اپلیکیشن اپلایفاند و بورسیه های تحصیلی

روش سه سطحی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه تحصیلی

رزومه یک مستند بازاریابانه از زندگی دانشگاهی و حرفه ای دانشجویان اپلای کننده محسوب می شود. رزومه بخش های مختلفی دارد. یکی از بخش های مهم رزومه قسمت بیانیه های موفقیت است. در ادامه چگونگی بیان آن را در رزومه تحصیلی خود بیاموزید.

نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه و رزومه تحصیلی

مقدمه ای از نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه

در این مقاله به بررسی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه می پردازیم. مادامیکه، اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی با بورسیه تحصیلی خواستگاه دانشجویان بین المللی است. اکثریت موقعیت های بورسیه تحصیلی و جوایز آکادمیک از نوع شایستگی محور (Merit-Based Scholarships) هستند. این موقعیت ها همچنین در سطح بین المللی رقابتی نیز محسوب می شوند. در بیشتر موارد از دانشجویان خواسته می شود که هدفنامه تحصیلی یا مقالات بیانیه شخصی و مقاله بورسیه نگارش کنند. تا در ارزیابی به مدیران استخدام کننده دانشجو کمک کند. بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه یک تکنیک مؤثر است، تا مقاله بورسیه را فراگیرتر، جالب تر، و خواندنی تر کنید. در ادامه، یک روش سه سطحی برای نوشتن بیانیه های موفقیت در رزومه تحصیلی و در مقالات بورسیه ارائه می شود. فرمتی خاص جهت دریافت بورسیه های تحصیلات تکمیلی. این روش را «فیل بیکر» معرفی کرد و موفقیت گسترده ای کسب کرد.

بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه

 مادامیکه یک دستاورد که در بر گیرنده چندین شایستگی،است دارید، روش چند سطحی بسیار کاربردی و تاثیر گذار خواهد بود. اساسا، اعلامیه‌های دستاوردی مرتبط را وقتی می‌نویسید که یک اعلامیه دستاورد اصلی وجود دارد، و بعد دو دستاورد مرتبط در زیر آن لیست می شود. دومین و سومین بیانیه، نتیجه دستاورد اصلی هستند.  هر چند روش سه سطحی بیانیه دستاورد در مقالات بورسیه، روشی خلاقانه و متقاعد کننده است؛ اما ممکن است برای همه  موقعیت ها و پوزیشن های شغلی یا آکادمیک، مؤثر نباشد. و تفکر بیشتری می طلبد.  به هر حال روش سه سطحی می‌تواند رزومه‌ تحصیلی یا مقاله بورسیه یا بیانیه های شخصی (SOP) دانشجو را با ظاهری دقیق ایجاد کند. که خواندنش آسان است و پر از محتواست.

مطالعه بیشتر: نحوه نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

روش تدوین اعلامیه‌های موفقیت در رزومه یا مقاله بورسیه – (Accomplishment Statement)

براساس شایستگی های مرتبط که در آگهی‌های بورسیه های تحصیلی شناسایی کرده اید؛ برای ساخت یک اعلامیه موفقیت سطح بندی شده، با یک مهارت اصلی شروع کنید. معمولا سعی کنید اعلامیه موفقیت را با استفاده ازاستراتژیهایی که در مقاله “نگارش بیانیه اهداف، موفقیت” یاد گرفتید، بنویسید. حالا دستاوردی مرتبط با دستاورد اولی انتخاب کنید. تا مدرک و ادله بر دارا بودن شایستگی دوم را عنوان نمائید. و آن را به عنوان یک بیانیه دستاورد قوی در مقاله بورسیه بنویسید. و به عنوان یک نکته زیر اولی لیست کنید. در انتها، یک دستاورد مرتبط دیگر انتخاب کنید که مدرک و ادله برای یک شایستگی سوم فراهم می‌کند، آن را به عنوان یک اعلامیه موفقیت دیگر بنویسید و به صورت دومین نکته به لیست بیفزایید.

مثالی از اعلامیه‌های موفقیت چند سطحی در نگارش رزومه مدرن

فرض کنیم سه شایستگی بشرح ذیل، دارید که می‌خواهید در رزومه بین المللی خود انتقالشان دهید.

  • مهارت های تحلیلی (analytic skills)،
  • مهارت های خلاقانه (creative skills)،
  • و مهارت های ارتباطی و رهبری (communication and leadership skills).

شما باید در نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه خود مدرک بیاورید که در یک اعلامیه که دربرگیرنده این مجموعه مهارت های مرتبط است را دارا هستید.

شایستگی اول و اصلی در نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه و نگارش رزومه تحصیلی

شایستگی اول و اصلی در روش سه سطحی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه

این مثال از اعلامیه موفقیت را می‌توانید بنویسید تا شایستگی اصلی‌تان را نشان دهید. جهت بیان شایستگی اصلی‌تان در اجرای تحلیل، از واژه کنشی تحلیل کردن استفاده کرده اید؛ تا این شایستگی را منتقل کنید.  موقعیت یا مشکلی که تلویحا اشاره می‌کنید مرتبط است با نوعی عدم کارایی و واکنشهای پشتیبانی تکنیکی؛  وظیفه‌تان این بود که مشکل را حل کنید.

شایستگی دوم در نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه و نگارش رزومه تحصیلی

شایستگی دوم در روش سه سطحی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه

به عنوان بخشی از انجام این کار، به دنبال تحلیلتان، این اقدامی است که انجام دادید. متنهای پشتیبانی جدیدی نوشتید و نتیجه آن کاهش چشمگیر زمانی در مکالمه‌های تلفنی بود که متخصصان فنی باید صرف می‌کردند. در مکالمه‌های تلفنی با یک کاهش متناسب در هزینه های مربوطه، دستاوردی ملموس و مشهود بوده است.

فراموش نکنید که، در نگارش رزومه تحصیلی موفق و برنده، شما بایست نتایج را در عبارتهایی ملموس به شکل کمّی درآوردید.

شایستگی سوم در نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه و نگارش رزومه تحصیلی

شایستگی سوم در روش سه سطحی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه

در انتها، برای نشان دادن مهارتهای ارتباطی و رهبری، اقدام به آموزش کارمندان بخش پشتیبانی کردید، که منجر به نتیجه شگفت انگیزی در کاهش دوران آموزشی شد.  پس پروژه ای که در طول یک دوره روی آن کار کردید، برای ارائه مدرک جهت مهارت های تحلیلی‌تان، مهارت های خلاقانه، و مهارت های ارتباطی و رهبری‌تان به کار می‌رود.

روش سه سطحی در نگارش رزومه مدرن و رزومه برنده
مثالی بارز در استفاده از روش سه سطحی نگارش بیانیه های دستاورد در مقاله بورسیه یا رزومه تحصیلی

نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه – مثال ۱

یک رزومه تحصیلی یا مقاله بورسیه، مانند تصویر فوق، مدرک ملموس از توانایی ها و مهارت های دانشجو را فراهم می‌کند. به همراه نتایج قابل سنجش که ارزش واقعی برای سازمان اهدا کننده بورسیه را منتقل می‌کند.  یک مدیر استخدام کننده دانشجو، احتمالا شیفته این بیانیه موفقیت خواهد شد. (تصویر فوق). وی مشتاق است بداند چطور این دستاوردها را کسب کردید. و بنابراین، از شما برای مصاحبه دعوت خواهد کرد. و به یاد داشته باشید، هدف رزومه تحصیلی همین است.

گارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه یا رزومه تحصیلی- مثال ۲

مثال دوم در روش سه سطحی نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه، مدرکی دال بر مهارتهای مدیریتی نویسنده ارائه خواهید کرد.  توجه‌ به جزییات و تفکری که گرایش به منفعت دارد. این نوشته (تصویر ذیل) یک مدیر فروش که برای یک شرکت فرآورده دامپزشکی که در یک ناحیه کوچک در ایالات متحده کار می‌کند، را توصیف می کند. وی با چالشی روبرو است که درآمد را افزایش و هزینه‌ها را کاهش دهد. در سطح بالا، دستاورد تحسین برانگیزی حاصل کرده است، که از آن طریق، ناحیه‌ کوچکی که مدیریت می‌کرده از همه نواحی بزرگتر با درصد چشمگیری، بهتر عمل کرده است. به نوشته تصویر ذیل دقت کنید.

مثالی دیگر از نگارش رزومه تحصیلی یا مقاله بورسیه، به روش یه سطحی

دستاورد نخست

نویسنده با نشان دادن روش مشارکت فعالانه‌، اقدامات و نهایتا دستاوردی که انجام داده است را خلاصه می‌کند؛ که منجر به نتیجه شگفت انگیزی شده است. به نیازهای مشتری گوش داده و راهی برای کم کردن هزینه‌های سفر یافته است.

دلالت بر زمان کمتر برای سفر؛ همچنین به معنای زمان بیشتر در دسترس، برای پرسنل فروش دارد، که به مشتریان خدمت کند.

دستاوردهای بعدی

توانایی وی برای تصمیم گیری و پیگیری، منجر به بهینه سازی وب سایت شد. که اینجا بدان اشاره شده است.این نحوه نگارش که  نتیجه اقدامات‌ نویسنده است، مطمئنا توجه مصاحبه کننده‌ها را جلب ‌می کند. چون درآمد بخش تحت کنترل خود را بیش از دو برابر کرده است!

این نحوه نگارش بیانیه موفقیت در رزومه تحصیلی دانشجویان، نشان می دهد که به جزییات و تفکر منفت گرا که با دستاوردهای مرتبط به نمایش درآمده‌اند توجه شده است.

نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

نتیجه گیری از روش سه سطحی نگارش بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

روش سه سطحی در نگارش بیانیه دستاورد در مقاله بورسیه، اجازه می‌دهد از یک دستاورد استفاده کنید تا برای چندین شایستگی مدرک و مستندات ارائه دهید. در این روش بر نوشتن در مورد یک واقعه متمرکز می‌شوید، اما دو یا سه اعلامیه ایجاد می‌کنید. که شایستگیهای مرتبط را ترسیم می‌کند. که برای آن جایگاه شغلی شناسایی کرده‌اید.  پس از فراگیری استراتژیهای این مقاله در ایجاد اعلامیه‌های موفقیت برای همه دانش، مهارتها، تواناییها، و ویژگیهای شخصی که برای بورسیه رقابتی که دنبالش هستید مهم تشخیص داده‌اید، توانمند می شوید.

با اپلای پدیا، مهاجرت موفق تحصیلی خود را رقم بزنید.

رزومه مدرن، کلید موفقیت شما در ارائه و عرضه منحصر بفرد در چشم مشتریان یا همان مدیران استخدام کننده خواهد بود. نگارش رزومه برنده و مدرن می تواند به تنهایی سرنوشت شما را تغییر دهد. پنجره های نو  و جدیدی را در زندگی حرفه ای شما باز کند. برای فراگیری هر چه بیشتر تکنیک های نویسندگی در نگارش رزومه مدرن = رزومه مبتنی بر صلاحیت، بصورت رایگان به دوره آموزشی “رزومه برنده” در آموزشگاه اپلای پدیا بپیوندید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

لطفا انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن