مهندسی مکانیک و هوافضا
موضوعات داغ

درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا و چشم انداز شغلی

در ایالات متحدۀ آمریکا، علاوه بر منطقه و تحصیلات، عواملی مانند میزان تخصص، صنعت و کارفرما، در میزان دستمزد و حقوق سالانۀ یک مهندس مکانیک تأثیر دارد.

حقوق مهندس مکانیک در آمریکا

درآمد و حقوق دریافتی مهندسین مکانیک در آمریکا برای دانشجویان بین المللی و ایرانی علاقمند به تحصیل در این رشته در آمریکا می تواند درخور توجه باشد. به نقل از مجله تحصیلات بی المللی اپلای پدیا، میزان حقوق دریافتی سالیانه مهندسین مکانیک همچنین در میزان بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ که دانشگاه ها در دپارتمان مهندسی خود تعیین می کنند، تاثیر گذار است. به نقل از وبسایت معتبر و معروف یو.اس نیوز (money.usnews) شغل مهندسی مکانیک بعد از تحولات سال ۲۰۲۰ دارای چشم انداز شغلی و حرفه ای ذیل می باشد.

 • امتیاز کلی شغل مهندسی مکانیک در بین مشاغل و حرفه های دارای رتبه در وبسایت معتبر یو.اس.نیوز: ۶٫۱ / ۱۰
 • شماره ۲ در بهترین مشاغل مهندسی
 • شماره ۲۱ در بهترین مشاغل STEM
 • و شماره ۵۹ در ۱۰۰ بهترین شغل در ایالات متحده آمریکا

میانگین حقوق مهندسان مکانیک در سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۹۰,۱۶۰ نود هزار و صد و شصت دلار بوده است. در حالیکه ۲۵ درصد پردرآمدترین مهندسان مکانیک در آمریکا ۱۱۴,۳۸۰ یکصد و چهارده هزار و سیصد و هشتاد دلار در آن سال داشتند، در حالی که ۲۵ درصد کم درآمدترین مهندسان مکانیک در آمریکا، ۷۱,۸۸۰ هفتاد و یک هزار و هشتصد و هشتاد دلار بوده است. به تصویر ذیل توجه نمائید.

میانگین حقوق مهندس مکانیک در آمریکا در سال 2020 - اپلای پدیا

چشم انداز بازار کار مهندسی مکانیک بعد از سال ۲۰۲۰

چشم انداز شغلی و تقاضای بازار کار مهندسین مکانیک چگونه خواهد بود؟ آیا شغل مهندسی مکانیک نیز توسط روبوت هایی که توسط دانشجویان همین رشته ساخته و پرداخته می شود حذف می شود؟! به نقل از پروژۀ BLS در ایالات متحده آمریکا، که رشد اشتغال ۷ درصدی را برای مهندسان مکانیک بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ پیش‌بینی می‌کند؛ می افزاید در این دورۀ زمانی ده ساله، حدود ۲۰،۹۰۰ شغل برای مهندسین مکانیک ایجاد می شود.

حقوق مهندس مکانیک در صنایع مختبف و بر اساس محل کار، چقدر است؟

در ایالات متحدۀ آمریکا، علاوه بر منطقه و تحصیلات، عواملی مانند میزان تخصص، صنعت و کارفرما، در میزان دستمزد و حقوق سالانۀ یک مهندس مکانیک تأثیر دارد.

صنایع شغلی با بالاترین میانگین حقوق سالانه برای مهندسین مکانیک عبارتند از:

 • صنایع حمل و نقل با خط لوله (۱۲۷،۱۷۰ دلار)،
 • صنایع تصفیه و دفع زباله (۱۲۲،۴۰۰ دلار)،
 • صنایع مرتبط با استخراج نفت و گاز (۱۱۷،۰۰۰ دلار)،
 • صنایع تولید فرآورده های نفتی و زغال سنگ (۱۱۵،۴۷۰ دلار)
 • و شرکت های بیمه ( ۱۱۴,۱۶۰ دلار) حقوق سالان به مهندسین مکانیک استخدامی می پردازند.

شهرهای پردرآمد آمریکا برای مهندسان مکانیک

در ادامه مناطق شهری که بالاترین میزان حقوق را در حرفه و شغل مهندسی مکانیک دارند را ارائه می کنیم. این مناطق عبارتند از

 • سن خوزه، کالیفرنیا ۱۲۵,۷۶۰ دلار
 • سانفرانسیسکو، کالیفرنیا ۱۲۴,۱۹۰ دلار
 • بومونت، تگزاس ۱۲۳,۷۰۰ دلار
 • آلبوکرکی، نیومکزیکو ۱۲۱,۵۷۰ دلار
 • میدلند، تگزاس ۱۱۷,۶۹۰ دلار

شهرهای پردرآمد آمریکا برای مهندسان مکانیک

ایالت های پردرآمد آمریکا برای مهندسان مکانیک

ایالت ها و مناطق ایالتی در ایالات متحده آمریکا که بالاترین میانگین حقوق را به مهندسان مکانیک می دهند عبارتند از:

 • نیومکزیکو (۱۱۷,۱۸۰ دلار)،
 • ناحیه کلمبیا (۱۱۵,۸۶۰ دلار)،
 • مریلند (۱۱۲,۰۹۰ دلار)،
 • کالیفرنیا (۱۱۰,۰۷۰ دلار)
 • و لوئیزیانا (۱۰۶,۰۹۰ دلار)

ایالت های پردرآمد آمریکا برای مهندسان مکانیک

سوالات متداول در مورد حقوق و دستمزد یک مهندس مکانیک در آمریکا

س: یک مهندس مکانیک در یک ساعت چقدر درآمد دارد؟ پاسخ: در سال ۲۰۲۰، مهندسان مکانیک به طور متوسط ۴۵٫۹۴ دلار در ساعت حقوق می گرفتند.

س: مهندسان مکانیک در سیاتل چقدر درآمد سالانه دارند؟ پاسخ: مهندسان مکانیک در سال ۲۰۲۰ در سیاتل به طور متوسط ۱۰۳،۹۶۰ دلار حقوق می گرفتند.

میانگین دستمزد مهندس مکانیک در مقابل سایر بهترین مشاغل در آمریکا

مهندسان مکانیک در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۹۵،۵۶۰ / نود و پنج هزار و اندی دلار حقوق دریافت کردند. مشاغل مشابه در سال ۲۰۲۰ میانگین حقوق زیر را به دست آوردند:

 • تحلیلگران امنیت اطلاعات ۱۰۷،۵۸۰ دلار، یکصد و هفت هزار و اندی
 • برنامه نویسان کامپیوتر ۹۵،۶۴۰ دلار؛ نود و پنج هزار و اندی
 • مهندسان عمران ۹۵،۴۴۰ دلار؛ نود و پنج هزار و اندی
 • و سازندگان ۴۴،۷۵۰ دلار درآمد داشتند. چهل و چهار هزار و اندی

درآمد مهندسی مکانیک 2022و شرایط کاری مهندسان مکانیک در آمریکا

تصویر: درآمد و حقوق مهندسی مکانیک در مقایسه با دیگر رشته های مهندسی

همچنین چنانچه علاقمند به اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های آمریکا هستید می توانید بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ دانشگاه پرینستون و بورسیه تحصیلی و اسکالرشیپ فول فاند در دانشگاه ییل Yale در آمریکا را ببینید. 

۲۰۲۲-۰۴-۲۶


مطالب مرتبط با درآمد مهندسین مکانیک در آمریکا – قبل از سال ۲۰۲۰

درآمد مهندسی مکانیک و شرایط کاری مهندسان مکانیک در آمریکا

دانشگاه های ایالات متحده بعنوان مقصد اول دانشجویان بین المللی همیشه مورد استقبال دانشجویان و پژوهشگران بوده است. در این مقاله قصد داریم میزان درآمد و حقوق سالانه یک مهندس مکانیک در ایالات متحده آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا چه میزان است؟ آیا مهندس مکانیک در آمریکا امنیت شغلی دارد؟ آیا درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا بیشتر است؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

اداره آمار کارگری در ایالات متحده (BLS)، گزارش می کند که در سال ۲۰۱۲ بیش از یک سوم مهندسین مکانیک تا بیش از ۴۰ ساعت در هفته کار و فعالیت مستمر دارند. همانطور که پیش تر در مقاله “مراحل تبدیل شدن به یک مهندس مکانیک حرفه ای در ایالات متحده” ذکر گشت. این اداره همچنین نیازمندی بازار کار ایالات متحده در دهه  ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ ، به حدود ۱۱،۶۰۰ مهندس مکانیک را نیز پیش بینی می کند.

آمار و ارقام در میزان درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا

درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا طبق گزارشات رسمی نهاد های دولتی و آماری در ایالات متحده نظیر BLS, Times و غیره در سال ۲۰۱۴، میانگین سالانه درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا ۸۳،۰۶۰ هشتاد سه هزار دلار بوده است. با این حال، ۱۰ درصد از مهندسان مکانیک بیش از ۱۲۶،۴۳۰ یکصد و بیست شش هزار دلار درآمد داشته اند. فرصت های زیادی برای مهندسان مکانیک با تحصیلات بین المللی پیشرفته و دارای گواهینامه های تخصصی، به خصوص در تولید محصولات کامپیوتری و الکترونیکی وجود دارد. هم اکنون، ایالت هایی که بیشترین مشاغل را برای مهندسان مکانیک دارند عبارتند از

 • آلاسکا،
 • نیومکزیکو،
 • کالیفرنیا،
 • تگزاس و
 • لوئیزیانا.

رشد کار و چشم انداز شغلی در حوزه مهندسی مکانیک در آمریکا

براساس گزارش اداره آمار کارگری ایالات متحده (BLS)، انتظار می رود که شغل های موجود برای مهندسان مکانیک بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ تا پنج ۵ درصد افزایش یافته و رشد کند. گرچه رشد شغلی مهندسی مکانیک از متوسط ​​ ​​شغل ها پایین تر است، اما مهندسانی که قادر به ارتقای مهارت های خود بوده و از آخرین پیشرفت های تکنولوژیکی آگاه هستند در بازار رقابتی شغل ایده آل، جایگاه اختصاصی خود را محفوظ و منحصر به فرد نگاه می دارند. حقوق مهندسان مکانیک در آمریکا

حرفه، شغل مهندسی مکانیک، تحصیلات بین المللی،
رشد کار و چشم انداز شغلی در حوزه مهندسی مکانیک در آمریکا

برخی از تخصص های فراگیر و نیاز بازار کار در مهندسی مکانیک

حرفه، شغل مهندسی مکانیک، تحصیلات بین المللی،
برخی از تخصص های فراگیر و نیاز بازار کار در مهندسی مکانیک

با توجه به گزارش آماری فوق در چشم انداز حرفه ای مهندسی مکانیک به طور کلی، برخی از زمینه های فراگیر و دارای رشد بیشتر در این زمینه عبارتند از:

 1. مهندسین مکانیکی که در صنعت حمل و نقل مشغول به کار هستند،
 2. مهندسینی که در نوآوری های جدید فناوری خودرو، مانند موتورهای دیزلی و هیبریدی الکتریکی تمرکز می کنند،
 3. همچنین مهندسین مکانیکی که در صنعت استخراج نفت و گاز خدمت می کنند.

کسب اطلاعات بیشتر با مطالعه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در خارج از کشور

در اکثر دانشگاه های ایالات متحده آمریکا موقعیت های دستیار آموزشی و دستیار تحقیق و پژوهش موجودند. این مهم نوعی منبع درآمد، شغل و کار آکادمیک برای دانشجویان بین المللی در آمریکا محسوب می شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع، به مقالات لینک های مربوطه مراجعه نمائید.

ایالت هایی که دارای چشم انداز روشن آینده با بیشترین تقاضای بازار کار در حوزه مهندسی مکانیک دارند، عبارتند از:
 1. کلرادو (۲۳٫۹٪)،
 2. یوتا (۲۱٫۷٪)،
 3. داکوتای شمالی (۲۰٫۴٪)،
 4. تگزاس (۲۰٫۰٪)،
 5. مونتانا (۱۹٫۱٪)،
 6. جورجیا (۱۷٫۵٪)،
 7. لوئیزیانا (۱۶٫۸٪)،
 8. اورگان (۱۵٫۲٪)،
 9. نوادا (۱۵٫۱٪)،
 10. وایومینگ (۱۴٫۹٪).

امیدواریم که با مطالعه موارد فوق به پیش زمینه فکری و اندیشه ای از تقاضای بازار کار و درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا و شرایط کاری این حرفه به دست آورده باشید. با مطالعه مطلب و محتوای مرتبط با مهندسی مکانیک با عنوان “مسیرهای علمی در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک- مقطع کارشناسی” با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 4.52 ( 3 رای)
Summary
میانگین حقوق و درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا و چشم انداز شغلی آن
Article Name
میانگین حقوق و درآمد مهندسی مکانیک در آمریکا و چشم انداز شغلی آن
Description
در این مقاله به بررسی شغل و حرفه مهندسی مکانیک در ایالات متحده می پردازیم. مقاله به دو قسمت قبل از سال 2020 و بعد از سال 2020 توسط مراجع مختلف نظیر یو.اس نیوز و بی.ل. اس (BLS) چشم انداز شغلی مهندسی مکانیک در ایالات متحده آمریکا و میزان حقوق و دستمزد سالانه و ساعتی یک مهندس مکانیک را در این کشور مورد بررسی قرار می دهد. امید است اطلاعات مفیدی پیرامون این موضوع منتقل شود. تا راهنما و راهبردی باشد برای موفقیت بیشتر دانشجویان ایرانی در تحصیلات بین المللی
Author
Publisher Name
ApplyPedia
Publisher Logo
منبع
usnewsپروژه BLS
برچسب ها

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

 1. در کشور آمریکا به دلیل تلفیقی که رشته مهندسی مکانیک با کامپیوتر دارد و دانشجویان به برنامه نویسی نیز مسلط می‌شوند، بازار کار را جهت فارغ التحصیلان خیلی مناسب تر و پویا تر نموده است، مهندسی که فارغ‌التحصیل می‌شود صرفا مفاهیم پایه علوم را یاد نگرفته است بلکه بصورت عملیاتی قادر به ساخت ماشین یا تجهیزی شده است. و چه بهتر که دانشجویان جوان از همان زمان دانشجویی به نرم افزار و برنامه نویسی آی تی نیز و تسلط پیدا نمایند.
  حامد کرمانیون
  کارشناس ارشد مهندسی مکانیک
  عضو انجمن مهندسین مکانیک امریکا

  1. سلام جناب مهندس .من لیسانس مکانیک دارم وکارم طراحی یا کتیا هست خواستم ببینم کارودرامد حدوداچقدر هست.ممنون میشم بابت راهنماییتون [email protected]

 2. دقیقا. فرمایش شما کاملا صحیح است. اامروزه چند بعدی بودن دانشجو (که البته با انعطاف پذیری اشتباه نشود.) بسیار اهمیت داره. هم در نظر دانشگاه ها و هم در نظر آفیسرهای استخدام کننده نیروی انسانی. منظور از جند بعدی بودن در اینجا همان Interdisciplinary , Multidisciplinary هست. که با سرچی در گوگل جزئیات آن را مشاهده می کنید.
  اما چند بعدی شدن دانشجویان راه دراز و طویلی ندارد. شما با مشارکت در یک دوره آموزش آنلاین به قابلیت ها و صلاحیت ها تون می افزائید و به چند بعدی بودن نزدیکتر میشید. حتما با ارزش و اهمیت رزومه مبتنی بر صلاحیت با رویکرد دانشگاه مریلند در آموزشگاه اپلای پدیا آشنا شده اید. اما به هر حال برای بردن گوی سبقت از رقیبان، کمی همت و تلاش نیازه که حتما دانشجوی بزرگ اندیشی چون حامد عزیز و دیگر مهندسین سخت کوش، اون رو دارند.

  و من همینجا از شما دعوت میکنم که با توجه به سابقه عضویت شما در انجمن مهندسان مکانیک آمریکا، به دپارتمان مهندسی مکانیک اپلای پدیا بپیوندید و ما را در آماده سازی آزمون صلاحیت ورود به حرفه مهندسان آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) با همکاری دانشگاه جورجیا تک یاری رسانید و لیدر گروه باشید. که البته مزیت رقابتی در رزومه شما محسوب میشه و به جامعه مهندسین ایرانی نیز خدمتی شایان توجه کرده اید. (Fundamentals of Engineering Exam Review)/
  اگه زمانش رو دارید و علاقمند هستید از طریق راه های ارتباطی می تونید با ما تماس بگیرید. و این باعث افتخار ما در مجموعه اپلای پدیا خواهد بود.
  به افتخار موفقیت روز افزون مهندسین ایرانی در مجامع بین المللی.

  1. بسیار عالی و باعث افتخار خواهد بود در خدمت مهندسین و جوانان ایرانی باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن