پزشکی در ایتالیا

دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا – محیطی منحصر بفرد و بین المللی

منابع آموزشی در تحصیلات پزشکی در پاویا بر اساس آخرین نسخه های کتاب های پزشکی انگلیسی شناخته شده بین المللی می باشد که توسط دانشجویان پزشکی در انگلستان و ایالات متحده استفاده می شود.

مقدمه

همانگونه که در مقاله های پیشین آمد،  اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های ایتالیا یک دستاورد مهم محسوب می شود. کسب امتیاز بالا در آزمون IMAT مهمترین پارامتر در موفقیت برای  ورود به یکی از ارزان ترین و مدرن ترین دانشگاه های پزشکی اروپایی  است. موفقیت در آزمون IMAT مستلزم برنامه زمان بندی و مدون جهت فراگیری متون پایه است. که البته به مراتب از کنکور در ایران آسانتر است. همانطور که در نمونه سوالات آزمون IMAT مشاهده میکنید. سوالات اغلب به دروس زیست، ریاضی، شیمی و منطق محدود می شود.

دستاوردی بزرگ

شاید این پرسش پیش آید که آیا این همه زحمت بابت آمادگی برای تست IMAT ارزشش رو دارد یا نه؟ یکی از پاسخ ها به این سوال، می تواند از مقایسه دستاورد نهایی تحصیلات پزشکی در ایتالیا با سایر کشورهای مطرح، برآورد شود. تصمیم نهایی با خود شما خواهد بود. ما در سری مقالات جداگانه به بررسی اهم دستاوردهای تحصیل پزشکی در ایتالیا که یک دانشجو می تواند بدست اورد خواهیم پرداخت. یکی از دستاوردها “امکان ادامه تحصیل پزشکی در محیط منحصربفرد دانشگاهی در پاویا (Pavia)” است. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دستاورد کافیست مطالعه این مقاله را ادامه دهید.

مقدمه:

یکی از دستاوردهای مهمی که با تحصیل پزشکی در ایتالیا ممکن است نصیب شما می شود، تحصیل در شهر – دانشگاه – پاویا (Pavia) است. با قدمت بیش از ۵۰۰ سال در آموزش پزشکی، امکانات و تسهیلات آموزشی پزشکی مدرن، بیمارستان های مجهز و با امکانت روز دنیا در انتظار شما است. همان گونه که در رتبه بندی دانشگاه های پزشکی ایتالیا مشاهده کردید، شهر – دانشگاه پاویا خواستگاه دانشجویان مستعد بین المللی بسیاری است. چنانچه به تحصیل پزشکی در ایتالیا می اندیشید، مطالعه مقاله ذیل را به شما پیشنهاد می دهم. 

تحصیلات پزشکی پاویا : محیطی منحصر بفرد و بین المللی

دوره پزشکی بین المللی پاویا،( The International medical course of Pavia) اولین نوع آن در ایتالیا است. به اصطلاح “دوره هاروی” (“Harvey course”) که بر اساس تجربه بیش از ۵۰۰ ساله آموزش علم و هنر پزشکی توسعه یافته است. شاید بد نباشد بدانید که پاویا، شهر – دانشگاهی (University-city) معروف است که در فاصله ۴۰ کیلومتری میلان واقع شده است. تمام ایتالیایی ها حداقل به صورت مجازی (از طریق اینترنت) با نام پاویا و میراث علمی  برجای گذاشته شده و اعتبار و رتبه ی آن در محافل بین المللی آشنا هستند. منابع آموزشی در تحصیلات پزشکی در پاویا (Pavia) بر اساس آخرین نسخه های کتاب های پزشکی انگلیسی شناخته شده بین المللی می باشد که توسط دانشجویان پزشکی در انگلستان و ایالات متحده استفاده می شود.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

تحصیلات پزشکی پاویا : منابع آموزش پزشکی استاندارد و انگلیسی زبان

کلاس های درس، موضوعات داغ و بحث روز پزشکی دنیا، فعالیت های فوق برنامه ای، امتحانات و تقریبا همه ی فعالیت های آکادمیک در پاویا در ایتالیا کاملا به زبان انگلیسی انجام می پذیرد. درجه تحصیلی که دانشجو در دپارتمان پزشکی پاویا (Pavia) به دست می آورد، درب ها را برای دوره تخصصی و تکمیلی در کل اتحادیه اروپا و حتی فراتر از آن را نیز به روی وی باز می نماید.

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

کادر آموزش تخصصی خبره در دانشگاه پزشکی پاویا

استادان و مربیان در دوره های تحصیلات پزشکی در پاویا دانشمندان و پزشکان انگلیسی زبان هستند. که به طور فعال در آخرین پیشرفت ها در زمینه کاری خود مشارکت دارند. ایشان مواد آموزشی هر دوره آموزشی را به طور مداوم مورد بررسی قرار می دهند.، تا کاربردی ترین مطالب و مفاهیم در آن موضوع تخصصی، به دانشجویان ارائه شود. محتوا و مطالب آموزشی که هنوز راه به بسیاری از کتاب های درسی نیافته اند، در دانشگاه علوم پزشکی پاویا تدریس می شود. بسیاری از استادان دانشگاه پزشکی پاویا در زمینه تدریس یا تحقیق و پژوهش در کشورهای انگلیسی زبان تجربه دارند.

اساتید برجسته در دانشگاه پزشکی پاویا – ایتالیا

درخشان ترین نمونه، پروفسور گاراردی استاد پیماییک ایمونولوژی / آسیب شناسی با تجربه ۲۰ ساله آموزش در دانشگاه کمبریج (بریتانیا) است.

DR. Gherardi , an Immunology/Pathology course professor of Pavia with 20+ years of experience of teaching in Cambridge University (UK)

تحصیلات پزشکی در ایتالیا

تحصیلات پزشکی پاویا: – عقبه دانشگاه

UNIPV دانشگاه پزشکی پاویا (Pavia) یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در ایتالیا است، جشن ۶۵۰ سالگی تاسیس آن را عده ای هنوز به یاد دارند! دانش آموزان و دانشجویان بسیاری شهر و دیار خود را ترک می کنند. و برای تحصیل به پاویا عزیمت میکنند. حتی کسانی که در دانشگاه های خوب مانند میلان، برگامو، کومو هستند، در صدد پذیرش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا هستند. این دانشگاه همواره در رتبه های برتر دانشگاهی قرار دارد. و در سال ۲۰۱۰ رتبه اول را در رتبه بندی ملی CENSIS در ایتالیا را به دست آورد.

شخصیت های برجسته و تاریخی در دانشگاه پزشکی پاویا

بسیاری از شخصیت های تاریخی در دانشگاه پاویا تحصیل کرده اند. در میان آنها می توان به معروف ترینشان اشاره نمود:

آلبرت اینشتین اولین اثر علمی خود را در «پاویا» نوشته است. (بررسی حالات اتر در زمینه مغناطیسی در سال ۱۸۹۵)
“The Investigation of the State of Aether in Magnetic Fields” ۱۸۹۵)

در نامه ای از اینشتین ۱۹۴۷ آمده که: “..An die shoene brueke in Pavia ich habe oft gedacht..” گهگاهی به پل زیبای پاویا فکر میکنم.

لئوناردو داوینچی اولین جسد واقعی را در پاویا کالبد شکافی کرده است. احتمالا به درخواست بیمارستان سان ماتئو برای مطالعه بطن مغزی، cerebral ventricles, fetus muscles ecc از وی درخواست شده بود.

C. Golgi  گلگی معروف فعال و کارآفرین برتر بایو مدیکال پاویا است. اغلب زیست شناسان و پزشکان با برند گلگی آشنا هستند. به محصولات و خدمات آن در ادامه توجه نمائید.

Golgi Apparatus in the cells, the Golgi nerve staining method, Golgi tendon organ in the muscle and many other discoveries worked extensively in Pavia and brought a lot of international recognition and publicity to Pavia as a bio-medical frontier.

تحصیلات پزشکی در پاویا : زندگی شهری

زندگی اجتماعی در پاویا بسیار توسعه یافته است. – با این حال، آداب ، رسوم و سنت های منحصر به فردی که توسط تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی ایجاد شده را شاهد هستیم. جشن های تابستانی بزرگ که توسط “کالج ها برگزار می شود؛ تجربه تازه ای را برای دانشجویان فراهم می سازد. در ایام ترم های تحصیلی، فضای آرام پردیس ها اجازه می دهد تا دانشجویان در ایام مابین امتحانات، با رسیدن به آرامش ذهنی و روحی، آمادگی لازم جهت رویاروئی با امتحانات پایان دوره را پیدا کنند. این شهر پر از کافی شاپ ها و  مکان هایی است که می تواند زمانی را با دوستان خود پس از مطالعات درسی، به خوشی سپری نمود. در حین تحصیل و آموزش، آشنا شدن با شرکت های انگلیسی زبان برای یافتن شغلی مناسب پس از  فراغت از تحصیل نیز کار زیاد سختی نیست. 🙂  همه این ها باعث شده که پذیرش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا به یکی از دغدغه های دانشجویان پیشرو تبدیل شود.

مطالعه بیشتر:  مقاله “دانشجویان اغلب هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی ایتالیا را از چه راه هایی تامین می کنند؟

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

پزشکی پاویا

تحصیلات پزشکی در ایتالیا - Pavia

پزشکی ایتالیا: شهر پاویا

پاویا (Pavia) یک شهر کوچک، سبز و تاریخی است که در شمال ایتالیا واقع شده است. پاویا ۴۰ کیلومتر از میلان فاصله دارد. این فاصله را می توان در ۳۰ دقیقه با قطار mega polis میلان طی کرد. رودخانه “تیکینو” (“Ticino”) که در نزدیکی مرکز شهرقراردارد، شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است. دو پل روی رودخانه احداث گردیده است. پل اولی، پل معروف Pavia است. این دو پل دسترسی به پارک های و مرکز شهر را فراهم می نمایند.

حمل ونقل در پاویا

حمل و نقل در داخل شهر با دوچرخه انجام می گردد. که در نوع خود یک تجربه ارزشمند است. چرا که شهر عمدتا مسطح است و خطوط دوچرخه سواری بسیار گسترده و عریض هستند. رانندگان نیز با دوچرخه سواری در جاده ها آشنا هستند. در پاویا (Pavia) دوچرخه سواران از احترام خاصی برخور هستند. اگرچه پاویا یک شهر بزرگ نیست، اما در خدمات و جاذبه هایی که ارائه می دهد، بسیار پیشرفته است. ورزشگاه ها، استخرهای شنا، چند سینمای کوچک، کافه ها و رستوران ها، جشن ها و تعداد زیاد دانشجویان! همه از شاخص های پاویا محسوب می شود.

تحصیلات پزشکی در پاویا : کلاس ها و کتابخانه ها:

 تدارکات و تسهیلاتی که دانشگاه پزشکی پاویا به دانشجویان خود ارائه می دهد.، کلیه انتظارات یک دانشجو از یک دانشگاه اروپایی توسعه یافته را جوابگو خواهد بود. کلاسهای درس به پروژکتور، WIFI، سیستم تهویه مطبوع و تقویت صدا مجهز اند. کافه تریا و ماشین های الکترونیک فروش کالا (vending machines) نیز در همین نزدیکی هست.

تحصیلات پزشکی در پاویا : مبادلات دانشجویی پاویا با اتحادیه اروپا و خارج از اروپا

برنامه های مبادله دانشجویی فرصتی بی نظیر است. موقعیتی ویژه جهت گسترش افق ها و صرف وقت قابل توجه در خارج از دانشگاه برای دستیابی به تجربه و دانش افزون در حوزه پزشکی و تکنولوژی های مرتبط با آن. همچنین فرصتی منحصر به فرد برای آشنا شدن با فرهنگ های مختلف. یکی از مهیج ترین رویدادها در طول تحصیل در پاویا دیدار و آشنا شدن با دیگر دانشجویان از دیگر نقاط جهان است. که ممکن است روزی در یک تحقیق یا کار در یک کلینیک دوباره با هم همکار شوید.

تحصیل در دو دانشگاه به انتخاب خود شما

انتقال در اروپا – Pavia دانشگاه علوم پزشکی پاویا در حال حاضر اجازه می دهد تا دانشجویان تا سقف یک سال در یکی از دانشگاه های همکار که به عنوان بخشی از برنامه ERASMUS شناخته می شود.، با یکدیگر مبادله شوند. تمام برنامه درسی، امتحانات و کارهای بالینی صورت گرفته در دانشگاه همکار؛ در دانشگاه علوم پزشکی پاویا نیز به رسمیت شناخته می شود. بورسیه تحصیلی تبادلات دانشجویی نیز در این برنامه گنجانده شده است. و دانشجویان می توانند از میان مدارس پزشکی متعدد در سراسر اروپا از جمله مدارس کشورهای اتریش، انگلستان، بلژیک، فرانسه، فنلاند، آلمان، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس، مجارستان را برای انتقال انتخاب کنند. بنابراین پذیرش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا دروازه ورود به سراسر اروپا است!

نقل و انتقالات دانشجویی به خارج از اروپا

پروژه ی موقعیت های یادگیری بهداشت جهانی (GHLO)

انتقال به خارج از اروپا – GHLO که به عنوان فرصت های آموزشی بهداشت جهانی (Global Health Learning Opportunities) شناخته می شود. این مزیت نیز برای علاقمندان و واجدین شرایط مهیا است. GHLO یا پروژه ی موقعیت های یادگیری بهداشت جهانی؛ پروژه ای است که سازمان AAMC، آنرا اداره می کند. AAMC همان سازمان ای است که آزمون های پذیرش کالج پزشکی (MCAT) در ایالات متحده را نیز اداره می کند.

موسسات و انستیتوهای تحقیقاتی همکار در پروژه موقعیت های یادگیری بهداشت جهانی

این پروژه به دانشجویان پزشکی اجازه می دهد که یکی از گزینه های متنوع  و مختلف در سراسر جهان را انتخاب کند. تا ژوئیه ۲۰۱۳، حدود ۸۰ موسسه در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، اروپا، استرالیا، خاورمیانه، آفریقا، چین و آمریکای جنوبی، همه مشترکین این پروژه بوده اند. همه اینها به شما اجازه می دهد تا برای چندین ماه جهت کسب تجربه بالینی و شرکت در زندگی دانشجویی آن سرزمین، به دانشگاه آنها بروید. این پروژه در حال حاضر در مرحله آزمایشی خود است. و دانشگاه علوم پزشکی پاویا تنها مشترک آن در ایتالیا است.

تحصیلات پزشکی پاویا

تحصیلات پزشکی در پاویا : بیمارستان ها و تجهیزات بالینی

در دانشگاه علوم پزشکی پاویا امکانات بیمارستانی متعدد است و شامل:

 1.  ساختمان جدید بیمارستان DEA با نام جدید تجاری سان ماتو (San Matteo) برای طب اورژانس. با ۹ طبقه، بیش از ۴۸۰۰۰ متر مربع. با ارزش ۱۴۹ میلیون دلار. شامل ۴۸۰ تخت و آپارتمان. و ۱۶۰۰ کارمند.
 2.   بنیاد سالواتور ماگری Salvatore Maugeri –
 3. مرکز توانبخشی عصبی Neuro-Rehabilitation
 4. بنیاد سی.موندینو C. Mondino
 5. موسسه بالینی ای.مورِلی E. Morelli
 6. موسسه مارگارت S. Margarita

تا سال ۲۰۱۲ دانشگاه علوم پزشکی پاویا (Pavia) تنها دانشگاه در ایتالیا  بوده است که اجازه انجام عمل جراحی قلب با سیستم جراحی روبوتیک (سیستم جراحی داوینچی، da Vinci Surgical System) را داشته است.  پاویا (Pavia) همچنین دارای آزمایشگاه های مجهز پزشکی هسته ای خود است. که در آن ایزوتوپ های رادیویی برای درمان سرطان ایجاد می شود.

نمره و امتیاز آی.مت مورد نیاز جهت پذیرش پزشکی

همانطور که در مقاله “مقایسه ی دانشگاه های پزشکی ایتالیا” دیده شد، دانشگاه علوم پزشکی پاویا بعد از دانشگاه پزشکی میلان، سخت گیرانه ترین شرایط پذیرش پزشکی را دارد. حداقل امتیاز در آزمون آیمت برای سال ۲۰۱۷ این دانشگاه، برای دانشجویان بین المللی ۴۰ بوده است. حداقل شهریه در این دانشگاه ۴۰۰ و حداکثر آن ۳۸۰۰ یورو بوده است. جهت کسب پذیرش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا نیاز به یک برنامه کاربردی و مدون جهت آمادگی کامل برای آزمون آیمت دارد. ما اینجا هستیم تا برترین و کوتاه ترین راه را به شما نشان دهیم. برترین منابع و مواد آزمون IMAT را به شما معرفی می کنیم.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

اپلای پیدیا: اولین مرکز کوچینگ آکادمیک پارسی – با مدیریت دانشجویان مستقل

دوستانمان را به جمع خودمان دعوت کنیم.

مطالب مشابه

3 دیدگاه در “دانشگاه علوم پزشکی پاویا در ایتالیا – محیطی منحصر بفرد و بین المللی”

 1. سلام خسته نباشید سایتتون فوق العاده است ?
  یک سوال داشتم تحصیل پزشکی در پاویا برای کارشناسی به زبان انگلیسی است و میتونیم از بورسیه جهان سوم برای تحصیل در این دانشگاه استفاده کنیم؟?

 2. سلام خسته نباشید سایتتون فوق العاده است ?
  یک سوال داشتم تحصیل پزشکی در پاویا برای کارشناسی به زبان انگلیسی است و میتونیم از بورسیه جهان سوم برای تحصیل در این دانشگاه استفاده کنیم؟?
  خیلی ممنون مشم اگر جواب بدید

  1. ممنون از لطف شما لیدی کریمی. چشمهای زیبای شما هست که زیبا می بیند. 🙂
   جهت تحصیل در دانشگاه پاویا شما می توانید از دو نوع بورسیه یا اسکالرشیپ خارجی استفاده کنید. اولین آنها بورسیه تحصیلی تعریف شده توسط خود دانشگاه پاویا و دپارتمان های متعدد اون هست. و دومین اسکالرشیپ ها، اسکالرشیپ ها و بورسیه دولتی ایتالیا هست. که بورسیه تحصیلی جهان سوم هم جزو آنهاست. فقط این نوع بورسیه بسیار رقابتی و محدود هست. بنابراین پیشنهاد میشه در هر دو نوع بورسیه ها و اسکالرشیپ ها با هم اپلای کنید تا احتمال دریافت بالاتر برود.
   سپاس از حظور و همراهی شما. :-))
   اپلای پدیا آرزومند موفقیت روزافزون دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در صحنه های بین المللی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن