دکترای دارو سازی

تخصص های پرطرفدار در رشته داروسازی

متخصصان فارماکئوپیدمیولوژی از درک خود در کشف علل بیماری ها استفاده می کنند. و از آن برای کشف و نحوه استفاده از دارو برای شفا و درمان و تاثیر آن بر مسائل بهداشتی در انسان استفاده می کنند.

تمرکز شغلی در حرفه داروسازی

افرادیکه به تازگی به شیمی و رشته دارو سازی علاقه پیدا کرده اند، ممکن است از مجموعه ای از نقش ها و مشاغل مختلف در زمینه داروسازی آگاهی نداشته باشند. راه های متعدد و حوزه های حرفه ای وجود دارد که یک داروساز آینده ممکن است در آن ایفای نقش کند. حوزه های تخصصی زیر برخی از بازار های کار جذاب در صنعت داروسازی را ارائه می کند.

فارماکئوپیدمیولوژی (Pharmacoepidemiology)

فارماکئوپیدمیولوژی،داروسازی، دارو، تحصیلات بین المللی

جهت کشف تمرکز شغلی در این رشته داروسازی می توان بیان کرد که، متخصصان در این زمینه از درک خود در کشف علل بیماری ها استفاده می کنند. و از آن برای کشف و نحوه استفاده از دارو برای شفا و درمان و تاثیر آن بر مسائل بهداشتی در انسان استفاده می کنند.

اکثر داروسازان در این زمینه متمرکز بر تحقیق و پژوهش هستند، موضوعاتی از ایمنی بدن و اثربخشی داروها و مدیریت ریسک.

مطالعه بیشتر: شهریه دانشگاه های پزشکی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا

مطالعه بیشتر: مقایسه هزینه های تحصیلات پزشکی و انتخاب دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا و چین

اقتصادارو (Pharmacoeconomics)

فارماکواکونومیست،داروسازی، دارو، تحصیلات بین المللی

جهت کشف تمرکز شغلی در این رشته داروسازی می توان بیان کرد که، فارماکواکونومیست ها برای ارزیابی مولفه های بالینی و اقتصادی صنعت داروسازی مطالعات گسترده ای انجام می دهند. تحقیقات آنها اغلب به کار سازمان های دارویی و تصمیم گیرندگان در زمینه مراقبت های بهداشتی کمک می کند. برخی از مباحث این متخصصان ممکن است تحقیقاتی شامل ارزیابی اقتصاد سایر درمان ها یا داروهای جایگزین خارج از داروخانه، تحقیق در مورد جمعیت بیمارانی که مایل به پرداخت هزینه برای دریافت آن دارو هستند، و درک اهمیت داروهایی که کیفیت زندگی را بهبود می بخشد.

بین رشته ای داروسازی در پزشکی جهانی (Global Medicine)

با شدت گرفتن علاقه به مراقبت از سلامت جوامع فقیر در سراسر جهان، در این بین رشته ای داروسازان با کسب دانش متمرکز در طب جهانی، در مورد اینکه چگونه پزشکی مدرن می تواند برای کمک به افراد در کشورهای در حال توسعه استفاده شود، ایفای نقش می کنند. فارغ التحصیلان این حوزه در مورد داروسازی، ایمنی دارو، بهداشت عمومی و راه های ارتقاء سلامت و کاهش بیماری در عرصه های بهداشت جهانی می آموزند.

خواندن بیشتر: مراحل تبدیل شدن به یک داروساز خبره در ایالات متحده

خواندن بیشتر: مسیرهای آکادمیک موجود در تحصیلات بین المللی داروسازی

تجزیه و تحلیل تصمیم گیری سلامت (Healthcare Decision Analysis)

تصمیم گیری سلامت،داروسازی، دارو، تحصیلات بین المللی

داروسازانی که علاقه به گره زدن دانش خود در بین رشته ای تصمیم گیری و تجزیه و تحلیل آن تصمیم گیری دارند یا به راه اندازی کسب و کار در این صنعت پویا و فراگیر از حوزه سلامت می اندیشند، دانش تخصصی خود را در تجزیه و تحلیل تصمیم گیری در مورد مراقبت های بهداشتی برای ارائه بهتر و با بازدهی بالا در راه کارهای درمانی متمرکز می کنند. به طور معمول به عنوان یک برنامه دوگانه ارائه می شود، فارغ التحصیلان در این بین رشته ای نه تنها دانش و اطلاعات کامل از داروسازی کسب می کنند؛ بلکه همچنین اقتصاد و سیاست های مربوط به مراقبت های بهداشتی مجهز هستند. زمینه های کاری برجسته در این بین رشته ای عبارتند از دسترسی دارویی، شرایط پوشش، ساختارهای قیمت گذاری و سیاست های بازپرداخت. 

علم پیرى شناسى (Gerontology)

علم پیرى شناسى،داروسازی، دارو، تحصیلات بین المللی

تمرکز شغلی در رشته جرنتولوژی یا رشته اى از علوم مختلف که درباره پیرى و مسایل مربوط به سالخوردگان انسان بحث میکند.  داروسازانی که مایل به ترکیب دانش فارماکولوژی خود در این زمینه هستند، با درک اثرات بیولوژیکی، روانشناختی و جامعه شناختی پیری می توانند در این زمینه بسیار موفق ظاهر شوند.

علم پیرى شناسى،داروسازی، دارو، تحصیلات بین المللی

بین رشته ای ها و برنامه های تحصیلی ترکیبی متعددی وجود دارد که به دانشجویان اجازه می دهد تا در تقاطع این دو حوزه به کسب علم و دانش و تجربه بپردازند. یکی از این برنامه ها ترکیب اینترنت اشیا با پزشکی مدرن جهت  غلبه بر پیری زودرس در انسان ها می باشد. که توسط دانشگاه پزشکی چین تایپه و دانشگاه های پزشکی مطرح در بریتانیا ارائه می شود. و بسیاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و مقاطع تحصیلی تخصصی در کشورهای پیشرفته.

مشاغل و حرفه های نزدیک به حوزه داروسازی و سطح دستمزد هر یک

در ادامه بررسی مشاغل محبوب و پرترافیک در حوزه داروسازی، که اغلب متخصصین بین رشته ای را می پروراند؛ اهم حرفه ها و مشاغل مرتبط با حوزه سلامت، تخصص داروسازی، به همراه سطح حقوق و دستمزد هر کدام و چشم انداز رشد آنها در قالب یک تصویر ارائه می شود. امید است به سطح دانش و اطلاعات متقاضیان و علاقمندان حوزه سلامت، و متخصصین داروسازی بیافزاید.

مشاغل مرتبط با داروسازی و صنعت دارو

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

در ادامه با مقاله “منابع دانش و پایگاه های اطلاعاتی در حوزه داروسازی و مراقبتهای دارویی” با مجله اپلای همراه باشد.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.3 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن