مهندسی مکانیک و هوافضا

تحصیل رشته کارشناسی مکانیک در خارج از کشور

مسیرهای علمی در تحصیل مکانیک در خارج از کشور

تحصیل رشته کارشناسی مکانیک در خارج از کشور برای کسانی که مایل به تبدیل شدن به مهندسان مکانیک حرفه ای هستند، گزینه های متعددی آکادمیک وجود دارد. برای مثال، دانشجویان می توانند مدرک لیسانس را برای کسب یک دانش جامع در زمینه مهندسی مکانیک کسب کنند. با این حال دوره های تحصیلات تکمیلی اطلاعات دقیق تر و عمیق تر درباره موضوعات تخصصی در زمینه های متنوع مهندسی مکانیک را به دانشجویان منتقل می کند و آنها را برای پیشرفت حرفه ای آماده می کند. لیسانس مکانیک در خارج از کشور

در جدول زیر نمونه هایی از اهداف مشترک دانشجویان مهندسی مکانیک و انتخاب های درجه آکادمیک و نوع تحصیل مربوطه نمایش داده شده است.

نیازهای آموزشی/هدف شغلی

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکترا

تحصیل آنلاین

همیشه و همه جا

من بسیار علاقمند به ثبت نام در یک برنامه تحصیلی که به من انعطاف پذیری مناسب در زمانبندی و برنامه ریزی تحصیلی خود حین انجام کار تمام وقت و مسئولیت های خانوادگی به من می دهد، هستم.

   

من می خواهم اصول پایه مهندسی مکانیک را به دست بیاورم و مجوز مهندسی خود را کسب کنم. تا شغلی ابتدایی در حوزه مهندسی را بدست آورم.

   

من می خواهم برای کار تدریس در مقطع فوق لیسانس یا برای انجام تحقیقات مهندسی مکانیک آماده شوم.

   

من می خواهم متخصص در یک حوزه خاص بوده و دانش خود را در یک زمینه تخصصی و ویژه در مهندسی مکانیک ارتقاء دهم.

   

طبق گفته بنیاد ملی علوم، در سال ۲۰۱۲، حدود ۲۰۸۹۸ مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک در ایالات متحده اعطا شد. و طبق این آمار مهندسی مکانیک از محبوب ترین رشته های مهندسی نام برده است.

مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک در خارج از کشور

تحصیل رشته کارشناسی مکانیک در خارج از کشور

دوره کارشناسی مهندسی مکانیک شامل ریاضیات در سطوح متوسط، علوم انسانی و علوم طبیعی فیزیکی، فنون مهندسی و طراحی است. دانشجویان همچنین ممکن است در انستیتوهای کامپیوتری، کار با نرم افزارهای پیشرفته جهت طراحی کامپیوتری (computer-aided design (CAD)) نیز آموزش های تخصصی ببینند. کارآموزی و کار عملی در مهندسی مکانیک اغلب به عنوان بخشی ضروری از یک برنامه تحصیلات بین المللی است. کسب تجربه در کنار تحصیل برای توسعه روابط و تعاملات حرفه ای با مربیان و مخاطبین صنعت بخشی از دستاوردهای دوره های کارآموزی در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک قلمداد می شود. تحصیل رشته کارشناسی مکانیک در خارج از کشور

 

مدرک لیسانس مکانیک در خارج از کشور ، که معمولا چهار سال طول می کشد، دانشجویان را به دانش فنی فنی لازم برای کسب مجوز و شروع به کار حرفه ای آماده می کند. از طریق این برنامه تحصیلی، دانشجویان نحوه طراحی، تست و تولید دستگاه های مختلف و محصولات را یاد می گیرند، به آنها درک کامل از نحوه پیشرفت پروژه – از مرحله طراحی تا خط مونتاژ نیز آموزش داده می شود. علاوه بر این، امروزه دانشجویان یاد می گیرند که چگونه از ابزارالات آی.تی در تجارت و به شیوه های نوین راه اندازی و ران، استارت آپ های دانشجویی را به سود دهی هر چه بیشتر نزدیک کنند. از جمله استفاده از نرم افزارهای کامپیوتر در طراحی و اجرای فاز بندی شده پروژه های مهندسی (CAD) لیسانس مکانیک در خارج از کشور

مهندسی مکانیک، تحصیلات بین المللی، مقطع کارشناسی

دانشجویان در تحصیلات بین المللی مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک، علاوه بر مهارت های فنی، ارتباطات، حل مسئله و مهارت های تفکر انتقادی را که از ملزومات همکاری تیمی می باشد را نیز فرا می گیرند. تحصیل رشته کارشناسی مکانیک در خارج از کشور

کسب اطلاعات بیشتر با مطالعه “مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی مکانیک

 

بعضی از درسها و واحدهای مهم در مقطع کارشناسی مهندسی مکانیک به همراه مهارت ها و دانش عملیاتی که با تحصیلات بین المللی بدست می آید عبارتند از:

دروس تخصصی رشته

مهارت ها و دانش به دست آمده در مهندسی مکانیک

معرفی مهندسی

(آموزش نحوه استفاده از اصول فنی مهندسی برای حل مسئله در دنیای واقعی)

 • درک فرایند مهندسی و طراح
 • اعمال اصول ریاضی و فیزیک به پروژه های مهندس
 • معرفی و کاربرد برنامه های مهندسی کامپیوتر
 • مهارت های ارتباطی فنی، از جمله نوشتن گزارش طراحی و غیره

تحقق محصول

(نحوه طراحی مهندسی مربوط به تولید و عملکرد محصول را معرفی می کند.)

 •     اعمال اصول مهندسی به فرآیند طراحی محصول
 • تجزیه و تحلیل و درک روش های مونتاژ

انتخاب فلزات

(استفاده از فلزات را در پروژه ها و طراحی مهندسی و نحوه انتخاب فلزات مناسب برای محصولات مختلف را شرح می دهد)

 •     تجزیه و تحلیل و مقایسه فلزات برای پروژه های مهندس
 •     درک اجزای طراحی در انواع مختلف فلزات
 •     انتخاب مواد مطلوب برای یک محصول با استفاده از عملیات حرارتی و آلیاژ کردن

انتقال گرما

(درک اصول مبانی هدایت حرارتی، انتقال حرارت و انتقال تابش)

 •     شناخت و درک معادلات انتقال
 •     استفاده از تکنیک های تجزیه و تحلیل انتقال حرارت در طراحی مهندسی
 • استفاده از زبان برنامه نویسی ساختاری، جهت تجزیه و تحلیل انتقال حرارت

امیدواریم که با مطالعه موارد فوق کلیاتی از مقطع کارشناسی در زمینه مهندسی مکانیک و تحصیلات بین المللی این حرفه به دست آورده باشید. با مطالعه مطلب و محتوای مرتبط با مهندسی مکانیک با عنوان “مسیرهای علمی در تحصیلات بین المللی مهندسی مکانیک- مقطع کارشناسی ارشد” با مجله اپلای در اپلای پدیا همراه باشید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن