مهندسی کامپیوتر

حقوق و چشم انداز کار برای مهندسان کامپیوتر

امروزه تحصیلات بین المللی به مزیت رقابتی قابل توجه و برجسته ای برای افزایش قابلیت استخدام پذیری در رشته های پرترافیک تبدیل شده است.

خلاصه نوشته

  • چشم انداز استخدام پذیری در مهندسی کامپیوتر
  • حقوق و چشم انداز کار برای مهندسان کامپیوتر
  • نرخ رشد شغلی و استخدام پذیری در مهندسی کامپیوتر

مقدمه ای از چشم انداز استخدام پذیری در مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر، تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا

همانگونه که در مقاله “مقدمه ای از تحصیلات بین المللی در زمینه مهندسی کامپیوتر” خواندیم؛ مهندسی کامپیوتر ترکیبی از دانش فنی و مهندسی برق و علوم کامپیوتر می باشد. اکثر کارفرمایان از متخصصین مهندسی نرم افزار انتظار دارند که حداقل یک مدرک لیسانس داشته باشند. اما موقعیت های بهتر و شغل های مدیریت نرم افزاری، معمولا به مدرک کارشناسی ارشد نیاز دارند. دوره های کوتاه مدت تخصصی در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر می تواند در ارتقا جایگاه شغلی مهندسین کامپیوتر نقش بی بدیلی ایفا کند. همانگونه که در برنامه های مهاجرت کاری نظیر برنامه های بلوکارت اتحادیه اروپا یا اکسپرس اینتری کانادا مشاهده نموده اید، گواهینامه های دوره های کوتاه مدت زودبازده می توانند مزیت رقابتی برجسته ای در جستجوی شغل مورد علاقه مهندسان کامپیوتر باشند.

در دنیای امروز با تمایل رو به رشد و ناپیدا در پیشرفت های تکنولوژیکی هم از طرف شرکت های خصوصی و هم از جانب مصرف کنندگان و مردم، سطح نیاز و احتیاج به متخصصان مهندسی کامپیوتر آموزش دیده، ماهر و واجد شرایط، بسیار وسیع است. با داغ شدن بازار رقابتی در عرصه های مختلف، در بسیاری از موارد، کارفرماها ممکن است در قالب طرح های تشویقی با پرداخت هزینه تحصیل، کارمندان ومتخصصان کامپیوتر و آی.تی خود را برای کسب دانش و علم روز دنیا اعزام نمایند.

چشم انداز کار در مهندسی کامپیوتر

تصویر ۱) نرخ رشد و چشم انداز اشتغال در زمینه های مختلف علوم و مهندسی تا سال ۲۰۲۲

حقوق و چشم انداز کار برای مهندسان کامپیوتر

اولین گام در جهت به دست آوردن تخصص در مهندسی کامپیوتر حقوق و رفاه بیشتر است. طبق آمار دفتر آمار کارگری، درآمد متوسط ​​این حرفه در سال ۲۰۱۴ ۱۰۸،۴۳۰ صد و هشت هزار و چهارصد و سی دلار در سال بوده است. اما درآمد بالای ۱۶۰ هزار دلار نیز گزارش شده است. حقوق مهندسین کامپیوتر بین مناطق و صنایع متفاوت است. تحقیقات علمی دستمزد متوسط ​​را پرداخت می کند، در حالیکه تولید تجهیزات کامپیوتری لوکرتیو (lucrative) یا به فارسی سودآورتر است.

زمینه کاریحقوق متوسط
مهندس سخت افزار کامپیوتر۱۰۸،۴۳۰ دلار
مهندس کامپیوتر – نرم افزار۹۵،۵۱۰ دلار
مهندس نرم افزار، سیستم های نرم افزار۱۰۲،۸۸۰ دلار

جدول ۱) زمینه های مختلف مهندسی کامپیوتر و دستمزد متناسب با آن (آمار در کشور ایالات متحده)

 نرخ رشد شغلی و استخدام پذیری در مهندسی کامپیوتر

با توجه به نیاز روزافزون به پیشرفت تکنولوژیکی و نوآوری و فناوری، نباید تعجب کرد که تقریبا ۳۸ درصد از تمام متخصصان تکنولوژیکی مهندسان کامپیوتر هستند. در سخت افزار کامپیوتر (۲۷ درصد) و نرم افزار (۱۱ درصد) منبع: طبق آمار کامتیا (CompTIA). در حالت مقایسه بین این دو مسیر، ممکن است چشم انداز مهندسان سخت افزار نسبت به متخصصین نرم افزار کمی پایین تر باشد.

طبق آمار اداره کار، نوآوری های جدید در توسعه نرم افزار رخ می دهد و رشد حرفه ای مهندسین سخت افزار تنها در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ به ۷ درصد در سطح ملی منتهی می شود. از سوی دیگر، انتظار می رود که شغل های مهندسی نرم افزار ۲۲ درصد در سطح ملی رشد داشته باشند. این رقم به مراتب فراتر از میانگین ملی برای تمام مشاغل است. عوامل موثر بر این رشد کدامند؟ صنایع در حال توسعه، سرمایه گذاری های عظیم توسط سرمایه داران بزرگ فناوری، و تقاضای رو به رشد در فن آوری تلفن همراه. این اداره همچنین عنوان نمود که مهندسین کامپیوتر با مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر باید دارای چشم انداز شغلی بهتر و بالاتری باشند.

 

اطلاعات و آمار فوق برای کشور ایالات متحده (مرجع اصلی در وبسایت اپلای پدیا) می باشد.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن