پزشکی در ایتالیا

راه های عملی برای تامین هزینه های تحصیل به عنوان دانشجوی پزشکی در ایتالیا – توصیه های یک دانشجوی فارغ التحصیل

برنامه ریزی امور مالی و داشتن ایده ­های خلاقانه در مورد اینکه چگونه می­توانید به تامین مالی هزینه های زندگی در سال­هایی که مشغول تحصیل پزشکی در ایتالیا هستید از ارکان اساسی هستند.

سخن آغازین یکی از فارغ التحصیلان موفق پزشکی ایتالیا

تامین هزینه های تحصیل همیشه از دغدغه های اصلی دانشجویان بوده و هست. یکی از چیزهایی که من واقعا به آن افتخار می­کنم، این واقعیت است که من توانستم ۶ سال تحصیلات پزشکیم را در پاویا به پایان برسانم. بدون آنکه از والدینم پولی بگیرم. و یا حتی وامی دریافت کنم. در این پست به شما خواهم گفت که چگونه توانستم تامین هزینه های تحصیل خود را عملی کنم. و اگر مهارتی خاصی نداشتید، شما را تشویق به کسب ان مهارت نمایم.

برنامه ریزی امور مالی و داشتن ایده ­های خلاقانه در مورد اینکه چگونه می­توانید به تامین مالی هزینه های زندگی در سال­هایی که مشغول تحصیل پزشکی در ایتالیا هستید از ارکان اساسی هستند. این مهم می­تواند به آسانی بین تحصیل بدون استرس با زندگی راحت و داشتن استرس برای تامین هزینه ­های مالی تفاوت ایجاد کنید. زیرا فقط خود شما از نظر تامین مالی هزینه های تحصیل خودتان را حمایت می­کنید؛ و نه شخص دیگری. در طول تحصیلات پزشکی در خارج از کشورم، من بودجه ­های زندگیم از طریق سه رکن اساسی بود:

  •  بورسیه تحصیلی پزشکی (بخشی جزئی)،
  •  کار دانشجویی
  •  و پس انداز،

به منظور دستیابی به زندگی امن و بدون استرس در ایتالیا، شما به هر سه نیاز دارید.

پیشنهاد اپلای پدیا: شما می توانید توضیحاتی جامع پیرامون اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیسی زبان در ایتالیا را نیز مطالعه کنید.

بورسیه تحصیلی پزشکی و شرایط عدم قطعیت

بورس تحصیلی را قبلا در مقاله “دانشجویان اغلب هزینه های زندگی و تحصیلات پزشکی ایتالیا را از چه راه هایی تامین می کنند؟” مورد بحث قرار دادیم. و گرچه مبلغی معادل بورس تحصیلی پزشکی (تا ۴۰۰۰ یورو در سال) دارای دو محدودیت است. اول اینکه نمی­توانید به آن متکی باشید. زیرا اغلب چیزهایی فراتر از کنترل شما هستند. که می­توانند بورسیه تحصیلی شما را از دستتان بگیرند. ثانیا حتی هزینه تحصیلات شما را نزدیک ۱۰۰۰۰ یورو در سال به طور کامل پوشش نمی­دهد.

پس انداز عاملی کلیدی در تامین هزینه های تحصیل

پس انداز: صرفه جویی یک اصل مهم است. که زمان شما را در زمان­های پر استرس مانند جلسات امتحان یا سال­هایی که در دانش ­آموختگی از دست می­دهید؛ به شما میدهد. اما صرفه جویی کافی برای ۶ سال زندگی در ایتالیا شاید غیر عملی باشد. برای صلح و آرامش­تان پیشنهاد می­کنم برای ۶ تا ۱۲ ماه پول کافی برای حمایت مالی خودتان و تامین هزینه های تحصیل و زندگی داشته باشید.

کار حین تحصیلات پزشکی

کار حین تحصیلات پزشکی در ایتالیا :

کار دانشجویی برای تامین هزینه های تحصیلات پزشکی در ایتالیا

در حال حاضر ما به نقطه اصلی این پست یعنی کار دانشجویی می­پردازیم. و در زیر شما با ۳ منبع درآمد قابل اطمینان حین تحصیل آشنا می­ شوید. به عنوان یک دانشجو، از کار خود به عنوان یک دانشجوی غیر متهد راضی باشید. شما یک شغل نیمه وقت، انعطاف پذیر و خوب را پیدا کنید. زیرا وقت ازاد شما محدود و گاهی اوقات اصلا وجود ندارد. (مثلا در بازه زمانی امتحانات).

کار دانشجویی برای غیر اروپائیان

راه¬های عملی برای تامین هزینه های تحصیل به عنوان دانشجوی پزشکی در ایتالیا

علاوه بر این اگر شما غیر اروپایی هستید؛ کار حین تحصیل با ویزای دانشجویی شما به ۲۰ ساعت در هفته محدود می­­شود. اگر شما ایتالیایی نیستید و ایتالیایی را بصورت روان صحبت نمی­کنید؛ گزینه ­های شغلی شما محدودتر می شود. من خود به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار، کار فریلنسری یا کار در خانه را برگزیدم. با توجه به تغییر رویکرد مشاغل در جهان و شرایط کار فریلنسری، شانس اینکه شما نیز مهارت و کسب درآمد یکسان را کسب کنید زیاد است. و می توانید بدون دغدغه ای خاص از محل خوابگاه خود کسب درآمد نمائید. بنابرین در ادامه سه راه برای کسب درآمد در حین تحصیلات پزشکی را بشما پیشنهاد می­ کنم. بخش جالب این است که شما می­توانید در حال حاضر نیز این جریان درآمد را شروع کنید. و حتی شروع به پس ­انداز برای تحصیلات پزشکی خود نمائید.

اولین گام مهم جهت داشتن شغل فریلنسری داشتن یک مهارت است.

آموزش زبان به دیگر دانش آموزان و دانشجویان

آموزش زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری) به صورت آنلاین یا برگذاری دوره ­های آموزشی خصوصی. حتی اگر شما در تدریس زبان انگلیسی تجربه ای نداشته باشید. می ­توانید یک دوره آموزش آنلاین زبان بیابید که شما را راهنمایی می­ کند. که چگونه می­توانید خود را به عنوان یک معلم زبان آنلاین برای پیدا کردن دانش ­آموزان و شروع تدریس برای کسب درآمد از هر نقطه جهان معرفی کنید. اگر می­ خواهید درآمد بیشتری کسب کنید، حتی از طریق تدریس موضوعات تخصصی بزبان انگلیسی، هزینه ­های اضافی را پرداخت کنید. به این ترتیب شما می­ توانید پول خوب و همچنین ایجاد مشتریان خود را در کمترین زمان از شروع کار و در حال حاضر نیز تجربه کنید.

انعطاف پذیری مناسب

این شغل کاملا با زمان شما انعطاف پذیر است. گرامر انگلیسی شما خوب نیست؟ مشکلی نیست به جای آن مکالمه انگلیسی تدریس کنید. iTALKi.com یکی از بهترین وب سایت­ها برای پیدا کردن دانش ­آموزان برای آموزش زبان است. (و یا حتی آموزگاران ایتالیایی برای یادگیری) که من شخصا برای یادگیری آلمانی استفاده می­کنم. این راه برای استفاده و مدیریت تمام مسائل مربوط به پول و برنامه ریزی برای شما فوق ­العاده آسان است. بنابراین اولین پیشنهاد من این است که؛ جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود بر آموزش تمرکز کنید.

فرصت تدریس آنلاین با اپلای پدیا

قبل از انجام هر کار بزرگ با تصمیمی سرنوشت ساز، شما می توانید اولین تجربه برگذاری کلاس آنلاین خود را با پلتفورم مخصوص اپلای پدیا آغاز نمائید. در این پلتفورم موضوعات مختلف آموزشی به شما داده می شود. و شما می توانید در کمتر از یک ماه اولین دوره آموزشی خود را بر خط کرده و مخاطبین و مشتریان خود را جذب آن نمائید. حتی زمانیکه شما در ایتالیا مشغول تحصیلات پزشکی هستید می توانید دوره های تخصصی خود را برای پارسی زبانان برگذار کنید. و جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب ویژه ای نمائید.

 

کسب یک مهارت و کار از محل خوابگاه دانشجویی (فریلنسری)

کسب یک مهارت و کار از محل خوابگاه دانشجویی (فریلنسری)

یک مهارت یاد بگیرید. مثلا تبدیل به یک مترجم آزاد شوید. اگر شما یک فرد خلاقی هستید که کار با کامپیوتر را دوست دارد. شما به راحتی می ­توانید یک مهارت با درجه بالا را کسب کنید. و از خانه به عنوان یک فرد آزاد (فریلنسر) کار کنید. امروزه در پلتفرم­هایی مانند Learn.ApplyPedia در سبک های آنلاین مهارت­های فوق­العاده ارزان ارائه می­ شود. که به شما مهارت­ هایی مانند طراحی وب، وبلاگ نویسی حرفه ­ای، توسعه وب، طراحی گرافیک، بازاریابی رسانه ­های اجتماعی یا حتی ویرایش ویدیو را معرفی می­ کند. چیزی بیش از یک لب تاب/ کامپیوتر برای شروع کار نیاز ندارید. من شخصا بیش از ۳۰ دوره آموزشی را خریداری کرده ­ام و به صورت آفلاین در یک گوشی هوشمند به کار خود مشغول هستم. بسیاری از دوره ­های برتر در لرن اپلای پدیا هزینه کمتر از ۵۰ دلار دارد. و برخی حتی کمتر از ۲۰ یورو هستند. هنگامی که مهارتی برای ارائه دارید شغل هایی در سایت­هایی مانند freelancer.com و … را می توانید پیدا کنید.

مشاغل دانشجویی و کار در محیط دانشگاه

نگهداری از کودکان (فقط شوخی!) برای این کار به اندازه کافی پول پرداخت نخواهد شد.!! 

از سوی دیگر شغل­ های دانشجویی فرصت دیگری برای دانشجویان خواهد بود. و ایشان می توانند جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا روی آن حساب کنند. هر چند مشاغل دانشگاهی کمی سخت پیدا می­شوند. زیرا در تعداد کمتری وجود دارند. و اغلب دانشجویان زیادی خواهان آنها هستند. اما کار دستیاری در هر واحد دانشگاهی فرصت ­های خوب شغلی هستند. (۱۴ تا ۱۷ یورو در هر ساعت).

شغل های مرسوم و معمول دانشگاهی

مشاغل دانشجویی و کار در محیط دانشگاه

انجام کارهایی مانند نظارت بر کتابخانه (در حین تحصیل)، آموزش درس آناتومی با کمک به دانشجویان از شغل های مرسوم در محیط دانشگاه هستند. روند پیدا کردن شغل در هر دانشگاه متفاوت است. و شما باید چگونگی پیدا کردن و اعمال نفوذ برای کسب یکی از آنها را کشف کنید. که معمولا در سال های دوم تحصیل روی می دهد. تا شما به طور کامل با محیط و افراد آشنا شوید. اگر چه مشاغل دانشگاهی معمولا به چند صد ساعت در سال محدود می­شود؛ اما آنها می­توانند یک گزینه خوب در کنار یکی از گزینه ­های بالا باشند. که در نهایت به تامین کامل هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های پزشکی ایتالیا منجر می شود.

توصیه نهایی در تامین هزینه های تحصیلات پزشکی ایتالیا

همانند همیشه شروع به یادگیری یک مهارت؛ که مورد نیاز بازار کار باشد؛ و شروع به پس انداز و ایجاد امنیت مالی برای داشتن تحصیلات پزشکی کم دغدغه توصیه شدید می شود. ارتباطات و تعاملات آکادمیک نیز فرصت های ویژه ای برای شما مهیا می سازد.

 

ترس نداشته باشید. حرکت کنید، با هر حرکت پنجره های نو در زندگی یک دانشجوی مشتاق ایجاد خواهد شد.

 

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در گروه فیس بوک اپلای پدیا بگذارید. و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

سپاس ویژه از نگاه های گرم شما.

دوستدار و آرزومند موفقیت شما؛ سعید نویسنده مستقل در اپلای پدیا

انتقادهای سازنده خود را با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 3.05 ( 1 رای)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن