مهندسی کامپیوتر

گزینه های مختلف تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی کامپیوتر

دوره های کوتاه مدت تخصصی در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر می تواند در ارتقا جایگاه شغلی مهندسین کامپیوتر نقش بی بدیلی ایفا کند.

خلاصه نوشته

  • مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در مهندسی کامپیوتر
  • متخصص و خبره مهندسی کامپیوتر
  • گزینه های متنوع درجات آکادمیک م.کامپیوتر در تحصیلات بین المللی

مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در مهندسی کامپیوتر

مقاطع تحصیلی مهندسی کامپیوتر در آمریکا، در انواع مختلف وجود دارد. در این مقاله ضمن در نظرگیری اهداف مختلف دانشجویان از تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر، مقطع تحصیلی متناسب در رشته مهندسی کامپیوتر ارائه می شود. انتخاب متناسب مقطع تحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر می تواند در هزینه های تحصیل را کاهش دهد. و تحصیل دانشجویان را هدفمند کند. هدف از تکمیل یک برنامه تحصیلی در مهندسی کامپیوتر این است که دانشجویان با مهارتهایی که با نیازهای خاص صنایع تکنولوژیکی امروز سازگار است، تجهیز شوند. دانشجویان آینده نگر باید سیلابس درسی هر برنامه تحصیلی بالقوه را بررسی کنند تا اطمینان حاصل کنند که آموزش اساسی در هر دو زمینه مهندسی برق و علوم رایانه را کسب می کنند.

متخصص و خبره مهندسی کامپیوتر

مقاطع تحصیلی مهندسی کامپیوتر در آمریکا

همانطور که زمینه های تخصصی به طور مداوم در حال تکامل هستند، مهندسان کامپیوتر می توانند به عنوان حل کننده مسائل عمومی ایفای نقش کنند. یا می توانند در یک زمینه تخصصی، تمرکز کنند. برای متخصصان سخت افزار، آموزش مداوم در زمینه توسعه نرم افزار می تواند سودمند باشد و بالعکس.

گواهینامه های پیشرفته در سیستم های سخت افزاری یا نرم افزاری ارائه شده توسط دانشگاه ها و موسسات بزرگ علوم کامپیوتر ممکن است مورد تقاضای برخی از شرکت ها و کارفرماها قرار گیرد. دوره های کوتاه مدت تخصصی در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر می تواند در ارتقا جایگاه شغلی مهندسین کامپیوتر نقش بی بدیلی ایفا کند. علاوه بر تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در رشته مهندسی کامپیوتر در آمریکا، گواهینامه ها و سرتیفیکیت ها می توانند مزیت رقابتی برجسته در جستجوی شغلی دانشجویان باشند. و قابل توجه است که دسترسی به بسیاری از دوره های حرفه ای به صورت از راه دور و آنلاین نیز مهیا می باشد. امروزه دانشجویان مهارت های تحصیلی خود را با دوره های کوتاه مدت آنلاین توسعه می دهند. توسعه مهارت های شغلی و توسعه مهارت های زبان انگلیسی از بعضی دستاوردهای مهم در تحصیلات بین المللی در رشته مهندسی کامپیوتر می باشد.

دسته بندی های محبوب گواهی نامه های تخصصی مهندسی کامپیوتر شامل:

  • سیستم های مدیریت مایکروسافت (MCSA)، و دوره های تخصصی برگزار شده توسط این کمپانی و شبکه سیسکو،
  • مدیریت پروژه و VM Ware ،
  • دوره های تخصصی آی تریپل ای (IEEE)
  • و بسیار دوره های سودمند که در مقالاتی جداگانه به بررسی هر یک می پردازیم.

مقاطع تحصیلی مختلف در رشته مهندسی کامپیوتر در آمریکا

مقاطع تحصیلی مهندسی کامپیوتر در آمریکا، تحصیلات بین المللی در رشته مهندسی کامپیوتر/ اپلای پدیا،

برنامه های آموزشی مهندسی کامپیوتر در سطوح دانشگاهی و مقاطع تحصیلی مختلف  به صورت حضوری و تحصیلات آنلاین در دسترس هستند. و از دوره های آموزشی کوتاه مدت زود بازده (career-specific) تا برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی در سطح دکترا در دسترس دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر هستند. برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه تکنولوژی الکترونیک تا تحقیق و پژوهش در پردازش سیگنال دیجیتال متنوع می باشد. هر برنامه تحصیلی که در مقالات مربوطه به آنها اشاره شد دانشجویان را قادر می سازد تا نه تنها مهارت ها و قابلیت های فعلی خود را ارتقاء دهند، بلکه دانش و مهارت های خود را در زمینه های جدید یا تخصصی تر توسعه دهند.

در جدول ذیل، تناسب مقاطع تحصیلی مختلف در مهندسی کامپیوتر در آمریکا و سطح خواسته علاقمندان و دانشجویان مهندسی کامپیوتر قابل مقایسه می باشد.

نیازهای آموزشی/هدف شغلی – تحصیلی

مقطع تحصیلی کاردانی – مهندسی کامپیوتر

مقطع تحصیلی کارشناسی – مهندسی کامپیوتر

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد- مهندسی کامپیوتر

مقطع تحصیلی دکترا – مهندسی کامپیوتر

تحصیل آنلاین مهندسی کامپیوتر

من به دنبال یک برنامه کوتاه مدت دارای انعطاف پذیری زمانی جهت کار مستقیم در سطوح ابتدایی و به عنوان یک تکنسین الکترونیک هستم.
من علاقمند به حرفه ی مهندسی کامپیوتر هستم، اما می خواهم موقعیت های مختلف در هر دو زمینه ی نرم افزار و سخت افزار را تجربه کنم.
من می خواهم پتانسیل شغلی و حرفه ای خود را با تکمیل برنامه تحصیلی در مهندسی کامپیوتر بهبود دهم، اما به دلیل تعهدات خانوادگی و کارهای موجود، انعطاف پذیری لازم در تحصیل لازم دارم.
من چندین سال تجربه در زمینه مهندسی نرم افزار دارم، اما می خواهم یک مجموعه قوی از مهارت های مدیریتی جهت توسعه فرصت های شغلی پیشرفته کسب نمایم.
من علاقمند به تحقیق و پژوهش در رباتیک، با تمرکز در پردازش تصویر، میکروکنترلر ها، و سیستم های کنترل هستم.
من به دنبال فرصتی برای ایجاد یک تجربه حرفه ای، در زمینه سیستم های اطلاعاتی در توسعه نرم افزار و مهندسی می باشم.
من علاقمند به سیستم های امبدد (embedded systems) و کشف فرصت های شغلی در صنعت خودرو هستم، اما می خواهم کنترل کامل در برنامه تحصیلی خودم را داشته باشم.
من قصد دارم قبل از تکمیل برنامه تحصیلی چهار ساله، درس های اصلی خود را تکمیل کنم و مهارت های فنی خود را توسعه دهم.

مطالعه بیشتر:

تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر – اپلای در در مقطع کاردانی مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر – اپلای در در مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر – اپلای در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

تحصیلات بین المللی مهندسی کامپیوتر – اپلای در در مقطع دکترای مهندسی کامپیوتر

امیدواریم نوشته “بررسی مقاطع تحصیلی مختلف در مهندسی کامپیوتر در آمریکا” مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن