اپلیکیشن اپلایتحصیلات بین المللی

۸ گام اساسی در اپلای و پذیرش تحصیلات بین المللی

بر هر دانش آموز یا دانشجوی بلند اندیشی ضرورت پیدا می کند که با برنامه ریزی مدون و با چشمانی باز ضمن داشتن اطلاعات همه جانبه دست به انتخاب و اپلای جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کالج یا دانشگاه هدف بزند.

تحصیلات بین المللی و دستاوردهای ارزشمند آن بیش از پیش مورد توجه و استقبال مردم در امر مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است. همانگونه که در مقاله “آمار و اطلاعات مرتبط با تحصیلات بین المللی در کشورهای پر ترافیک” عنوان شد. با درک ارزش آموزش و تحصیلات آکادمیک برای کسب موفقیت حرفه ای از سوی بسیاری از افراد، تحصیلات بین المللی در دهه های اخیر رشد چشمگیر داشته است.

اهمیت تحصیلات بین المللی

تقریبا سه چهارم (۷۴٪) والدین در سراسر جهان، اهمیت تحصیلات بین المللی را درک کرده و در نظر دارند فرزندان خود را آماده تحصیلات دانشگاهی در سطوح بین المللی نمایند. اما تحصیلات بین المللی شامل ریسک ها و چالش های خاص خود است. برای مثال در مهاجرت تحصیلی:

بنابراین بر هر دانش آموز یا دانشجوی بلند اندیشی ضرورت پیدا می کند که با برنامه ریزی مدون و باچشمانی باز ضمن داشتن اطلاعات همه جانبه دست به انتخاب و اپلای جهت اخذ پذیرش تحصیلی از کالج یا دانشگاه هدف بزند. هر چند که بورسیه تحصیلی کالج از نوع دولتی، انواع بورسیه تحصیلی نظیر انواع اسکالرشیپ ها و فاندهای تحصیلی نیز در دسترس دانشجویان می باشد. اما دانشجو باید در آماده سازی اپلیکیشن اپلای برای بورسیه تبحر داشته باشد. تا بتواند یکی از موقعیت های برتر کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور را بدست آورد.

در ادامه مقاله، ارائه الگوی اولیه و مقدماتی از اندیشیدن و در نظر گیری مواردی که ممکن است جهت گام بر داشتن در مسیر تحصیلات بین المللی به آن برخورید، ارائه می شود. امید است که آگاهی و آمادگی قبلی ازاین مهم بتواند به شما کمک شایانی نماید.

۱- برآورد دقیق هزینه های تحصیلات بین المللی (The Costs)

هزینه ها و مسائل مالی مورد توجه همه انسان ها است. بطور کلی، کسب ارزش همیشه با مخارج زمانی و مالی همراه بوده است. و در سیستم منطقی انسان ها، هر ارزش هزینه معقول و مرسوم خود را دارد. در این بخش لازم است لیستی از هزینه هایی که یک دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور با آن مواجه است، را آماده نمائید. برای مثال، در شکل ۱) هزینه های تحصیل یک سال تحصیل دانشجوی بین الملی در خارج از کشور به تصویر کشیده شده است.

هزینه های تحصیلات بین المللی، اپلای پدیا، Study abroad costs

شکل ۱) هزینه سالیانه تحصیلات بین المللی از نوع حضوری در کشورهای مختلف

۲- مقایسه دستآوردهای تحصیلات بین المللی (Achievement Comparison)

تحصیل در محیطی بین المللی و به زبان رسمی علم (زبان انگلیسی)، در مقایسه با تحصیل به زبان محلی و در محیط امن، برای هر دانشجوی بین المللی مزیت های مختلفی دارد. در این قسمت، لازم است که به همراه دیدگاه دیگر دانشجویان یا افراد با تجربه، به بررسی دستاوردها در حالت مقایسه بپردازید. به هر حال توسعه مهارت های زبان انگلیسی دستاوردی بی بدیل است. که با تحصیلات بین المللی نصیب دانشجویان مشتاق خواهد شد.

study abroad Achievement Comparison

۳- جستجو و یافتن موقعیت های متناسب، انتخاب های متناسب (Proper Selection)

ازدیاد گزینه های موجود دانشگاه های خارج کشور باعث سردرگمی و عدم قطعیت در انتخاب میشود. معمولا دانشجویان با فیلترهایی چون —هزینه های مالی، اعتبار آکادمیک، شرایط کاری آینده، ارتباطات آکادمیک— و غیره انتخاب های خود را جهت دار و محدود می کنند. به هر حال انتخاب متناسب به معنی تطابق توانمندی و پتانسیل دانشجوست با شرایط و شخصیت شریک آینده زندگی وی (کالج، دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی).

موقعیت های متناسب، کالج، تحصیلات بین المللی

۴- تهیه پیش نیاز ها (Prerequisites Addressing)

پیش نیازهای تحصیل در خارج کشور متعدد و ویژه هستند. برنامه ریزی برای کسب پیش نیازهای اولیه می تواند به طرز چشمگیری روند نام نویسی در موقعیت های موجود را تسریع و تسهیل نماید. پس از انتخاب، با مراجعه به منابع اطلاعاتی منتشره از سوی کالج یا دانشگاه هدف، لیستی از مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. بعبارتی اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها در خارج کشور نیازمند تهیه اپلیکیشن اپلای می باشد. نقش اپلیکیشن اپلای قدرتمند و مستند در پذیرش تحصیلی یا  اخذ فاند و بورسیه تحصیلی غیر قابل انکار است.

۵- آماده سازی و تدارک بهترین اپلیکیشن اپلای (The Reliable Admission Application (RAA))

آیا این دانشجو از لحاظ شرایط تحصیلی در دانشگاه ما موفق خواهد بود؟

ابعاد شخصیتی و فکری دانشجو با شرایط دپارتمان و دانشگاه ما تطابق دارد؟

دانشگاه های خارج از کشور اغلب هنگام دانشجو گزینی این دو سوال اساسی را مطرح می کنند. اپلیکیشن شما باید به این سوالات پاسخ دهد. در مقاله اپلیکیشن اپلای چیست؟ بیشتر با این مورد آشنا شوید.

اپلیکیشن اپلای، Apply, Application, applypedia

عمل، کلیدی برای همه موفقیت هاست.

۶- اقدام- اپلای (Submitting the RAA)

ارسال اپلیکیشن اپلای جهت اخذ پذیرش تحصیلی یا بورسیه تحصیلی، اکثرا به صورت آنلاین و نیازمند آپلود کردن مدارک پیش نیاز به همراه پاسخ به بعضی سوالات مطرح شده در فرم های آنلاین می باشد. دانشجویان بایست دقت لازم را در ارائه پاسخ به سوالات انگیرشی و چالشی فرم های آنلاین به کار ببندند.

۷- پیگیری نتایج (Suing for Outcomes)

بر عکس برداشت بسیاری از دانشجویان گرامی، ارسال اپلیکیشن اپلای پایان کار نیست. اما، پیگیری قدم اول مسیر موفقیت شما را رقم می زند. بعد از بررسی اولیه اپلیکیشن اپلای، ممکن است مدارک دیگری توسط دانشگاه درخواست شود. مکاتبات آکادمیک با آفیسر پذیرش در این مرحله به شدت مهم و بحرانی است. لطفا این مرحله را دست کم نگیرید. در راستای اهمیت نامه های پیگیری اپلای، توجه شما را به ویدئوی آخر از دوره آموزشی رزومه نویسی مدرن در آموزشگاه آنلاین اپلای پدیا، در انتهای این مقاله جلب می کنیم.

ویزای دانشجویی، ویزای تحصیلی، اپلای پدیا

۸- مصاحبه، ویزا (Interviewing, Visa)

اغلب، علاقمندان تحصیلات بین المللی به همراه فاند و بورسیه تحصیلی ممکن است مصاحبه نیز داشته باشند. در سفارتخانه بعضی کشورها مصاحبه قسمت اصلی و حیاتی جهت صدور ویزای دانشجویی می باشد. مثل کشور ایالات متحده آمریکا. اغلب دانشجویان مصاحبه را در آزمون آیلتس تجربه می کنند، اما مصاحبه های ویزا بسیار سرنوشت ساز است. و همین حساسیت باعث کاهش کارایی شخصیتی در بسیاری از دانشجویان می شود. اکثرا دانشجویان در همکاری با مشاور تحصیلی خود، راهکارهایی خلاقانه جهت انجام مصاحبه ای موفق خواهند یافت.

مصاحبه، ویزای دانشجویی

امیدوارم این پست مفید بوده باشد. و خوشحال خواهیم شد که نظراتتان را در فیس بوک اپلای پدیا یا لینکت این اپلای پدیا، مطرح نموده؛ و مقالات ما را به اشتراک بگذارید.

انتقاد، نظر و اشتراک گذاری فراموش نشه. 🙂

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن