فاند و بورسیه های تحصیلی

۱۰ نکته مهم جهت موفقیت در کسب بورسیه تحصیلی

اپلای و درخواست بورسیه های تحصیلی را عادت جدید خود قرار دهید. هدف خود را تعیین کنید. و با اپلای متناسب، به موفقیت نزدیک شوید. با شروع سال پایانی تحصیلات دانشگاهی، شما جلوتر از بقیه دانشجویان هستید.

در این مقاله به ذکر نکاتی مهم جهت درخواست و اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی و موفقیت در کسب بورسیه ها و فاندها، می پردازیم.

درخواست بورسیه تحصیلی از دانشگاه های بین المللی و موفقیت در کسب بورسیه های تحصیلی از خواسته های بسیاری از دانشجویان است. مخصوصا دانشجویان بین المللی و علاقمندان مهاجرت تحصیلی. بسیاری از دانشجویان می خواهند بدانند چگونه می توانند بورسیه و فاند های تحصیلی را برای پرداخت هزینه دانشگاه یا کالج دریافت کنند. خبر خوب این است که هزاران موقعیت متنوع بورسیه تحصیلی در سراسر جهان وجود دارد. و تنها کاری که باید انجام دهید این است که در آنها اپلای کنید.

در اینجا چند نکته ساده جهت کمک به شما در یافتن و اخذ بورسیه های تحصیلی عنوان می شود. که می تواند هزینه های تحصیلات بین المللی در کالج یا دانشگاه شما را کاهش دهد.

اپلای در اسکالرشیپ - اپلای در بورسیه های تحصیلی

۱- شروع زود هنگام اپلای در اسکالرشیپ ها 

دانشجویان علاقمند به تحصیلات بین المللی، اپلای در اسکالرشیپ های مختلف را با شروع سال تحصیلی در سال سوم دانشگاه (junior year) شروع می کنند. شروع به اپلای در بورسیه های تحصیلی به شما فرصت بیشتری می دهد تا تحقیق کنید که کدام بورسیه های تحصیلی ارزش وقت و انرژی شما را دارند. شما می توانید بهترین گزینه ها را تشخیص دهید. زمان کافی برای تکمیل اپلیکیشن اپلای در اسکالرشیپ های مختلف را در اختیار دارید. که ممکن است سایر دانشجویان از آن بهره مند نباشند. با اپلای زود هنگام در بورسیه های تحصیلی، همچنین شور و شوق دانشجو / دانش آموز برای یک فارغ التحصیلی مهیج و موفق بیشتر می شود. چرا که وی در انتظار پیوستن به دانشگاه یا کالج رویایی خود است. امروزه برخی از موقعیتهای بورسیه تحصیلی ویژه دانش آموزان دبیرستانی نیز وجود دارد. در حقیقت می توان گفت، بورسیه هایی متنوع برای دانش آموزان دبیرستانی در دسترس هستند. دانش آموزان سال آخر دبیرستان با گزینه های متعددی مواجه هستند. این یکی از نکات بسیار مهم جهت درخواست و اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی و موفقیت در کسب بورسیه ها و فاندها، و اسکالرشیپ ها است. 

نکته : بسیاری از موقعیت های بورسیه تحصیلی بودجه محدود دارند. این بدان معناست که هرچه زودتر اقدام به اپلای کنید ، احتمال اینکه شما نیز پیش از اتمام بودجه، انتخاب شوید، بیشتر می شود.

اپلیکیشن اپلای در اسکالرشیپ
۱۰ نکته مفید برای درخواست موثر بورسیه تحصیلی

۲- بهره مندی از ابزار تطبیق و متناسب سازی اسکالرشیپ ها

روز به روز از برنامه های کاغذی موقعیت های بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها کاسته و به برنامه های آنلاین افزوده می شود. امروزه شما می توانید به سرعت از طریق بانکهای اطلاعاتی هزاران موقعیت اسکالرشیپ تحصیلی موجود را به صورت آنلاین جستجو کنید. از طریق فیلترها و کلمات کلیدی ، می توانید مواردی را پیدا کنید که متناسب با شرایط ، تجربیات ، پیشینه یا علایق بی نظیر شما باشد. روی بورسیه های تحصیلی که احتمال برد شما در مسابقه اسکالرشیپ های شایستگی محور  بالا باشد، متمرکز شوید. مواردی را که همه شرایط و پیش نیاز اسکالرشیپ را برآورده نمی کنید، رد کنید. از هیچ یش شرط یا گزینه ای غافل نشوید. فقط وقت خود را برای اپلای در بورسیه های معقول و متناسب صرف کنید. بعبارت دیگر، اصل پارتو (۲۰ – ۸۰) در اپلای در اسکالرشیپ های آکادمیک را فراموش نکنید. همچنین از منابع اطلاعاتی موجود در انتهای این نوشته می تواند برای شروع، مناسب باشد.

۳- به مشاور تحصیلات بین المللی خود اعتماد کنید

مشاورین آکادمیک (Academic Advisors) و مشاورین تحصیلات بین المللی بسته به دانش آنها در رشته های مختلف آکادمیک می توانند راهنمای خوبی برای دانش آموزان دبیرستان باشند. مشاورین تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها نیز  می توانند در یافتن بورس های تحصیلی کمک شایانی به دانشجویان نمایند. مشاوران تحصیلات بین المللی غالباً وقت خود را برای بررسی نیازمندی های بورسیه تحصیلی صرف می کنند. و به دانشجویان در بهبود نوشتار آکادمیک (سی.وی آکادمیک، انگیزه نامه، هدفنامه و پروپزال تحقیقاتی) کمک می کنند. دانشجویان همچنین با چک کردن برندگان قبلی بورسیه تحصیلی و استفاده از تجربیات آنها در آماده سازی اپلیکیشن اپلای در اسکالرشیپ، چیزهای زیادی می اموزند. این یکی از نکات بسیار مهم جهت درخواست و اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی و موفقیت در کسب بورسیه ها و فاندها، و اسکالرشیپ ها است. 

سوالات هدفمند از مشاور تحصیلات بین المللی دانشگاه

از مشاور و راهنمای خود در تشخیص محبوب ترین بورسیه های تحصیلی سوال کنید، و اینکه کدام بورسیه های تحصیلی متناسب با پیشینه شما هستند. همچنین می توانید برای پیدا کردن بورسیه های تحصیلی خاص، از دانشگاه مورد علاقه خود کمک بگیرید. و با یکدیگر همکاری کنید. صحبت با یک متخصص به شما کمک می کند تا جستجوی خود را متمرکز کنید و به صورت کارآمدتری با نیازهای خود هماهنگ باشید.

۴- استفاده از منابع اطلاعاتی محدود یا ویژه

دانشجویان معمولا بین مربیان ، دوستان و اعضای کامیونیتی خود پخش می کنند، که به دنبال بورسیه تحصیلی هستند. از والدین خود می خواهند که موضوع دریافت بورسیه تحصیلی خود را با دوستان و بخش منابع انسانی خود مطرح کنند.

معمولاً بورسیه های زیادی در محلی ارائه می شود که بخصوص تبلیغات خوبی ندارند. اغلب می توانید این موارد را از طریق مشاور دبیرستان، جستجو در مقالات محلی یا کتابخانه ها پیدا کنید. مستقیماً با بنیادهای محلی، سازمانهای جامعه ساختاری، و مشاغل محلی تماس بگیرید تا ببینید که آیا آنها بورسیه هایی نیز ارائه می دهند یا خیر.

۵- تاثیر حضور آنلاین دانشجو در موفقیت اخذ بورسیه تحصیلی

هنگام درخواست بورسیه تحصیلی (یا شغل آکادمیک) ، شخصی که درخواست شما را بررسی می کند ممکن است شما را گوگل کند. اطمینان حاصل کنید که آنها نوع مناسبی از تناسب شما با آن موقعیت را پیدا می کنند. امروزه اکثر دانشجویان تصمیم می گیرند که رسانه های اجتماعی خود را خصوصی کنند، اما باید بدانید که هنوز هم دانشکده ها راه هایی برای دیدن آنچه شما هستید، می شناسند. این ایده خوبی است که نمایه LinkedIn ، حساب های رسانه های اجتماعی و وب سایت شخصی خود را مجددا بررسی کنید؛ تا بتوانید کنترل کنید که جستجوگران چه چیزی را پیدا می کنند.

وبسایت شخصی دانشجویان پورتفولیو آنلاین هنرمندان

اگر یک وب سایت یا نمونه کار شخصی ندارید، اکنون زمان ساختن آن است. سایت هایی مانند Wix ، Squarespace و Weebly سازندگان وب سایت رایگان و با کاربرد آسان را ارائه می دهند. به هر حال، با آغاز تحصیلات بین المللی، سرمایه گذاری روی پرسنال برندینگ خود، نام دامنه و وب سایتی تحت کنترل شما، خیلی زود نیست. گرفتن نام شما از حضور آنلاین و برجسته کردن نقاط قوت و علاقه های شما، راهی عالی برای شناخته شدن و در دسترس بودن شماست. این یکی از نکات بسیار مهم جهت درخواست و اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی و موفقیت در کسب بورسیه ها و فاندها، و اسکالرشیپ ها است.

۶- فراتر از نمرات آکادمیک بنگرید

برای واجد شرایط بودن برای بورسیه های تحصیلی لازم نیست معدل ۴٫۰ داشته باشید. (معادل ۲۰ در در سیستم نمره دهی ۰-۲۰). در حقیقت برخی بورسیه های تحصیلی حتی نمرات را در نظر نمی گیرند. چرا که گذشته از GPA (معدل)؛ پیدا کردن راهی برای ایستادگی و پایداری دانشجو در برنامه های مورد نظر آن بورسیه تحصیلی، بیشتر اهمیت دارد. قبل از پر کردن فرم های آنلاین اپلای در اسکالرشیپ ها، به این فکر کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد واجد شرایط و سزاوار آن بورسیه می کند.

استعدادها و ویژگی های منحصر بفرد شما

چه استعدادها یا مهارتهای خاصی را ارائه می دهید؟ شاید بتوانید به عنوان یک دانش آموز نسل اول پشتکار خود را در مقابل سختی ها نشان دهید. شاید مهارتهای رهبری شما در زمین بسکتبال، فوتبال یا والیبال، چیزی باشد که شما را بی نظیر می کند. حوزه ای را پیدا کنید که در آن برتری داشته باشید. شور و شوق شما هنگامی به وجود خواهد آمد که زمان توصیف فعالیتهای فوق برنامه ای در برنامه های بورسیه تحصیلی فرا رسد. آمیخته با آن توصیف، شما می توانید انگیزه نامه ای قدرتمند تدوین و نگارش کنید. این یکی از نکاتی مهم جهت درخواست و اپلای در موقعیت بورسیه تحصیلی و موفقیت در کسب بورسیه ها و فاندها، است.

۷- جمع آوری توصیه نامه های درخواست بورسیه تحصیلی

درخواست بورسیه تحصیلی و درخواست پذیرش تحصیلی از کالج ها و دانشگاه ها هر یک نیاز به چند توصیه نامه از معلمان و اعضای جامعه آکادمیک دانشجویان دارند. توصیه نامه های برای موقعیت بورسیه تحصیلی، به ایشان کمک می کند که دانشجو را بهتر بشناسند. نویسندگان توصیه نامه می توانند شامل کارفرما ، معلمان ، مربیان ، مشاوران دبیرستان یا سایر بزرگسالان باشند که می توانند در مورد نقاط قوت ، صلاحیت ها و جاه طلبی های شما شهادت دهند.

ارائه اطلاعات کامل شناختی به توصیه کننده

بهتر است هرچه بیشتر اطلاعات در اختیار نویسنده توصیه نامه قرار دهید. الگوی نگارش در نرم افزار Word ، رزومه کاری، توصیفات اهدافی و انگیزشی دانشجو در فرم های از پیش تهیه شده برای جمع آوری توصیه نامه، همه می توانند در نگارش موفق توصیه نامه به نویسنده کمک شایانی نماید. پس از جمع آوری نامه های توصیه خود ، مطمئن شوید که از نویسنده خود تشکر کنید که وقت لازم را برای کمک به شما اختصاص داده اند.

چگونگی نگارش توصیه نامه تحصیلات بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

۸- تنها به دنبال فول فاندها نباشید

به یاد داشته باشید هر چه جذابیت بورسیه تحصیلی بالاتر باشد، مثل فول فاند ها که پوشش کامل شهریه دانشگاه را ارائه می دهند. دانشجویان بیشتری در صدد دریافت و کسب آن بورسیه ها هستند. و رقابت بر سر آن شدید و شدیدتر می شود.

کسب پول کافی با بورس تحصیلی برای پرداخت هزینه کالج به احتمال زیاد از منابع مختلفی حاصل می شود. ممکن است برای پوشش کلیه هزینه های تحصیل خود در تعداد بسیاری از بورسیه ها اپلای کنید. از بورسیه های پارشال فاند که جوایز کمتری دارند غافل نشوید. با بردن ۱۰۰۰ دلار بیشتر، در پوشش هزینه ها کمک بیشتری می شود.

تکرار در اپلای در موقعیت های مختلف، و دوری از نا امیدی

اپلای و درخواست بورسیه های تحصیلی را عادت جدید خود قرار دهید. هدف خود را تعیین کنید. و با اپلای متناسب، به موفقیت نزدیک شوید. با شروع سال پایانی تحصیلات دانشگاهی، شما جلوتر از بقیه دانشجویان هستید. به یاد داشته باشید امروزه، هیچ محدودیتی در مقاطع تحصیلی و بورسیه های تحصیلی وجود ندارد. اسکالرشیپ و بورسیه ها برای دانش آموزان دبیرستانی ، دانشجویان کالج، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دسترس است. و برخی بورسیه ها به شما امکان می دهند چندین بار وارد شوید.

۹- مقاله ی بورسیه عالی بنویسید

بسیاری از دانشجویان از بورسیه های تحصیلی که به مقالات شخصی دانشجو نیاز دارد، دوری می کنند. اما نگارش عالی یک مقاله بورسیه تحصیلی، می تواند نمایانگر ایستادگی شما در جمع باشد. اگر مهارت نوشتن زیادی ندارید، با مشاور خود مشورت کنید یا در یک کارگاه نویسندگی شرکت کنید. تا به شما در تولید مقاله ای به یادماندنی کمک کند. که این هم یک کار عالی برای برنامه های دانشگاهی آتی شما  است. نگارش آکادمیک و تدوین رزومه تحصیلی برنده

استفاده مجدد از یک مقاله در بورسیه های مختلف

نکته : ممکن است بتوانید از بخش هایی از مقاله خود برای بیش از یک درخواست بورسیه تحصیلی استفاده مجدد کنید. قوانین بورسیه تحصیلی،  تعداد کلمات مجاز مقاله و موضوعات مشخصه . مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید، پاسخ به سؤالی است که پرسیده می شود. از مقاله دیگران استفاده  نکنید زیرا به خوبی متناسب سازی نشده است. اطمینان حاصل کنید که فوریت را درک کرده، و می تواند مهارت درک و نوشتن شما را همزمان نشان دهد.

۱۰- مهارت های مصاحبه و موفقیت در کسب بورسیه تحصیلی

برخی بورسیه ها نیاز به مصاحبه حضوری دارند. هر چند ممکن است دانشجویان بین المللی تجربه مصاحبه را از آزمون آیلتس خود داشته باشند. اما تبدیل شدن به یک مصاحبه شونده خوب، زمان می برد. مصاحبه بورسیه تحصیلی با مصاحبه آیلتس متفاوت است. بنابراین به سؤالات مربوطه در مورد پیشینه ، علایق ، دستاوردها ، آرزوها و آرمانهای خود پاسخ دهید. به یاد داشته باشید هرچه راحت تر با مصاحبه گر صحبت کنید، و مستقیما به سؤالات وی پاسخ دهید، روند مصاحبه بهتر می شود. مصاحبه کننده شما می خواهد احساس واقعی شما و تناسب آن را به دست آورد.

سخن آخر …

جهت موفقیت در کسب یک بورسیه تحصیلی، باید به خودتان فرصت کافی بدهید؛ تا گزینه های متناسب خود را جستجو کنید. مدارک و پیش نیازهای بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی را متفکرانه تکمیل کنید. فقط با کمی صرف زمان و تلاش و کوشش، هزاران دلار در تحصیلات بین المللی خود صرفه جویی کنید. در ادامه به بعضی منابع مفید جهت یافتن موقعیت های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی نگاهی بیاندازیم.

منابع اطلاعاتی جهت اپلای و درخواست بورسیه های تحصیلی

در اینجا لیستی از سایتهایی که می توانید برای جستجوی موقعیت های بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ های مختلف، استفاده کنید لیست می شود:

ابزار جستجوی بورسیه تحصیلی وزارت کار ایالات متحده

اسکولی منبع نامبر وان اسکالرشیپ های کالج

کاپپکس منبع اطلاعاتی جستجوی کالج و اسکالرشیپ و فاندهای تحصیلی در مقطع کالج

یونیگو، ابزاری برای یافتن موقعیت های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی

دایرکتوری بورسیه های تحصیلی بر اساس رشته تحصیلی در ایالات متحده آمریکا

فست وب معروفترین و مشهورترین پایگاه اطلاعاتی در مورد بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی

اسکالرشیپز پایگاه اطلاعاتی بورسیه های تحصیلی ویژه (College Scholarships Directory)

اسکالرشیپ هایی که دانشجویان ایرانی شانس بیشتری در آنها دارند.

استراتژی های اپلای و پذیرش تحصیلی موفق، با تقویت هوش هیجانی

 

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

درصد به روز بودن اطلاعات ارائه شده
درصد مفید بودن برای یک دانش آموز دبیرستانی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن