مهندسی کامپیوتر

بررسی پارامترهای مهم در تحصیل آنلاین مهندسی کامپیوتر

از طریق برنامه های آنلاین، دانشجویان می توانند مهارت های ویژه و تخصصی را کسب کنند و خود را برای موفقیت حرفه ای واقعی آماده کنند.

همانگونه که در قسمت تحصیلات بین المللی کم دغدغه، عنوان شد، آموزش آنلاین و از راه دور یکی از روش هایی بود که شرایط تحصیلات بین المللی کم دغدغه را برای دانشجویان به ارمغان می آورد. در ادامه بحث به ذکر پارامترهایی می پردازیم که به علاقمندان مهندسی کامپیوتر کمک می کند بهترین و متناسب ترین برنامه های آموزشی و تحصیلی آنلاین را انتخاب کنند که اهداف ایشان را از نظر کسب درآمد و یا هر پارامتر مهم دیگری برآورده سازد.

تجربه تحصیلات بین المللی در آموزش آنلاین در مهندسی کامپیوتر

آموزش آنلاین، مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی

یادگیری آنلاین راهی مناسب برای تکمیل برنامه های تحصیلی مهندسی کامپیوتر در مقاطع مختلف است. از طریق برنامه های آنلاین، دانشجویان می توانند مهارت های ویژه و تخصصی را کسب کنند و خود را برای موفقیت حرفه ای واقعی آماده کنند. مزیت عمده برنامه های آنلاین، برای اکثر دانشجویان راحتی یادگیری در هر زمان و در هر مکان است. با این وجود، تمام برنامه های آنلاین برابر نیستند. در ادامه سه عامل مهم در جهت پیدا کردن برنامه آنلاین مناسب در زمینه مهندسی کامپیوتر ارائه می شود. لازم است دانشجویان هنگام مطالعه برنامه های آموزشی آنلاین به آن توجه داشته باشند.

تائید و اعتبار بخشی اَبِت (ABET) :

هیئت اعتباربخشی مهندسی و فن آوری، اَبِت (ABET)، موسسه اصلی اعتبار و تائیدیه برای برنامه های مهندسی کامپیوتر است. دانشجویان باید اطمینان حاصل کنند که برنامه آموزش آنلاین مهندسی کامپیوتر انتخاب شده آنها توسط اَبِت (ABET) تأیید شده است. سازمان اَبِت (ABET) معیارهای متعدد برنامه های تحصیلی مهندسی کامپیوتر از جمله سیلابس درسی، عملکرد دانشجو، نتایج دانشجو، استادان، امکانات و منابع آموزشی را بررسی می کند. این نشان می دهد که برنامه تحصیلی مورد اعتبار اَبِت (ABET) بر پایه استانداردهای شناخته شده ملی تدوین شده است و فارغ التحصیلان را برای موفقیت حرفه ای آماده می کند. (این بررسی بیشتر برای افراد علاقمند به کار در آمریکای شمالی مناسب می باشد.) برای مثال در اروپا سیستم اعتبار بخشی اِناای حاکم است. (ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education)) – بطور معمول، دانشگاه های برتر هر کشور طبق سیستم های رنکینگ مختلف، مورد اعتبار و صحت سازمان های اعتبار بخشی در آن کشور هستند. مثلا دوره های آموزش آنلاین که توسط دانشگاه های آیوی لیگ آمریکا برگزار می شوند، یکی از برترین دوره های آموزشی آنلاین و از راه دور در جهان می باشند.

تجربه و پیشینه حرفه ای دانشکده انتخابی مهندسی کامپیوتر

دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه هاروارد در مقابل دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه میلواکی رویکردهایی متفاوت در شیوه آموزش و تحقیقات خود دارند. کیفیت تحصیلات تکمیلی در برنامه های آموزشی آنلاین پس از اعتار سنجی، تا حد زیادی توسط خصوصیات و سیاست های دانشکده ها و مدرسان گروه تعیین می شود. برای برنامه های تحصیلی مهندسی کامپیوتر، به ویژه برنامه های آموزش آنلاین، دانشجویان باید پس زمینه علمی – آکادمیک، آموزش، و تجربه حرفه ای اعضای هیات علمی را بررسی کنند. با توجه به وسعت تخصص در زمینه مهندسی کامپیوتر، لازم است دانشجویان برنامه های تحصیلی را با تجربه تحقیق در زمینه های مورد علاقه خود، مقایسه نمایند.

تخصص و گستره آموزش آنلاین در مهندسی کامپیوتر

هدف از تکمیل یک برنامه آموزشی در مهندسی کامپیوتر این است که دانشجویان با مهارت هایی که با نیازهای خاص صنایع تکنولوژیکی امروز سازگار است، تجهیز شوند. در آموزش آنلاین مهندسی کامپیوتر، دانشجویان آینده نگر باید سیلابس درسی هر برنامه تحصیلی در مقاطع تحصیلی عالی را بررسی کنند تا اطمینان حاصل شود که تحصیلات انتخابی آنها، آموزش اساسی در هر دو زمینه مهندسی برق، الکترونیک و علوم کامپیوتر را ارائه می دهد. در مرحله دوم، دانشجویان باید پیشرفت یادگیری را بررسی کنند. آیا برنامه های تحصیل آنلاین مهندسی کامپیوتر به جنبه های نرم افزاری و سخت افزاری سیستم های کامپیوتری می پردازند؟ آیا تاکید ویژه بر فعالیت های یادگیری در آزمایشگاه یا پروژه های مهندسی تحت هدایت دانشجویان وجود دارد؟ آیا دانشجویان می توانند تلاش خود را در یک زمینه تخصصی خاص متمرکز کنند، مانند سیستم های دیجیتالی تعبیه شده، رایانه های شخصی یا شبکه؟

آموزش آنلاین، مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی

مهارت های لازم و ضروری در حرفه مهندسی کامپیوتر

با توجه به نیاز نیروی کار زبده و کاردان برای فن آوری های در حال ظهور، مهندسان کامپیوتر باید علاوه بر دانش فنی، ترکیبی از مهارت های نرم و قابلیت های استخدامی را نیز داشته باشند. شما باید تصور کنید که با تحصیل آنلاین مهندسی کامپیوتر تا چه میزان می توانید این مهارت ها را مسلط شوید. اهم این مهارت های نرم عبارتند از

  1. تفکر انتقادی،
  2. ارتباطات و مدیریت پروژه و زمان
  3. مهندسین کامپیوتر باید دارای تفکر جزئیات گرا،
  4.  و تحلیلی،
  5. حل کننده مسائل عادی،
  6. و قادر به شناسایی،
  7. تجزیه و تحلیل
  8. و ارائه راه حل برای مسائل پیچیده نیز باشند.

به عنوان یک موقعیت متقابل کاربردی، مهندسی کامپیوتر باید بتوانند با دیگر همکاران و مشتریان کار کنند. به دلیل طبیعت در حال رشد فن آوری، مهندسان کامپیوتر باید در زمینه تخصصی خود، توسعه حرفه ای را دنبال کنند.

ابزارهای مهندسی کامپیوتر و فناوری

 

حین تحصیل آنلاین مهندسی کامپیوتر دانشجو باید یک جعبه ابزار حرفه ای داشته باشد. که شامل مهارت های فنی و نرم است. دانش اصلی در این زمینه شامل فن آوری های مهندسی، ریاضیات، شبکه، برنامه نویسی کامپیوتر، کامپیوتر و الکترونیک، و توسعه محصول است. دانش فنی شامل استفاده از طیف وسیعی از ابزار و نرم افزار شامل موارد زیر می باشد:

 ابزارهای مهندسی کامپیوتر و فناوری (Computer Engineering Tools and Technology)

مهارت کار با ابزارها و تکنولوژی های بسیاری وجود دارد که بایست در آموزش آنلاین مهندسی کامپیوتر در نظر داشت.

تست مدارتستر حافظه مدار، تحلیلگر منطق، سیستم های تجزیه و تحلیل دیجیتال
اندازه گیریپروب منطق، ایستگاه پروب
تجزیه و تحلیل شبکهژنراتورهای ترافیکی، تجزیه و تحلیل ارتباطات
تولید سیگنالژنراتورهای الگویی، ژنراتورهای تابعی، ژنراتورهای منبع جهانی
نرم افزار تحلیلیکادنس دراکولا، نرم افزار SAS
نرم افزار طراحی به کمک کامپیوترنرم افزار Allegro، مفهوم Cadence
نرم افزار محیط زیست توسعهویژوال بیسیک مایکروسافت، C، SystemVerilog
نرم افزار سیستم عامللینوکس، یونیکس

انتقادهای سازنده خود با ارسال نظر و کامنت بیان کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن