پزشکی در چین

پذیرش پزشکی با بورسیه از دانشگاه علوم پزشکی هبی چین

بهترین دانشگاه علوم پزشکی شناخته شده در استان هبی در چین - Hebei Medical University

مقدمه- پذیرش و تحصیل پزشکی در چین

چین یکی از معدود کشورهایی ست که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های علوم پزشکی آن، مهیا است. و بدین جهت، دانشگاه های علوم پزشکی در چین خواستگاه دانشجویان بین المللی زیادی می باشد. تحصیلات پزشکی در خارج از کشور دارای آیتم مهم دیگری نیز است. و آن هزینه های تحصیل در مدارس پزشکی در خارج از کشور است. دانشگاه های علوم پزشکی در چین شهریه پزشکی پائینی دارند. برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در چین فاند پزشکی یا بورسیه پزشکی نیز به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند. دانشگاه علوم پزشکی هبی چین یکی از آن دانشگاه هاست؛ که بورسیه پزشکی می دهد.

دانشگاه علوم پزشکی هبی چین (Hebei Medical University)

  • لوگوی دانشگاه:

پزشکی در چین، دانشگاه علوم پزشکی هبی ، Hebei Medical University

  • ویژگی: دانشگاه عمومی
  • سطح: دانشگاه معمولی
  • نوع: دانشگاه پزشکی
  • محل قرارگیری:  شیجیاژوآنگ (Shijiazhuang) – شهری
  • رنکینگ در بین دانشگاه های پزشکی چین (۲۰۱۵) : ۲۲ و رتبه دار پزشکی سنتی در چین

مقدمه ای در مورد دانشگاه علوم پزشکی هبی چین:

در مقاله “دانشگاه های پزشکی چین با بورسیه و فاند تحصیلی“، این دانشگاه در آیتم ۸ام از لیست قرار دارد.

دانشگاه پزشکی هبی چین در شیجیاژوآنگ (Shijiazhuang) واقع در استان هبی، در دشت شمال چین قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۸۹۴ تأسیس شده است. در واقع، دانشگاه علوم پزشکی هبی چین به وسیلۀ بریتانیایی ها و توسط بیمارستان لندن و در سال ۱۸۷۹ بودجه گذاری شد. مدرسه پزشکی هبی جهت کشف و پرورش استعدادهای پزشکی در سال ۱۸۸۱، آغاز به فعالیت نمود. هم اکنون به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی چین شناخته می شود. و شامل کالج اصلی پزشکی هبی، دانشکده پزشکی سنتی هبی و کالج پزشکی پیشرفته شیجیاژوآنگ می باشد. (Shijiazhuang Advanced Medical College)

در حال حاضر، دانشگاه پزشکی هبی چین به یک دانشگاه جامع پزشکی متشکل از تخصص های طب غربی، پزشکی سنتی، داروسازی و سایر موضوعات مربوطه با پزشکی مدرن تبدیل شده است. این دانشگاه ۱۴ رشته کارشناسی پزشکی، ۲ رشته مشترک کارشناسی پزشکی و کارشناسی ارشد پزشکی، ۵۶ رشته تحصیلات تکمیلی پزشکی، ۱۶ رشته دکترای پزشکی را به دانشجویان علاقمند به فیلد پزشکی ارائه می نماید. دانشگاه علوم پزشکی هبی چین دارای چهار زمینه اصلی برای تحقیقات و پژوهش در مقطع پست دکترا از جمله زیست شناسی، علوم پایه، پزشکی بالینی و ادغام طب سنتی چینی و پزشکی غربی می باشد. جالب توجه است که موضوع اخیر به یکی از موضوعات برجسته مورد پژوهش در سطح ملی در چین تبدیل شده است.

پزشکی در چین، دانشگاه پزشکی هبی چین

پزشکی در چین: نمایی از کتابخانه دانشگاه پزشکی هبی چین

دانشجویان و اعضای هات علمی و کارکنان در دانشگاه پزشکی هبی چین

ثبت نام فعلی دانشگاه پزشکی هبی چین حدود ۲۰،۰۰۰ دانشجو است. ۹۷۸۱ دانشجوی تمام وقت، ۶۷۲۸ دانشجوی بزرگ سال و نزدیک به ۵۰ دانشجوی خارجی از کره جنوبی و ژاپن در این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه اکنون واجد شرایط ثبت نام دانشجویان از تایوان، هنگ کنگ و ماکائو (Macao) است.

دانشگاه علوم پزشکی هبی چین دارای تعداد زیادی از کارکنان آموزش عالی با مهارت و کیفیت برتر است. تعداد کل کارکنان دانشگاه بیش از ۷۱۰۰ تن است. ۸۶۷ استاد، محقق ارشد و پزشکان ارشد و بیش از ۱۳۵۰ استادیار در این دانشگاه وجود دارند. گروهی از کارشناسان و اساتید دانشگاه به دستاوردهای عالی در سراسر استان و حتی کل کشور چین نیز مشهور هستند. ۱۸ کارشناس عالی در سطح استان، ۱۶ کارشناس برجسته جوان در سطح استانی یا ملی، ۲۵ استاد عالی رتبه در سطح استان یا ملی و تقریبا ۴۰ تن از اعضای کمیته انجمن های تخصصی پزشکی و سلامت ملی هستند.

در حال حاضر، دانشگاه پزشکی هبی چین در حال ظهور و تلاش برای ایجاد یک دانشگاه جامع پزشکی با ویژگی های محلی برای برآوردن نیازهای ساخت و ساز سوسیالیستی است.

ساختار هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی هبی چین

شهریه
مقطع لیسانس
RMB 25،۰۰۰ تا RMB 30،۰۰۰ در سال
مقطع ارشد
RMB 35،۰۰۰ در سال
هزینه اقامت
آپارتمان دانشجویان بین المللی
اتاق دو نفره ۵،۵۰۰ RMB
سه اتاق RMB 4،۰۰۰
هزینه های دیگر
هزینه درخواست ۸۰۰ RMB
هزینه خدمات ۱۵۰ دلار آمریکا
مخارج زندگی RMB 1،۶۰۰ تا RMB 2،۰۵۰ در هر ماه

۷ یوآن چین تقریبا یک دلار آمریکا —

اگر شما نیز علاقه مند به تحصیل یا تدریس در این دانشگاه پزشکی چینی هستید، با اپلای پیدیا، همکار مستقیم سیستم پذیرش کالج و دانشگاه های چین با کمترین هزینه و مطمئنانه اقدام به اپلای و اخذ پذیرش پزشکی در چین نمائید.

پزشکی در چین، Hebei Medical University

پزشکی در چین: نمایی از خوابگاه دانشجویی دانشگاه پزشکی هبی چین

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.7 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن