مهندسی برق و الکترونیکمهندسی کامپیوتر

۸ موقعیت کار آکادمیک در فنلاند – پژوهانه دکتری در رشته های مهندسی برق/IT

فناوری اطلاعات و مهندسی برق محور اساسی تمرکز پژوهش­های استراتژیک دانشگاه اوولو در فنلاند می­باشد. بنابراین این دانشگاه مجهز به آزمایشگاه و تسهیلات مورد نیاز برای آموزش دانشجویان است.

خلاصه:

بسیاری از فارغ التحصیلان لیسانس یا ارشد و دانشجویان سال­های پایانی تحصیل، همیشه این دغدغه را دارند که پس از پایان دوره تحصیلی، چگونه می­توانند به صورت حرفه­ ای در حوزه آکادمیک کار کنند. شاید بتوان گفت یکی از بهترین راهکارها جهت کسب موقعیت کار آکادمیک، وارد شدن به مقطع دکتری با حقوق و مزایا برای فعالیت پژوهشی، می باشد. در ادامه ما قصد داریم به عنوان نمونه بالغ بر هشت موقعیت کار آکادمیک در مقطع دکتری را برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برق و فناوری اطلاعات را ارائه نمائیم. این موقعیت های کار آکادمیک در فنلاند و در دانشگاه اولو می باشند.

در ابتدا نگاهی اجمالی به شهر  و دانشگاه اولو در فنلاند می اندازیم، سپس به فرایند نام نویسی و تکمیل اپلیکیشن اپلای و نیازمندی های اپلای، میزان حقوق و مزایا و نحوه ارزیابی متقاضیان علاقمند؛ ارائه خواهد شد. مهمترین قسمت این اطلاعیه، بخش مدارک مهم مورد نیاز در اپلیکیشن اپلای می باشد. که در قسمت پایانی این نوشته آمده است. با اپلای پدیا همراه باشید.

شرح دانشگاه اولو در کشور فنلاند

دانشگاه اولو (University of Oulu) دانشگاهی علمی بین المللی در شهر اوولو در کشور فنلاند است که دانش و رفاه و نوآوری های جدید را از طریق تحقیقات و آموزش چند رشته ای خود ایجاد کرده است. همکاری نزدیک این دانشگاه با موسسات تحقیقاتی مختلف، شرکت ها و بخش دولتی، مراکز تحقیقاتی و نوآوری بین المللی فرصت شغلی مناسبی برای دانشجویان خود در حین تحصیل یا پس از آن را ایجاد کرده است. دانشگاه اوولو ۱۵۰۰۰ دانشجو و حدود ۳۰۰۰ کارمند دارد.

شهر اولو در فنلاند

این شهر در شمال کشور فنلاند واقع شده و به عنوان

پرجمعیت ­ترین شهر در شمال فنلاند محسوب می­شود.

هم­چنین پنجمین شهر بزرگ کشور فنلاند می­باشد. پس

می­توان گفت امکانات رفاهی مناسبی برای ساکنین خود

فراهم می­کند.

موقعیت دکتری مهندسی برق در فنلاند- دانشگاه اولو

در حال حاضر ۸ موقعیت تحصیلی در مقطع دکتری همراه با پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در این دانشگاه برای متقاضیان وجود دارد. این ۸ موقعیت مرتبط با رشته­ های فناوری اطلاعات و مهندسی برق می­باشد. دوره تحصیلی برای واجدین شرایط ۴ سال می­باشد.

رشته های مرتبط و همراستا با برنامه تحقیقاتی مقطع دکترای دانشگاه اولو

رشته­ های مرتبط با برنامه تحصیلی – پژوهشی دکتری مهندسی برق و فن آوری اطلاعات در دانشگاه اولو کشور فنلاند به شرح ذیل می باشند.

 • سیستم های اطلاعاتی
 • مهندسی نرم افزار،
 • علوم رایانه و مهندسی،
 • مهندسی ارتباطات
 • مهندسی برق

دارا بودن سوابق علمی و پژوهشی در رشته های فوق الذکر واجد شرایط درخواست پذیرش تحصیلی هستند. فناوری اطلاعات و مهندسی برق محور اساسی تمرکز پژوهش­های استراتژیک دانشگاه اوولو در فنلاند می­باشد. بنابراین این دانشگاه مجهز به آزمایشگاه و تسهیلات مورد نیاز برای آموزش دانشجویان است. هم­چنین این دانشگاه با موسسه تحقیقاتی Infotech ارتباط نزدیکی دارد. همه این موارد نشان می­دهد دانشگاه اولو شرایط مساعد برای ادامه تحصیل در یک شرایط امن و تضمین شده را دارد. در حال حاضر تعداد دانشجویان دکتری رشته­ های فناوری اطلاعات و دکتری مهندسی برق  ۴۰۰ نفر است که این پتانسیل بالای دانشگاه برای تربیت نیروهای نخبه را نشان می­دهد.

Electrical Engineering PhD in Oulu University, Finland

قدم اول در اخذ پذیرش تحصیلی در دکتری دانشگاه اولو فنلاند

جهت شروع درخواست پذیرش تحصیلی چه باید کرد؟

افرادی واجد شرایط درخواست هستند که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک معادل در یکی از رشته ­های مرتبط باشند. شرط ادامه تحصیل در هر سال کسب حداقل نمره ممکن در آن سال تحصیلی است. چنانچه متقاضی دارای مدرک دکتری در یکی از رشته­ های مرتبط در دانشگاه اوولو یا هر دانشگاه دیگری باشد، باید دلایل قانع کننده جهت شرکت مجدد در این دوره را ارائه دهد. دانشجویان دکتری به منظور دریافت اطلاعات بیشتر می­توانید به بخش نیازمندی های پذیرش دکتری دانشگاه اولو در فنلاند، مراجعه نمایید. در بررسی درخواست­های پذیرش  دانشجویان دکتری، اولویت با کسانی است که تا کنون از کشور فنلاند بابت رساله دکتری حمایت مالی مانند بورسیه تحصیلی و یا هیچ گونه فاند و اسکالرشیپی دریافت نکرده­اند.

پیش از ارسال درخواست پذیرش یا اپلیکیشن اپلای، انتظار می رود متقاضیان یک سرپرست (به نوعی استاد راهنما) در یک واحد پژوهشی دانشگاه اولو فنلاند پیدا کنند. به متقاضیان توصیه می­شود که سرپرستان را در صفحه وب سایت هیئت علمی دانشگاه اولو جستجو نمایند. اطلاعات سرپرست اصلی پیشنهادی باید به وضوح در فرم درخواست (نام کامل، عنوان، موقعیت، دانشکده و واحد تحقیقاتی در دانشگاه اوولو) ذکر شود.

توصیه نامه جهت پذیرش دکتری مهندسی برق و IT از دانشگاه اولو فنلاند

 نامه ای از سرپرست پیشنهادی که مایل به انجام نظارت است، باید به مجموعه اسناد متقاضی اضافه شود. بنابراین به شما پیشنهاد می­شود قبل از اقدام برای این موقعیت­های تحصیلی ابتدا سری به سایت دانشگاه اولو – فنلاند بزنید و در دانشکده مرتبط با رشته خود، با یکی از اساتید مکاتبه کنید تا بتوانید پیش از اقدام  برای خود سرپرست بیابید.

میزان حقوق دانشجویان دکتری مهندسی برق و فن آوری اطلاعات در دانشگاه اولو فنلاند

حقوق و دستمزد دانشجویان منتخب دکتری در ابتدا در سطح ۲ و سپس در سطوح ۲ تا ۴ مقیاس حقوق و دستمزد ملی برای کارکنان بخش آموزش و پژوهش دانشگاه های فنلاند در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، براساس عملکرد شخصی (حداکثر ۵۰٪) یک پاداش اضافی  به دانشجویان داده می­شود. در عمل، حقوق و دستمزد تقریبا ۲۲۰۰ تا ۲۷۰۰ یورو در ماه برای یک محقق در ابتدای ورود می­باشد که بسته به شرایط تحصیلی و پیشرفت پایان نامه دکتری این میزان هر ترم ارتقا خواهد یافت.

دوره ۴ساله دکتری در هر یک از رشته­ های موجود، از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۰ آغاز می شود. در ابتدا یک دوره آزمایشی شش ماهه نیز در نظر گرفته شده است.

آماده سازی اپلیکیشن اپلای در مقطع دکتری دانشگاه اولو در فنلاند

تقاضای شما باید به زبان انگلیسی به صورت آنلاین از طریق سایت دانشگاه در ۷ آگوست ۲۰۱۹ انجام شود. هر یک از مدارک مورد نیاز زیر باید به صورت فایل پی دی اف مجزا (۵ فایل پی دی اف) تهیه گردد.

پارامترهای برجسته اپلیکیشن اپلای- دکتری مهندسی برق دانشگاه اولو فنلاند

 1. روزمه: شامل یک لیست از تمام مقالات علمی چاپ شده توسط مجلات با جزئیات کامل
 2. انگیزه نامه: توصیف دانش ، علایق تحقیقاتی و طرح شغلی (حداکثر ۱ صفحه).
 3. گواهینامه ها / مدارک: نسخه های الکترونیکی دیجیتال و رونوشت های مرتبط به دوره های تحصیلی یا غیر تحصیلی مرتبط قبلی. اگر مدارک اصلی به زبان فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی نیست، هر کدام باید به زبان رسمی فنلاندی یا انگلیسی ترجمه شود.
 4. طرح تحقیقاتی تایید شده توسط سرپرست: لطفا از ساختار مندرج در دستور العمل آکادمی فنلاند در تهیه فرم پروپزال دکتری استفاده شود. با این حال، متون تحت عنوان بخش های داده شده نیاز به پوشش همه نقاط اعلام شده در دستورالعمل، و حداکثر طول متن (پیش نویس) نباید بیش از ۳ صفحه با اندازه ۱۰-۱۲ اندازه فونت و حداقل حاشیه ۱٫۵ سانتی متر باشد. صفحه چهارم را می توان برای لیستی از منابع استفاده کرد. بنابراین، حداکثر طول کل طرح شامل مراجع ۴ صفحه است. تعداد صفحات بیش از آنچه اعلام شده منجر به رد صلاحیت یا حذف صفحات اضافی از مدارک خواهد شد.
 5. نامه تعهد موقت از سرپرست (حداکثر ۱ صفحه): این یک نامه مختصر (با تاریخ و امضا) از یک سرپرست واجد شرایط (استاد یا محقق سطح دکتری که در دانشگاه اوولو کار می کند) تمایل وی به عنوان سرپرست برای متقاضی درخواست موقعیت تحصیلی). نامه تعهد باید به وضوح نشان دهنده واحد تحقیقاتی دانشگاه اوولو باشد که سرپرست در آن مشغول به کار است.

 

 1. درخواست های دریافت شده پس از مهلت مقرر، درخواست های ناقص و یا درخواست هایی با پیوست های بیش از محدودیت های مشخص شده، در نظر گرفته نمی شود.

 

مطالعه بیشتر و مرتبط:

سی.وی آکادمیک – Academic CV و تفاوت های آن با رزومه

تدوین روزمه تحصیلی صلاحیت محور برای اخذ پوزیشن های شایستگی محور

نگارش بیانیه دستاورد یا بیانیه موفقیت در رزومه مدرن

فرایند رقابت و  ارزیابی درخواست­های پذیرش تحصیلی دکتری در دانشگاه اولو

ارزیابی و رتبه بندی درخواست (اپلیکیشن ها) در چند مرحله صورت می­گیرد. ابتدا، اپلیکیشن های نامعتبر یا ناقص رد می شوند. سپس، پرونده ها یا اپلیکیشن های واجد شرایط و کامل، در واحد تحقیقاتی ارزیابی و رتبه بندی می شوند. سوم، اپلیکیشن هایی با بالاترین نمره از دور دوم، دوباره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و توسط کمیته های آموزش حرفه ای مرتبط با دوره دکتری رتبه بندی می شوند. در نهایت، اعضای دانشکده فارغ التحصیل دانشگاه اوولو نتایج ارزیابی را بررسی می کنند و تصمیم نهایی را برای موقعیت ها می گیرند. به همه متقاضیان توسط ایمیل بابت پذیرش یا عدم پذیرش اطلاع رسانی خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد واجد شرایط بودن و مدارک مورد نیاز، به وب سایت دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه اولو در فنلاند مراجعه نمایید.

هم­چنین برای دریافت اطلاعات بیشتر با ایمیل زیر مکاتبه نمایید.

[email protected]

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن