تحصیلات بین المللی

بهترین دانشگاه های دولتی در ایالات متحده آمریکا

Find the best public universities in the US using Wall Street Journal/Times Higher Education’s US College Rankings data

مقدمه: مقصد اول دانشجویان بین المللی

بهترین دانشگاه های عمومی ایالات متحده آمریکا

اگر در جستجوی بهترین دانشگاه های عمومی (دولتی) در ایالات متحده هستید، به مکان مناسبی رسیده اید. در اینجا ، ما کاتالوگی از بهترین موسسات دولتی در ایالات متحده آمریکا را طراحی کرده ایم ، که طیف گسترده ای از فرصت های شغلی و تحصیلی را به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان، ارائه می دهند.

ایالات متحده میزبان برخی از بهترین دانشگاه های جهان بوده، و است. اقتصاد پر جنب و جوش آن، فضای آرامش بخش و فرصت های شغلی گسترده پس از فارغ التحصیلی، برخی دلایلی هستند که دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. این مهم نیز وجود دارد که، همه ساله صدها کلاس درس آنلاین و شرایط تحصیل آنلاین در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط این دانشگاه ها ارائه می شود .

بهترین دانشگاه های خصوصی آمریکا در مقابل دانشگاه های برتر عمومی آمریکا

اخذ پذیرش تحصیلی با فاند تحصیلی و بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر آمریکایی کمی پیچیده است. اما با برنامه ریزی مدون و استخدام مشاوران برتر تحصیلی می توان در سرزمین موقعیت ها (Land of Opportunities) تحصیلات کم دغدغه ای داشت. در مقاله “سیستم آموزشی و تحصیل در ایالات متحده آمریکا“به معدود موارد تحصیل در ایالات متحده آمریکا اشاره ای شد. بسیاری از دانشجویان وقتیکه به بهترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا فکر می کنند، اولین چیزی که به ذهن ایشان می آید،  آیوی لیگ (Ivy League) و دانشگاه های منحصر بفرد آن است. – آیوی لیگ (Ivy League) گروهی از هشت دانشگاه خصوصی آمریکا با رتبه و رنکینگ بالا می باشد. همانگونه که در مقاله مقایسه کارشناسی ارشد اروپایی و آمریکایی خواندید، هاروارد بهترین دانشگاهی است که در آیوی لیگ وجود دارد. اما چنانچه بخواهیم تنها از منظر دانشگاه های ایالتی یا دولتی به آن بنگریم؛ اسامی دانشگاه ها متفاوت می شود.

رتبه بندی (رنکینگ) کالج و دانشگاه های دولتی در ایالات متحده

در ایالات متحده آمریکا، هر ایالت موظف است حداقل یک دانشگاه دولتی داشته باشد. بنابراین حداقل ۵۲ کالج/دانشگاه دولتی در این کشور وجود دارد. این احتمال نیز وجود دارد که برخی از ایالت های بزرگ دارای دانشگاه های دولتی بسیاری باشند.  چنین ایالت هایی اغلب تخفیف شهریه دانشگاه قابل توجهی را برای دانشجویان داخل ایالتی ارائه می دهند. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط وال استریت ژورنال و نشریه معروف تایمز – آموزش عالی، (timeshighereducation)، ما لیستی از ۱۰۰ دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا را جمع آوری کرده ایم که در ادامه می آید.

خوشه دانشگاه های دولتی برتر در غرب و شرق آمریکا

هرچند دانشگاه های دولتی برتر در سراسر ایالات متحده یافت می شوند؛ اما خوشه و هستۀ اصلی موسسات و دانشگاه های برتر دولتی در آمریکا، در کالیفرنیا و نیویورک وجود دارند. و  حدود ۲۵ دانشگاه از آن، در لیست ۱۰۰ صد دانشگاه برتر ایالات متحده آمریکا حضور دارند. (در رتبه بندی کلی و سراسری دانشگاه های ایالات متحده آمریکا)

دانشگاه های برتر دولتی در آمریکا در کالیفرنیا و نیویورک

سیستم امتیازدهی دانشگاه های ایالتی برتر آمریکا

رتبه بندی ژورنال وال استریت و نشریه معروف تایمز – آموزش عالی، (timeshighereducation)، به دلیل دانشجو محور بودن و تأکید بر نتایج خروجی و مشارکت و کاریابی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، یک روش رتبه بندی دانشجو مدار محسوب می شود. این لیست بر اساس نتایج نظرسنجی دانشجویان ایالات متحده که بیش از ۱۷۰،۰۰۰ دانشجو بوده اند، تهیه شده است. که روش کامل این سیستم رتبه بندی دانشگاه های دولتی در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۰ را می توان در اینجا یافت. هرگونه سوالی پیرامون متدولوژی (روش شناسی) این سیستم رنکینگ و رتبه بندی را می توانید از طریق پست الکترونیکی مقابل پرسش کنید. : [email protected]

برترین دانشگاه های عمومی (Public Universities) در ایالات متحده کدامند؟

دانشگا های عمومی توسط دولت ایالات متحده حمایت می شوند. و این فرصت مناسبی را بوجود می آورد تا دانشجویانی که تابعیت ایالات را دارند بتوانند از کمک های دولت فدرال جهت پیشبرد تحصیل خود در برترین دانشگاه های کشور بهر مند شوند. همچنین این دانشگاه ها فرصت های متعدد اسکالرشیپ، و انواع دیگر بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی نیز فراهم می سازند. در ادامه به تشریحی مختصر از تعدادی از دانشگاه های برتر عمومی در ایالات متحده آمریکا می پردازیم؛ و در نهایت لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دولتی ایالات متحده آمریکا ارائه می شود. با ادامه مطالعه با ما همراه باشید.

۱- دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)

اولین دانشگاه دولتی برتر ایالات متحده آمریکا واقع در کلان شهر عظیم شرق، لُس آنجلس (شهر فرشتگان) است. یو.سی.ال.ای (UCLA) به واسطه قرارگیری آن در لُس آنجلس برای بسیاری از ایرانیان شناخته شده است. این دانشگاه نامی کالیفرنیا، واقع در وست وود در لس آنجلس می باشد؛ همچنین بخشی از سیستم دانشگاهی ایالت کالیفرنیا است.

دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی (دولتی) ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی متعدد و نوینی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی در UCLA (برای دانشجویان کارشناسی) در بیش از ۱۲۵ رشته تحصیلی اصلی (Major) و ۸۰ رشته تحصیلی فرعی (Minor) ارائه می شود. دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس همچنین نزدیک به ۱۵۰ برنامه متعدد تحصیلات تکمیلی نیز ارائه می دهد. این دانشگاه دارای دوازده کتابخانه است.

رشته های ورزشی در دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس عبارتند از:

فوتبال دانشجویی ، قایقرانی بانوان ، گلف ، واترپلو ، تنیس ، ترکفیلد (track field) و سافتیال بانوان.

مشهورترین رشته های کارشناسی دانشگاه یو.سی.ال.ای (UCLA) عبارتند از:

تجارت ، اقتصاد ، زیست شناسی ، روانشناسی ، علوم سیاسی و اقتصاد.

ارتباطات و افراد برجسته در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)

این دانشگاه همچنین دارای ۱۳ برنده جایزه نوبل ، ۱۲ برنده از موسسه مک آرتور و ۱۱۳ مقام برتر در انجمن ورزشی دو و میدانی دانشگاهی و غیره؛ در حالی که ۲۶۱ مدال آور المپیک توسط فارغ التحصیلان یا دانشجویان این دانشگاه، که ارتباطات این دانشگاه را غنی سازی کرده است. علاوه بر این ، بیش از ۱۴۰ شرکت بر اساس فناوری توسعه یافته در UCLA ایجاد شده اند.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)

حداقل امتیاز تافل یا آیلتس جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)

IELTSحداقل ۷٫۰ برای دانشجویان لازم است. نمره آزمون تافل کاغذی (TOEFL ) حداقل ۵۶۰ یا حداقل ۸۷ در آزمون تافل مبتنی بر اینترنت است.

رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس – ۲۰۲۰:

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۱ و رتبه بندی سراسری : ۲۵

شهریه و هزینه تحصیل تقریبی:   شهریه دانشجویان محلی ۱۳،۲۲۶ دلار ، شهریه دانشجویان خارج از ایالت ۴۲،۲۱۸ دلار

دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی؛ تماس از طریق:  [email protected]   یا   +۱ ۳۱۰-۸۲۵-۴۳۲۱

لینک های مفید:

انواع اسکالرشیپ و بورسیه تحصیلی در دانشگاه کالیفرنیا-لس آنجلس (UCLA)

یا اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا-لس آنجلس 


دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا

نمایی از شهر آن اربور (Ann Arbor) در ایالت میشیگان آمریکا

۲- دانشگاه میشیگان

رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی در دانشگاه میشیگان آمریکا

دانشگاه میشیگان در سال ۱۸۱۷ تأسیس شد. این دانشگاه در شهر آن اربور (Ann Arbor) در ایالت میشیگان واقع شده است. شهری که اقتصاد رو به رشد و شکوفایی جنوبی خود را مدیون همین دانشگاه است. و دانشگاه نقش بی بدیلی در پیشبرد اهداف تعالی این شهر داشته و دارد.

این دانشگاه برنامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های هنر ، علوم ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، پزشکی ، حقوق و دندانپزشکی ارائه می دهد.  اولین دانشگاه ایالات متحده که از سمینار به عنوان یک روش آموزش به دانشجویان استفاده کرده است.

نشریات دانشجویی در دانشگاه میشیگان آمریکا

روزنامه دانشجویی “میشیگان دیلی” در سال ۱۸۹۰ تأسیس شد؛ و کماکان در طول سال تحصیلی پنج روز در هفته منتشر می شود. نشریه های دانشجویی دیگری نیز توسط دانشجویان و اعضای هیات علمی این دانشگاه منتشر می شود. نظیر میشیگان ریویو و میشیگان ایندپندنت (The Michigan Review and the Michigan Independent)

شرایط و نیازمندی های پذیرش تحصیلی از دانشگاه میشیگان:

  • امتیاز تافل کاغذ بیس مورد نیاز (TOEFL PBT) در محدوده ۵۷۰-۶۰۰ با حداقل نمره هر بخش ۵۷؛
  • امتیاز آیلتس (IELTS) مورد قبول:  ۶٫۵-۷٫۰  با نمرات حداقل در هر قسمت آزمون ۶٫۵
  • و امتیاز تافل اینترنتی مورد نیاز (TOEFL IBT) 88-100  با حداقل نمره  ۲۳ در گوش دادن و خواندن.

رتبه بندی دانشگاه میشیگان آمریکا – ۲۰۲۰:

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۲ و رتبه بندی سراسری : ۲۷

شهریه و هزینه های تحصیل تقریبی:  شهریه دانشجوی محلی: ۱۵٫۲۶۲ دلار ، شهریه دانشجویان خارج ایالت: ۴۹٫۳۵۰ USD

دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی دانشگاه میشیگان؛ تماس از طریق:  +۱ ۷۳۴-۷۶۴-۱۸۱۷

دانشگاه دولتی برتر ایالات متحده آمریکا-دانشگاه میشیگان آمریکا

نمایی از زندگی دانشجویان دانشگاه میشیگان آمریکا –  در شهر آن اربور (Ann Arbor)

لینک های مفید:

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه میشیگان آمریکا

مرکز بین الملل دانشگاه میشیگان ایالات متحده آمریکا


۳- دانشگاه با کالج کارولینای شمالی در چاپل هیل (Chapel Hill)

سومین دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا، دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل است. که یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در کارولیناست.  این کالج ۷۱ برنامه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ، ۱۰۷ برنامه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و ۷۴ برنامه ی تحصیلی در مقطع دکترا در رشته های پزشکی ، تجارت ، پرستاری ، داروسازی ، فناوری اطلاعات ، علوم کتابخانه ، بهداشت ، رسانه و روزنامه نگاری ارائه می دهد.

دانشجویان در این دانشگاه می توانند در بیش از ۵۵۰ سازمان دانشجویی شرکت کنند؛ نظیر مشارکت در روزنامه دانشجویی ، که روزنامه دیلی تار هیل ، توانسته است جایزه برتر ملی رسانه های دانشگاهی را از آن خود کند.

سومین دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا،

نمایی از دانشگاه عمومی کارولینای شمالی در چاپل هیل – ایالات متحده آمریکا

برنامه های ورزشی کالج های دانشجویی دانشگاه کارولینای شمالی شامل:

بسکتبال ، کراس اوور ، هاکی زمینی ، گلف ، ژیمناستیک ، لاکروس ، قایقرانی ، فوتبال ، سافت بال ، شنا و غواصی ، تنیس و والیبال است.

شرایط و نیازمندی های پذیرش تحصیلی از دانشگاه کارولینای شمالی:

رتبه بندی دانشگاه کارولینای شمالی – ۲۰۲۰

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۳ و رتبه بندی سراسری : ۳۳

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه کارولینای شمالی:   شهریه دانشجوی محلی: ۸،۹۸۷ دلار ، شهریه دانشجویان خارج از ایالت: ۳۵۱۷۰ دلار
دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی؛ تماس با ما:  +۱ ۹۱۹-۹۶۲-۲۲۱۱

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل


۴- دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی

دانشگاه برکلی کالیفرنیا در سال ۱۸۶۸ تأسیس شده است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.  این مرکز آکادمیک دارای ۵۰۰ کارمند به صورت پاره وقت و بیش از ۱۳۰ واحد (پردیس) دانشگاهی و ۳۲ کتابخانه است. از اساتید، و محققان و فارغ التحصیلان دانشگاه برکلی کالیفرنیا تا کنون ۹۴ نفر برنده جایزه نوبل بوده اند. برنده گان ۲۰ جایزه اسکار، ۱۴ برنده پولیتزر، ۱۱۷ مدال آور طلای المپیک و ۱۳ برنده مدال فیلد از این دانشگاه نامی آمریکایی بوده اند.

دانشگاه برکلی کالیفرنیا از دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا

شرایط و نیازمندی های پذیرش تحصیلی از دانشگاه برکلی کالیفرنیا:

جهت پذیرش در مقطع کارشناسی در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دانش آموزان دبیرستان، باید دارای حداقل معدل ۳٫۰  از ۴٫۰ در سیستم نمره دهی آمریکایی باشند. و هیچ نمره ای پایین تر از C.  در سیستم امتیاز دهی آمریکایی نداشته باشند. (۱۵ از ۲۰). همچنین دانش آموزان بایستی در آزمون موضوعی ست (SAT course subject assessments) و یا در آزمون ای.سی.تی (ACT) امتیاز مورد نیاز که برای هر رشته معیاری دارد را بدست آورند.

مطالعه بیشتر: سیستم شماره بندی واحد درسی دانشگاهی در ایالات متحده آمریکا

رتبه بندی دانشگاه برکلی کالیفرنیا – ۲۰۲۰

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۴ و رتبه بندی سراسری : ۳۴

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا: شهریه محلی ۱۴۱۸۴ دلار ، شهریه داخلی ۴۳۱۷۶ USD

دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی؛ تماس با ما:  ۱+ ۵۱۰-۶۴۲-۶۰۰۰ یا [email protected]

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه برکلی کالیفرنیا

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه برکلی کالیفرنیا

فرصت های تحقیق و پژوهش در دانشگاه برکلی کالیفرنیا


۵- دانشگاه کالیفرنیا – دِیویس (University of California, Davis)

دانشگاه کالیفرنیا – دیویس، سومین پردیس دانشگاهی در سیستم دانشگاهی کالیفرنیا است؛ که اکثرا جزو پنج دانشگاه برتر در رتبه بندی کالج های برتر آمریکا قرار دارد.

اولین موضوع رشته آکادمیک در دانشگاه کالیفرنیا – دیویس، رشته کشاورزی بود؛ اما از آن زمان در طول قرن گذشته، به موضوع رشته های آکادمیک دیگر گسترش یافته است. به گونه ای که امروزه رشته های پزشکی ، قانون (حقوق)، آموزش و پرورش، پرستاری ، دامپزشکی و مدیریت تجارت را پوشش می دهد.

این دانشگاه به دلیل تعهد خود به پایداری یا تاب آوری (sustainability) شناخته شده است. به طوری که ۲۹ درصد از مواد غذایی خریداری شده برای ناهار اعضا و دانشجویان توسط دانشگاه پرورش می یابد.  یک هضم کننده بایوی بسیار بزرگ (biodigester) در محوطه دانشگاه ، که توسط اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه اختراع شده است قرار دارد. این بایودایجستر با ظرفیت روزانه تا ۵۰ تن زباله را به انرژی مصرفی دانشگاه تبدیل می کند.

رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا – دیویس ۲۰۲۰

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۵ و رتبه بندی سراسری : ۳۶

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا – دیویس


۶- دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در سال ۱۹۶۰ تاسیس شد. هفتمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه دارای حدود ۱۲۵ برنامۀ تحصیلی در مقطع کارشناسی است. و در رشته های هنر ، علوم علمی ، علوم انسانی ، علوم بیولوژیک ، مهندسی ، ریاضیات ، علوم فیزیکی و علوم اجتماعی، مدارج معتبر آکادمیک ارائه می دهد.  این دانشگاه در اکثر زمینه های تحصیلی فوق الذکر امکان کارآموزی و فرصت های شغلی آکادمیک و کار حین تحصیل را فراهم می کند.

رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۶ و رتبه بندی سراسری : ۳۷

شهریه و هزینه های تحصیل تقریبی:  شهریه دانشجوی محلی: ۱۴٫۱۶۷ دلار ، و شهریه دانشجویان بین المللی ۴۳٫۱۵۹ دلار آمریکا

دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی؛ تماس با ما +۱ ۸۵۸-۵۳۴-۲۲۳۰

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو

فرصت های تحقیق و پژوهش در دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگو


۷- دانشگاه واشنگتن

دانشگاه واشنگتن یکی از دانشگاه های برتر و برجسته در سطح جهان است. دانشگاه ایالتی واشنگتن بیش از ۲۰۰ رشته تحصیلی از جمله ۱۴۰ رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی، تحصیلات حرفه ای و تحصیلات دکترا را در زمینه های تجارت و بیزینس و مدیریت ، علوم ارتباطی ، علوم کشاورزی ، انواع مهندسی ، رشته داروسازی ، پرستاری و دامپزشکی ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دارای سه کتابخانه بسیار بزرگ است.

رتبه بندی دانشگاه واشنگتن – ۲۰۲۰:

  چهاردهم در جهان (بدون منبع) ؛ همچنین دانشگاه سیاتل واشنگتون (University of Washington-Seattle) دارای رتبه ۴۲ ملی و ۷ در بین دانشگاه های دولتی در آمریکا را دارد.

شهریه و هزینه های تحصیل تقریبی:  شهریه دانشجوی محلی: ۱۱٫۲۰۷ دلار ، شهریه دانشجویان خارج از ایالات: ۳۶،۵۸۸ دلار

دفتر امور مالی و پذیرش تحصیلی از دانشگاه واشنگتن؛ تماس با ما:  +۱ ۲۰۶-۶۹۴-۳۰۸۳

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه واشنگتن

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه واشنگتن

فرصت های تحقیق و پژوهش در دانشگاه واشنگتن


۱۶- دانشگاه کالیفرنیا – ایروین (University of California Irvine)

دانشگاه کالیفرنیا – ایروین با تأسیس در سال ۱۹۶۵، برنامه های تحصیلات تکمیلی را نیز ارائه می دهد. این دانشگاه ۸۷ رشته کارشناسی و ۱۲۹ رشته کارشناسی ارشد و آموزش حرفه ای ارائه می دهد. این دانشگاه دارای ده پردیس است. هزینه زندگی در محوطه دانشگاه برای دانشجویان حدود ۱۴٫۸۶۱ دلار است.

شرایط و نیازمندی های پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا – ایروین:

شرایط مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی برای دانش آموزان دبیرستان از طریق ارائه معدل قابل قبول و امتیاز تست های SAT  و ACT  برآورد می شود.

رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا – ایروین – ۲۰۲۰:

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۱۶ و رتبه بندی سراسری : ۷۳

شهریه و هزینه های تحصیل  تقریبی:  شهریه دانشجوی محلی ۱۳،۷۰۰ دلار ، شهریه دانشجویان خارج از ایالت ۴۲،۶۹۲ دلار

دفتر امور مالی و پذیرش تماس با ما +۱ ۹۴۹-۸۲۴-۵۰۱۱

لینک های مفید:

پذیرش تحصیلی از دانشگاه کالیفرنیا – ایروین

انواع فرصت های کمک هزینه تحصیلی (بورس تحصیلی و اسکالرشیپ) در دانشگاه کالیفرنیا – ایروین

فرصت های تحقیق و پژوهش در دانشگاه کالیفرنیا – ایروین


۱۰- دانشگاه ویرجینیا

دانشگاه ویرجینیا در سال ۱۸۱۹ تأسیس شده است. این دانشگاه در ۵۵ موضوع مدرک دکترا اعطا می کند. همچنین ۴۸ رشته در مقطع لیسانس ، ۹۴ برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد ، همچنین شش مدرک تحصیلی تخصصی پزشکی و حقوق را ارائه می دهد.

بورسیه های دانشگاهی با ارائه مدارک تحصیلی ویژه ، از جمله پیشرفت تحصیلی ، ورزشی یا هنری به دانشجویان اعطا می شود. هزینه زندگی در محوطه دانشگاه مثل مسکن برای دانشجویان معمولی که در دانشگاه پرداخت می شود ، ۶٫۷۰۵ دلار است.

رتبه بندی دانشگاه ویرجینیا

در رتبه بندی دانشگاه های ملی آمریکا: ۱۰ و در رتبه بندی سراسری : ۵۰

شهریه و هزینه تحصیلات بین المللی تقریبی:   دانشجوی محلی: ۱۶٫۴۱۲ دلار ، دانشجویان خارج از ایالت: ۴۵،۷۵۶ دلار

دفتر امور مالی و پذیرش تماس با ما +۱ ۴۳۴-۹۲۴-۰۳۱۱ یا [email protected]

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه ویرجینیا ایالات متحده آمریکا


۱۲- دانشگاه فلوریدا

دانشگاه فلوریدا یک دانشگاه تحقیقاتی شناخته شده در آمریکا می باشد.  این دانشگاه برنامه حرفه ای پس از لیسانس را در رشته های مدیریت بازرگانی ، داروسازی ، مهندسی ، حقوق ، دندانپزشکی ، پزشکی را ارئه می دهد. این دانشگاه همچنین در ۱۲۳ عنوان رشته در مقطع  کارشناسی ارشد ، و در ۷۶ عنوان رشته تحصیلی در مقطع دکترا مدارج آکادمیک اعطا می کند.  این دانشگاه هشتاد و هفت دانشکده دارد. این دانشگاه بورسیه ها و اسکالرشیپ های مبتنی بر شایستگی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند.

رتبه بندی دانشگاه فلوریدا

در رتبه بندی دانشگاه های ملی آمریکا: ۱۲؛ و رتبه بندی سراسری : ۶۳

شهریه و هزینه تحصیلات بین المللی تقریبی:   دانشجوی محلی: ۶٫۳۸۱ و دانشجویان خارج از ایالت: ۲۸٫۶۵۹ دلار است.

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه فلوریدای ایالت متحده آمریکا


۱۹- کالج ویلیام و ماری (William and Mary)

کالج ویلیام و مری یک موسسه علمی – تحقیقاتی عمومی در ویلیامزبورگ، ویرجینیا است. از لحاظ قدمت پس از دانشگاه هاروارد، در سال ۱۶۹۳ با اختراع – نامه هایی که توسط پادشاه ویلیام سوم و ملکه ماری دوم صادر شد، قرار دارد. کالج ویلیام و ماری دومین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است. این دانشگاه دارای برنامه های تحصیلی در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. این کالج همچنین کمک مالی و بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی نیز ارائه می دهد.

شرایط و نیازمندی های پذیرش تحصیلی از دانشگاه ویلیام و ماری:

جهت اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از کالج ویلیام و ماری، همه دانشجویان پذیرفته شده بین المللی باید بتوانند به انگلیسی مسلط و روان صحبت کرده و بنویسند.

رتبه بندی کالج ویلیامز و ماری در ایالات متحده – ۲۰۲۰

در دانشگاه های ملی آمریکا: ۱۹ و در رتبه بندی سراسری : ۷۹

شهریه و هزینه تحصیل تقریبی:  شهریه دانشجوی محلی: ۲۱،۲۳۴ دلار ، و شهریه دانشجویان خارج از ایالت: ۴۲٫۲۲۷۴ دلار – ( این دانشگاه ۷۱۸۳ دلار برای مسکن و ۴۶۱۶ دلار برای برنامه ناهار خوری از دانشجویان self – funded اخذ می کند.)

دفتر امور مالی و پذیرش تماس با ما +۱ ۷۵۷-۲۲۱-۴۰۰۰ یا

اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی در کالج ویلیام و مری ایالات متحده آمریکا


لیستی از ۱۰۰ صد دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۰

این لیست بر اساس داده های جمع آوری شده توسط وال استریت ژورنال و نشریه معروف تایمز – آموزش عالی، (timeshighereducation)، که ۱۰۰ دانشگاه برتر دولتی در ایالات متحده آمریکا را جمع آوری کرده و در ادامه، ارائه می شود.

Public university rank 2020US College Ranking 2020UniversityCityState
۱=۲۵University of California, Los AngelesLos AngelesCalifornia
۲۲۷University of Michigan-Ann ArborAnn ArborMichigan
۳۳۳University of North Carolina at Chapel HillChapel HillNorth Carolina
۴۳۴University of California, BerkeleyBerkeleyCalifornia
۵۳۶University of California, DavisDavisCalifornia
۶۳۷University of California, San DiegoLa JollaCalifornia
۷۴۲University of Washington-SeattleSeattleWashington
۸۴۶Purdue University West LafayetteWest LafayetteIndiana
۹۴۷University of Illinois at Urbana-ChampaignChampaignIllinois
۱۰۵۰University of Virginia (Main campus)CharlottesvilleVirginia
۱۱=۶۱University of Texas at AustinAustinTexas
۱۲=۶۳University of FloridaGainesvilleFlorida
۱۳۶۷University of Wisconsin-MadisonMadisonWisconsin
۱۴=۶۸Georgia Institute of TechnologyAtlantaGeorgia
۱۵۷۱University of California, Santa BarbaraSanta BarbaraCalifornia
۱۶۷۳University of California, IrvineIrvineCalifornia
۱۷=۷۵University of Maryland, College ParkCollege ParkMaryland
۱۸۷۸Texas A&M University-College StationCollege StationTexas
۱۹۷۹William & MaryWilliamsburgVirginia
۲۰۸۰United States Naval AcademyAnnapolisMaryland
=۲۱=۸۱University of Illinois at ChicagoChicagoIllinois
=۲۱=۸۱Michigan State UniversityEast LansingMichigan
۲۳۸۶Ohio State University (Main campus)ColumbusOhio
۲۴۹۵University of Minnesota Twin CitiesMinneapolisMinnesota
۲۵=۹۶University of Pittsburgh-Pittsburgh campusPittsburghPennsylvania
۲۶۱۰۴North Carolina State UniversityRaleighNorth Carolina
=۲۷=۱۰۵University of ConnecticutStorrsConnecticut
=۲۷=۱۰۵Penn State (Main campus)University ParkPennsylvania
=۲۷=۱۰۵Stony Brook UniversityStony BrookNew York
=۲۷=۱۰۵Virginia Polytechnic Institute and State UniversityBlacksburgVirginia
۳۱۱۱۰University at BuffaloBuffaloNew York
۳۲=۱۲۳Indiana University BloomingtonBloomingtonIndiana
۳۳۱۲۶University of UtahSalt Lake CityUtah
۳۴۱۳۰Rutgers University-New BrunswickNew BrunswickNew Jersey
۳۵۱۳۶University of ArizonaTucsonArizona
۳۶۱۴۷University of GeorgiaAthensGeorgia
۳۷=۱۴۸University of DelawareNewarkDelaware
۳۸=۱۵۰University of IowaIowa CityIowa
۳۹=۱۵۳Binghamton University, State University of New YorkVestalNew York
۴۰=۱۵۸University of Colorado BoulderBoulderColorado
۴۱=۱۶۰University of Massachusetts AmherstAmherstMassachusetts
۴۲۱۶۹Colorado School of MinesGoldenColorado
=۴۳=۱۷۶Virginia Military InstituteLexingtonVirginia
=۴۳=۱۷۶Washington State UniversityPullmanWashington
۴۵۱۸۳University of Colorado DenverDenverColorado
۴۶۱۸۴George Mason UniversityFairfaxVirginia
۴۷=۱۸۵Temple UniversityPhiladelphiaPennsylvania
۴۸۱۸۸Clemson UniversityClemsonSouth Carolina
۴۹=۱۸۹University of California, RiversideRiversideCalifornia
۵۰=۱۹۳California Polytechnic State University, San Luis ObispoSan Luis ObispoCalifornia
۵۱۱۹۶State University of New York AlbanyAlbanyNew York
=۵۲=۱۹۹Michigan Technological UniversityHoughtonMichigan
=۵۲=۱۹۹Missouri University of Science and TechnologyRollaMissouri
=۵۴=۲۰۵CUNY City College of New YorkNew YorkNew York
=۵۴=۲۰۵University of OklahomaNormanOklahoma
=۵۶=۲۰۸CUNY Hunter CollegeNew YorkNew York
=۵۶=۲۰۸Florida State UniversityTallahasseeFlorida
۵۸۲۱۹Miami UniversityOxfordOhio
۵۹=۲۲۴Arizona State University! (Tempe)TempeArizona
۶۰=۲۳۲CUNY Bernard M. Baruch CollegeNew YorkNew York
۶۱۲۳۸University of KansasLawrenceKansas
=۶۲=۲۳۹University of OregonEugeneOregon
=۶۲=۲۳۹Southern Illinois University CarbondaleCarbondaleIllinois
=۶۴=۲۴۵New Jersey Institute of TechnologyNewarkNew Jersey
=۶۴=۲۴۵University of WyomingLaramieWyoming
۶۶=۲۴۹Auburn UniversityAuburnAlabama
=۶۷=۲۵۱University of California, Santa CruzSanta CruzCalifornia
=۶۷=۲۵۱Rutgers University-NewarkNewarkNew Jersey
۶۹=۲۵۶University of Alabama at BirminghamBirminghamAlabama
۷۰۲۶۰University of Hawai’i at MānoaHonoluluHawai’i
۷۱=۲۶۶The College of New JerseyEwingNew Jersey
=۷۲=۲۷۰San Diego State UniversitySan DiegoCalifornia
=۷۲=۲۷۰The University of Tennessee-KnoxvilleKnoxvilleTennessee
=۷۴=۲۷۶University of Nevada, RenoRenoNevada
=۷۴=۲۷۶Rutgers University-CamdenCamdenNew Jersey
=۷۴=۲۷۶University of South Florida (Tampa)TampaFlorida
=۷۴=۲۷۹James Madison UniversityHarrisonburgVirginia
=۷۸=۲۸۳University of Maryland, Baltimore CountyBaltimoreMaryland
=۷۸=۲۸۳University of VermontBurlingtonVermont
=۸۰=۲۸۷Iowa State UniversityAmesIowa
=۸۰=۲۸۷San Jose State UniversitySan JoseCalifornia
=۸۲=۲۹۲CUNY Queens CollegeQueensNew York
=۸۲=۲۹۲Oregon State UniversityCorvallisOregon
۸۴=۲۹۵Louisiana State UniversityBaton RougeLouisiana
=۸۵=۲۹۷Illinois State UniversityNormalIllinois
=۸۵=۲۹۷University of Washington-BothellBothellWashington
۸۷=۲۹۹SUNY College of Environmental Science and ForestrySyracuseNew York
۸۸=۲۹۹Wayne State UniversityDetroitMichigan
=۸۹=۳۱۱University of Central FloridaOrlandoFlorida
=۸۹=۳۱۱University of MississippiUniversityMississippi
=۸۹=۳۱۱Rowan UniversityGlassboroNew Jersey
=۸۹=۳۱۱University of Texas at DallasRichardsonTexas
۹۳=۳۱۹California State University, Long BeachLong BeachCalifornia
=۹۴=۳۲۳CUNY Brooklyn CollegeBrooklynNew York
=۹۴=۳۲۳University of KentuckyLexingtonKentucky
=۹۴=۳۲۳University of ToledoToledoOhio
=۹۷=۳۲۸University of Cincinnati-UptownCincinnatiOhio
۹۸=۳۳۲University of Missouri-Kansas CityKansas CityMissouri
=۹۹=۳۳۷University of Minnesota MorrisMorrisMinnesota
=۹۹=۳۳۷SUNY New PaltzNew PaltzNew York

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

امتیاز کاربران: 3.8 ( 1 رای)
منبع
Times Higher Education

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن