پزشکی در چین

تحصیل پزشکی با بورسیه در دانشگاه پزشکی فوجیان

شعار دانشگاه پزشکی فوجیان: "سرسختی، دقیق بودن، اهل تمرین بودن و نوآوری" (diligence, preciseness, practicality, and innovation)، دانشجویان به باور کسب آینده ای روشن و سرشار از شکوفایی متمایل می شوند..

خلاصه نوشته

 • معرفی دانشگاه پزشکی فوجیان
 • اعضای هیات علمی در دانشگاه پزشکی فوجیان:
 • تحقیق و همکاری بین المللی در دانشگاه پزشکی فوجیان
 • ساختار هزینه ها در دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

تحصیل در رشته پزشکی در چین می تواند همراه با دریافت فاند پزشکی و بورسیه پزشکی باشد. دانشگاه فوجیان یکی از چندین دانشگاه در چین است که بورسیه پزشکی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. هماهنگی و انطباق علم پزشکی با سایر رشته ها و زمینه های آکادمیک، دانشگاه پزشکی فوجیان را به عنوان یک مرکز آموزشی و پژوهشی پزشکی آینده، یک مرکز پیشگیری و پایگاه اصلی برای پرورش استعدادهای پزشکی در سواحل غرب تنگه تایوان تبدیل نموده است.

همانگونه که در مقاله “تحصیل پزشکی با بورسیه در چین ” مشاهده نمودید، دانشگاه پزشکی فوجیان جزو اولین دانشگاه هایی بود که امکان تحصیل پزشکی با بورسیه را برای دانشجویان پذیرفته شده بین المللی خود فراهم کرده است. در ادامه به شرح مختصری از این دانشگاه توجه نمائید.

 • لوگوی دانشگاه:

دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

 • ویژگی: دانشگاه عمومی
 • سطح: دانشگاه معمولی
 • نوع: دانشگاه پزشکی
 • مکان قرار گیری: Fuzhou ، حومه شهر
 • رنکینگ دانشگاه: مطابق با ۲۰۱۵ China Medical University Rankin = بیست و هشت

مقدمه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی فوجیان:

دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) واقع در Fuzhou، پایتخت استان فوجیان، به عنوان مرکز تدریس، تحقیق، درمان و پیشگیری فعالیت می کند. و سایر خدمات اجتماعی را نیز فراهم می کند. در حال حاضر دانشگاه پزشکی فوجیان دارای دو پردیس در Shangjie و Taijiang با مساحت حدود ۸۷ هکتار و مساحت زیر ساخت ۳۷۹۰۰۰ متر مربع است.

در حال حاضر، این دانشگاه شامل ۱۹ دانشکده و اداره است. که مجموعا ۲۳ برنامه کارشناسی، ۲۲ برنامه دکترا، ۵۹ برنامه کارشناسی ارشد و ۲ برنامه کارشناسی ارشد در تخصص های تائید شده را ارائه می دهند. دانشگاه علاوه بر برنامه های گسترده تحصیلی خود، شبکه آموزش و پرورش بالینی کارآمد را تشکیل داده است. که شامل ۱ بیمارستان دندانپزشکی، ۲۶ بیمارستان آموزش بالینی و ۱۰ بیمارستان وابسته است. که از میان آنها ۹ بیمارستان در رتبه اول قرار دارند. در سال ۲۰۰۳ توسط دولت استانی فوجیان توسعه دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) برای ساخت و ساز و توسعه ای رو به رشد کلید خورد. در همان سال، این دانشگاه موفق به اخذ تائیدیه در ارزیابی تحصیلات کارشناسی برای دانشجویان بین المللی توسط وزارت آموزش و پرورش چین شد.

اساتید، اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

در حال حاضر، دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) تعداد بیش از ۲۰،۰۰۰ دانشجوی تمام وقت، از جمله حدود ۲۰۰۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و ۱۰،۰۰۰ دانشجوی کارشناسی (لیسانس پزشکی). همچنین این دانشگاه حق استخدام دانشجویان از هنگ کنگ، ماکائو و تایوان و دانشجویان دیگر کشورهای خارجی برای برنامه های کارشناسی خود را محفوظ دارد.

مجموعا تعداد ۵۳۳۹ عضو هیات علمی، کارکنان و پرسنل پزشکی در دانشگاه وجود دارد. دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) 835 استاد و آموزگار تمام وقت دارد. که از این آمار، حدود ۵۰ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۵۰ درصد عنوان استادیار یا استاد تمام (full professor) هستند.

تحقیق و پژوهش در دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) همچنین اهمیت زیادی در تحقیقات علمی دارد. این دانشگاه میزبان مراکز تحقیقاتی – پژوهشی و لابراتورها به شرح ذیل می باشد.

·          مرکز تحقیقات بالینی در مقطع فوق دکترا،

·         ۶۵ موسسه تحقیقاتی،

·         پروژه استانی ۲۱۱،

·         ۱۳ رشته کلیدی استانی،

·         ۸ رشته پیشرفته که توسط دانشکده علوم و فناوری استان فوجیان تعیین شده است،

·         ۶ مرکز تخصصی کلیدی استانی،

·         و ۳ آزمایشگاه کلیدی تعیین شده توسط استان فوجیان،

 که مجموعا کارهای علمی – تحقیقاتی زیادی انجام داده اند. و دستاوردهای قابل توجهی را نیز به دست آورده اند. از سال ۲۰۰۱، دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) بیش از ۱۰۰ برنامه تحقیقاتی و علمی تعریف و به سرانجام رسانده است. ماعسل این پروژه های تحقیقاتی انتشار بیش از ۵،۵۰۰ مقاله بوده است. که ۸۶ مورد آنها در SCI ثبت شده است. و ۴۵ اثر علمی معتبر نیز صادر شده است. کتابخانه دانشگاه، به عنوان کتابخانه پزشکی اصلی استان فوجیان، دارای مساحت ۲۵،۲۳۳ متر مربع و مجموعه ای از ۱، ۵۳ میلیون جلد کتاب است.

پزشکی در چین - دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

همکاری و ارتباطات آکادمیک بین الملل در دانشگاه پزشکی فوجیان چین:

این دانشگاه روابط همکاری نزدیک و فشرده ای را برای تحقیقات علمی و پرورش استعدادها با برخی از دانشگاه ها و موسسات پژوهشی پزشکی از کشورهای ایالات متحده، ژاپن، سوئد، دانمارک، فنلاند، استرالیا، کانادا و غیره توسعه داده است. در ۵ سال گذشته، بیش از ۱۶۰ گروه، و همچنین ۷۰۰ نفر از ایالات متحده، ژاپن و دیگر کشورها از این دانشگاه بازدید یا ایراد سخنرانی و انجام سایر فعالیت های دانشگاهی داشته اند. در سال های اخیر در این دانشگاه بیش از ۲۰ استاد خارجی در دانشکده ها، ادارات و موسسات تحقیقاتی دانشگاه پزشکی فوجیان چین به کار گماشته شده اند. این دانشگاه همچنین ۱۱۰ تن کارشناس و فارغ التحصیل پزشکی از کشورهای خارج از چین را به عنوان استادان مهمان پذیرفته است.

با نیم نگاهی به سابقه و تاریخچه دانشگاه پزشکی فوجیان چین، این دانشگاه پزشکی چین ستایش و افتخارات زیادی از جامعه و عموم مردم و دانشجویان پزشکی دریافت کرده است. شعار دانشگاه “سرسختی، دقیق بودن، عملی بودن و نوآوری” (“”diligence, preciseness, practicality, and innovation)، دانشجویان را به باور کسب آینده ای روشن و سرشار از شکوفایی متمایل می کند. دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU) تلاش می کند تا نقش خود را به عنوان یک دانشگاه کلیدی استانی با تمرکز بر آموزش و پرورش پزشکان آینده را در قالب ارائه تحصیلات تکمیلی پیشرفته و سایر اشکال آموزشی نوین در پزشکی را بهبود بخشد. هماهنگی و انطباق علم پزشکی با سایر رشته ها و زمینه های آکادمیک این دانشگاه را به عنوان یک مرکز آموزشی و پژوهشی پزشکی آینده، یک مرکز پیشگیری و پایگاه اصلی برای پرورش استعدادهای پزشکی در سواحل غرب تنگه تایوان تبدیل نموده است. قطعا در سال های آتی اخبار و اطلاعات برتری رو به رشد این دانشگاه شما دانشجویان مشتاق علم پزشکی را شگفت زده خواهد کرد.

ساختارهای هزینه در دانشگاه علوم پزشکی فوجیان چین

** هر ۷ یوآن معادل یک دلار آمریکا

شهریه
مقطع لیسانس پزشکی
۳۰،۰۰۰ یوآن در سال
هزینه اقامت
دانشجویان بین المللی
اتاق یک نفره ۸،۰۰۰ یوآن
هزینه های دیگر
هزینه درخواست ۸۰۰ یوآن
هزینه خدمات ۱۵۰ دلار
مخارج زندگی RMB 2000 تا RMB 2،۵۰۰ در هر ماه

 

پزشکی در چین - دانشگاه پزشکی فوجیان (FMU)

پزشکی با بورسیه: نمایی از اتاق های خوابگاه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی فوجیان چین

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد نگارنده:

تحصیل پزشکی با بورسیه در چین: دانشگاه علوم پزشکی پایتخت در چین با بورسیه و فاند تحصیلی

تحصیل پزشکی با بورسیه در چین: دانشگاه علوم پزشکی آنهویی در چین با بورسیه و فاند تحصیلی

تحصیل پزشکی با بورسیه در چین: دانشگاه علوم پزشکی چونگ کینگ (CQMU) ضمن اعطای بورسیه تحصیلی و فاند تحصیلی

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. سلام لطف میکنیدبفرمایید دراین دانشگاه بورسیه یعنی چی؟وقتی قراره کلی مول بدیم.
  درضمن وقتی بورسیه میکنن برای ادامه کار باید درهمان چین بمانند..از راهنمایی شما ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن