مهندسی عمران

دانشگاه های برتر مهندسی عمران در شاخص استخدام پذیری پس از فارغ التحصیلی-۲۰۱۸

شاخص حمایت از فارغ التحصیلان در بازر کار و زمینه سازی شغل آینده، برای دانشجویان مهندسی فاکتوری برجسته است.

چنانچه قصد اپلای در رشته مهندسی عمران دارید. و در فکر اخذ پذیرش تحصیلی در رشته مهندسی عمران دارید، رتبه بندی های مرتبط با موضوع مهندسی عمران در دانشگاه های معتبر جهان که تحصیلات بین المللی را ارئه می دهند می تواند جالب و درخور توجه باشد. بطور معمول رتبه بندی بر اساس موضوع جذب بازار کار شدن، منبع اطلاعاتی عالی برای دانشجویان قبل از اپلای، محسوب می شود.سیستم امتیاز دهی در رتبه بندی دانشگاه ها با توجه به شاخص های متفاوت صورت می گیرد. یکی از این شاخص ها که از اهمیت زیادی برخوردار است، شاخص حمایت از فارغ التحصیلان در بازر کار است. در ادامه لیستی از ۱۰ دانشگاه برتر مهندسی عمران در سال ۲۰۱۸ که نرخ اول را در استخدام فارغ التحصیلان مهندسی عمران داشته اند، ارائه می شود.

در این رتبه بندی معکوس، دانشگاه هایی که برترین تسهیلات و حمایت ها را از فارغ التحصیلان خود به عمل می آورند مطابق با آمار سال ۲۰۱۸ نمایش داده می شود.

۱۰ – دانشگاه توکیو ژاپن

دانشگاه توکیو ژاپن، برترین دانشگاه های مهندسی عمران

شروع لیست ۱۰ مدرسه برتر مهندسی عمران بجهت حمایت در بازار کار بعد از فارغ التحصیلی با دانشگاه توکیو ژاپن است. رتبه این دانشگاه در فاکتور استخدام پذیری پس از فارغ التحصیلی ۱۲ است. سیاست گذاری و مدیریت دانشگاه توکیوی ژاپن با طراحی و ارائه دوره های آموزشی ویژه، فرصت های تحقیق و کارآموزی در مورد جنبه های حیاتی و به روز در مهندسی عمران، به سمت و سوی تسهیل و ارتقاء قابلیت های استخدام پذیری، توسعه فکری و مهارت ها و دانش حرفه ای و آکادمیک دانشجویان است. این دانشگاه در جدیدترین رتبه بندی در سیستم QS رتبه کلی (overall) ۱۴هم را دارد.

۹- دانشگاه تسینگو چین (Tsinghua University)

دانشگاه تسینگو چین

دانشگاه تسینگو چین در رتبه پنجم مهندسی عمران و در بین ده دانشگاه برتر مهندسی عمران از لحاظ شهرت استخدام پذیری برای فارغ التحصیلان، قرار گرفته است. دانشگاه تسینگو چین در سال ۱۹۲۶ آموزش مهندسی عمران را شروع کرد و رفته رفته شهرت خاص و عام پیدا کرد. این دانشگاه در انجام تحقیقات علمی پیشرفته و توسعه استعدادها برای توسعه زیر ساخت های ملی چین پیشرو است. این دانشگاه و مرکز آموزش مهندسی عمران آن اخیرا با تقویت ارتباطات و تعاملات با شرکت ها و کمپانی های ساخت و ساز داخلی و بین المللی، ضمن تاثیر شگرف در پیشرفت زیر ساختی چین، تسهیلات گسترده ی استخدام پذیری برای فارغ التحصیلان خود ایجاد کرده است.

۸- دانشگاه کیوشو ژاپن (Kyushu University)

دانشگاه کیوشو ژاپن،برترین دانشگاه های مهندسی عمران، Kyushu University

دانشگاه کیوشو ژاپن در رتبه بندی کلی در محدوده بین ۱۰۱-۱۵۰ قرار دارد. اما در زمینه ارائه آموزش خاص در زمینه مهندسی عمران و شهرت استخدام پذیری به طرز حیرت انگیزی مشترکاً با دانشگاه استنفورد رتبه هشتم را در سال جاری از آن خود کرده است!. دانشگاه کیوشو ژاپن و فارغ التحصیلان آن به وضوح توسط کارفرمایان و کمپانی های ساخت و ساز و شرکت های توسعه زیر ساخت ها مورد توجه قرار می گیرد. و فارغ التحصیلان مهندسی عمران آن از اقبال خوبی در بازار کار پس از فارغ التحصیلی برخوردار هستند. ارائه مهارت های بسیار کارآمد، توسعه قابلیت های حل مسئله و رهبری در فارغ التحصیلان، از طریق کسب تجربه واقعی در دوره های کوتاه مدت کارآموزی در صنایع وابسته، ادارات دولتی و دانشگاهی و با تمرکز بین المللی، از اهداف دانشگاه کیوشو بوده و است. و همین عامل باعث شده که این دانشگاه در غیاب بزرگترین دانشگاه های جهان در لیست رتبه بندی برترین دانشگاه های مهندسی عمران در استخدام پذیری قرار گیرد.

۸- دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد،برترین دانشگاه های مهندسی عمران،

دانشگاه استنفورد، مشترکا با دانشگاه کیوشو رتبه هشتم از لحاظ شهرت استخدام پذیری فارغ التحصیلان مهندسی عمران را دارد. هدف این دانشگاه ایجاد توانایی و قابلیت ویژه در توسعه شبکه های ارتباطی شخصی در بین دانشجویان می باشد. همه دانشجویان دانشگاه استفورد آمریکا به مرکز توسعه شغلی و مهارتی که اخیرا به نام BEAM تغییر نام داده است، دسترسی دارند (Bridging Education, Ambition & Meaningful Work). دانشجویان با این برنامه می توانند مسیرهای شغلی خود را پیدا کنند. فرصت ها و موقعیت های کارآموزی و شغلی را پیدا کنند. برنامه توسعه شغلی و مهارتی در دانشگاه استنفورد مرکز هماهنگی و برگزاری رویدادهای ارتباطی بین کارفرمایان و دانشجویان نیز می باشد.

۷ – دانشگاه پکن در چین

دانشگاه پکن چین، برترین دانشگاه های مهندسی عمران

رتبه و رنکینگ دانشگاه پکن چین در سیستم رتبه بندی QS در محدوده ۵۱-۱۰۰ قرار دارد. رنکینگ این دانشگاه در شهرت استخدام پذیری در مهندسی عمران هفتمین می باشد. برنامه نوآورانه تحصیل در خارج از کشور در دانشگاه پکن چین، که تحت عنوان برنامه گلابکس جولستر (Globex Julmester program) شناخته می شود، در بین دانشجویان محلی و بین المللی شهرت ویژه ای دارد. این برنامه بر عناصر اصلی پیشرفت در قرن ۲۱ تهیه و ارائه می شود. عناصری همچون: علم و مهندسی، کارآفرینی و کسب و کار، جامعه و جهانی سازی. این برنامه با هدف ارائه دوره های آموزشی منحصر به فرد و حرفه ای و فعالیت های خارج از محوطه دانشگاهی که ارتباط بین چین و جهان را ایجاد می کند، تجربه جهانی و حرفه ای دانشجویان را افزایش می دهد.

۶- دانشگاه واسدا (Waseda University)

دانشگاه واسدا، Waseda University

 ارتقای جایگاه این دانشگاه در رنکینگ کلی از ۱۵۰-۲۰۰ به زیر ۱۵۰ یکی از رخدادهای شاخص، برای دانشگاه واسدا در سال های اخیر تلقی می شود. دانشگاه واسدا در ژاپن در سال ۱۸۸۲ به عنوان کالج توکیو تاسیس شد. این دانشگاه از سال ۱۹۰۸ شروع به ارائه برنامه های مهندسی کرده است. فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست این دانشگاه برای کار در نقش های مختلف یک جامعه، از برنامه ریزی و زیرساخت های شهری و اجتماعی مانند بزرگراه  و راه آهن و غیره تا مشاوره و همکاری در شرکت های بزرگ ساخت و ساز، و خدمات دولتی، انرژی، ارتباطات، بکار گمارده می شوند. فارغ التحصیلان معروف و مشهور دانشگاه واسدای ژاپن افرادی همچون مدیران اجرایی، رئیسان و بنیانگذاران شرکت هایی نظیر هوندا، توشیبا، سامسونگ، نینتندو و سونی، هستند.

۵- دانشگاه آکسفورد در انگلستان

دلنشگاه آکسفورد، برترین دانشگاه های مهندسی عمران

یکی دیگر از مدارس مشهور مهندسی عمران از لحاظ استخدام پذیری، دانشگاه آکسفورد است که در انگلستان مستقر است. رنکینگ کلی دانشگاه آکسفورد در سال جاری برای مهندسی عمران ۱۶ بوده است. همچنین دانشگاه آکسفورد همیشه نمره بالایی را بجهت شهرت دانشگاهی اش به دست می آورد.

فارغ التحصیلان دوره چهار ساله مهندسی عمران در آکسفورد به طور متوسط شش ماه پس از فارغ التحصیلی به دارآمد ماهیانه به مبلغ ۲۹،۰۰۰ پوند دست پیدا می کنند. فارغ التحصیلان با توجه به علاقه خود در بسیاری از بخش های مختلف مانند بانکداری و سرمایه گذاری مستغلات، مشاوره، محاسبات، انرژی، محیط زیست بکار گمارده می شوند.

۴- دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج؛ برترین دانشگاه های مهندسی عمران

رنکینگ کلی دانشگاه کمبریج انگلستان در زمینه تخصصی مهندسی عمران، دوم است. این دانشگاه از لحاظ شهرت استخدام پذیری در زمینه مهندسی عمران رتبه چهارم را از آن خود کرده است. دانشگاه کمبریج انگلستان ارتباطات قوی با صنعت دارد و در بسیاری از پروژه های تحقیقاتی که توسط شرکت های صنعتی تامین مالی می شود، نقش مشاور و رهبری را ایفا می کند. فارغ التحصیلان و محققانی معروف و مشهور دانشگاه کمبریج عبارتند از: کارول والدرمن مشهور (Carol Vorderman)، یان لیدل (Ian Liddel) (طراح گنبد هزاره) و فرانک ویتل (Frank Whittle) مخترع موتور جت.

۳- انستیتو تکنولوژی ماساچوست آمریکا (MIT)

انستیتو تکنولوژی ماساچوست آمریکا،MIT، برترین دانشگاه های مهندسی عمران

اگر چه برای بسیاری از دانشجویان بهترین مکان برای تحصیل مهندسی عمران (و چندین شاخه دیگر مهندسی)، مؤسسه فناوری ماساچوست آمریکا است. اما در لیست رتبه بندی بر اساس شهرت استخدام پذیری، این دانشگاه رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. بخش مهندسی عمران و محیط زیست این دانشگاه مأمور آموزش دانشجویان در داخل و خارج پردیس دانشگاهی است. و از طریق برنامه های آکادمیک متنوع خود دانشجویان را با مهارت های بنیادی مورد نیاز برای موفقیت آینده آماده می کند. دانشجویان این دانشگاه همچنین می توانند از طریق پروژه های تحقیقاتی، برنامه های کاری و کارآموزی، قابلیت استخدام پذیری خود را افزایش دهند.

۲- انستیتو فناوری توکیو (Tokyo Tech)

انستیتو فناوری توکیو، Tokyo Tech، برترین دانشگاه های مهندسی عمران

 موسسه فناوری توکیو، مشهور به توکیو تک (Tokyo Tech)، یک جهش چشمگیر در رتبه بندی مهندسی در سال جاری را به دست آورده است. توکیو تک با هدف پرورش مهندسین و محققان برجسته با قابلیت رهبری در حوزه مهندسی عمران، که می تواند به جامعه بین المللی کمک کند، از لحاظ شهرت استخدام پذیری رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. مشاوره شغلی، کارآموزی، حمایتی و غیره از برنامه های روزانه در این دانشگاه نامی ژاپنی هستند.

 

۱- دانشگاه کیوتو (Kyoto University)

دانشگاه کیوتو،Kyoto University

و بالاخره دانشگاه کیوتو رتبه ی اول را از لحاظ شهرت استخدام پذیری در رشته مهندسی عمران در رتبه بندی این ساله را از آن خود نموده است. مانند توکیو تک، دانشگاه کیوتو در حمایت از قابلیتهای استخدام پذیری دانشجویی بسیار فعال است. این دانشگاه ضمن دارا بودن مرکز بین المللی آموزش و کارآموزی حرفه ای، ارائه کلاس های زبان ژاپنی و کسب و کار و کارآفرینی برای دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی که مایل به کار در ژاپن هستند را فراهم می سازد. همه ساله در ماه ژوئن نمایندگان شرکت های مختلف در این دانشگاه گرد هم می آیند که فرصتی مناسب است برای دانشجویان بین المللی که کارفرمایان آینده خود را از نزدیک ملاقات کنند. 

علاوه بر دانشگاه های فوق الذکر بهتر است دانشگاه های ذیل را نیز مد نظر قرار دهید.

امپریال کالج لندن در انگلستان (رتبه کلی سوم و رتبه ۱۸هم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

دانشگاه صنعتی دلفت، هلند (رتبه کلی چهارم و رتبه ۳۴هم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

دانشگاه ملی سنگاپور (رتبه کلی ششم و رتبه ۲۰اُم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، ایالات متحده (رتبه کلی هفتم و رتبه ۶۴اُم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا (رتبه کلی چهاردهم و رتبه ۱۵هم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ (رتبه کلی دهم و رتبه ۶۲اُم برای شاخص شهرت استخدام پذیری)

منبع این مقاله، سیستم رنکینگ QS و در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: 5 ( 1 رای)
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن