• انتخاب دانشگاه در خارج از کشور

  انتخاب متناسب

  انتخاب دانشگاه متناسب با اهداف و شخصیت شما

 • مشاور تحصیلی در خارج از کشور

  مشاور تحصیلی

  مشاوره ما تا انتها ادامه دارد

 • آپلیکیشن اپلای

  اپلیکیشن اپلای

  مشاوره در انتخاب بهترین اپلیکیشن اپلای

رسالت ما در راستای موفقیت شما

اصل سنخیت: انتخاب کالج یا دانشگاه متناسب با اهداف و شخصیت شما جهت پیشبرد منافع تحصیلی بسیار سرنوشت ساز است. لطفا این مسئله را جدی بگیرید.

دانش آموزان و خانواده ها اغلب ترجیحشان اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه هایی با نام تجاری معروف و رتبه دار (برندهای دانشگاهی) است. بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان به توصیه دوست خود که ممکن است شخصیتی کاملا متفاوت داشته باشد، دست به انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی می زنند. مسائل مهم تری همچون تحصیل در دانشگاهی که منجر به  برآورده شدن نیازهای آموزشی- تحصیلی و همچنین شخصیتی دانشجو میگردد، معمولا مورد بی توجهی و سهل انگاری قرار می گیرند. در مارکتینگ می خوانیم که ارزش عرضه شده مساوی است با کسب درآمد و سود. کسب درآمد از نوع پایدار، برای هر دانشجویی مهم است. اما دانشجویان باید ارزش متناسب با درآمد پایدار مورد نظر خود را بشناسند. در صدد کسب آن ارزش به صورت هدفمند حرکت کنند.

نقش مشاور تحصیلات بین الملل

سام مشاور تحصیلی در اپلای پیدیا -: به عنوان یک مشاور تحصیلی، هدف ما این است که به کمک یکدیگر فرآیند جستجو دانشگاه های مناسب و متناسب را ساده نمائیم. و فرصت های آموزشی را به حداکثر برسانیم. در روشهای کوچینگ تحصیلی (Educational Coaching): نقاط قوت، منافع، استعدادها و اهداف عالی دانشجو از ادامه تحصیل، کاوش می شوند. و با تمرکز بر آنها، تعدادی از دانشگاه های متناسب با وضعیت تحصیلی و شخصیتی دانشجویان را ارائه می کنیم.

راه های مختلفی برای رسیدن به این رویکرد وجود دارد. من هرگز نمیخواهم دانش آموز را به طور کامل از اخذ پذیرش از کالج یا دانشگاه رویایی خود دلسرد نمایم. اما همچنین میخواهم اطمینان حاصل کنم که دانش آموز یک لیست مناسب از دانشگاهها ی مختلف را دارد و خوشحال است که از میان آن لیست، حداقل توانسته است از یکی از دانشگاههای مورد علاقه اش پذیرش بگیرد.

در اپلای پیدیا، ما اعتقاد داریم که در وحله اول باید با دانش آموز صادق باشم و لیستی از آمار دانش آموزان پذیرفته شده در دانشگاه مورد نظرش را در اختیارش قرار دهیم. در وحله بعد پیشنهاد می نمایم که اگر اخذ پذیرش از این دانشگاه رویای واقعی دانشجو است، اپلیکیشن اپلای را تکمیل و برای آن دانشگاه ارسال گردد. اینجاست که ما راهمان را با تمرکز بر بهبود سطح نمرات وتهیه مدارک تکمیلی که مورد نیاز دانشگاه هدف است ادامه میدهیم. مدارکی نظیر یک هدف نامه خوب که میتوانند شانس اخذ پذیرش را بسیار افزایش دهد.

timeline_pre_loader
مسیر موفقیت شما توسط اپلای پدیا

تصمیم گیری و هدف گذاری و اقدام

تنها هدف و تصمیم قاطعانه دانشجو است که حامی و پشتیبان وی است

معرفی و بیانیه اهداف و قابلیت ها

علاقمندان تحصیلات بین المللی بایست از همان آغاز راه، تلاش کنند که به بهترین نحو، خود و قابلیت های خود را معرفی کنند.

دریافت پیشنهادات ارتقای قابلیت ها توسط موسسه ما

انتخاب های متناسب و برتر

انتخاب کالج یا دانشگاه متناسب با اهداف، شرایط مالی و شخصیت شما توسط کارشناس موسسه

ارائۀ اپلیکیشن اپلای رقابتی توسط کارشناس

اخذ پذیرش و تهیه اپلیکیشن ویزا

اپلیکشن ویزا پیچیدگی های خاص خود را دارد، که بایست آن پیچیدگی ها لحاظ شوند تا احتمال اخذ ویزا بالا رود. اپلای پدیا شما را به کارشناسان مهاجرت در کشور مقصد ارتباط می دهد.
مشاوره های کار حین تحصیل

اصول کلی در انتخاب کالج

نقش ما به عنوان مشاور تحصیلی این است که دانش آموزان، دانشجویان و خانواده های حساس، را با چالش های آماده سازی جهت اخذ پذیرش از کالج یا دانشگاه متناسب با شخصیت دانشجو آشنا کنیم. ما اغلب به خانواده ها توصیه میکنیم که انتخابی آگاهانه با توجه به نقاط قوت و استعدادهای فرزندشان،در نظر بگیرند. این مهم علاوه بردست یابی به اهداف آکادمیک، ابعاد اجتماعی و شخصیتی دانشجو را نیز ارتقا می بخشد.

از طرفی در دنیای مدرن کنونی ارتباطات نقش گزافی در موفقیت انسان ها دارد. دانشجو باید به ارتباطات حرفه ای خود فکر کند. دانشگاه های بسیاری وجود دارند، که قادرند سرفصل های تحصیلات عالیه و امور فوق برنامه را بعنوان یک تجربه کم نظیر به دانشجویان ارائه  نمایند. طیف وسیعی از گزینه های آموزشی موجود است. از کارآموزی کوتاه مدت در یک تخصص، تا کارشناسی ارشد یک سال در زمینه تربیت لیدر.

با این حال، آن چیزی که در کار تیمی ما در اپلای پیدیا می تواند بیشترین تاثیر را داشته باشد این است که دانشجویان را به دوره های آموزشی موجود که امکان اخذ پذیرش از آنها را دارد وصل کنیم و در ادامه به بحث و تبادل نظر در مورد مسائل بعد از پذیرش از قبیل  تخصیص مقدار زمان مناسب و کافی که باید صرف مطالعه دروس شود. میزانی از سطح عملکرد و تلاشی که در طی زمان تحصیل از او انتظار می رود. و کسب نمرات خوب در امتحانات. این می تواند حاوی یک پیام واضح به دانش آموز یا دانشجو باشد که در صورت اخذ پذیرش با چه چالشهائی در دوران تحصیلی اش روبرو است. 

پیام مشاور

سامان (مشاور تحصیلات بین الملل و نویسنده در اپلای پیدیا) : هدف ما پیدا کردن یک لیست از ۷ تا ۱۰ دانشگاهی است که مناسب دانشجویان است، بنابراین حتی به هر دلیل اگر گزینه “انتخاب برتر” در دسترس ما نباشد، هنوز گزینه های دیگری نیز وجود دارد که فوق العاده هستند. در واقع، بعضی از دانشجویان تا آوریل سال اول تحصیلی خود  متوجه می شوند ، “انتخاب برترشان” همان دانشگاهی نبود که میخواستند واردش شوند.

به عنوان یک مشاور مستقل، کار من این است که دانشجویان را با گزینه هایی که حتی ممکن است در نظر نگرفته اند و مطابق شرایط تحصیلی آنهاست برای داشتن یک تجربه تحصیلی کم نظیر آشنا سازم. من همچنین بسیار سخت تلاش می کنم تا اطمینان حاصل شود که دانشجو یک دیدگاه واقع بینانه از شانس خود برای پذیرش دارند. برای بعضی از دانشجویان ممکن است اخذ پذیرش از اولین دانشگاه موجود در لیست مورد علاقه اش نهایت آرزویش باشد. اما من به آنها می گویم که این تازه اولین فرصتی است که در زندگی شما وجود داشته است.

اینروزها رکود اقتصادی باعث شده است که خانواده ها بیشتر تمایلشان برای اخذ پذیرش فرزندانشان از دانشکده های دولتی و ارزانتر باشد. این اشتباه است! اغلب، یک کالج خصوصی و نوپا که چند سالی از تاسیسش میگذرد بخاطر جلب متقاضی حاضر است مبالغی قابل توجه را به دانشجویان تخفیف بدهد و  حتی مایل است کمکهای مالی خوبی در قالب فاند و بورسیه تحصیلی را برای جذب هرچه بیشتر دانشجویان بین المللی  ارائه نماید. این مبالغ که قابل توجه هم هستند به سادگی در دانشگاه های ایالتی در دسترس نیستند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن