دکترای دارو سازی

برترین انجمن های مرجع در داروسازی

یکی از بزرگترین انجمن های داروسازان، انجمن داروسازان تنسی است.

امروزه به روز بودن در هر زمینه ای از واجبات است. این مهم علی الخصوص در زیمنه بهداشت و سلامت شدت بیشتری نیز می گیرد. چرا که با سلامت انسان ها در ارتباط است. این مهم همچنین شامل حال داروسازان متخصص و خبره نیز خواهد شد. ایشان بعد از فراغت از تحصیل و درس و تمارین بالینی در حوزه داروسازی، و با ورود به حرفه تخصصی خود پیوسته در حال کسب تجربه و دانش نوین روز خواهند بود. در ادامه برخی انجمن های برجسته و صاحب نظر در زمینه ها و تخصص های مختلف داروسازی ارائه می شود.

منابع دانش و پایگاه های اطلاعاتی در حوزه داروسازی و مراقبتهای دارویی

انجمن داروسازان آمریکایی (American Pharmacists Association)

انجمن داروسازان آمریکایی (APA) ارائه دهندۀ ابزار و منابع مفید از برنامه های کاربردی و حرفه ای، ارائه دهنده آموزش تخصصی در حوزه های مختلف داروسازی، ضمن ارائه گواهینامه معتبر و قابل استناد و برخی دیگر خدمات کوچک و بزرگ می باشد. داروسازان همچنین در این پایگاه اطلاعاتی می توانند مطالعات تحقیقاتی و نشریات مفید را برای کمک به پیشبرد عملکردشان پیدا کنند.

انجمن آمریکایی فارماکولوژی و آزمایشهای تجربی (American Society for Pharmacology and Experimental Therapeutics)

انجمن آمریکایی فارماکولوژی (ASPET) شامل بیش از ۵۰۰۰ عضو است که تحقیقاتی را انجام می دهند، که در انواع نقش های دارویی تحقیق و کار مطالعاتی می کنند. برخی از مزایای عضویت در انجمن آمریکایی فارماکولوژی عبارتند از دسترسی به نشریات، مجلات محلی، کسب آگهی از جلسات سالانه و غیره می باشد.

انجمن داروسازی

انجمن آمریکایی فارماکولوژی بالینی و درمان (American Society for Clinical Pharmacology and Therapeutics)

در حال حاضر ۲،۲۰۰ حرفه ای عضو انجمن آمریکایی فارماکولوژی بالینی (ASCPT) هستند که ماموریت اصلی آنها پیشرفت روز افزون حوزه داروسازی در عرصه پزشکی بالینی است. این جامعه میزبان جلسات منظم، اشتراک کارهای تحقیقاتی و ارائه اطلاع رسانی در مورد آخرین تحقیقات در زمینه های تخصصی داروسازی می باشد.

انجمن داروسازان محلی (Local Pharmacists’ Associations)

علاوه بر گروه های مختلف و سازمان های مختلف، اکثر ایالت ها دارای انجمن هایی هستند که داروسازان می توانند در آن شرکت کنند. مثال: یکی از بزرگترین انجمن های داروسازان، انجمن داروسازان تنسی است.

اتحادیه انجمن داروسازی ملی (National Community of Pharmacists Associations)

اتحادیه انجمن داروسازی ملی (NCPA) از سال ۱۸۹۸ وجود داشته است؛ امروزه داروسازان مختلفی از جمله ۲۲۰۰۰ صاحب داروخانه های محلی در آن عضویت دارند. مزایای اعضا شامل آگاهی از اخبار اتاق خبر، استفاده از حمایتهای چند جانبه، مشارکت در کنفرانس های سالانه و سایر رویدادها است.

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

در ادامه با مقاله “مهارت هایی که برای داروساز شدن لازم اند” با مجله اپلای همراه باشد.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن