پزشکی در چین

پذیرش پزشکی با بورسیه، از دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین

دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین:یکی از اعضای "آموزش پزشکان برجسته" در چین می باشد.

خلاصه نوشته

 • مقدمه ای از دانشگاه پزشکی ژینجیانگ و بورسیه پزشکی
 • آمار دانشجویان و اساتید دانشگاه پزشکی ژینجیانگ
 • امکانات آموزشی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ
 • بورسیه پزشکی موجود در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ

تحصیل کم دغدغه با بورسیه پزشکی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ: دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین همه ساله بیش از ۱۵۰ دانشجوی خارجی و بین المللی جدید را پذیرش می دهد. این دانشگاه ) همچنین به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه ها از نظر ارائه خدمات دانشجویی و آموزش پزشکی به دانشجویان بین المللی در چین شناخته شده است. در مبحث تحصیل پزشکی با بورسیه در چین، مقاله معرفی دانشگاه های علوم پزشکی چین با بورسیه پزشکی، ارائه گردید. برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در چین با فاند پزشکی یا بورسیه پزشکی اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی می کنند. دانشگاه پزشکی ژینجیانگ جزو آخرین دانشگاه های پزشکی بود که تحصیلات پزشکی را با بورسیه پزشکی برای دانشجویان بین المللی جذاب تر نموده است. در ادامه به اهم مزایا و برتری های این دانشگاه پزشکی در چین توجه نمائید.

 • لوگوی دانشگاه:

بورسیه پزشکی، پزشکی در چین، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین

 • ویژگی: دانشگاه عمومی
 • سطح: دانشگاه معمولی
 • نوع: دانشگاه پزشکی
 • مکان قرارگیری: ارومچی (Urumqi) – حومه شهر
 • رنکینگ در سطح دانشگاه های پزشکی استانی در چین (۲۰۱۵): ۲۰اُم

مقدمه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی ژینجیانگ چین:

Xinjiang Medical University یا همان دانشگاه علوم پزشکی ژینجیانگ (XJMU) واقع در شمال شهر ارومچی (Urumqi) و در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است. یک دانشگاه جامع پزشکی در محیط اقتصادی مبنی بر اخلاقیات انسان گرایانه، با کاراکترهای بومی و منطقه ای، از جمله پیشینیان آن دانشگاه یعنی کالج پزشکی ژینجیانگ و کالج پزشکی چینی ژینجیانگ که هر دو ریشه در دیرینه این دانشگاه دارند. دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) تائید شده شده توسط وزارت آموزش پرورش چین در سال ۱۹۹۸، به طور رسمی به یک دانشگاه پزشکی جامع برای آموزش، درمان، و تحقیقات علمی پزشکی تبدیل شده است.

آمار دانشجویان و اساتید این دانشگاه در پزشکی در چین،:

تعداد ۷،۳۰۱ دانشجو شامل بیش از ۸۰۰ دانشجوی بین المللی. دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) اهمیت زیادی برای توسعه منطقه دارد. هیات علمی و کارکنان آن از بیش از ۱۵،۰۷۰ نفر تشکیل شده است. از جمله ۹۱۴ استاد علمی و ۹۷۷ استاد بالینی. ۲۰۷ استاد تمام و ۶۰۱ استاد یار دارد.

امکانات آموزشی و بیمارستان های وابسته در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ:

بورسیه پزشکی، پزشکی در چین، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین

دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) دارای ۲ آزمایشگاه کلیدی است. این دانشگاه توسط دولت استانی و وزارت آموزش و پرورش چین به ۴ آزمایشگاه توسط دولت منطقه ای مجهز شده است. همچنین، ۸ موضوع کلیدی پژوهشی تحت مدیریت اداره ی TCM ، یازده موضوع تحقیقات کلیدی در سطح منطقه ای و ۱۰ موسسه تحقیقاتی منطقه ای مورد حمایت و پشتیبانی دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین هستند. همچنین تعداد ۳ سه مرکز متحرک بزرگ در زمینه تحقیقات علمی و آزمایشگاهی در سطوح پست دکتری (پزشکی بالینی، داروشناسی-دارو سازی و پزشکی پیشگیرانه)، یک ۱ ایستگاه تحقیقاتی فوق دکترای ثابت به همراه ۲۷ برنامه آموزشی تحقیقاتی دکترا و ۵۳ برنامه آموزشی در سطح کارشناسی ارشد از افتخارات و امکانات دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) محسوب می شود.

علاوه بر این، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) دارای ۶ بیمارستان وابسته مجهز به ۵۷۰۷ تخت و ۳ بیمارستان غیر وابسته است. در حال حاضر تکنیک های این دانشگاه در انجام موارد ذیل زبانزد است.

 • پیوند کبد،
 • لقاح داخل وریدی،
 • پیوند ریه،
 • پیوند قلب،
 • پیوند کلیه،
 • پیوند عروق کرونر،
 • پیوند مغز استخوان،
 • آنژیوپلاستی کرونر انتقالی زیرپوستی/ (percutaneous translational coronary angioplasty) و سایر عمل های جراحی دشوار با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد.

همکاران دانشگاه پزشکی ژینجیانگ

تحت عنوان همکار تحقیقاتی دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین، دو آزمایشگاه کلیدی در زمینه زیست شناسی مولکولی و بیماری هیداتید (hydatid disease) بسیار فعال هستند. علاوه بر این، با پشتیبانی از بیش از ۴۰ بیمارستان آموزشی در سراسر منطقه، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ  با امکانات پیشرفته تحقیقاتی، در زمینه های مختلف پزشکی، کارآموزی پزشکی را ارائه می دهد. که دانشجویان به طور قابل توجهی از آن بهره مند می شوند.

پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین

در مبحث تحصیل پزشکی در چین، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) همچنین به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه ها از نظر ارائه خدمات دانشجویی و آموزش پزشکی به دانشجویان بین المللی در چین شناخته شده است. در سال ۱۹۹۲، این دانشگاه شروع به پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در برنامه های آموزش پزشکی، در مقیاس وسیع کرد. در آن زمان اکثر دانشجویان این دانشگاه نامی چینی از پاکستان، هند، افغانستان، پادشاهی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، روسیه، تاجیکستان، انگلستان، سودان، قزاقستان ، مغولستان و کره  بودند. دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) هر سال ۱۵۰ دانشجوی خارجی جدید را پذیرش می دهد. در حال حاضر، ۵۶۰ دانشجوی خارجی در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ در حال تحصیل پزشکی هستند. دانش آموزان از همه کشورها به گرمی به دانشگاه پزشکی ژینجیانگ خوش گویی می شوند. چرا شما دانشجوی موفق آینده دانشگاه پزشکی ژینجیانگ (XJMU) نباشید؟

موقعیت های بورسیه پزشکی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین:

پزشکی در چین با بورسیه و فاند تحصیلی

در مبحث تحصیل پزشکی در چین، و در دانشگاه پزشکی پزشکی ژینجیانگ چین، انواع فاند و بورسیه پزشکی که در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان بین الملی نیز تعلق می گیرد، عبارتند از:

 •  CGS = چاینا گاورمنت اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دولتی چین؛
 • US = یونیورسیتی اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دانشگاهی؛
 • CLGS = چاینا لوکال گاورمنت اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی دولت محلی چین

 

بورسیه پزشکی، پزشکی در چین، دانشگاه پزشکی ژینجیانگ چین

پزشکی در چین با بورسیه پزشکی: نمایی از آپارتمان های دانشجویی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ

ساختار هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی ژینجیانگ:

هزینه اقامت
خوابگاه دانشجویی بین المللی
اتاق دو نفره RMB 3،۸۰۰ تا RMB 4،۸۰۰
هزینه های دیگر
هزینه اپلای و اخذ پذیرش پزشکی
RMB 300 تا RMB 500
هزینه خدمات دانشجویی
۱۵۰ دلار
مخارج زندگی دانشجویی
RMB 2000 تا RMB 2،۵۰۰ در هر ماه

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 4.45 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن