیلات تکمیلی در بعضی دانشگاه ها و دپارتمان ها؛

این وظایف عبارتند از:

 • کمک به توسعه و ارتقای وب سایت های مرتبط با دانشگاه،
 •  فعالیت های شبکه اجتماعی،
 •  توسعه دوره های آموزشی آنلاین،
 •  حفظ و نگه داری از سرورهای وب،
 •  یونیکس و سرورهای دیگر تعریف میشود.

 لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه ها تفاوت بین دستیار تحقیق و دستیار تحصیلات تکمیلی وجود ندارد.

حقوق  و دستمزد دستیاران تحصیلات تکمیلی چقدر است؟

میزان حقوق و دستمزد دستیاران تحصیلات تکمیلی همانند کار حین تحصیل و پژوهش می باشد.

به عبارت کلی، دستیاری پژوهشی نسبت به دستیاری آموزشی از میزان مهارت و صلاحیت مورد نیاز کمتری در زبان انگلیسی برخوردار است. مخصوصا مهارت Speaking یا مکالمه روان که در موقعیت تدریس و دستیاری آموزشی بیشتر مورد نیاز است نسبت به موقعیت دستیاری تحقیق. در موقعیت های دستیاری تحقیق صلاحیت حل مسائله و پشتکار علمی بیشتر بکار می آید. 

مشارکت در فعالیت های آکادمیک و پژوهشی نظیر دستیاری تحقیق، یا تدریس منجر به گسترش ارتباطات آکادمیک دانشجویان می شود. و گسترش ارتباطات آکادمیک بدین معنی است که شما می توانید توصیه نامه های شغلی بیشتر و موثر تری دریافت کنید. و هر توصیه نامه ای که از اساتید بین المللی خود دریافت می کنید، موقعیت شغلی منحصر بفردی بروی شما باز خواهد شد. بنابراین چنانچه می توانید دستیار تحقیق یا پژوهش و تدریس شوید، این فرصت را مغتنم بشمارید.


دعوت به همکاری

دستیاری آموزش به همراه دستیاری تحقیق یکی از راه های کسب درآمد توسط دانشجویان بین المللی می باشد. آموزش و پرورش یا Education به سبک آنلاین امروزه به یک بخش جدا ناپذیر از دپارتمان های مختلف آموزشی در دانشگاه ها گردیده است. بنابراین با فراگیری مهارت ها و شایستگی های مربوط به دستیاری آموزش آنلاین می توانید روی موقعیت های دستیاری درآمد زا، جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی خود، حساب کنید.


دوستانی که به فرآیند کسب مهارت تولید، ارئه و مدیریت محتوای آموزشی آنلاین علاقمند هستند، تحت عنوان دستیار آموزشی یا تدریس می توانید به تیم ارائه کننده محتوای آموزشی ما بپیوندید. کافیست در فرم فعالیت های داوطلبانه اپلای پدیا اطلاعات درخواستی خود را وارد نمائید.

در ادامه از شما جهت مطالعه موقعیت دستیاری تحقیق و پژوهش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دعوت می نمائیم….


انواع بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ را در این مطلب مطالعه کنید

 

دانشجویان و علاقمندان به تحصیل و تحقیق در ایالات متحده: می توانند با مطالعه فایل Pdf پیوست این مقاله، به پرسش و پاسخ پیرامون موقعیت های دستیاری و کمک آموزشی و پژوهشی در دانشگاههای ایالات متحده دسترسی داشته باشند. (زبان انگلیسی است.)
Summary
موقعیت دستیاری پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه های بین المللی
Article Name
موقعیت دستیاری پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه های بین المللی
Description
اگر در مقطع دکترا در دانشگاه هدف خود اپلای می کنید؛ و آن دانشگاه دارای مقاطع کارشناسی ارشد نیز است؛ پس شما شانسی با احتمال بالا در اخذ موقعیت دستیاری تحقیق و پژوهش دارید. مشارکت در فعالیت های آکادمیک و پژوهشی نظیر دستیاری تحقیق، یا تدریس منجر به گسترش ارتباطات آکادمیک دانشجویان می شود. و گسترش ارتباطات آکادمیک بدین معنی است که شما می توانید توصیه نامه های شغلی بیشتر و موثر تری دریافت کنید. و هر توصیه نامه ای که از اساتید بین المللی خود دریافت می کنید، موقعیت شغلی منحصر بفردی بروی شما باز خواهد شد. بنابراین چنانچه می توانید دستیار تحقیق یا پژوهش و تدریس شوید، این فرصت را مغتنم بشمارید.
Author
Publisher Name
ApplyPedia
Publisher Logo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن