تحصیلات پزشکی

برترین دوره های آموزشی پیش پزشکی (Per-Med) برای دانشجویان ایرانی

هیچ رشته رسمی آکادمیک پیش پزشکی در سراسر دانشگاه های علوم پزشکی در آمریکا وجود ندارد. اما دانش آموزان دبیرستانی می توانند در حالت غیر رسمی به دوره های آموزشی پیش پزشکی بپیوندند.

Pre-Med  یا آموزش پیش پزشکی چیست؟

دوره آموزش پیش پزشکی چیست؟ وقتی دانش آموزان می گویند که در آموزش پیش پزشکی هستند، این در واقع چه معنایی دارد؟ اگر قصد تحصیل در مدرسه پزشکی و دکتر پزشک شدن را دارید، این مهم است که تعریف آموزش پیش پزشکی و آنچه را که شما به عنوان دانش آموز پیش پزشکی باید انجام دهید، را درک کنید.

ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که دوره آموزش پیش پزشکی به معنای واقعی چیست؟ برای ورود به مدرسه پزشکی باید روی چه چیزهایی تمرکز کنید و بهترین رشته های آموزش پیش پزشکی چیست و چرا.

 

دوره های آموزش پیش پزشکی در ایالات متحده آمریکا

در ادامه به بررسی و توصیف ابعاد مختلف و متنوع آموزش پیش پزشکی در ایالات متحده آمریکا می پردازیم. و اینکه چرا ایالات متحده آمریکا؟ به این دلیل که استانداردهای پذیرش پزشکی در کشور آمریکا بسیار سرسختانه است. (نسبت به دیگر کشورهای جهان) و مطابق با ضرب المثل معروف پارسی، چون که صد آید نود هم پیش ماست! ما در اپلای پدیا باور داریم مادامیکه دانش آموزان و دانشجویان کالج در صدد آمادگی جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا هستند، تقریبا آمادگی پذیرش پزشکی از هر دانشگاه پزشکی انگلیسی زبان در سراسر جهان خواهند بود.

بنابراین تعاریف و توصیف های آمده در ادامه جملگی برای پذیرش پزشکی در آمریکا می باشد.

اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا

در ایالات متحده آمریکا معمولا موفقیت در اتمام یک دوره تحصیلی ۴ ساله (کالج/لیسانس) پیشنیاز اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه ها و مدارس پزشکی این کشور می باشد. بنابراین در ایالات متحده دانش آموزان دبیرستانی مجاز نیستند بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان به دانشگاه پزشکی بروند. و باید ابتدا دوره کالج را بگذرانند و سپس در آزمون ام کت (MCAT) امتیاز مورد نظر را کسب کرده و پذیرش تحصیلی از دانشگاه پزشکی هدف بگیرند.

Pre-Med  یا آموزش پیش پزشکی یعنی چه؟

” آموزش پیش پزشکی” اصطلاحی است که دانشجویان برای نشان دادن اینکه می خواهند به مدرسه پزشکی بروند؛ و کلاسهایی را که برای رفتن به دانشگاه های علوم پزشکی نیاز دارند، می گذرانند. در درجه اول توسط دانشجویان استفاده می شود. در واقع رشته ای به نام “پیش پزشکی” وجود ندارد. Pre-Med  یا آموزش پیش پزشکی فقط اصطلاحی است که به مردم اطلاع می دهد شما قصد دارید پزشک شوید.

انتخاب و گزینش کلاسها و واحدهای درسی صحیح برای دانش آموزان متناسب با اهداف شغلی آنها بسیار اهمیت دارد. اگر به مشاور خود بگویید که شما علاقمند به رشته زیست شناسی هستید ، او اطمینان حاصل خواهد کرد که شما تمام نیازهای آن رشته را کامل کنید. اما اگر به او بگویید که شما علاقمند به رشته زیست شناسی هستید و همچنین آموزش پیش پزشکی، هستید او با شما کار می کند تا اطمینان حاصل کنید که همه کلاسهای لازم برای درخواست پذیرش پزشکی از مدرسه پزشکی را می گذرانید. به همین ترتیب ، اگر متقاضی شغل داروسازی یا دندانپزشکی و پرستاری هستید آموزش پیش پزشکی مربوط به خود را انتخاب خواهید نمود.

برای ورود به دوره آموزش پیش پزشکی به چه مواردی نیاز دارید؟

هنگامی که تصمیم گرفتید آموزش پیش پزشکی بگذرانید، تمرکز اصلی شما آماده سازی خود و اپلیکیشن اپلای برای ورود به مدرسه پزشکی خواهد بود. باید این را بگویم که بسیاری از مدارس پزشکی در سراسر جهان به دلیل رقابت پذیری بالا و فقط اینکه بهترین ها را می پذیرند، بدنام هستند بنابراین شما می خواهید آمادگی خوبی داشته باشید. در این بخش همه موارد اصلی را که برای ورود به دوره آموزش پیش پزشکی لازم دارید ، بحث خواهیم کرد.

کلاس ها در یک دوره آموزشی پیش پزشکی


کلاس ها در یک دوره آموزشی پیش پزشکی

به عنوان آموزش پیش پزشکی، یکی از مهمترین مسئولیت های شما اطمینان از گذراندن کلیه پیش شرط های درسی مورد نیاز برای مدرسه پزشکی آینده خود خواهد بود. هر مدرسه پزشکی الزامات کمی متفاوتی دارد. بنابراین باید کاملاً مطمئن شوید. می توانید از مدرسه پزشکی که به آن علاقه دارید تحقیق کنید تا مطمئن شوید که در مسیر رسیدن به تمام نیازها و پیش شرط های آنها هستید. به طور کلی ، بیشتر مدارس پزشکی انگلیسی زبان در سراسر جهان انتظار دارند که شما کلاس های زیر را گذرانده باشید: (به زبان انگلیسی اغلب)

 • یک سال زیست شناسی با آزمایشگاه
 • یک سال شیمی عمومی با آزمایشگاه
 • یک سال شیمی آلی با آزمایشگاه
 • یک سال فیزیک با آزمایشگاه
 • حداقل یک ترم بیوشیمی
 • یک نیاز ریاضی (بعضی از مدارس به حسابان احتیاج دارند.  بعضی به آمار احتیاج دارند. بعضی به هر دو نیاز دارند.
 • یک سال ادب و فرهنگ انگلیسی
 • برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید پست دوره های آموزش آنلاین آمادگی برای تحصیلات بین المللی را ببینید.

به یاد داشته باشید ، این فقط حداقل کلاسهایی است که شما برای تأمین نیازهای اساسی مدارس پزشکی نیاز دارید. شما برای تأمین نیازهای رشته منحصر بفرد خود، ارتقای قابلیت های استخدام پذیری برای کسب بورسیه پزشکی، بیشتر نیاز دارید که مطالعه و تحصیل کنید. با نیل به سوی تحقق الزامات / توصیه های همه مدارس پزشکی که در آن درخواست پذیرش می دهید، بی شک و به طور قابل توجهی باید کلاس های بیشتری بخوانید.

همچنین به یاد داشته باشید که از آنجا که مدارس پزشکی بسیار رقابتی هستند ، شما نباید در حداقل کارها متوقف شوید. و به حداقل ها اکتفا کنید. شما می خواهید به مدارس پزشکی نشان دهید که انگیزه لازم را دارید تا آنجا که می توانید در مورد حوزه بهداشت بیاموزید، و با دانش قوی و احاطه علمی به موضوعات مختلف وارد مدرسه پزشکی خواهید شد.

انتظار می رود هر ترم چندین کلاس علوم را بگذرانید تا کاملاً برای مدرسه پزشکی آماده باشید. بعنوان مثال از کلاسهای دیگری که می توانید شرکت کنید می توان عناوین ذیل رل نام برد؛

نمرات آزمون پیش نیاز پزشکی در ایالات متحده آمریکا

ام کت (MCAT) امتحانی است که بعنوان آزمون پیش پزشکی در ایالات متحده آمریکا گرفته می شود. دقیقاً مانند کاری که با SAT / ACT انجام می دهند با هدف مشخص و ارزیابی استاندارد بین المللی. نمرات MCAT خود را به مدارس پزشکی ارسال می کنید تا تسلط خود را در زمینه های مختلف موضوعی نشان دهید. ام.کت  MCAT یک آزمون ۷٫۵ ساعته است که شامل چهار بخش اصلی به شرح ذیل است:

 1. مبانی زیست شناختی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی،
 2. پایه های شیمیایی و فیزیکی سیستم های بیولوژیکی؛
 3. مبانی روانشناختی ، اجتماعی و زیست شناختی رفتار ؛
 4. و مهارتهای تحلیل انتقادی و استدلال.

میانگین نمره یا امتیاز در آزمون ام کت (MCAT) عدد ۵۰۰ از کل ۵۲۸ امتیاز است. و میانگین نمره دانش آموزان پذیرفته شده در مداس پزشکی حدود ۵۰۹ است. بنابراین باید حداقل این هدف را داشته باشید. حال این امتیاز را مقایسه کنید با آزمون آیمت (IMAT) و امتیاز مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی انگلیسی زبان درر ایتالیا.

مطالعه بیشتر در زمینه ادامه تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا / پزشکی به زبان انگلیسی

برنامه های درسی مرتبط با سلامتی

تقریباً هر دانشکده پزشکی از شما انتظار دارد که به نوعی تجربه تحقیقات علمی داشته باشید و یا داوطلبانه در بیمارستان یا محیط پزشکی دیگر تجربه کنید. این به آنها نشان می دهد که شما متعهد به پزشک شدن هستید و مهارتهایی را دارید که برای موفقیت به عنوان یک مهارت لازم است.

توصیه نامه ها در پذیرش پزشکی از دانشگاه های پزشکی آمریکا

هنگام مراجعه به دانشگاه های پزشکی آمریکا ممکن است به توصیه نامه نیاز داشته باشید. (اغلب این مهم (ارائه ی توصیه نامه ها) برای پذیرش پزشکی از دانشگاه های پزشکی ایتالیا نیاز نیست.) این نامه ها برای مدرسه پزشکی در آمریکا مهم هستند. هنگام مراجعه حداقل به سه نامه نامه احتیاج دارید، که اغلب دو نامه از معلمان علوم و دیگری از معلم غیر علوم دانش آموز است.

بهترین رشته های آموزش پیش پزشکی چیست؟

اغلب در ایالات تعداد کمی کالج وجود دارد که رشته اصلی آموزش پیش پزشکی را ارائه دهد. (هیچ دانشگاه بزرگی یک رشته اصلی به نام “پیش پزشکی” ارائه نمی دهد.) و مدارس پزشکی تحت تأثیر این موارد قرار نمی گیرند. مدارک تحصیلی از آنجا که همانطور که در بالا ذکر شد ، تا زمانی که کلاس های لازم برای رفتن به مدرسه پزشکی را می گذرانید ، می توانید هر رشته را آموزش پیش پزشکی کنید.

طبق انجمن دانشکده های پزشکی آمریکا ، کمی بیش از نصف (۵۰%) دانشجویان متقاضی تحصیل در مدارس پزشکی در رشته های علوم زیستی. بقیه در رشته های مختلف از جمله علوم انسانی ، ریاضیات ، علوم اجتماعی و فیزیک تحصیل کردند. علاوه بر این ، تحصیل در رشته های علوم زیستی برای متقاضیان مدارس پزشکی آمریکا، تضمینی به اخذ امتیاز بالاتر در آزمون ام کت (MCAT) نمی باشد. بنابراین رشته تحصیل دانش آموز، لزوماً تعیین نمی کند که در آزمون ام کت (MCAT) به خوبی عمل خواهد کرد.

بنابراین اگر در دوره آموزش پیش پزشکی هستید و از خود می پرسید چه رشته ای را باید انتخاب کنید، بهترین توصیه این است که رشته ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و فکر می کنید می توانید ضمن تکمیل تمام شرایط آموزش پیش پزشکی، در آن نیز به خوبی عمل کنید. با این حال ، برخی از رشته ها وجود دارد که در میان دانشجویان دوره آموزش پیش پزشکی بیش از سایر رشته ها محبوبیت بیشتری دارند. در زیر پنج مورد از بهترین رشته های آموزش پیش پزشکی لیست می شود. هر یک از این مهارت ها به شما کمک می کند تا مهارت های لازم برای موفقیت در مدرسه پزشکی و دکتر پزشک شدن را داشته باشید.

ما برای شما دانش آموزان دبیرستان و دانشجوهای کالج و مقطع کارشناسی دانشگاه ها برترین دوره های آموزش آنلاین در آمادگی برای تحصیلات بین المللی (پزشکی و غیر پزشکی) را آماده کرده ایم. برای بازدید و کسب اطلاعات بیشتر لینک دوره های آموزش آنلاین آمادگی برای تحصیلات بین المللی را ببینید.

بهترین رشته های آموزش پیش پزشکی چیست؟


زیست شناسی انسانی

اگر یک رشته وجود داشته باشد که شما آن را رشته غیررسمی آموزش پیش پزشکی می نامید ، این زیست شناسی انسانی است. در بسیاری از مدارس این رشته متداول برای آموزش پیش پزشکی است. ، زیرا تمرکز زیادی بر روی بسیاری از موضوعاتی دارد که شما به عنوان یک دانشجوی پزشکی مطالعه و تحصیل خواهید کرد. شما کلاسهای مختلفی را در موضوعات مختلف شرکت خواهید کرد ، اما تمرکز اصلی روی بدن و سلامتی انسان خواهد بود. شما می توانید کلاس های ژنتیک ، فیزیولوژی انسانی ، و نوروبیولوژی ، و سایر رشته ها را شرکت کنید.

زیست شناسی

زیست شناسی یکی دیگر از گزینه های مناسب برای آموزش پیش پزشکی است. خصوصاً اگر مدرسه شما رشته زیست شناسی انسانی را ارائه نمی دهد. و یا اینکه می خواهید بیشتر از آنکه تمرکز بیشتری روی بدن انسان داشته باشید، می خواهید در زمینه زیست شناسی عمومی نیز تمرکز داشته باشید. شما در رشته زیست شناسی مقدار زیادی در مورد سلامتی انسان یاد خواهید گرفت. اما همچنین به احتمال زیاد کلاس های دیگری را در زمینه های دیگر مانند زیست محیطی ، تکامل و / یا میکروبیولوژی نیز می گذرانید.

روانشناسی

بسیاری از علاقمندان به رشته پزشکی، آموزش پیش پزشکی در روانشناسی می گذرانند؛ به ویژه افرادیکه که قصد دارند روانپزشک شوند. با این حال ، روانشناسی فارغ از اینکه شما می خواهید چه نوع پزشکی باشید ، یک رشته مفید است. زیرا هر متخصص پزشکی می تواند از مطالعه نحوه تفکر ، تصمیم گیری و واکنش انسانها در موقعیت های مختلف بهره مند شود.

شیمی / بیوشیمی

علوم بیولوژیک بیشتر مورد توجه پزشکی های پیش دکترا هستند. به عنوان دانشجوی پیش دکتری و پزشکی شما همچنین باید دانش زیادی از شیمی داشته باشید. یک بخش کامل شیمی در آزمون ام کت (MCAT)یا آزمون آیمت (IMAT) وجود دارد. بنابراین بدون شک موضوع مهمی است که باید بدانید.

فلسفه

اگرچه ممکن است علم فلسفه در نگاه اول یک حوزه ضروری و پیشنیاز پزشکی بنظر نرسد، اما دانش قوی در مورد فلسفه می تواند در آموزش پیش پزشکی بسیار مفید باشد. در فلسفه شما در مورد اخلاق و نحوه تفکر انتقادی یاد خواهید گرفت. که هر دو مورد برای دانشجویان پزشکی مهم است. همچنین اگر می خواهید علاوه بر آمادگی برای مدارس پزشکی، مطالعه و تحصیلات کالج خود را در زمینه لیبرال آرت (liberal arts) ادامه دهید، فلسفه انتخاب خوبی است.

چه رشته پیش دانشگاهی برای آموزش پیش پزشکی مناسب تر است؟

در واقع هیچ “بهترین” رشته پیش دانشگاهی وجود ندارد، که دقیقا برای آموزش پیش پزشکی تهیه شده باشد. اما برخی از رشته ها وجود دارد که محبوبیت بیشتری در بین دانشجویان دوره آموزش پیش پزشکی دارد؛ و دستیابی به شرایط آموزش پیش پزشکی را برای شما آسان می کند. اینها شامل:

 • زیست شناسی انسانی ،
 • روانشناسی ،
 • زیست شناسی
 • و شیمی.

Pre-Med  یا آموزش پیش پزشکی چیست؟


خلاصه

Pre-Med  یا آموزش پیش پزشکی چیست؟ اصطلاحی است که دانشجویان برای نشان دادن اینکه قصد تحصیل در مدرسه پزشکی را دارند و کلاسهای مناسبی را برای این کار می گذرانند استفاده می کنند. هیچ رشته رسمی آکادمیک پیش پزشکی در سراسر دانشگاه های علوم پزشکی در آمریکا وجود ندارد. در عوض دانش آموزانی که دوره پیش پزشکی را می گذرانند می توانند در هر موضوعی که می خواهند ادامه تحصیل دهند. (منظور، تحصیلات کالج پیشنیاز ورود به پزشکی آمریکا؛) 

برای ورود به مدرسه پزشکی چندین مورد آموزش پیش پزشکی وجود دارد. مهمترین آنها کلاسهایی است که شرکت می کنید. هر مدرسه پزشکی الزامات خاص خود را دارد. اما شما می توانید حداقل یک سال زیست ، شیمی عمومی ، شیمی آلی و فیزیک (همه دارای آزمایشگاه) ، همراه با کلاس های بیوشیمی ، ریاضی و انگلیسی را داشته باشید.

ما برای شما دانش آموزان دبیرستان و دانشجوهای کالج و مقطع کارشناسی دانشگاه ها برترین دوره های آموزش آنلاین در آمادگی برای تحصیلات بین المللی (پزشکی و غیر پزشکی) را آماده کرده ایم. برای بازدید و کسب اطلاعات بیشتر لینک دوره های آموزش آنلاین آمادگی برای تحصیلات بین المللی را ببینید.


امید است معرفی دوره آموزش پیش پزشکی در آمریکا، مورد توجه و پسند علاقمندان تحصیلات بین المللی در رشته پزشکی قرار گرفته باشد. در واقع تحصیل پزشکی در آمریکا برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان کالج، هدف نمی باشد. بسیاری از دانشجویان ایرانی می توانند پلن مشابه ای در دوره پیش پزشکی جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی چین، و دریافت پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا، داشته باشند. و برنامه و دوره های آموزش پیش پزشکی معرفی شده برای متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا و پزشکی در چین نیز مناسب باشد. علی الخصوص دانش آموزانی که در صدد دریافت و اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی و اسکالرشیپ های دولتی در چین هستند، می توانند با شرکت در برنامه های پیش پزشکی، ارتباطات بین المللی خود را ارتقا و توسعه دهند. همچنین دریافت گواهینامه های دروس پیش پزشکی، یکی از راه های پر ارزش برای اعلام انگیزه و تمایل بی حد و حساب دانش آموز در ادامه تحصیل پزشکی بحساب می آید. و بتبع نگارش توصیه نامه بورسیه را برای دانش آموز آسان می کند. بنابراین تعلل نکنید و هم اینک برای مشارکت در دوره های آموزش پیش پزشکی به سبک اپلای پدیا اقدام نمائید….


قدم بعدی در آموزش پیش پزشکی

 

قدم بعدی چیست؟ …

آیا می خواهید بدانید که اکنون برای آماده شدن برای برنامه آموزش پیش پزشکی باید چه کاری انجام دهید؟ ما یک راهنمای کامل و پیشنهاد منحصر بفرد در مورد چگونگی مشارکت در آموزش پیش پزشکی برای دانش آموزان دبیرستانی یا دانشجویان کالج آماده کرده ایم. در راستای کم دغدغه سازی تحصیلات بین المللی برای دانش آموزان/دانشجویان و خانواده ایشان، ما شرایط و پیش شرط های دریافت آموزش پیش پزشکی را به صورت آنلاین فراهم می کنیم. این فرایند با همکاری و هماهنگی دانشگاه ها و موسسات علمی تحقیقاتی پزشکی در سراسر ایالات متحده، انگلستان و دیگر کشورها نظیر چین، صورت می گیرد. 

ما برای شما دانش آموزان دبیرستان و دانشجوهای کالج و مقطع کارشناسی دانشگاه ها برترین دوره های آموزش آنلاین در آمادگی برای تحصیلات بین المللی (پزشکی و غیر پزشکی) را آماده کرده ایم. برای بازدید و کسب اطلاعات بیشتر لینک دوره های آموزش آنلاین آمادگی برای تحصیلات بین المللی را ببینید.

تحصیل علوم کاربردی و عملی پزشکی در ایالات متحده آمریکا برای دانش آموزان دبیرستانی

اگر هنوز شک دارید که آیا حرفه پزشکی برای شما مناسب است یا خیر؟، و به فکر کسب تجربه عملی هستید؛. شاید فکر کنید که به عنوان یک دانش آموز دبیرستان کارهای زیادی نمی توانید انجام دهید! اما شما می توانید! با مطالعه فایل پیوست می توانید تجربه عملی و حرفه ای در زمینه پزشکی کسب کنید. این فایل پیوست شامل ۵۹ برنامه عالی پزشکی برای دانش آموزان دبیرستانی در آمریکا است. اگر چه بسیاری از این موقعیت ها برای دانشجویان ایرانی مقیم ایالات متحده مناسب است. اما بعضی موقعیت ها برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد.

منبع: تلفیقی از مقاله کریستین ساریکاس | ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰ در پرپ اسکالر در همکاری با موسسه etc


دو سخن اندیشمندانه در مورد پزشکی و تحصیلات پزشکی و دکتر پزشک شدن از اپلای پدیا

مطالب مشابه

2 دیدگاه در “برترین دوره های آموزشی پیش پزشکی (Per-Med) برای دانشجویان ایرانی”

 1. شیوا رستگار دیپلم تجربی معدل کل ۱۹٫۴ سن ۱۸سال تمایل به تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های با شهریه کم هستم

 2. شیوا رستگار دیپلم تجربی معدل کل ۱۹٫۴ سن ۱۸سال تمایل به تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های با شهریه کم هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن