فاند و بورسیه های تحصیلی

ده ۱۰ موقعیت اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان ایرانی

خلاصه نوشته

 • مهاجرت تحصیلی و دغدغه های مالی دانشجویان
 • فول فاند تحصیلی اراسموس پلاس در اروپا
 • فول فاند تحصیلی برترى آیفل فرانسه
 • اسکالرشیپ فول فاند چونینگ (Chevening) در انگلستان
 • فول فاند تحصیلات تکمیلی کوشش در استرالیا
 • بورسیه های فولبرایت (Fulbright) ایالات متحده آمریکا
 • فول فاند مقطع لیسانس (کارشناسی) هزاره گیتس در آمریکا
 • بورسیه منطقه ای یا جهانی روتری در سوئد
 • اسکالرشیپ تحصیلات تکمیلی بانک جهانی در ژاپن
 • فول فاند تحصیلی تعالی دولت سوئیس
 • اسکالرشیپ تحصیلی/ کارآموزی بانک سانتاندر

معرفی ده ۱۰ موقعیت فاند و بورسیه تحصیلی بین المللی برای دانشجویان ایرانی

در این مقاله ده موقعیت بورسیه و فاند تحصیلی برتر جهان که به دانشجویان مستعد جهت تحصیل در خارج از کشور کمک خواهند کرد، معرفی می شود.

ادامه تحصیل در خارج از کشور و دغدغه های مالی دانشجویان

مهاجرت تحصیلی یا همان سفر، جهت تحصیل در خارج از کشور اغلب می تواند یک ماجراجویی گران قیمت برای شروع آن باشد. دانشجوها در مهاجرت تحصیلی با هزینه های شهریه ، اقامت ، هزینه های زندگی و موارد دیگر مواجه هستند. دغدغه های مالی معمولاً باعث می شود بسیاری از دانشجویان حتی خواب دیدن مدرک تحصیلی در یک کشور دیگر را غیرممکن بدانند. با این حال ، برخی از دانش آموزان آنقدر استعداد دارند و چنان پتانسیل نشان می دهند که بسیاری از موسسات در سراسر جهان می خواهند روی این جوانان سرمایه گذاری کنند. و به آنها در تحقق رویاهای تحصیلی پژوهشی خود کمک کنند. انواع موقعیت های بورسیه و فاند تحصیلی دنیا را به مکانی بهتر برای دانش آموزان و دانشجویان تبدیل می کند. و در اینجا ۱۰ موقعیت برتر بورس تحصیلی که در سراسر دنیا وجود دارد معرفی می شود. این بورسیه های تحصیلی به شما کمک می کنند به طور رایگان در خارج از کشور تحصیل کنید! باور ندارید؟! پس به خواندن این مقاله ادامه دهید…

۱- بورسیه تحصیلی اراسموس پلاس + (اروپا)

اولین موقعیت برتری که متناسب حال دانشجویان ایرانی (در ایران) نیز می باشد، موقعیت بورسیه تحصیلی اراسموس و ارسموس پلاس در اروپا است. دانشجویان ایرانی متعددی در سال های اخیر توانسته اند، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود، بورسیه اراسموس را کسب کنند.  برنامه Erasmus +  چشم انداز Uniplaces را به اشتراک می گذارد. Uniplaces (یونی پلیسس برنامه ای هدفمند جهت افزایش تحرک و جابجایی های بین المللی دانشجویان است.) این برنامه با کمک ۷ برنامه حمایتی مالی موجود دیگر در اتحادیه اروپا متولد شده است. و در طول ۷ سال به دانشجویان ، معلمان و موسسات سراسر اروپا ۱۴٫۷ میلیارد یورو کمک و اعانیه مالی اعطا کرده است. و در حال رشد و توسعه می باشد. چنانچه شما در اسکالرشیپ اراسموس مندس اپلای کرده باشید، مشاهده کرده اید که بایست حداقل ۲ کشور را انتخاب کنید. مثلا برنامه اسکالرشیپ موسسه علمی تحقیقاتی علوم لرزه ای و مهندسی زلزله رُز (ROSE) با همکاری دانشگاه پاویا در ایتالیا، یا دیگر برنامه های تحقیقاتی در زمینه مهندسی عمران، قابلیت انتخاب دانشگاه های همکار از کشورهای ایتالیا، جمهوری چک، اسپانیا و فرانسه را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک ذیل کلیک کنید.

برنامه اسکالرشیپ (بورسیه علمی-فرهنگی) اراسموس در کشورهای اروپایی برای دانشجویان ایرانی

 

۲- برنامه بورسیه تحصیلی برترى آیفل (فرانسه)

بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ برتری آیفل متناسب برای دانشجویان بین المللی، همچنین دانشجویان ایرانی جهت اپلای در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشجویان ایرانی که می خواهند در فرانسه تحصیل کنند ، نباید اسکالرشیپ آیفل را نادیده بگیرند. برنامه بورسیه یا فاند تحصیلی آیفل، ماهانه مبلغی معادل ۱،۱۸۱ هزار و صد و هشتاد یورو به دانشجویان حقوق و دستمزد می دهد. که برای مخارج ایشان بسنده می کند. این برنامه تشویقی آکادمیک، همچنین یک بلیط سفر برگشت به کشور دانشجو؛ و پوشش تأمین اجتماعی را نیز شامل می شود. دانشجویان ایرانی که موفق به دریافت این جایزه آکادمیک می شوند، واقعا تحصیلات بین المللی کم دغدغه ای را تجربه می کنند. به عبارت دیگر برنامه بورسیه آیفل یک برنامه فول فاند در فرانسه محسوب می شود. من خود به شخصه تجربه اپلای در اسکالرشیپ آیفل را دارم. چنانچه از ابتدا قصد اپلای در این موقعیت ویژه را دارید، بهتر است ترجمه مدارک آکادمیک شما به زبان فرانسه باشد. هر چند ترجمه به زبان انگلیسی نیز بسنده می کند، اما ترجمه فرانسه سزاوارتر است.

اطلاعات بیشتر در برنامه اسکالرشیپ آیفل (بورسیه تحصیلی برترى آیفل (فرانسه)) برای دانشجویان ایرانی

۳- برنامه بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ چونینگ (Chevening) در انگلستان

بورسیه تحصیلی چونینگ (Chevening) در انگلستان با تأمین مالی از دفتر امور خارجه و برنامه مشترک المنافع، اقدام به تامین مالی دانشجویان واجد شرایط می کند. برنامه حمایت مالی انگلستان جهانی است. علی رغم آن، دانشجوهای ایرانی واجد شرایط برنامه مشترک المنافع آن نیستند. سالانه ۱۵۰۰ دانش آموز و دانشجو از کشورهای واجد شرایط که می خواهند در انگلستان تحصیل کنند، می توانند روی بورسیه چونینگ انگلستان حساب باز کنند. پذیرفته شدگان می توانند هزینه شهریه خود ، کمک هزینه ماهانه ، یک پرواز برگشت به کشور خود و همچنین چند کمک هزینه تحصیلی دیگر را دریافت کنند. دانشجویان ایرانی می توانند در برخی برنامه های اسکالرشیپ چونینگ شرکت کنند. اغلب برنامه های اسکالرشیپی که توسط آفیس خارجه (Foreign Office) اعطا می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک ذیل مراجعه کنید. در این لینک برنامه مخصوص چونینگ برای دانشجویان ایرانی گزارش شده است. این برنامه برای سال تحصیلی ۲۰ -۲۱ تا نوامبر پنجم مهلت اپلای دارد. به عبارتی ددلاین اپلای در اسکالرشیپ چونینگ انگلیس برای دانشجویان ایرانی پنج نوامبر ۲۰۱۹ مشخص شده است. از زمان انتشار این مقاله چیزی کمتر از یک ماه. پس هر چه سریعتر اقدام کنید. لازم ب ذکر است که برنامه بورسیه چونینیگ برای دانشجویان ایرانی، یک برنامه فول فاند در بریتانیا محسوب می شود.

برنامه فاند تحصیلی و اسکالرشیپ چونینگ بریتانیا مخصوص دانشجویان ایرانی

برنامه فاند تحصیلی و اسکالرشیپ چونینگ بریتانیا مخصوص دانشجویان ایرانی

۴- جوایز تحصیلات تکمیلی کوشش در استرالیا (Endeavour Postgraduate Awards)

بورسیه تحصیلی کوشش (Endeavor) در استرالیا برای دانشجویانی است که به دنبال تکمیل مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای تخصصی خود در استرالیا هستند. پشتیبانی مالی این جایزه آکادمیک از دانشجویان به طور کامل می باشد. به عبارتی این یک برنامه فول فاند در استرالیا محسوب می شود. به گونه ای که تحصیلات بی دغدغه ای را برای دانشجویان پذیرفته شده فراهم می کند. پشتیبانی این اسکالرشیپ یا بورسیه تحصیلی عبارتست از:

 • شهریه ،
 •  کمک هزینه سفر ،
 •  حقوق و دستمزد ماهیانه،
 •  و همچنین بیمه مسافرتی و درمانی؛

دانشجویان ایرانی توانمند می توانند در برنامه بورسیه تحصیلی کوشش استرالیا شرکت کنند. با مزایایی که این بورسیه شامل حال دانشجویان می کند؛ واقعا تحصیلات بین المللی ایده آلی را فراهم می کند. برنامه اسکالر شیپ اندآور (کوشش) استرالیا برای کسانی که مایل به ادامه تحصیل در Down Under هستند، چیزی ورای انتظارات ایشان می باشد.

(اطلاعات مازاد: nickname for Australia New Zealand and the surrounding area=Down Under)

اطلاعات بیشتر درمورد موقعیت بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ کوشش (Endeavor) در استرالیا

۵- بورسیه های فولبرایت (Fulbright) در ایالات متحده آمریکا

برنامه دانشجویی خارجی فولبرایت تا ۴۰۰۰ دانشجوی بین المللی را پشتیبانی کامل مالی می کند. این برنامه اسکالرشیپ تحصیلی برای ماجراجویی تحصیلی دانشجویان در ایالات متحده کم نظیر است! متاسفانه دانشجویان تنها با پاسپورت ایرانی نمی توانند از مزایای این بورسیه تحصیلی بهره مند شوند. 🙁 اما دانشجویان ایرانی که پاسپورت دیگر کشورها را دارند، می توانند در این برنامه شرکت کنند. همچنین دانشجویان افغان نیز مجاز به مشارکت در برنامه اسکالرشیپ فولبرایت آمریکا هستند. به همین دلیل از توضیحات بیشتر در مورد این موقعیت بورسیه تحصیلی خود داری می کنیم. در صورت علاقمند بودن به کسب اطلاعات بیشتر لینک ذیل را کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی فولبرایت (Fulbright) ایالات متحده آمریکا

۶- بورسیه تحصیلی هزاره گیتس ایالات متحده آمریکا (Gates Millennium Scholarship)

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور پهناور آمریکا را دارند؛ هر چند که ممکن است با خواندن موقعیت پنجم کمی نا امید شده باشند. اما با خواندن موقعیت معرفی شده ششم، شما می توانید امیدوار شوید! این موقعیت ویژه بورسیه تحصیلی که توسط بنیاد بیل گیتس تامین مالی می شود، سالانه تا حدود ۱۰۰۰ دانشجو را تامین مالی می کند. میزان تامین مالی بورسیه هزاره گیتس، تنها شهریه و هزینه های رفاهی دانشجویی را شامل می شود. این بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان است. اغلب برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و کالج اعطا می شود. رشته هایی که واجد شرایط پوشش هستند، عبارتند از:

 • علوم کامپیوتر ،
 • آموزش و تکنولوژی آموزشی ،
 • مهندسی ،
 • علوم کتابخانه ،
 • ریاضیات ،
 • بهداشت عمومی
 • علوم سلامت.

اطلاعات بیشتر در مورد اسکالرشیپ بنیاد گیتس در آمریکا

6- بورسیه تحصیلی هزاره گیتس ایالات متحده آمریکا (Gates Millennium Scholarship)
اطلاعات بیشتر در مورد فاند تحصیلی بنیاد گیتس در آمریکا

۷- بورسیه منطقه ای یا جهانی روتری در سوئد (Rotary International district and global grants)

برنامه بعدی که قصد معرفی آنرا داریم برنامه تشویقی روتری (Rotary) در سوئد می باشد. دانشجویان ایرانی علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد؛ و دکترای تخصصی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد می توانند روی دریافت اسکالرشیپ روتری در دانشگاه های سوئد حساب ویژه باز کنند. دانشجویان بین المللی متعددی، منجمله دانشجویان ایرانی از طریق بورسیه منطقه ای یا جهانی روتری کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند. این بورسیه تحصیلی بسته به پروژه ای که در آن شرکت می کنید می تواند با پوشش کل شهریه ، هزینه های زندگی ، کمک هزینه (جزئی) سفر و بیمه برای دانشجویان باشد. به گونه ای شرایط تحصیلات بین المللی کم دغدغه ای را برای دانشجویان رقم می زند! بعبارتی، این یک موقعیت فول فاند تحصیلی در سوئد محسوب می شود. پس این موقعیت ویژه را از دست ندهید…

کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه گلوبال گرنت روتری در سوئد

۸- بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلات تکمیلی بانک جهانی ژاپن (جهانی)

اسکالرشیپ تحصیلات تکمیلی بانک تجارت جهانی در ژاپن (JJ / WBGSP) برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه است. همچنین دانشجوهای ایرانی که می خواهند کارشناسی ارشد را در خارج از کشور انجام دهند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به کشور خود باز می گردند. تا در توسعه آن سهم داشته باشند. این بورس تحصیلی هزینه شهریه دانشجویان ، اقامت ، بیمه درمانی را تأمین می کند. و همچنین برای تأمین هزینه های زندگی هزینه ماهیانه به آنها اعطا می کند. بعبارتی، این یک موقعیت فول فاند تحصیلی در ژاپن و دیگر کشورهای عضو مثل تایلند محسوب می شود. پس این موقعیت ویژه را از دست ندهید…

اطلاعات بیشتر درمورد اسکالرشیپ بانک تجارت جهانی ژاپن

۹- بورسیه تحصیلی تعالی دولت سوئیس (Swiss Government Excellence Scholarship)

همه ساله دولت سوئیس از طریق کمیسیون فدرال، اقدام به اعطای بورسیه های تحصیلی به دانشجویان خارجی می کند. این بورسیه های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی به محققان خارجی اعطا می شود. بورسیه تحصیلی تعالی دولت سوئیس به فارغ التحصیلان در همه زمینه ها تعلق می گیرد. این بورسیه امکان پیگیری تحقیقات ارشد یا دکتری را در یکی از دانشگاه های سوئیس با بودجه عمومی را فراهم می کند. بورسیه شامل حقوق ماهانه ، معافیت از شهریه ، بیمه درمانی ، کرایه های هوایی ، کمک هزینه اقامت و غیره می باشد. به راستی شرایط تحصیلات بین المللی کم دغدغه برای پذیرفته شدگان فراهم است. بعبارتی، این یک موقعیت فول فاند تحصیلی در سوئیس محسوب می شود. پس این موقعیت ویژه را از دست ندهید…

کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه تحصیلی تعالی دولت سوئیس

۱۰- جوایز علمی – عملی بانک سانتاندر (Santander Bank)

موقعیت دهم، که اخیرا توسط یکی از دوستان ایرانی خودم در انگلستان معرفی شده، می تواند برای بعضی دانشجویان ایرانی درخور توجه باشد. دانشجویان ایرانی خارج از ایران توانسته اند بعضی موقعیت های ویژه بانک سانتاندر را کسب کنند. بانک سانتاندر به دانشجویان و همچنین متخصصان جوانی که در صدد انجام کارآموزی در خارج از کشور هستند، بورسیه های تحصیلی زیادی اعطا می کند. در وب سایت آن قادر خواهید بود آنچه را که می خواهید جستجو و فیلتر کنید. جای بسی تقدیر و تشکر است از دوستانمان در ایران که موفقیت خود را در موقعیت های این بانک گزارش کنند.

اطلاعات بیشتر درمورد موقعیت های کمک هزینه تحصیلی و کارآموزی در خارج از کشور- بانک سانتاندر

این بود لیست ده گانه ما از موقعیت های ویژه بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی برای دانشجویان ایرانی. با آغاز سال جدید تحصیلی در ماه ژانویه، بسیاری از این موقعیت های تحصیلی باز خواهند بود. و امکان ثبتنام و نام نویسی در موقعیت های بورسیه تحصیلی فراهم است. شما می توانید از طریق لینک های فراهم شده زمان ثبتنام و نام نویسی هر کدام را چک کنید.

کسب موفقیت در موقعیت های بورسیه و اسکالرشیپ تحصیلی، فرصتیست برای تمایز بین دانشجویان معمولی و دانشجویان سخت کوش و پیگیر و مجد و مستعد موفقیت… شما جزو کدام دسته هستید؟!!

با اپلای پدیا، رویای خود را خلق کنید…

رعایت قانون ۲۰- ۸۰ در اپلای در موقعیت های اسکالرشیپ تحصیلی

نکات ریز و هوشمندانه قبل از اپلای در بورسیه تحصیلی

اسکالرشیپ های دولتی برای دانشجویان ایرانی

لطفا انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 4.6 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن