مهندسی کامپیوتر

مقطع دکترا در تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر

رعایت قوانین آکادمیک در نوشتن گزارش های دوره ای و تز، از مهارت های ملزوم و از باید ها در تحصیلات بین المللی دکترای مهندسی کامپیوتر می باشد.

مقدمه:

مهندسین با تحصیلات دکترای حرفه ای در مهندسی کامپیوتر و یا در فن آوری اطلاعات می توانند نقش های مدیریتی مانند استراتژیست فناوری اطلاعات، افسر ارشد فناوری های نوین یا افسر ارشد اطلاعاتی را پیش ببرند. پیشتر دانشجویان تنها مشارکت در اخذ درجه دکترای حرفه ای را برای کسب اولین تجربه مهاجرت تحصیلی و یا کسب اولین تجربه تحصیلات بین المللی خود، می پسندیدند. بنابراین مهاجرت تحصیلی جهت اخذ مدرک دکترا پیشینه طولانی مدتی دارد.

تحصیلات بین المللی و مقطع دکتری در مهندسی کامپیوتر

(Doctoral studies in computer engineering)

تحصیلات بین الملیی، مقطع دکترای مهندسی کامپیوتر

بطور مرسوم، دانشجویان در مقطع دکترای مهندسی کامپیوتر، فعالیت های علمی تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی، دانشگاهی یا صنعتی، با تامین اعتبار انستیتوها یا کمپانی های خصوصی یا دولتی، را انجام می دهند. علاوه بر الزام مدرک کارشناسی ارشد، داوطلبان باید ۳۲ تا ۳۶ واحد درسی اضافی را جهت تکمیل تحصیلات بین المللی و فارغ التحصیلی در درجه دکترای حرفه ای، بگذرانند. زمینه های تخصصی تحقیقاتی و پژوهشی به طور سنتی توسط علاقه ی دانشجویان و تائیدیه هیات علمی تعیین می شود. و ممکن است بسیاری از جنبه های تئوری محاسبات، نرم افزار، سخت افزار و برنامه های کاربردی محاسباتی را پوشش دهد.

نمونه های تحقیقاتی پژوهشی در تحصیلات بین المللی دکترای مهندسی کامپیوتر

عبارتند از:

فناوری نانو،

مهندسی بیو الکتریکی،

محاسبات تلفن همراه و بیوانفورماتیک

و غیره

فارغ التحصیلی در مقطع دکترای حرفه ای در مهندسی کامپیوتر به طور کلاسیک به

  • موفقیت در انجام پژوهش و برآورده سازی اهداف تحقیقاتی
  • موفقیت در امتحان جامع،
  • دفاع موفق از تز،

نیاز دارد.

مهارت های مورد نیاز تحصیلات بین المللی در سطح دکتری (PhD)

تحصیلات بین الملیی، مقطع دکترای مهندسی کامپیوتر

به طور کلی پیش از آنکه به فکر تحصیلات بین المللی و مهاجرت تحصیلی جهت اخذ درجه دکترای حرفه ای در مهندسی کامپیوتر بیفتید، لازم است مهارت های ذیل را در خود تقویت نمائید. معمولا هزینه برنامه های تحصیلات بین المللی در مقطع دکتری به وسیله اخذ فاند و بورسیه تحصیلی یا حقوق و دستمزد دستیاری تامین می شود و دانشجویان روی دریافت کمک هزینه های تحصیلی حساب ویژه باز می کنند. بنابراین فرصت های به همراه حقوق یا فاند تحصیلی، رقابتی هستند. و لازمه دریافت فاند پیروزی در رقابت است. تقویت مهارت های ذیل کمک بزرگی است به متقاضیانی که در صدد تحصیلات بین المللی کم دغدغه دکترای مهندسی کامپیوتر هستند.

صلاحیت فنی

دانشجویان علاقمند به تحصیلات بین المللی و اپلای در مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر، باید تخصص فنی و علمی را در موضوع انتخابی، اعم از زمینه های نرم افزاری یا طراحی سخت افزار کامپیوتر، نشان دهند.و این مهم، ممکن است توسط پارامترهایی در طول پروسه اپلای مورد سنجش قرار گیرد. مثل درخواست پروپزال تحقیقاتی و توصیه نامه های فرمت بندی شده یا انجام یک مصاحبه کوتاه مدت

تعامل و ارتباطات موثر

دانشجویان دکتری بایستی توانایی برقراری ارتباط کلامی و حسی را داشته باشند. ایشان در اعلام و ابراز موثر نتایج تحقیق و پژوهش خود، هم برای مخاطبان علمی و هم غیر علمی نیازمند ارائه و ایراد سخنرانی دارند. به عبارت دیگر، دانشجویان دکترای حرفه ای باید بتوانند موارد فنی پیچیده را از طریق سخنرانی های رسمی و غیر رسمی ارائه دهند که با استانداردهای درک مخاطبان عام یا انتشارات سراسری نیز سازگار باشند.

قابلیت تحقیق و پژوهش
دانشجویان دکتری باید به طور مستقل قادر به تعریف محدوده و مشخصات فنی در پروژه علمی تحقیقاتی خود باشند. همچنین قابلیت شناسایی، بررسی، ارزیابی و استفاده از اطلاعات نشریات علمی پژوهشی قابل استناد در زمینه اصلی یا فرعی مهندسی کامپیوتر، رعایت قوانین آکادمیک در نوشتن گزارش های دوره ای و تز، از مهارت های ملزوم می باشد.
حل مسئله

دانشجویان دکتری باید در ادغام تخصص پیشرفته خود با دانش و فن آوری جدید به منظور حل مشکلات پیچیده مهندسی، چه در سخت افزار کامپیوتر و چه در مهندسی نرم افزار، مهارت داشته باشند.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن