پزشکی در چینفاند و بورسیه های تحصیلی

لیست دانشگاه های پزشکی چین با بورسیه و فاند تحصیلی

تحصیل پزشکی در خارج کشور و دریافت بورسیه و فاند تحصیلی می تواند در نوع خود، منحصر بفرد، ویژه و جذاب باشد. دغدغه های مالی خود را به بورسیه های متعدد کشور چین بسپارید!

فهرست دانشگاه های با بورسیه پزشکی در چین

چنانچه علاقمند به پذیرش پزشکی با بورسیه در چین هستید. و یا در مورد انواع بورسیه های پزشکی در چین اطلاعاتی ندارید. همچنین اگر دانشگاه های علوم پزشکی چین را به خوبی نمی شناسید. این نوشته «فهرست دانشگاه ها و مدارس پزشکی در چین که ارائه دهنده ی بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی» هستند، را نمایش می دهد. قبل از انتخاب یک کالج پزشکی یا دانشگاه علوم پزشکی در خارج از کشور، کسب اطلاعات مهم و تاثیر گذار، بسیار حیاتی است. حتما می دانید که تحصیلات پزشکی در بیشتر جوامع آکادمیک دنیا، جزو تحصیلات گران قیمت و هزینه بر است. دانش آموزان و دانشجویان با صرف هزینه های گزاف موفق به اخذ دکترای پزشکی خود می شوند. اما شاید جالب باشد که بدانید همه ساله موسسات آکادمیک متعددی وجود دارند که به پذیرفته شدگان، کمک های مالی تحصیلی و زندگی می کنند. این کمک هزینه ها تحت عناوینی همچون “بورسیه تحصیلی یا فاند و اسکالرشیپ” ارائه می شوند. پیرو همین موضوع، در این مقاله، لیستی از دانشگاه های پزشکی در کشور چین ضمن امکان اخذ بورسیه تحصیلی ارائه می شود. این موقعیت ها به عنوان ابزار حمایتی و جذاب برای دانشجویان بین المللی، را در دستور کار خود دارند. با مطالعه این نوشته ممکن است به پذیرش در رشته های پزشکی با بورسیه پزشکی در چین علاقمند شوید.

ما در سری مقالات جداگانه به بررسی تک تک دانشگاه های پزشکی چین با بورسیه پزشکی، پرداخته ایم که لینک هر یک در جدول ۱ آمده است.

پس با ما همراه باشید. چنانچه علاقمند هستید که اطلاعاتی پیرو پذیرش تحصیلی از دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا داشته باشید، شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

پذیرش در رشته پزشکی با بورسیه در چین

همان گونه که در مقاله “ مزیت های ادامه تحصیل پزشکی در چین” عنوان شد؛ دانشگاه های پزشکی زیادی در چین برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. دانش آموزان و دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه های پزشکی چین هستند؛ و اعطای کمک هزینه تحصیلی و فاند تحصیلی چین، به پیشبرد تحصیلات موفق آنها کمک می کند، بهترست اطلاعات زیر را بدانند.

مرجع و منبع رسمی این اطلاعات، اداره مرکزی سیستم جامع پذیرش کالج و دانشگاه های چین می باشد. و قابل اسناد می باشد.

در ابتدا بهتر است که انواع بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی که در دانشگاه ها و کالج های چین موجود می باشد؛ را بررسی کنیم.

انواع بورسیه تحصیلی در چین با نامهای اختصاری ذیل عنوان می شوند:

  •  CGS = چاینا گاورمنت اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دولتی چین؛
  • US = یونیورسیتی اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دانشگاهی؛
  • CIS = بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس (Confucius )؛ – کنفوسیوس فیلسوف چینی ۴۷۸ تا ۵۵۱ قبل از میلاد
  • CLGS = چاینا لوکال گاورمنت اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دولت محلی در چین

پزشکی در چین، بورسیه پزشکی،

پذیرش پزشکی با بورسیه در چین

جدول ذیل نام دانشگاه های علوم پزشکی چین که در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۲۰۱۹ بورسیه تحصیلی ارائه می دادند، را لیست کرده است. این دانشگاه های علوم پزشکی در چین معمولا سالیانه و بصورت شایسته محوری، به دانشجویان بین المللی بورسیه پزشکی اعطا می کنند. هرچند که موقعیتهای بورسیه برای دانشجویان بین المللی در چین، ممکن است تا همیشه ادامه دار نباشد. اما در حال حاضر انواع بورسیه های تحصیلی دولتی و دانشگاهی در رشته پزشکی در چین به دانشجوهای بین المللی اعطا می شود. که علاقمندان می توانند در جدول ذیل آنها را مشاهده نمایند.

فهرست دانشگاه های پزشکی در چین ارائه دهنده بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی

جدول ۱ – لیست دانشگاه های علوم پزشکی چین و انواع بورسیه های تحصیلی در دسترس در این دانشگاه ها

شمارهنام دانشگاهنوع بورس تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه
۱دانشگاه پزشکی آنهویی با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۲دانشگاه پزشکی پایتخت با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۳دانشگاه پزشکی چونگ کینگ با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۴دانشگاه پزشکی فوجیان با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۵دانشگاه پزشکی گوانگژو با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۶دانشگاه پزشکی جنوبی با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۷دانشگاه پزشکی گوانگشی با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۸دانشگاه پزشکی هبی با بورسیه پزشکی
CGS
۹دانشگاه پزشکی هاربین با بورسیه پزشکی
CLGS؛ US
۱۰دانشگاه پزشکی نانجینگ با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۱۱کالج پزشکی XuzhouCLGS؛ US
۱۲دانشگاه پزشکی دالیان با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۱۳دانشگاه پزشکی لیائونینگCGS
۱۴دانشگاه پزشکی نینگشیا با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۱۵دانشگاه پزشکی تیانجین با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS
۱۶دانشگاه پزشکی ژینجیانگ با بورسیه پزشکی
CGS؛ CLGS؛ US
۱۷دانشگاه پزشکی کونمینگ با بورسیه پزشکیCGS؛ CLGS
۱۸کالج پزشکی WenzhouCGS؛ CLGS؛ US؛ CIS

جدول ۱ – دانشگاه های علوم پزشکی چین با بورسیه پزشکی مختلف

ضمن کسب اطلاعات از دانشگاه های پزشکی در چین که بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. چنانچه شما به هر یک از دانشگاه های پزشکی فوق الذکر علاقمند هستید، می توانید از طریق وب سایت ApplyPedia در آن اپلای کنید. و همچنین فرصت دریافت بورسیه تحصیلی در آن دانشگاه را نیز داشته باشید. بنابراین، اگر می خواهید در چین تحصیل کم دغدغه داشته باشید، بهترین اطلاعات و اخبار قابل استناد را  از مراجع رسمی کسب نمائید. اپلای پیدیا، پارتنر سیستم پذیرش کالج و دانشگاه های چین همراه و مشاور امین شما خواهد بود.

آمادگی برای پذیرش پزشکی از چین با بورسیه پزشکی

با توجه به اولویت های تحصیلی دانشجویان ایرانی (تحصیل در رشته های پزشکی در دانشکده و کالج های پزشکی چین با بورسیه تحصیلی) / و با توجه به زمانبر بودن پروسه اپلای ، آماده سازی اپلیکیشن اپلای و اپلیکیشن اسکالرشیپ، جهت اخذ پذیرش پزشکی، ما برترین آپشن ها را ارائه می دهیم تا شما با برنامه زمانی مشخص دانشگاه هدف خود، هماهنگ باشید.

آماده سازی اپلیکیشن اپلای جهت اخذ پذیرش پزشکی با بورسیه پزشکی زمان قابل توجهی از دانشجویان سخت کوش را دربر می گیرد. اما حین انجام پروسه اپلای چگونه می توان از برنامه زمان بندی تحصیلی عقب نیافتاد؟ چگونه می توان به اخذ پذیرش پزشکی به همراه بورسیه از دانشگاه های علوم پزشکی چین امیدوار بود؟ چرا که دانش آموزان و دانشجویان متعددی از سراسر جهان در صدد اخذ اسکالرشیپ و بورسیه های تحصیلی پزشکی در چین هستند. بنابراین ما به دانش آموزان و دانشجویان ایرانی پیشنهاد می کنیم که در دوره های آنلاین که توسط دانشگاه های چینی تدارک دیده شده اند شرکت کنند و قابلیت های زبانی و شخصی خود را ارتقا دهند تا بتوانند در تورنمنت سخت دریافت بورسیه تحصیلی در رشته های پزشکی از موفقان باشند. در ادامه ما برای دانش آموزان ایرانی پیشنهاد جذابی ارائه می کنیم.

برنامه ریزی تحصیلی آنلاین برای دانشجویان علاقمند به پزشکی چین با/بدون بورس تحصیلی

در ادامه یکی از برنامه ها یا پلن های تحصیل آنلاین پیش پزشکی ارائه می شود:

پلتفورم ارائه دهنده کورس:

ژئوتانگ ایکس چین (یکی از برترین پلتفورم های آموزش و تحصیل آنلاین در چین)

نام دوره انتخابی پیشنهادی اول:

“ارتقا و توسعه مهارت های زبان انگلیسی در راستای اهداف آکادمیک (عمومی)” توسط دانشگاه ژی.آن جیائوتانگ چین (Xi’an Jiaotong University)

نام دوره انتخابی پیشنهادی دوم:

دانش آموز/ دانشجو می تواند از بین عناوین آموزشی ذیل، حوزه علاقمندی و دوره آموزشی مورد نظر خود را انتخاب کند:

۱- ویروس شناسی پزشکی یا medical Virology

۲- تصویر برداری پزشکی یا medical Imaging

۳- مقدمه ای بر زیستشناسی سرطان یا Introduction to Cancer Biology

۴- جراحی یا Surgery

۵- انگلیسی پیشرفته پزشکی یا Advanced Medical English

۶- پزشکی قانونی یا Forensic Medicine

۷- داروشناسی یا Pharmacology  

۸- یا پزشکی سنتی چینی و صدها عنوان آموزشی دیگر که توسط دانشگاه های علوم پزشکی مطرح چین برگزار می شود. 

دوره پیشنهادی اول (“ارتقا و توسعه مهارت های زبان انگلیسی در راستای اهداف آکادمیک (عمومی)”)، برای ارتقای مهارت های زبانی و کلامی دانش آموز لازم و بنوعی پیش نیاز انتخاب دوره تخصصی دوم از لیست ارائه شده فوق می باشد. دوره های آموزشی آنلاین تخصصی پزشکی در مقاطع زمانی مختلف تغییر می کنند. لازم به ذکر است که چنانچه دوره تخصصی مورد نظر در زمان ثبتنام شما موجود نباشد و یا ظرفیت آن پر شده باشد دوره آموزشی تخصصی مشابه آن جایگزین می شود. و در صورت نبود موضوع مورد نظر، موضوع جدید از طریق دانش آموز/دانشجو انتخاب می شود. 

جزئیاتی از هزینه های مشارکت در دوره های آموزش آنلاین در رشته پزشکی؛ چگونگی ثبتنام در دوره های آموزش پیش پزشکی برای دانش آموزان دبیرستانی ،محتوای آموزشی، و غیره در پست جداگانه ای ارائه می شود. 

جهت ثبتنام و کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره های آموزشی آنلاین آمادگی برای تحصیل پزشکی چین/ایتالیا به آدرس این لینک مراجعه نمائید. 

 

 


پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

پزشکی در چین، study medicine in China

 

 

امیدوارانه تحصیلی ایده آل و کم دغدغه را برای شما آرزومندیم. ApplyPedia Team

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن