پزشکی در چین

پذیرش پزشکی با بورسیه در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین یکی از اولین مدارس پزشکی چین در پذیرش دانشجویان بین المللی است

مقدمه- پذیرش و تحصیل پزشکی در چین

چین یکی از کشورهای برجسته ای است که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های علوم پزشکی آن، مهیا است. و بدین جهت، دانشگاه های علوم پزشکی در چین خواستگاه دانشجویان بین المللی زیادی می باشد. تحصیلات پزشکی در خارج از کشور دارای آیتم مهم دیگری نیز است. و آن هزینه های تحصیل در مدارس پزشکی در خارج از کشور است. دانشگاه های علوم پزشکی در چین شهریه پزشکی پائینی دارند. برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در چین فاند پزشکی یا بورسیه پزشکی نیز به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند. دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی یکی از آن دانشگاه هاست؛ که بورسیه پزشکی می دهد.

همان گونه که در مقاله “تحصیلات پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی چین ضمن دریافت بورسیه تحصیلی” مشاهده نمودیم؛ دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (Guangxi Medical University) یکی از معدود دانشگاه های علوم پزشکی در چین بود که بورسیه تحصیلی دولتی چین و بورسیه تحصیلی دولت محلی در چین، را به پذیرفته شدگان ارائه می دهد. در ادامه به بررسی اجمالی این دانشگاه می پردازیم.

  • لوگوی دانشگاه:

پزشکی در چین- Study medicine in china

  • ویژگی: دانشگاه عمومی
  • سطح: دانشگاه معمولی
  • نوع: دانشگاه پزشکی
  • مکان قرار گیری: نانینگ – حومه شهر
  • رنکینگ محلی و ملی در چین: ۴۴

عقبه دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی واقع در شهر نانینگ، منطقه ی مستقل گوانگشی ژوانگ (autonomous Guangxi Zhuang) شده است. این دانشگاه در نوامبر ۱۹۳۴ تاسیس شد. و یکی از ۲۲ قدیمی ترین موسسات پزشکی در چین است. GMU یکی از ۸ مدرسه پزشکی در چین است که برای اولین بار دانشجویان خارجی را ثبت نام و پذیرش کرده است. و یکی از ۳۰ دانشگاه برتر چین  که واجد شرایط برگزاری دوره های لیسانس پزشکی (MBBS) در محیط کاملا انگلیسی زبان است. دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی (GMU) یک دانشگاه کلیدی است که توسط دولت گوانگشی حمایت می شود. این دانشگاه به عنوان یکی از مراکز مهم آموزش پزشکی و تحقیقات پزشکی، ارائه دهنده خدمات سلامت و بهداشتی در منطقه ی مستقل گوانگشی ژوآنگ می باشد.

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

 

 

در حال حاضر، این دانشگاه دارای بیش از ۱۱ هزار دانشجو تمام وقت و ۳۶۴۷ کارمند است. ۶۸ نفر از کارشناسان سلامت در این دانشگاه از کمک های ویژه دولت استانی و شورای دولتی بهره مند می شوند. ۶ تن از اساتید جوان دانشگاه، جایزه برجسته مشارکت در پروژه های سطح ملی (outstanding contribution to the nation) را برده اند. ۱۹ تن از اساتید دانشگاه به عنوان معلمین برجسته ملی برگزیده شده اند. و ۵۲ کارمند این دانشگاه به عنوان کارمند نمونه ملی انتخاب شده اند.

 

 

 

 

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

پزشکی چین: نمایی از بیمارستان واسته شماره ۵ دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

دپارتمان ها و امکانات آموزشی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۲۲ مدرسه، ۱ واحد آموزشی، ۱۰ بیمارستان وابسته (از جمله ۷ بیمارستان تحت پوشش) دارای واحد three-A level (در رده سه گانه چینی) و ۴۸ پایگاه آموزشی و کارآموزی است. در میان آنها، اولین بیمارستان وابسته یکی از ۱۰۰ بیمارستان برتر در چین و بزرگترین بیمارستان در Guangxi است. بیمارستان تومور و بیمارستان وابسته به دندانپزشکی بزرگترین بیمارستان تخصصی در سطح سه واحد three-A level (در رده سه گانه چینی) هستند و تمامی آنها از سوی دولت به عنوان «بیمارستان قابل اعتماد» شناخته می شوند.

 ارتباطات بین المللی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

 

دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین تبادل و همکاری با دانشگاه ها، موسسات و بیمارستان ها را در بیش از ۵۰ کشور جهان  منجمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، دانمارک، ژاپن، استرالیا و غیره برقرار کرده است. کارکنان برجسته و اساتید برای ارائه سخنرانی، شرکت در کنفرانس های بین المللی و همچنین برای گسترش بیشتر تحصیلات آکادمیک به اقسا نقاط جهان دعوت می شوند. همچنین اساتید، کارشناسان سلامت و محققان خارجی نیز جهت تبادل اطلاعات علمی و همکاری پژوهشی به این دانشگاه دعوت می شوند.

تا به امروز، پس از ۷۵ سال توسعه و ارتقای آموزش پزشکی، مدرسه پزشکی کوچک گوانگشی تبدیل به یک دانشگاه جامع پزشکی، به نام “دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین” شده است. که زمینه های مختلف پزشکی منجمله پزشکی بالینی، پزشکی پیشگیرانه، پرستاری، دندانپزشکی و علوم دارویی و تحقیقات و خدمات بهداشتی را به مشتاقان علم پزشکی و سلامت ارائه می دهد.

این دانشگاه یکی از نخستین موسسه های آموزشی و پژوهشی پزشکی در چین است. که توسط وزارت آموزش و پرورش چین جهت ثبت نام و پذیرش دانشجویان بین المللی برای دوره کارشناسی، در زمینه پزشکی بالینی به زبان انگلیسی مورد تائید و تصدیق قرار گرفته است. از ۳۰ سال گذشته دانشجویان بین المللی بسیاری از بیش از ۵۴ کشور دنیا در این دانشگاه تحصیلات پزشکی خود را تا مدارج عالی به پایان رسانده اند. در حال حاضر ۵۰۹ دانشجوی بین المللی از ۲۰ کشور از سراسر جهان در این دانشگاه در حال تحصیل و اکتساب علوم پزشکی با زبان انگلیسی یا چینی هستند.

 

اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل یا تدریس در این دانشگاه هستید، با اپلای پیدیا، همکار مستقیم سیستم پذیرش کالج و دانشگاه های چین با کمترین هزینه و مطمئنانه اقدام به اپلای و اخذ پذیرش پزشکی در چین نمائید.

ساختار هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین:

شهریه
لیسانس۲۸،۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰ یوآن در سال
ارشد۳۵،۰۰۰ یوان در سال
دکترا۴۰۰۰۰ یوان در سال

 

هزینه اقامت
آپارتمان بین المللی
اتاق دو نفرهRMB 5000

 

هزینه های دیگر
هزینه درخواست پذیرشRMB 400-800
هزینه خدمات۱۵۰ دلار آمریکا
مخارج زندگیRMB 2000 تا RMB 2500 در هر ماه

 

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

پزشکی در چین: نمایی از خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی گوانگشی چین

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پزشکی انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

 

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن