پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا چرا؟ ۸ دلیل مهم

چگونه خود را متقاعد به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در ایتالیا کنیم؟

مقدمه ای از تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا – اروپا

تحصیل پزشکی در ایتالیا تصمیمی بزرگ در زندگی هر دانشجو محسوب می شود. تصمیم گیری در انتخاب های ادامه تحصیل مخصوصا ادامه تحصیل در خارج کشور، می تواند به نوع خود مبهم و سراسر سردرگمی باشد. به خود و شما پیشنهاد میکنم که قبل از اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز در زندگی، از منابع معتبر و قابل استناد کسب علم و اطلاعات نمائید. برای مثال پذیرش پزشکی ایتالیا می تواند شامل این موارد باشد که تک تک موارد جای بحث و بررسی دارد.

    • الف) تحصیل پزشکی در خارج کشور،
    • ب) تحصیل پزشکی در اروپا،
    • پ) تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی،
    • تحصیل پزشکی در ایتالیا

انتخابی سرنوشت ساز

اما چه انتخابی سرنوشت ساز تر از انتخاب رشته و فیلد تخصصی؟ یا انتخاب کشور متناسب با خواسته ها و امکانات فعلی و در دسترس برای یک دانش آموز یا دانشجو است؟ در این پست ما سعی داریم که اهم دلایلی که می تواند در تصمیم گیری برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اروپا و بصورت دقیق در ایتالیا کمک کننده باشد؛ به استحضار شما برسانیم. امیدواریم که مطلب نیز مورد توجه نگاه های گرم شما همراهان عزیز و گرامی واقع شود.

۸ دلیل متقاعد کننده جهت انتخاب کشور ایتالیا برای ادامه تحصیل در حوزه پزشکی

پذیرش آسان در پزشکی ایتالیا

۱- پذیرش آسان جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا:

 متقاضیان فقط یک امتحان ورودی به زبان انگلیسی تا رسیدن به تحصیلات پزشکی درایتالیا فاصله دارند. نام این آزمون آی مَت (IMAT) است. که ما به صورت مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد. آزمون آیمت (IMAT) در بیش از ۲۰ شهر در سراسر جهان برگزار می شود. قبولی و اخذ امتیاز متناسب با هر دانشگاه در آزمون آی.مَت IMAT مساوی است با اخذ پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی در یکی از دانشگاه های پزشکی در کشور ایتالیا. دانلود نمونه سوالات آزمون IMAT

برخی آیتم های مهم در روند آسان پذیرش پزشکی در ایتالیا

جالب است بدانید که تا به حال (سال ۲۰۱۸) پذیرش پزشکی ایتالیا تنها منوط به اخذ امتیاز مناسب در آزمون آی.مَت بوده است. و این یعنی پذیرش بدون مصاحبه ، بدون شرط معدل دبیرستان، در ضمن هیچ توصیه نامه ای نیز مورد نیاز نیست!. در حقیقت شما حتی لزومی ندارد تا به ایتالیا پرواز کنید مگر زمانی که مطلع شوید امتیاز ورود به رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های ایتالیا را کسب کرده اید. همه چیز از قبل مشخص خواهد شد. 🙂  هزینه آزمون آی.مَت تنها ۱۲۰ یورو است و کاملا به زبان انگلیسی است .

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

هزینه های پائین پزشکی در ایتالیا

۲- تحصیل پزشکی در ایتالیا با صرف هزینه های کم :

میانگین هزینه های تحصیل پزشکی در ایتالیا، در حدود ۱۲۰۰ یورو درسال است و هزینه های زندگی می تواند تا ۶۰۰ یورو در ماه باشد. هزینه های اکامدیشن (رفاهیات و زندگی دانشجویی) بیشتر به شهر  و محلی که دانشگاه پزشکی در آن واقع است بستگی دارد.  که جمعا رقمی در حدود ۷۰۰۰ یورو در سال بابت هزینه های تحصیل و زندگی برآورد میگردد. این رقم نسبت به تحصیلات پزشکی در ایالات متحده /انگلستان/ هزینه ای بسیار پایینی است. ضمن اینکه، بورسیه های تحصیلی و فرصت های کار دانشجویی نیز برای دانشجویان خارجی در دسترس است.

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

۳- برگزاری و ارائه ی کلاس های درس به زبان انگلیسی: 

تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی یکی از آرزوهای دانشجویان مشتاق پیشرفت می باشد. چنانچه شما تحصیلات پزشکی در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در ایتالیا را مد نظر دارید، لازم است بدانید که کلیه کتاب ها، جزوات، مکالمات اساتید ، یادداشت ها و تمام امتحانات به زبان شیرین انگلیسی خواهد بود. همچنین دوره های ایتالیایی برای کمک در زندگی روزمره بدون فشار زمانی ارائه می شود.

۴- دانشگاه های معتبر جهانی:

دانشگاه های پزشکی ایتالیایی ارائه دهنده تحصیلات و آموزش پزشکی به زبان انگلیسی، درسطح اروپای غربی کم نظیر و ویژه هستند، برخی از آنها (نظیر دانشگاه پاویا) با بیش از ۵۰۰ سال قدمت در آموزش پزشکی در انتظار دانشجویان نخبه بین المللی هستند تا این بار بزرگ و عظیم دانش و تجربه پزشکی را به ایشان منتقل کنند. 🙂 

مطالعه بیشتر: تحصیلات پزشکی در پاویا ایتالیا – محیطی منحصر بفرد و بین المللی (پزشکی ایتالیا)

۵- ارزش و اعتبار بالای مدارک دکترای دانشگاه های پزشکی ایتالیا :

 کسب مدرک دکتری پزشکی از دانشگاههای انگلیسی زبان در ایتالیا به شما این امکان را می دهد که در سراسر اروپا از جمله کشور انگلستان ادامه تحصیل داده وتخصص خود را اخذ نمائید. همچنین مدرک اخذ شده از بعضی دانشگاه های پزشکی ایتالیا (همچون دانشگاه شهر پاویا و اخیرا میلان) در کشور ایالات متحده آمریکا نیز برای امتحان USMLE کاملاً مورد تائید است.! 

فرهنگ مردم ایتالیا، فرهنگ عالی است. پزشکی در ایتالیا

۶- فرهنگ و آداب و رسومی غنی در ایتالیا:

 اگر قرار است ۶ سال در خارج از کشور برای تحصیل پزشکی صرف زمان و پول نمائید، چرا در یک کشور زیبا با آب و هوائی کم نظیر، غذای های متنوع و دلپذیر، و دارای مردمانی متمدن، خونگرم و در وسط اروپا نباشد؟ کشوری محصور به دریا، کوه های آلپ و جنگل های چشم نواز در شمال این قاره سبز. مطمئن باشد که از انتخاب ایتالیا، از لحاظ پارامتر آداب ورسوم، شما هرگز پشیمان نخواهید شد. بادیدن ایتالیا به مفهوم “زندگی شیرین” یا همان ‘La dolce vita’ (به زبان ایتالیایی) پی خواهید برد! 😉  

برنامه های مبادلات پزشکی در دانشگاه های پزشکی ایتالیا

۷- برنامه های متنوع و جذاب مبادلات دانشجویی:

دانشجویان همیشه از برنامه های جابجایی علمی – فرهنگی دانشجویی در اقسا نقاط اروپا به عنوان تجربه ای بی نظیر یاد می کنند. شما ضمن کسب پذیرش پزشکی یکی از دانشگاه معتبر ایتالیا، می توانید یک ترم تحصیلی و یا حتی یک سال تحصیلی را در یکی از دانشگاه های پارتنر یا همکار دانشگاه خودتان بگذرانید. دانشگاه های همکار نیز اروپایی اند. تمام امتحانات و فعالیتهای بالینی که یک دانشجوی محلی در آن کشور و در آن دانشگاه پارتنر انجام می دهد شما نیز انجام می دهید و برای آن فعالیت ها نمره های تایید شده دریافت کنید. شاید خالی از لطف نباشد که به شما اطلاع دهیم که بعضی از دانشگاه های پزشکی ایتالیا مانند دانشگاه – شهر پاویا، همچنین مبادلات دانشجویی را با برخی دانشگاه های ایالات متحده انجام می دهند! 🙂

خوابگاه های دانشجویی پزشکی در ایتالیا

۸- امکانات رفاهی و خوابگاهی ویژه در دانشگاه های پزشکی ایتالیا:

 برای اغلب دانشجویان، شرایط خوابگاه دانشجویی، امکانات آن و آپشن های پیش رو، می تواند اهمیت بسیار داشته باشد. جهت ادامه تحصیل پزشکی در ایتالیا، اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها و مدارس پزشکی یاد شده در ایتالیا، برای مراعات حال پذیرفته شدگان غیر اروپایی، امکانات رفاهی و خوابگاهی اضافه بر سازمان و ویژه ای تدارک دیده اند. که این مهم از دغدغه های یک دانشجوی تازه وارد بسیار می کاهد. 

 به خواندن ادامه دهید: شرایط پذیرش و تحصیل آنلاین در رشته پرستاری

پرسش و پاسخ در مورد پذیرش پزشکی از دانشگاه های کانادا

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

 

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x