پزشکی در ایتالیا

مدارس بین المللی پزشکی در ایتالیا

کلیات تحصیل پزشکی در اروپا - پزشکی در اروپا: بررسی دانشگاه های پزشکی ایتالیا و انتخاب نهایی تحصیل پزشکی در ایتالیا را در این مقاله کوتاه ببینید.

دانشگاه های پزشکی در ایتالیا و تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

پزشکی در اروپا: بررسی دانشگاه های پزشکی ایتالیا و انتخاب نهایی تحصیل پزشکی در ایتالیا را در این مقاله کوتاه ببینید. افرادیکه پیگیر اخبار تحصیلات خارج از کشور هستند؛ به خوبی به یاد می آورند که تقریبا از هفت، هشت سال قبل وزارت آموزش و تحصیلات آکادمیک ایتالیا اعلام کرد؛ که دانشگاه های ایتالیا علی الخصوص مدارس پزشکی در این کشور اروپایی موظف به برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی هستند. تقریبا از سال ۲۰۰۹ میلادی، دانشگاه های دولتی ایتالیا برنامه های آموزش پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانشگاه های پاویا و میلان نخستین دانشگاه هایی بودند که  برنامه های آموزش پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه دادند. شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

 

درسال جدید (سال ۲۰۱۸) بیش از ۹ دانشگاه پزشکی در ایتالیا، برنامه آموزشی و آکادمیک پزشکی خود را به زبان انگلیسی  ارائه می نمایند.  منجمله: دانشگاه – شهر پاویا (City – University in Pavia, Italyدانشگاه پزشکی میلان، دانشگاه پزشکی رم، دانشکده پزشکی در تورین، دانشگاه پزشکی بولونیا، دانشگاه پزشکی ناپل و دانشگاه پزشکی بری .

ویژگی های کم نظیر تحصیل پزشکی ایتالیا

پزشکی در ایتالیا، ارزانترین و با کیفیت ترین تحصیلات پزشکی در سطح اروپا و چهان

دانشگاه های ایتالیایی که پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، در بین دیگر دانشگاه های پزشکی جهان از متنوع ترین برنامه های آموزشی با رعایت ارزان بودن برنامه های آموزش پزشکی ارائه شده برخوردارند. به جرات می توان گفت تحصیلات پزشکی درایتالیا، دارای ویژگی هائی بی نظیری همچون، ایجاد شرایط عالی برای اقامت، تحقیق و کار بالینی در اروپا و حتی فراتر از اروپا (ایالات متحده) را دارا می باشد. با تحصیل در برنامه های آموزشی پزشکی در ایتالیا، دست یابی به سطح راضی کننده شغلی و کاری و زندگی روشن در آینده حرفه ای، دور از توقع و دسترس نیست.

هزینه های تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیلات پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اروپا - ایتالیا

جالب توجه است که هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های پزشکی ایتالیا که بین ۴۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال  برای اروپایی ها و غیر اروپایی ها متغیر است. این مهم باعث شده است که تحصیلات در مدارس پزشکی ایتالیا حتی دربین متقاضیان اروپایی نیز از استقبال ویژه ای برخوردار باشد. این مهم حاکی از آن است که شما داوطلبان و علاقمندان ایرانی تحصیل در رشته ها و گرایش های پزشکی، دندان پزشکی و دارو سازی در ایتالیا، بایست با رقبای قدرتمندی از اروپا و دیگر نقاط دنیا، بر سر کسب صندلی در دانشگاه پزشکی رقابت کنند.

پیشنهاد اپلای پدیا: مطالعه مقاله “تامین هزینه های تحصیل پزشکی در ایتالیا” راهکارهای عملی برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا.

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

در پست های بعدی، با راه ها و شگردهای اصولی و کاربردی آماده شدن جهت نیل و دستیابی به دانشگاه ها و مدارس پزشکی ایتالیا علی الخصوص در بازه های زمانی مختلف (یک ساله، نه ماهه، شش ماهه، و غیره ) آشنا خواهید شد.  

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

اپلای پیدیا، اولین مرکز کوچینگ آکادمیک پارسی – با مدیریت دانشجویان

دوستانمان را به این جمع حرفه ای دعوت نمائیم. WWW.ApplyPedia.ir

What is your idea about this Post?

0%

امتیاز کاربران: 4.7 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن