مهندسی کامپیوتر

چگونه به یک مهندس کامپیوتر تبدیل شویم؟

درجه های آکادمیک و حرفه های مهندسی کامپیوتر

مقدمه ای در مورد رشته مهندسی کامپیوتر

از لحاظ تحصیلات بین المللی، مهندسی کامپیوتر به عنوان یک رشته حرفه ای پویا در تقاطع تکنولوژی و نوآوری قرار دارد. مهندسی کامپیوتر مسیرهای حرفه ای متنوعی را در هر دو تکنولوژی سخت افزار (به عنوان مثال ریزپردازنده ها) و توسعه نرم افزار ارائه می دهد. که هر کدام از ارکان پیشرفت های محاسباتی در صنایع مختلف از جمله هوا فضا و مراقبت های بهداشتی محسوب می شوند. اپلای پدیا سعی دارد در مجموعه ای از مقالات، سطحی بالا از شناخت مهندسی کامپیوتر جهت تحصیلات بین المللی، را فراهم کند. از جمله نگاهی به درجه های مختلف آکادمیک و مسیرهای حرفه ای و شغلی، مهارت ها و فن آوری های مرتبط، پتانسیل کسب درآمد و چشم انداز اشتغال در مهندسی کامپیوتر

یک مهندس کامپیوتر چه کار می کند؟

تحصیلات بین المللی و مبانی مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر ترکیبی از دانش فنی و مهندسی برق و علوم کامپیوتر می باشد. تا پیشرفت های بیشتری در فن آوری دیجیتال، شبکه های کامپیوتری و سیستم های کامپیوتری ایجاد کند. مهندسان کامپیوتر از دانش گسترده خود در طراحی سخت افزار و نرم افزار و برنامه نویسی کامپیوتری استفاده می کنند تا سیستم عامل و رایانه های محاسباتی کارآمدتر و موثرتر را خلق نمایند. به عبارت دیگر؛ ارائه سخت افزار جدید کامپیوتری، طراحی و اجرای برنامه های نرم افزاری کاربردی و افزایش قابلیت های شبکه ها و سیستم های ارتباطی از مهارت های مهندسان کامپیوتر در زمینه های گوناگون می باشد.

تحصیلات بین المللی و مهندسی کامپیوتر در عمق

مهندسان کامپیوتر با سخت افزار و نرم افزار کار می کنند. و اطمینان می دهند که این دو یکپارچه و به درستی کار می کنند. مهندسین کامپیوتر بر روی سیستم های محاسباتی نوآوری تمرکز می کنند که امن تر، سریع تر و قدرتمند تر هستند. در سطح حرفه ای، دو راه اصلی وجود دارد: سخت افزار و مهندسی نرم افزار. مهندسان سخت افزار مهارت های خود را بر روی سیستم های کامپیوتری و اجزای تشکیل دهنده، طراحی میکروپروسسور، بوردهای مدار، روتر و سایر دستگاه های جاسازی شده تمرکز می کنند. در قسمت نرم افزاری، مهندسان کامپیوتر برنامه های کاربردی را طراحی و پیاده سازی می کنند که بر روی رایانه ها، دستگاه های تلفن همراه و موارد دیگر اجرا می شود.

درست مانند برنامه های دیگر، برنامه های نرم افزاری و رایانه ای که برای وظایف خاص کار می کنند، گزینه های حرفه ای برای کسانی که مایل به ورود به حرفه مهندسی کامپیوتر می باشند وجود دارد.

مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا

مراحل تبدیل شدن به یک مهندس کامپیوتر با تحصیلات بین المللی

با تمایل رو به رشد و ناپیدا برای پیشرفت های تکنولوژیکی – هم از طرف شرکت ها و هم مصرف کنندگان – سطح نیاز به متخصصان مهندسی کامپیوتر آموزش دیده، ماهر و واجد شرایط، بطور دقیق مشخص نیست. تبدیل شدن به یک مهندس کامپیوتر، نیازمند آموزش عالی دانشگاهی است که می تواند از چهار تا هفت سال طول بکشد تا تکمیل شود. در دو سال اول تحصیل در رشته کارشناسی، دانشجویان به طور معمول نیازهای مهندسی کامپیوتر را شناخته و دوره های آموزش عمومی را به پایان می رسانند. و تمرکز بر روی کلاس های پایه در علوم رایانه، مهندسی برق و ریاضیات است. در دو سال آخر دوره کارشناسی به طور معمول دانشجویان درس های نرم افزار، سخت افزار، شبکه و امنیت شبکه را می خوانند. بسیاری از کارفرمایان، مهندسین را با درجه های پیشرفته آکادمیک ترجیح می دهند. که این بدان معنی است که دو سال کار نیمه تحقیقاتی کارشناسی ارشد برای واجد شرایط بودن در بسیاری از شغل ها و موقعیت ها در زمینه های مرتبط با کامپیوتر مزیت رقابتی خوبی محسوب می شود. در نهایت، اگر اهداف حرفه ای شما شامل تحقیقات کاربردی و یا حرفه ای در دانشگاه و مراکز تحقیقاتی است، مشارکت در یک برنامه دکترای مهندسی کامپیوتر ممکن است جواب دهد.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن