تحصیلات بین المللی

مزیتهای برجسته تحصیلات بین المللی برای دانشجویان

تطبق گزارش HSBC، ارتقا و توسعه مهارت های زبان خارجی به عنوان مزیت اصلی تحصیل در خارج از کشور در نظر دانشجویان و والدین ایشان است. این دیدگاه به ویژه در ترکیه (۸۲٪)، هنگ کنگ (۷۷٪)، برزیل (۷۶٪) و تایوان (۷۵٪) بسیار قوی است.

خلاصه نوشته

  • رشد قابلیت های شخصی در تحصیلات بین المللی
  • دیدگاه های جدید در موضوع های علمی
  • تحصیلات بین المللی و توسعه مهارت های شغلی
  • فرصت برای یادگیری یک زبان خارجی
  • کاوش فرهنگ های خارجی - دوستان بین المللی

چرا بیشتر دانشجویان تحصیل در خارج از کشور را انتخاب می کنند؟ آیا برنامه های تحصیلی کشورهای خارجی بهتر از کشور خودشان هستند؟ آیا کشورهای خارجی فرصت های آموزشی بهتر و پیشرفته تری را ارائه می دهند؟ در ادامه به چند پارامتر مهم و اثر گذار تحصیلات بین المللی در سرنوشت دانشجویان اشاره ای می شود. و به نوعی مزیت های تحصیل در خارج از کشور یا تحصیلات بین المللی از نوع حضوری بشمار می رود. که توجه شما را به آن جلب می کنیم. با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید.

تحصیلات بین المللی و کسب تجربه، استقلال و رشد قابلیت های شخصی

تحصیل در خارج، تحصیلات بین المللی،

یکی از بزرگترین ترس ها برای تحصیل در خارج از کشور، دلتنگی است. (تحصیلات بین المللی از نوع حضوری،). دانشجویان منطقه امن و راحتی خود را بدون اعضای خانواده و دوستان خوب خود به سمت مقصد سرزمین خارجی ترک می کند. با این حال، دانشجویانی که می توانند بر این مانع غلبه کنند، تحصیل در خارج از کشور باعث خواهد شد که شخصیت بسیار مستقلی بسازند. دور از محدوده آسایش باعث می شود تا خودتان را درک کنید که واقعا می تواند سخت و دشوار باشد. اما در نهایت به عنوان یک فرد بهتر ظاهر می شوید. تنهایی در سرزمین های خارجی، این یک فرصت بزرگ برای توسعه و رشد شخصی است. استقلال، مدیریت زمان، سازماندهی، مهارت های اجتماعی و اعتماد به نفس، مهارت های مهمی هستند که توسعه خواهند یافت. دانشجویانی که در خارج از منطقه امن خود تحصیل کرده اند، در تصمیم گیری در زمان بحران، حل مسائل و مشکلات بسیار موفق تر عمل کرده اند. طبق آمار موثق، دانشجویان با تحصیلات بین المللی مهارت مدیریتی و انضباطی قابل توجهی کسب می کنند. بنابراین همه اینها باعث می شود دانشجو به شخص مستقل و قوی تر با تجربه ارزشمند تحصیل در خارج از کشور، تبدیل شود.

چرایی تحصیلات بین المللی و رشد فزاینده آن در جهان

کسب دیدگاه های جدید در موضوع های علمی و اشراف بر مسائل و چالش های واقعی جهان، با تحصیلات بین المللی

آیا می دانستید که باورها و مسائل در سراسر جهان، دانش و اطلاعات کاربردی شما را گسترش می بخشد. تحصیل در خارج از کشور، فرصتی برای توسعه مهارت های تفکر منطقی ارائه می دهد. بطوریکه ذهنیت دانشجو در مباحثه و مذاکره گروهی در فعالیت های جمعی و انجمنی نظیر سخنرانی در کنفرانس ها و همایش های علمی شکل می گیرد. تجربه نحوه ارتباط برقرار کردن با بسیاری از دانشجویان بین المللی فعال در زمینه های مختلف و متنوع علمی و اساتید از کشورهای دیگر از تجربه هایی بود که واقعا برایم خاطر برانگیز و نو بود.

بحث و تبادل نظر در مورد نقش من در چالش های جهان واقعی مانند گرم شدن کره زمین، آلودگی محیط زیست و مسئله گرسنگی نیز از مسائلی است که در چند بعدی شدن شخصیت من تاثیر گذار بود. امروز بسیار مهم است که درک درستی از فرهنگ ها و ارزش های مختلف در آن فرهنگها داشته باشیم و بر این باورم که مطالعه در خارج از کشور راه آسان برای شکل گیری یک نسل جوان و پویا، آشنا با چالش های تخصصی خود نقشی بی بدیل دارد. (در ایجاد ارتباط اقتصادی با جامعه جهانی.) همه اینها برای پرورش مدیران آینده ما لازم است تا ما نیز به نوبۀ خود جهان را به جایی بهتر برای زیسن بشر تبدیل کنیم.

توسعه مهارت های شغلی با تحصیلات بین المللی

تحصیل در خارج، تحصیلات بین المللی،

طبق آمار یونسکو، روند استخدام و همکاری با دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور، تنها از طریق اقتصاد مبتنی بر دانش و تقاضا برای منابع انسانی متخصص و بسیار ماهر از ۱٫۳ میلیون در سال ۱۹۹۰ به ۴٫۳ میلیون در سال ۲۰۱۱ در سراسر جهان افزایش یافته است. تحصیل در خارج از کشور مطمئنا شما را تبدیل به یک فرد بین المللی خواهد نمود. جهانی شدن آموزش و تحصیلات روند رو به جلو و رشدی دارد. دانشجویان و دانش پژوهان بین المللی همیشه به دنبال راهی برای گسترش مهارت های آموزشی و حرفه ای خود هستند. جهانی شدن که با جابجایی ها و تبادلات علمی – آکادمیک همراه است، تسهیل کننده این مهم است.

 

تحصیلات بین المللی فرصتی عالی و تکرار نشدنی برای یادگیری و توسعه زبان خارجی

تحصیل در خارج، مزایای تحصیلات بین المللی،

گزارش تحقیق منتشر شده توسط HSBC نشان می دهد که در کشورهایی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، اکثر والدین، ارتقا و توسعه مهارت های زبان خارجی را به عنوان مزیت اصلی تحصیل در خارج از کشور می دانند. این دیدگاه به ویژه در ترکیه (۸۲٪)، هنگ کنگ (۷۷٪)، برزیل (۷۶٪) و تایوان (۷۵٪) بسیار قوی است. در حال حاضر، بعد از زبان انگلیسی، زبان چینی ماندارین به دلیل رشد اقتصادی چین در دهه های اخیر زبان مهم جهان است. بسیاری از دانش آموزانی که انگلیسی زبان اول آنها ست، قطعا دوست دارند چینی ماندارین را به عنوان زبان دوم خود فرا گیرند. این مهم قطعا برای دانشجویانیکه زبان انگلیسی زبان دوم ایشان می باشد نیز حائض اهمیت است. شما در نظر بگیرید که دارای محصولی هستید که در چین هواخواه داشته، بنابراین مخاطبین شما در بین جمعیتی قریب به ۱٫۳ میلیارد نفر قرار دارد که رقمی قابل تامل است. آنچه مسلم است این است که تسلط به زبان چینی ماندارین مزیتی بی بدیل است. موسسات کنفوسیوس در سرتاسر جهان، ماندارین چینی را به عنوان زبان مهم و ضروری در جهان قلمداد می کنند. با تحصیل در خارج از کشور، فرصتی بی بدیل برای فراگیری یک زبان دوم در حد تسلط کامل بوجود می آید. و این مهم چشم انداز شغلی شما را بسیار روشن تر می کند. و از مزیت های اصلی تحصیل در خارج از کشور یا تحصیلات بین المللی از نوع حضوری بشمار می رود. که باغث می شود در بازار کار رقابتی در عصر اطلاعات و ارتباط از رقیبان خود پیشی بگیرید.

فرصت سفر، کاوش فرهنگ های خارجی و پیدا کردن دوستان بین المللی

تعطیلات آخر هفته، یا تعطیلات دانشگاهی به شما این امکان را می دهد تا محیط اطراف خود را کاوش کنید و پیرامون خود را بررسی کنید. از آنجا که تحصیلات بین المللی از نوع حضوری (تحصیل در خارج از کشور) اغلب شما را در یک کشور یا قاره کاملا متفاوت قرار می دهد، بنابراین فرصت بازدید از مکان هایی را دارید که ممکن است در غیر این صورت فرصتی برای بازدید آنجا دست نمی داد. همچنین یکی از بهترین راه های تجربه کردن فرهنگ متفاوت، این است که خودتان را در آن غوطه ور کنید. و در آن زندگی کنید. که دقیقا همان چیزی است که شما به عنوان تحصیل در خارج از کشور انجام می دهید. با تحصیل در خارج از کشور، شما نه تنها فرهنگ آن کشور بلکه دانشجویان از دیگر نقاط جهان را نیز ملاقات خواهید کرد، و این شما را در مسیر درست برای ایجاد ارتباط گیری های بین المللی قرار می دهد. که پس از فارغ التحصیلی نیز بسیار مفید است. و مزیتی غیر قابل انکار در تحصیل در خارج از کشور یا تحصیلات بین المللی از نوع حضوری قلمداد می شود.

همچنین نکات بارز و درخور توجه در مقوله (تحصیلات بین المللی) – تحصیل در خارج از کشور صرفا محدود به کیفیت بالای تحصیل در خارج از کشور نیست. بلکه تجربه استقلال روحی و فکری، ایجاد ارزشمندی و رشد شخصی و کسب دیدگاه های متفاوت بین المللی که فراتر از کلاس درس به دست می آید. این مهم را نیز مزیت های تحصیل در خارج از کشور یا تحصیلات بین المللی از نوع حضوری اضافه نمائید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.7 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن