پرستاری

تحصیل آنلاین پرستاری

مدارس آنلاین پرستاری

تحصیل آنلاین یا یادگیری الکترونیکی (E-Learning) دسترسی آموزشی را در مقیاس جهانی به تعریف کرده است. و طبق مطالعه سال ۲۰۰۸ مرکز پرستاری لیپین کوت، مدارس پرستاری معتبر جهان به سرعت یادگیری و تحصیل آنلاین در حوزه پرستاری را به تصویب رساندند و امیدوارند تا تحصیل آنلاین کمبود نیروی انسانی در حوزه پرستاری را جبران نماید. هم اکنون در سراسر جهان علی الخصوص در ایالات متحده، پیشرفت های تکنولوژیکی و برنامه های نوآورانه ی برنامه های آموزشی و تحصیلی آنلاین پرستاری، به دانشجویان امکان می دهد تا مطالب اصولی و پایه را فرا گرفته و مهارت های بالینی در پرستاری را در مراکز بهداشتی محلی تکمیل کنند. امروزه مدارس پرستاری آنلاین در همه جا وجود دارند. از مقاطع ابتدایی کاردانی پرستاری، کارشناسی پرستاری تا تحصیلات تکمیلی و ارشد پرستاری به صورت آنلاین در دسترس دانشجویان علاقمند موجود است. اما دانشجویان علاقمند به تحصیل آنلاین در حوزه پرستاری باید اطمینان حاصل کنند که برنامه های تحصیلی انتخاب شده معتبر و موثر هستند. معیارهای با اهمیت در تحصیلات بین المللی معتبر و نیز مورد نظر ایشان را داشته باشد.

تحصیل آنلاین مجاز و متمرکز با در نظر گیری آمادگی آزمون

در ایالات متحده کلیه علاقمندان جهت تبدیل شدن به پرستاران حرفه ای باید مجوز داشته باشند. برای پرستاران رجیستر شده و پیشرفته، علی الخصوص حرفه ها و مشاغل پر مخاطب در پرستاری این بدان معنی است که صدور مجوز نیازمند گذراندن آزمون شورای ملی در پرستاری (NCLEX-RN)؛ می باشد. دانشجویان آینده نگری که علاقمند تحصیل آنلاین پرستاری هستند، باید در مورد آزمون شورای ملی در پرستاری (NCLEX-RN) اطلاعات جامع و مستند کسب نمایند. علاقمندان می توانند از شورای ملی، شوراهای ایالتی پرستاری دیدن کنند تا بیشتر اطلاعات کسب کنند.مهارت های اکتسابی در دکترای پرستاری

 

اطلاعات بیشتر در حوزه پرستاری:

حقوق و دستمزد مشاغل مختلف پرستاری در سطح بین الملل

 

اعتباربخشی در تحصیل آنلاین پرستاری

تحصیل آنلاین، پرستاری، تحصیلات بین المللی از راه دور

هنگامی که یک مدرسه پرستاری مورد تایید قرار میگیرد، به این معنا است که یک سازمان مستقل تأیید کرده است که دوره های آموزشی و تحصیلی آنلاین، روشهای آموزشی و سایر شیوه های مربوطه استانداردهای خاصی دارد. بعبارت دیگر اعتباربخشی، اطمینان از کیفیت و بسندگی برنامه آموزشی را ارائه می دهد. اما برای حوزه پرستاری این معنی کمی فراگیرتر و بیشتر است. همه ایالت ها و نواحی در کشور ایالات متحده تنها پرستارانی را مجاز به شرکت در آزمون شورای ملی در پرستاری (NCLEX) می دانند که در یک برنامه تحصیلی معتبر مدرک گرفته باشند. به عبارت دیگر: بدون اعتباربخشی، مجوزی صادر نمی شود. قبل از تحصیل در مدارس پرستاری آنلاین اعتبار بخشی آن را توسط لیگ ملی کمیسیون اعتباردهی پرستاری (National League for Nursing Accreditation Commission (NLNAC)) و یا کمیسیون آموزش پرستاری کالج (Commission on Collegiate Nursing Education (CCNE)) تأیید شده باشد. همانگونه که دیگر کشورهای جهان مراکز و استانداردهای اعتبار بخشی خود را دارند.

فرصت های آموزشی بالینی در تحصیل آنلاین پرستاری

تحصیل آنلاین، پرستاری، تحصیلات بین المللی از راه دور

حوزه پرستاری بر اساس کار حرفه ای و واقعی شکل گرفته است، بنابراین نیاز به برخی از مهارت های عملی و فعالیت های کلینیکی از واجبات فارغ التحصیلان برنامه های تحصیل آنلاین پرستاری معتبر می باشد. هر دوسازمان اعتبار بخشی مدارک پرستاری در ایالات متحده NLNAC و CCNE اعتبار بخشی خود را تنها به مدرسه های پرستاری که آموزش بالینی در محل را با بیماران واقعی دارند، می دهند. اکثر مدارس پرستاری آنلاین به دانشجویان اجازه می دهند تا این نیازهای عملی را تحت نظارت پرستاران مجاز یا پزشکان مشخص شده در مراکز بهداشتی محلی انجام دهند و در عین حال به طور آنلاین آموزش های تحصیلی خود را پیش ببرند. دانشجویان بایست قبل از انتخاب مدرسه آنلاین پرستاری این مهم را نیز در نظر بگیرند.

 

در ادامه با مقاله “مهارت های یک پرستار خوب کدام است؟” با مجله اپلای همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن