تحصیلات بین المللیفاند و بورسیه های تحصیلی

تحصیلات بین المللی رایگان/ دانشگاه های با شهریه پایین در سال ۲۰۱۹

دانشگاه های بین المللی بدون شهریه در سال 2019 را بشناسید.

 

۵ کشور با تحصیلات بین المللی رایگان در سال ۲۰۱۹

مقدمه

بعنوان دانشجوی بین المللی علاقمند به تحصیلات بین المللی اگر نتوانید در کسب بورسیه های دانشگاهی یا اسکالرشیپ های تحصیلی موفق شوید. با توجه به شهریه بالای دانشگاه های بین المللی، با دغدغه های مالی متعددی روبرو خواهید بود. در این شرایط راه حلی دیگر، ثبت نام در دانشگاه های بین المللی که تحصیل رایگان ارائه میدهند، می تواند مفید باشد. اما آیا به راستی تحصیلات بین المللی رایگان توسط هیچ دانشگاهی به دانشجویان بین المللی ارائه می شود؟ آیا دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مثل دانشجویان ایرانی می توانند در هیچ کشوری تحصیل رایگان داشته باشند؟ دانشگاه های با تحصیل رایگان را، دانشگاه هایی که شهریه ندارند یا شهریه کم و اندک نسبت به دیگر دانشگاه ها دارند، در نظر بگیرید.

دانشگاه های با شهریه کم در اتحادیه اروپا

دانشگاه های با تحصیل رایگان

دانشگاه های کشورهایی مانند نروژ ، اتریش ، آلمان ، فنلاند و سوئد انواع مختلفی از برنامه های تحصیلی خود را با شهریه رایگان / شهریه کم و اندک به دانشجویان خود منجمله دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.در ادامه به بررسی این دانشگاه ها می پردازیم. و منابع اطلاعاتی مفیدی در اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه ها را ارائه می کنیم.

۱- تحصیلات بین المللی رایگان در نروژ 

کالج و دانشگاه های دولتی نروژ مطابق معمول، هیچ شهریه ای از تمامی دانشجویان خود از جمله دانشجویان بین المللی نمی گیرند. این امر در مورد تمام سطوح و مقاطع تحصیلی، از جمله تحصیلات مقطع لیسانس یا کارشناسی ، برنامه های تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد و مقطع دکتری صدق می کند. با این حال ، دانشجویان باید هر ترم هزینه ترم ۳۰۰-۶۰۰ NOK را بپردازند. (هر کرون نورژ تقریبا ۰٫۱۱ دلار آمریکا )

دانشگاه های خصوصی نروژ و شهریه های آنها

توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه های دولتی یا کالج های خصوصی در نروژ ممکن است در بعضی برنامه تخصصی در سطح کارشناسی ارشد، شهریه داشته باشند. البته امروزه بیشتر موسسات یا کالج های خصوصی تمامی برنامه ها و دوره های تحصیلی خود را با شهریه ارائه می دهند. با این حال، هزینه های تحصیل در نروژ بطور قابل توجهی پایین تر از تحصیل در بیشتر کشورهای دیگر است. همچنین در نروژ، دانشجویان خارجی نسبت به دانشجویان نروژی شهریه بالاتری را پرداخت نمی کنند.

هزینه های بالای زندگی دانشجویی در نروژ

روی دیگر سکه اما ممکن است هزینه زندگی دانشجویی در نروژ باشد. به عنوان دانشجوی بین المللی باید توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در نروژ نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی بیشتر است. هزینه های زندگی ۹۰،۰۰۰-۱۰۰،۰۰۰ NOK نود تا صد هزار کرون نروژ در سال است . به عبارتی ۹۸۰۰ تا ۱۰۹۰۰ دلار آمریکا در سال. بطور متوسط ماهیانه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ

علاقمند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ هستید؟

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ ، راهنمای جامع تحصیل در نروژ- STUDY IN NORWAY

 

۲- دانشگاه ها و تحصیل رایگان در اتریش

دانشجویان ایرانی به عنوان یک دانشجوی خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا، می توانند دانشگاه های فدرال / دولتی در اتریش را با شهریه اندک لحاظ نمایند. دانشگاه های دولتی / فدرال در کشور اتریش فقط در حدود ۳۶۳٫۳۶-۷۲۶٫۷۲ سیصد و شصت و پنج تا هفتصد و بیست وپنج یورو در هر ترم شهریه دارند. به علاوه ۱۹ تا۲۰ یورو برای هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی”-H-Beitrag”  و هزینه بیمه حوادث دانشجویی، که مجموعا زیر ۸۰۰ یورو در هر ترم می شود. چنانچه در برنامه های مبادلات فرهنگی یا مشارکت بین دانشگاهی شرکت کرده باشید؛ یا شهروند یک کشور حداقل توسعه یافته باشید، ممکن است از پرداخت شهریه دانشگاه های دولتی اتریش معاف شوید .مثل دانشجویان از کشورهای اروپای مرکزی و اروپایی شرقی، که ممکن است از پرداخت شهریه معاف باشند. یا درخواست بازپرداخت کامل یا جزئی از شهریه را طبق قوانین هر دانشگاه ارائه دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

هزینه زندگی دانشجویان در اتریش تقریبا ۸۰۰ یورو در ماه است که هزینه های اقامت ، غذا و هزینه های شخصی را در بر می گیرد. پس مجموعا در هر ترم متشکل از چهار ماه مجموعا حدود ۴۰۰۰ چهار هزار یورو هزینه تحصیل و زندگی یک دانشجوی ایرانی در اتریش می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش

 

علامند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش هستید؟

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اتریش ، راهنمای جامع تحصیل در اتریش- Study in Austria

لیست موسسات آموزش عالی در اتریش را ببینید

۳- دانشگاه ها و تحصیل رایگان در آلمان

از اکتبر سال ۲۰۱۴ ، تمام دانشگاه های آلمان به جز بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg) هیچ شهریه ای را در برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته از دانشجویان بین المللی دریافت نمی کنند. در برخی از ایالت های فدرال، دانشگاه ها سهم ترم (حدود ۵۰ یورو) و / یا هزینه های مدیریت (حدود ۵۰ یورو) را از دانشجویان دریافت می کنند. این ساختار شهریه می تواند در آینده تغییر کند، شما باید این لینک ذیل را دائما چک نمائید.

 برای کسب اطلاعات جدید درباره شهریه دانشگاهی در ایالت های مختلف فدرال در آلمان کلیک کنید.

در حال حاضر ، ایالت فدرال بادن-وورتمبرگ شهریه (برای برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دیپلم و کنکور دولتی) ۱٫۵۰۰ یورو در هر ترم برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا دریافت می کنند.

 شهریه دانشگاه های آلمان در مقطع ارشد

بر خلاف مقطع کارشناسی، بیشتر برنامه های تحصیلات تکمیلی (مقطع کارشناسی ارشد) در آلمان با شهریه ارائه می شود. اما شهریه دانشگاه های آلمان در مقطع ارشد به اندازه سایر کشورها زیاد نیست.

تحصیلات بین المللی در مقطع دکترا در آلمان

از طرف دیگر ، تحصیلات دکتری در دانشگاه های آلمان دارای اصول و ضوابط مربوط به خود است. دانشجویان مقطع دکترا فقط پس از گذراندن شش ترم اول خود، شهریه می پردازند. در این مدت اما باید در هر ترم سهم ترم تقریباً ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو پرداخت کنند. دانشجویان دکترا در آلمان همچنین با مشارکت در یک پروژه تحقیقاتی، می توانند دستمزد نیز دریافت می کنند. کار آکادمیک؛ برخی دانشجویان نیز بورسیه تحصیلی دریافت می کنند.

تحصیل رایگان در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان به این شرح است؛ به طور متوسط، دانشجویان آلمانی حدود ۵۰۰-۸۰۰ یورو برای هزینه های اقامت ، حمل و نقل ، غذا و هزینه های دیگر هزینه می کنند.

علامند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان هستید؟

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان ، راهنمای جامع تحصیل در آلمان- Study in Germany

راهنمای انتخاب دانشگاه و رشته متناسب در آلمان

دیتابیس بورسیه و اسکالرشیپ های تحصیلی در آلمان

راهنمای اپلای در دانشگاه ها و کالج های آلمان

رشته هایی که در آلمان، به زبان انگلیسی ارائه می شوند را اینجا ببینید.

لیست دانشگاه های آلمان را ببینید .

برنامه ریزی شغلی – حرفه ای در آلمان

پیدا کردن کار آکادمیک در آلمان (همان تحقیق و پژوهش دکترا و فوق دکترا)

یافتن موقعیت پژوهشی در مقطع دکترا در آلمان

 

۴- تحصیل رایگان در فنلاند

فنلاند نیز همانند سوئد در سال های اخیر تصمیم گرفته است که تحصیل کاملا رایگان خود را برای دانشجویان بین المللی، لغو کند. طبق این خبر، شما دوستداران تحصیلات بین المللی رایگان، باید توجه نمائید که، دانشگاه های فنلاند از پاییز ۲۰۱۷ به بعد از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا یا خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) در مقاطع کارشناسی یا لیسانس و همچنین کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند، شهریه دریافت می کنند. صرف نظر از ملیت. فقط تحصیلات در مقطع دکترا در فنلاند بدون پرداخت شهریه باقی می ماند. پس، در فنلاند تحصیلات رایگان تنها در مقطع دکترای تحصصی برای دانشجویان بین المللی مهیا است.

موقعیت بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های فنلاند

مؤسسات آموزش عالی فنلاند طیف وسیعی از گزینه های بورسیه تحصیلی را برای آن دسته از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA که موظف به پرداخت شهریه هستند ارائه می دهد. میزان پوشش هزینه ها توسط اسکالرشیپ تحصیلی موجود در دانشگاه های فنلاند، بستگی به شهریه ای که باید بپردازید؛ همچنین بستگی به موسسه و برنامه آکادمیک مورد نظر شما دارد. دانشجویان معمولاً همزمان با درخواست پذیرش از دانشگاه های فنلاند، برای بورسیه تحصیلی نیز نام نویسی می کنند.

هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

 تخمین زده می شود هزینه زندگی یک دانشجوی مجرد در فنلاند در حدود ۷۰۰-۹۰۰ یورو در ماه باشد.

علامند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فنلاند هستید؟

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فنلاند ، راهنمای جامع تحصیل در فنلاند- Study in Finland

لیست کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در فنلاند را مشاهده کنید.

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فنلاند
دو عامل مهم جهت موفقیت در اخذ بورسیه و فاند تحصیلی در تحصیلات بین المللی

۵- تحصیل رایگان در سوئد با اپلای در بورسیه های دانشگاه های سوئد

هزینه های نام نویسی (اپلای) و شهریه برای دانشجویانی که تابعیت یک کشور EU / EEA / Nordic یا سوئیس را ندارند؛ و می خواهند در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سوئد تحصیل کنند، اعمال می شود. اما دانشجویان بین المللی می توانند با اپلای و اخذ بورسیه و فاند تحصیل رایگان در سوئد داشته باشند. هر چند که بورسیه های تحصیلی در سوئد بیشتر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی موجود است. بورسیه های انستیتوی سوئدی و همچنین تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در سوئد، بورسیه های کامل یا جزئی را در قالب برنامه معافیت از پرداخت شهریه دانشگاه های سوئد، برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. نمونه یک بورسیه تحصیلی را می توانید در مقاله “بورسیه های تحصیلی مناسب برای دانشجویان ایرانی” مشاهده نمائید.

مقطع دکترا و پژوهانه تحصیلی در دانشگاه های سوئد

مقاطع دکترای تخصصی در سوئد معمولاً به عنوان سمتهای شغلی (کار و شغل آکادمیک) در نظر گرفته می شوند. در این حالت، حمایت مالی و کمک هزینه های تحصیلی – زندگی توسط دانشگاه ها یا نهادهای تأمین مالی خارجی، ارائه می شوند. این بدان معنی است که اگر به عنوان کاندیدای دکترا، موفق به پذیرش تحصیلی شده باشید ، هزینه ای پرداخت نمی کنید و بابت پژوهش خود، ماهانه حقوق دریافت خواهید کرد.

علامند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئد هستید؟

راهنمای کامل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئد ، راهنمای جامع تحصیل در سوئد- Study in Sweden 

لیست کامل بورسیه ها و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سوئد

سخن پایانی

امید است که این مقاله مورد توجه و عنایت شما واقع شده باشد؛ جای بسی تامل است که، در حال حاضر تعداد زیادی دانشگاه وجود دارد که دوره های تحصیلی حضوری یا دوره های آموزشی آنلاین را به صورت رایگان ارائه می دهند. مثل دوره های آموزشی آنلاین رایگان در آموزشگاه اپلای پدیا./ ما در مقالات بعدی به راه حل های دیگر کم دغدغه سازی تحصیلات بین المللی می پردازیم.

با اپلای پدیا، رویای خود را خلق کنید…

چنانچه این مطالب این مقاله را مفید دیدید آنرا با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و در موفقیت آنها شریک شوید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

 

مطالعه بیشتر:

تحصیلات پزشکی با بورسیه پزشکی در دانشگاه های چین

راهنمای صفر تا صد اپلای در رشته های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا

قانون پارتو (قانون ۸۰-۲۰) در اپلای در موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی

ادامه تحصیل رشته پزشکی در شهر-دانشگاه پاویا در ایتالیا

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن