فاند و بورسیه های تحصیلی

چگونه برنامه های فاند و بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی را شناسایی کنیم؟

خلاصه نوشته

  • مقدمه ای از موقعیت های بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی
  • بورسیه های تحصیلی متمایز از لحاظ شرایط خاص اپلای
  • بورسیه های تحصیلی با الزامات تخصصی تر
  • بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی کوچک
  • نتیجه گیری

مقدمه ای درمورد بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی

در مجموع مقالات بررسی موقعیت های فاند و بورسیه تحصیلی از مجله اپلای در اپلای پدیا، “چگونه بهترین توصیه نامه بورسیه تحصیلی دریافت کنیم؟”، “۱۰ نکته مفید برای درخواست موثر بورسیه تحصیلی” و “انواع فاند و بورسیه تحصیلی اسکالرشیپ“را بررسی کردیم. در این مقاله سعی داریم نکاتی را ارائه کنیم که به دانشجویان کمک می کند تا موقعیت های کمتر رقابتی را در برنامه های فاند و بورسیه تحصیلی شناسایی کنند. با اپلای پدیا همراه باشید.

بورسیه تحصیلی، فاند، کمک هزینه تحصیلی

برای دانشجویانی که در مقطع لیسانس و به طور تمام وقت مشغول به تحصیل هستند، احتمال برنده شدن بورسیه تحصیلی در حدود ۱ در ۸ است. برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی معتبر و پر سود (مثل فاندهای کامل، فول فاند) بسیار رقابتی تر هستند، با احتمال تقریبا ۱ در ۲۵۰ تا ۱ در ۵۰۰٫ اما همچنین تنوع مختلف بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی متمایز از لحاظ شرایط خاص اپلای

برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی کمتر رقابتی هستند، زیرا دانشجویان کمتری برای آنها واجد شرایط هستند. که شامل افراد واجد شرایط برنامه بورسیه تحصیلی نمی شوند. اغلب این معیارهای واجد شرایط بودن شرکت در برنامه بورسیه تحصیلی دارای محدودیت های جغرافیایی یا عضویت در یک سازمان خاص می باشند. یا جوایز و کمک های مالی که به ساکنین محلی محدود می شوند، مانند بورسیه تحصیلی که توسط بنیادهای مختلف یک جامعه تامین مالی می شود. بورسیه تحصیلی امید کمبریج یکی از این مثال هاست که توسط بنیاد امید، تنها به دانشجوهای ایرانی پذیرفته شده در یکی از برنامه های کارشناسی ارشد یک ساله این دانشگاه نامی بریتانیایی اختصاص می گیرد. برنامه های فول برایت دولت ایالات متحده برای دانشجویان افغانی یکی دیگر از این مثال هاست. این نوع بورسیه ها اغلب به دانشجویانی که به یک دانشگاه خاص اپلای می کنند و پذیرفته می شوند، اهدا می شود. نمونه هایی از جوایز که نیاز به عضویت در یک سازمان خاص دارند شامل: کمک هزینه تحصیلی مرتبط با یک نهاد مذهبی محلی، گروه قومی یا سازمان فرهنگی خاص که نیازمند عضویت در آن انجمن، دارد. جایزه های شایستگی تحت کنترل کالج ها که به دانش آموزان دبیرستانی بین المللی اهدا می شود نیز نیاز به رقابت کمتری دارند.

بورسیه های تحصیلی با الزامات تخصصی تر

بعضی از بورسیه های تحصیلی کمتر رقابتی هستند، زیرا الزامات تخصصی تری دارند. به عنوان مثال، دانشجویان نسبتا کمتری در ورزشهای سوارکاری و تیراندازی با کمان بورسیه تحصیلی دریافت می کنند، تا تمامی فارغ التحصیلان لیسانس مهندسی کامپیوتر. مشارکت و برنده شدن فاند و بورسیه تحصیلی برای برخی از رشته های خاص نیز ممکن است کمتر رقابتی باشد، مانند کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، اقتصادهای نو ظهور و غیره. برنامه های فاند و بورسیه تحصیلی مخصوص نقشه برداری و فتوگرامتری، امنیت ملی و مدیریت ریسک، بیمه و برنامه های علمی-قانونی همه می تواند نسبت به یک فاند و بورسیه تحصیلی عمومی نظیر بورسیه های دولتی و سازمانی، کمتر رقابتی باشد. بورسیه تحصیلی که ممکن است فقط برای یک هدف محدود (به عنوان مثال، تحصیل در خارج از کشور در یک کشور عضو پیمان مشترک المنافع (Commonwealth) برنامه های بورسیه تحصیلی بانک جهانی و موارد شبیه به این نیز کمتر رقابتی است.

بورسیه های تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی کوچک

برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی کم رقابتی هستند زیرا اکثر افراد واجد شرایط برای آنها درخواست نمی دهند. بسیاری از دانشجویان از دادن درخواست و اپلای در کمک هزینه تحصیلی کوچک خودداری می کنند؛ زیرا تمام هزینه کالج یا دانشگاه ایشان را پوشش نمی دهد. و شما می توانید بدون رقابت شدید به آنها دست یابید.

برخی از برنامه های بورسیه تحصیلی کم رقابتی هستند زیرا حامیان این فرصت ها را به خوبی آشکار نمی کنند. به عنوان مثال، بعضی از جایزه های کوچک محلی.

نتیجه گیری در موقعیت های بورسیه کمتر رقابتی

درسهایی که آموخته شده است : بعضی از دانشجویان در هر بورسیه تحصیلی که در آن واجد شرایط هستند، بدون توجه به اینکه چقدر کوچک (و یا چه مقدار)، اپلای می کنند. ایشان معتقدند هر دلاری که در یک بورسیه تحصیلی به دست آورند، یک دلار کمتر که باید قرض بگیرند. شانس شما برای کسب یک بورس تحصیلی کوچکتر، بسیار بیشتر است از شانس شما برای کسب بورس تحصیلی کامل، یا فول فاند. زیرا آنها کمتر رقابتی هستند. بعضی از دانشجویان برنده شدن در چندین برنامه بورسیه تحصیلی کوچک را در دستور کار قرار می دهند. اغلب مقالات انگیزشی می توانند در برنامه های بورسیه تحصیلی مختلفی با استفاده از اصلاحات اندکی استفاده شوند. به هر حال ما در مقاله قانون ۸۰-۲۰ در اپلای در موقعیت های بورسیه تحصیلی در تحصیلات بین المللی به تعداد بهینه موقعیت بورسیه تحصیلی اشاره ای کرده ایم.

همچنین بخوانید: “دو عامل موفقیت در اخذ فاند و بورسیه تحصیلی برای تحصیلات بین المللی دانشجویان

تیم اپلای پدیا، زمان خود را وقف کرده است تا شرایط تحصیلات بین المللی کم دغدغه را برای پارسی زبانان عزیز فراهم آورد. با ما همراه باشید.

امتیاز کاربران: 5 ( 2 رای)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن