پزشکی در ایتالیا
موضوعات داغ

پیش بینی میزان موفقیت در پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا

در این نوشته به برآورد و پیشبینی موفقیت در اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی، همچنین میزان موفقیت در آزمون IMAT بررسی می شود. همه ساله دانشجویان بسیاری این سوال را دارند، که میزان موفقیت من در آزمون IMAT چند درصد است؟ علی رغم اینکه درصد دقیق موفقیت در پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و تحصیل در مدارس پزشکی به زبان انگلیسی قابل برآورد نیست. اما می توان بر اساس ظرفیت دانشگاه های پزشکی ایتالیا و برخی دیگر آیتم ها مثل بررسی سوالات آزمون IMAT و موفقیت در آزمون IMAT به سر نخ هایی دست یافت. با ادامه مطالعه این مقاله ما را همراهی کنید.

مقدمه ای از پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا

طی ۵ سال گذشته ، تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا به طور کلی افزایش یافته است. علاوه بر این ، محتوای آموزشی و آماده سازی بیشتر و بیشتری منتشر شده اند ، و متقاضیان بهتر یاد گرفته اند که چگونه به آزمون IMAT تسلط داشته باشند.

جالب است بدانید؛ که تنها یک آزمون تا رسیدن به پزشکی انگلیسی زبان در دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا فاصله دارید! آزمون IMAT. در سری مقالات پیشین این مهم عنوان شد که دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا امتیاز کمتری نیاز دارند. (نسبت به دانشجویان اتحادیه اروپایی) و این فرصتی کم نظیر برای رسیدن به برترین دانشگاه های پزشکی در سطح اروپاست.

آماری از نرخ پذیرش پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی دولتی در ایتالیا در سالهای قبل

جالب است بدانید که، در سال ۲۰۱۵ ، امتحان IMAT در ماه سپتامبر برگزار شد، نه در بهار ! این تغییر برنامه در برگذاری آزمون IMAT، زمانبندی بیشتری به داوطلبان سال ۲۰۱۵ بمیزان شش ماه بیشتر برای مطالعه و آمادگی آزمون IMAT داد.

در نتیجه همه این عوامل، حداقل امتیاز لازم برای ورود به برخی از مدارس پزشکی در ایتالیا در دور اول افزایش یافت. برجسته ترین این تغییر در امتیاز آزمون IMAT در میلان رخ داد. که حداقل امتیاز لازم برای ورود به مرحله اول، برای دانشجویان از اتحادیه اروپا تقریباً از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ با ۱۰ امتیاز افزایش به رقم ۵۰٫۱ رسید!

در سال ۲۰۱۱ در پاویا ، بالاترین دانشجو با رتبه ۵۴ در آزمون IMAT موفق به پذیرش شد. این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ ، بالاترین رتبه دانشجویی اتحادیه اروپا (که هم اکنون در میلان تحصیل می کند) نمره ۷۱٫۱ را به دست آورد.

بنابراین ، تقریباً در میان دانشجویان مستقر در اتحادیه اروپا ، در سال ۲۰۱۵ ، حدود ۲٪ برتر در امتیاز IMAT توانستند به دانشگاه پزشکی میلان در دور اول پذیرش بگیرند. برای پاویا و ناپولی فدریکو دوم حدود ۱۰٪ برتر بود. به دلیل کمبود داده های آماری ، برای سایر مدارس پزشکی در ایتالیا گفتن این کار کمی سخت تر است. دانشگاه علوم پزشکی رم-لا ساپینزا احتمالاً از پاویا و ناپولی F. II رقابتی تر بوده است. دانشگاه های علوم پزشکی باری ، رم-تور ورگاتا و ناپولی سان احتمالاً رقابت کمتری داشتند.

 آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت در پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت پذیرش پزشکی ایتالیا،

موفقیت دانشجویان ایرانی در آزمون IMAT و پذیرش تحصیلی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا

دانشجویان ایرانی که غیر اتحادیه اروپا هستند ، برای هر مدرسه و دانشگاه پزشکی در ایتالیا، برای پذیرش دور اول به نمره IMAT پایین تر نیاز دارند. به عنوان مثال ، برای به دست آوردن صندلی در دانشگاه علوم پزشکی میلان ، باید امتیاز آزمون IMAT شما حدود ۱۵٪ برتر از کلیه آزمون دهندگان باشید . دانشگاه علوم پزشکی لا ساپینزا کمی رقابتی تر است. دانشگاه علوم پزشکی پاویا ، کمی کمتر؛ و دانشگاه علوم پزشکی باری ، تور ورگاتا ، و ناپولی سان ، خیلی کمتر. (در سال … دانشگاه علوم پزشکی ناپولی F. II جایی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نداشت.) در حقیقت ، برای پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی باری ، تور ورگاتا و ناپولی SUN ، شما به سادگی نیاز دارید تا امتیازی بالاتر از نمره پایه بدست آورید. – حدود ۲۰ امتیازدر آزمون IMAT – برای ورود و پذیرش پزشکی به عنوان دانشجوی غیر- اتحادیه اروپایی نیاز دارید. این بدان معناست که شما فقط برای بدست آوردن صندلی پزشکی در یکی از این مدارس کم رقابتی فقط باید در حدود ۵۰٪ برتر متقاضیان باشید.

مقایسه موفقیت در پذیرش پزشکی ایتالیا برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی

در بررسی میزان موفقیت در پذیرش پزشکی از دانشگاه های پزشکی ایتالیا، یک مسئله مهم برای یادآوری وجود دارد. متقاضیان اتحادیه اروپا، پس از مشخص شدن نتایج اولین دوره رتبه بندی در آزمون IMAT، بر برخی از متقاضیان غیر اتحادیه اروپا در روند پذیرش و ثبت نام پزشکی اولویت دارند. اگرچه ورود به یک مدرسه رقابتی برای متقاضی اتحادیه اروپا دشوارتر است؛ و اگر چه ممکن است دانشجوی ایرانی در مدرسه پزشکی کمتر رقابتی در ایتالیا، شانس بهتری داشته باشد. اما متقاضی اتحادیه اروپا حتی اگر آن مدرسه با رقابت کمتر را به عنوان اولین انتخاب خود مشخص نکرده باشد، اگر امتیاز IMAT وی بیشتر از دانشجوی ایرانی باشد، صندلی پزشکی برای وی است. چرا که دانشجویان اتحادیه اروپا علاقمند به تحصیل پزشکی در ایتالیا می توانند تا شش دانشگاه علوم پزشکی را در ایتالیا انتخاب کنند. و بسته به امتیاز کسب شده در آزمون IMAT در هر یک از آن شش دانشگاه شانس پذیرش دارد. بنابراین، اگر شما تابعیت اتحادیه اروپا ندارید، ممکن است مایل باشید بیشتر مراقب انتخاب اول خود از دانشگاه های دولتی علوم پزشکی ایتالیا باشید. و دانشگاهی را انتخاب کنید که منطقاً از ورود و کسب پذیرش به آن دانشگاه پزشکی اطمینان داشته باشید. اگر این کار را نکنید ، ممکن است وارد هیچ یک از شش دانشگاه علوم پزشکی دولتی در ایتالیا نشوید.!

آیا من می توانم در آزمون IMAT موفق شوم؟

سرانجام ، وقتی افراد از من سؤال می کنند که آیا می توانند در آزمون IMAT موفق شوند؛ و پذیرش یکی از دانشگاه های علوم پزشکی دولتی ایتالیا را کسب کنند؟ من معمولاً جواب می دهم که مهمترین خصوصیاتی که باید داشته باشند عبارتند از:

  • دانش آکادمیک قوی در زمینه زیست شناسی ، فیزیک و شیمی ، معادل سطح AP آمریکا یا سطح A انگلیس
  • توانایی خواندن عالی در زبان انگلیسی
  • مهارت های تحلیل منطقی خوب (کلامی و کمی)
  • هرچه در این سه زمینه قوی تر باشید ، امتیاز IMAT شما بالاتر می رود. و موفقیت در پذیرش پزشکی ایتالیا افزایش می یابد.

“شانس من برای قبولی در آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا ( آزمون IMAT) چه میزان است؟” سوالی که بسیاری از داوطلبان آینده را ناراحت می کند. در اینجا ما به عمق مسئله می پردازیم.

شانس قبولی در آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا ( آزمون IMAT) بر اساس چندین عامل استوار است:

  • تعداد صندلی های رزرو شده
  • تعداد نامزدها (دانشجویان اپلای کننده)
  • منشأ نامزد (دانشجوی اروپایی / دانشجوی غیر اتحادیه اروپا)

همانطور که قبلاً در مقالات “صفر تا صد اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی در ایتالیا” مشاهده کردیم ، سیستم پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی پاویا (و به طور کلی در ایتالیا) به شرح زیر عمل می کند.

همه داوطلبان باید در آزمون IMAT شرکت کنند. و امتیاز خود را با نام خود بدست می آورند، کسانی که بیشترین امتیاز را دارند در بالای لیست رتبه بندی قرار می گیرند. سپس نفرات برتر دیگر بر اساس امتیاز کسب شده در آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا، پذیرفته می شوند.

 آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت در پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت پذیرش پزشکی ایتالیا،
آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت در پذیرش پزشکی ایتالیا، موفقیت پذیرش پزشکی ایتالیا،

 آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی

جهت تعیین دانشجویان پذیرفته شده در پزشکی ایتالیا، دو لیست رتبه بندی جدا از هم وجود دارد. یکی برای نامزدهای ایتالیایی + اروپایی و دیگری مربوط به نامزدهای غیر اروپایی. تعداد صندلی های موجود نیز برای کاندیداهای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا متفاوت است. و تعداد دقیق آن می تواند در سالها کمی متفاوت باشد. همچنین تعداد نامزدها (رقابت) بین اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا یکسان نیست. و در واقع تعداد کاندیداهای اروپایی بیشتر از نامزدهای غیر اتحادیه اروپا هستند. بنابراین اگر غیر اتحادیه اروپا باشید، شانس شما معمولاً بهتر است. این نکته مهم را در نظر بگیرید که در آزمون IMAT سال ۲۰۱۱ شرط جدیدی برای پذیرش پزشکی ایتالیا معرفی شد. و آن این است، داوطلبان برای ورود به لیست رتبه بندی باید آستانه حداقل ۲۰ امتیاز را در آزمون IMAT کسب کنند. دانشجویان توجه داشته باشند که به ۲۰ سؤال پاسخ صحیح دهند. ۸۰ (۱/۴) .

بهترین شاخص شانس قبولی در IMAT ، خود امتحان IMAT است. اما چگونه می توانید از نمره خود قبل از برگزاری آزمون مطلع شوید؟ چنانچه امتحان IMAT سالهای گذشته را حل کنید، می توانید نمره تقریبی خود را محک بزنید. تا تصور کنید که آمادگی شما چقدر خوب است و برای امتحان چه پیشرفتی باید داشته باشید.

داده های تاریخی از برخی دانشگاه های علوم پزشکی در ایتالیا و نرخ امتیاز آزمون IMAT 

حداقل امتیاز کسب شده در آزمون IMAT  در سال ۲۰۱۱

نامزدهای اروپایی که در Pavia پذیرفته شده بودند ، به طور متوسط ​​۴۲ امتیاز داشتند. (حداقل: ۳۷ ~ حداکثر: ۵۴ ~)

نامزدهای غیر اتحادیه اروپا به طور متوسط ​​۲۴ امتیاز داشتند. (دقیقه: ۲۰ ، حداکثر: ۳۷)

حداقل امتیاز کسب شده در آزمون IMAT  در سال ۲۰۱۲

دانشجویان اتحادیه اروپا: حداقل ۳۵ امتیاز

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا: حداقل ۲۴ امتیاز

به طور کلی می گویم احتمال ورود و پذیرش پزشکی از دانشگاه های علوم پزشکی دولتی در ایتالیا، هنوز خوب است. زیرا رقابت غیر ممکن نیست. اما این بدان معنی نیست که می توانید تا زمان آزمون پذیرش پزشکی ایتالیا ( آزمون IMAT) عقب بمانید و استراحت کنید. – زیرا این روش مطمئنی برای عدم موفقیت خواهد بود. نیروهای خود را بر روی آماده سازی متمرکز کنید. و از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.

در ادامه لیستی از آزمون های IMAT در سال های پیشین را نگاهی بیاندازید.

همچنین تغییرات و تحولات اساسی در آزمون IMAT در سال ۲۰۱۹ را نیز ببینید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

View this post on Instagram

 

ویدئوی جراحی مدرن به نام جراحی داوینچی. (پوست کندن دانه انگور با جراحی داوینچی) این سیستم پیشرفته در دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا تدریس می شود. جهت راهنمایی و اخذ پذیرش پزشکی در ایتالیا تنها بایست یک آزمون آیمت بدهید. و امتیاز مورد نیاز را کسب کنید. هزینه دانشگاه های ایتالیا بسیار پایین می باشد. به همین جهت در سال های اخیر مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اپلای پدیا با لینک دربیو مراجعه نمایید.#پزشکی صفر تا صد اپلای در دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان ایتالیا با اپلای پدیا #Applypedia#trust#join#us#academic#education

A post shared by اپلای_پدیا-مهاجرت ت. موفق (@applypedia) on

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن